14131 відвідувач онлайн
6 289 241

Україна не мусить іти шляхом реформ за Грузією або Сінгапуром, бо це авторитарні системи, - засновник "ProZorro" Стародубцев

Україна не мусить іти шляхом реформ за Грузією або Сінгапуром, бо це авторитарні системи, - засновник "ProZorro" Стародубцев

Демократія - це найбільший стопор реформ. Реформи в авторитарних умовах відбуваються значно швидше і значно простіше, ніж в демократичних.

Про це в інтерв'ю Громадському радіо заявив екс-глава департаменту державних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, засновник "ProZorro" Олександр Стародубцев, передає Цензор.НЕТ.

"Нині політичний порядок в Україні дуже складний, з моєї точки зору, це найскладніше, що відбувається з нами. Це не про те, як у нас проходять вибори чи як працює наша демократія, це про те, наскільки ми самі змінюємося, наскільки самі перестаємо плювати на вулицях, дотримуватися правил дорожнього руху, сплачувати податки і так далі. І це досить повільний процес, який йде не швидко. Наприклад, Френк Фукуяма каже, що в українців дуже завищені очікування. Він говорить, що нашій країні реально чотири роки, що ми разом народили хорошу країну на Майдані і за чотири роки здобули величезних досягнень: зупинили агресію, почистили банківський сектор, відмовилися від російського газу, додали в прозорості, тобто ми знаємо про наших можновладців значно більше, ніж ми знали чотири роки тому. І це, за його словами, дуже круті досягнення, ніхто цього не робить за чотири роки. Звичайно, хочеться більше, ми скиглимо, що реформи рухаються повільно, але ми маємо розуміти, що якщо чотирирічна дитина не вирішує квадратні рівняння, це не привід її бити. Це привід допомагати. Все рухається повільно, тому що воно має так рухатися", - розповів він.

"Насправді, демократія - це безумовна цінність, це утримувач свободи і цінності, ми таким чином контролюємо наші еліти. Але ми маємо розуміти, що демократія - це найбільший стопор реформ. Тобто реформи в авторитарних умовах відбуваються значно швидше і значно простіше, ніж в демократичних умовах, коли ви маєте збирати консенсус, коли ви не можете просто закрити якесь радіо, яке говорить погано на президента, або просто кинути когось у тюрму. Ви маєте постійно все погоджувати і шукати компроміс з людьми, з якими ви б навіть руки не потиснули. І ця демократія і гальмує наші реформи", - додав Стародубцев.

"Немає сенсу порівнювати нас із Грузією чи Сінгапуром, тому що це дві достатньо авторитарні країни. У Сінгапурі диктатор перебував при владі 35 років, пересаджав та перестріляв купу людей. Ми багато працювали з грузинами в Україні, і ті люди, які робили реформи в Грузії і допомагали з ними тут, не розуміли, чому в Україні все відбувається так неорганізовано. Коли в Грузії була потрібна якась реформа, то Саакашвілі телефонував в уряд і говорив, щоб там готували закон, а потім телефонував у парламент і говорив, що зараз прийде закон - швиденько його ухваліть. І грузини не розуміли, чому президент не може телефонувати в парламент і сказати, щоб там ухвалили потрібний закон, тому що це демократія. Отже, будь-який досвід треба вивчати та брати на озброєння, але я вірю в те, що в нас точно свій шлях", - резюмував він.

"Ми справді втрачаємо час, але, з моєї точки зору, ми не маємо іншого вибору. Ми маємо робити реформи з тією швидкістю, з якою вони в нас ідуть, хоча в 2015-2016 році наші реформи йшли значно швидше. Але ми все одно маємо впиратися і боротися. Зараз як раз час почистити нормативку, почати якісь концепти на наступне вікно реформ, бо воно точно буде. Тому всі розмови про те, що ми втрачаємо час і скоро вмремо, не дуже конструктивні, та й в нас немає іншого шляху, нам все одно потрібно рухатися вперед. Реформи в деяких випадках не можуть йти швидше, зокрема зараз, перед виборами", - констатував Стародубцев.

Топ коментарі
+32
Грузия и Сингапур - это авторитарные системы, а Украина, где президент - Порошенко, самая большая фракция в парламенте - блок Порошенко, генпрокурор - кум Порошенко - это пример потужной демократии и народовластия.
показати весь коментар
17.08.2018 09:39 Відповісти
+20
да мы и не идем по стопам Грузии или Сингапура
Пока что мы точно копируем кремль
показати весь коментар
17.08.2018 09:42 Відповісти
+17
Яке прозоро, такі і рехворми, таке і бачення. Крадіжки і дебілізм влади обізвали рехвормами та тішаться на фоні тотального зубожіння народу. Дебіли, *****. І як же рік ще пережити?
показати весь коментар
17.08.2018 09:38 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 3 з 3
Україна не мусить іти шляхом реформ за Грузією або Сінгапуром, бо це авторитарні системи, - засновник "ProZorro" Стародубцев - Цензор.НЕТ 9368
показати весь коментар
17.08.2018 10:59 Відповісти
І скількох повісив "мудрий народ"? Поки що йому вішають - спагетті на вуха, і він залюбки слухає.
показати весь коментар
17.08.2018 11:22 Відповісти
Україна не мусить іти шляхом реформ за Грузією або Сінгапуром, бо це авторитарні системи, - засновник "ProZorro" Стародубцев - Цензор.НЕТ 7234
показати весь коментар
17.08.2018 11:10 Відповісти
"...огромные достижения: остановили агрессию, почистили банковский сектор, отказались от российского газа, добавили в прозрачности, то есть мы знаем о наших чиновников значительно больше, чем мы знали четыре года назад." Чувак зробив собі кормушку, яка немає нічого спільного із прозорістю крім красівой назви,проводитьтендери за завишеними початковими цінами потім їх знижають і видають цей брєд за "економію" бюджетних грошей. Те що мацкальський газ купуємо через посередника - офігєнний отказ. А толку, що взнали більше про статки чиновників їх хтось спитав звідки нестиковки між заробітком та кількістю задекларованих коштів, квартир, авто та т.п., бо хто мав питати провєряющій-кумсватбрат, який показав аналогічну декларацію. Усьо PROZORO.
показати весь коментар
17.08.2018 11:19 Відповісти
Україна не мусить іти шляхом реформ за Грузією або Сінгапуром, бо це авторитарні системи, - засновник "ProZorro" Стародубцев - Цензор.НЕТ 4918
показати весь коментар
17.08.2018 11:27 Відповісти
В Україні нема народу, а державу може створити тільки народ. Гостьове, кочове населення не є ні нацією, ні народом, тому очікувати від нього якихось державотворчих рухів не варто. А саме таким контингентом планомірно і цілеспрямовано була заселена територія України. І все це відбувалося одночасно з геноцидом українського етносу та манкуртизації і денатуралізації його залишків. Ситуація настільки безнадійна, що навіть поява скільки-небудь проукраїнського суспільного руху загальнодержавного масштабу не має перспективи. Потрібне втручання Самого Бога, щоб розвиток подій дістав оптимістичний напрям. Чи є в Нього такі плани - нам знати не дано. Він, звичайно, Всемогутній і може все змінити в лічені хвилини, але за кілька місяців до початку наступного історичного періоду, можна спостерігати тільки продовження польоту до дна.
показати весь коментар
17.08.2018 11:31 Відповісти
Ви погано знаєте власну історію. Українську Русь створили саме іноземці - вікінги, разом з місцевим народом, і називалась вона Русь Вікінгів. Саме тому в український мові окрім грецьких, івритських слів є і нордські (скандинавськи) - квіт, тобто "білий." і тому в скандинавських сагах русь посідає велике місце. просто треба забути все що в радянських підручниках школи було.
показати весь коментар
17.08.2018 12:02 Відповісти
Как раз в совестких учебников никто этого и не отрицал.
показати весь коментар
17.08.2018 12:42 Відповісти
там був мізер інформації і та перебрехана. особливо досі смішно як вони писали що місцеве слов'янське населення (тобто місцеві лідери) добровільно запросило варягів щоб ті були у них володарями - я вже дитиною розумів що це маразм.
показати весь коментар
17.08.2018 18:27 Відповісти
У нас нема власної історії. Яке має значення те, історію чиєї держави тут творили. Історії української держави нема. Є історія держави вікінгів, держави чингізідів, більшовиків ...Зараз пишеться історія держави злодіїв, української - нема. Чому нема? Тому, що нема українців.
показати весь коментар
17.08.2018 13:51 Відповісти
Твой бог пуки , дом гебуха.
показати весь коментар
17.08.2018 16:22 Відповісти
ваши реформы - ноль....воровство из бюджета продолжается....
Україна не мусить іти шляхом реформ за Грузією або Сінгапуром, бо це авторитарні системи, - засновник "ProZorro" Стародубцев - Цензор.НЕТ 3532
показати весь коментар
17.08.2018 11:32 Відповісти
Да, всегда нужно помнить легендарную фразу:
"Если собрать вместе 9 беременных женщин - ребёнок через месяц не родится..."
показати весь коментар
17.08.2018 11:41 Відповісти
"это о том, насколько мы сами меняемся, насколько сами перестаем плевать на улицах, соблюдать правила дорожного движения, платить налоги и так далее. И это достаточно медленный процесс, который идет не быстро."
После этого пассажа срочно прекратил читать. Путинско-чекистская мантра: начни с себя, не плюй на улице, построй скворечник итп. И тогда, глядишь, однажды (только не думай что скоро!) все возьмет да изменится. Ну а тем временем пусть барыги воруют по полной, набивают карманы и банковские счета. На каких же дебилов подобное рассчитано!
показати весь коментар
17.08.2018 12:06 Відповісти
Вдумайтесь только в логику: украинцы массово перестали плевать на улице и ,как следствие этого, барыга Порох покаялся и перестал воровать. Вдумайтесь что вам втирают!
показати весь коментар
17.08.2018 12:11 Відповісти
https://www.dw.com/uk/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%80-%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D1%96%D1%89%D0%BE-%D0%BA%D1%83%D0%BC-%D0%BF%D1%83%D1%82%D1%96%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B0%D1%94%D1%82%D1%8C%D1%81%D1%8F-%D0%B2-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%83-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%96%D1%82%D0%B8%D0%BA%D1%83/a-45114456?maca=ukr-rss-ukrnet-ukr-all-3816-xml Коментар: Навіщо кум Путіна повертається в українську політику? | Політичні новини з України: аналітика, прогнози, коментарі | DW | 17.08.2018
... Віктор Медведчук: Росію не можна називати агресором, якщо ми хоче Віктор Медведчук: Росію не можна називати агресором, якщо ми хочемо добитися миру на Донбасі (18.04.2018)
мо добитися миру на Донбасі (18.04.2018)
показати весь коментар
17.08.2018 12:50 Відповісти
Prozorro - один из самых главных фейков, который власть пытается втюхать народу под видом реформ. Достаточно вспомнить рюкзаки авакова, топливо минобороны и т.п. В Грузии и Сингапуре создателей Prozorro уже давно посадили бы.
показати весь коментар
17.08.2018 12:57 Відповісти
"...В Сингапуре диктатор находился у власти 35 лет, пересажал и перестрелял кучу людей..." - плохи дела у Украины, если представительные люди пишут такие вещи
показати весь коментар
17.08.2018 13:21 Відповісти
Никакой спешки! Что вы все такие буйные, в самом деле? Всего 4 с половиной года после Майдана! Это же не срок! А план вот какой: утром зарядка. Вышел на улицу, подавил в себе это жуткое желание сплюнуть (вообще плюющиеся украинцы это, как не крути , главная проблема Украины как страны). Подошел к светофору. Машин нет. Но ты стой. Стой и жди. Потому что именно это ожидание- лучшая реформа. Реформируй себя на светофоре. Какой то бузотер зовет тебя на митинг? Ну ты дикарь что ли? Митинги это для черни. Ты у нас человек-будущего. Реформированный украинец. Вообще не лезь ты в эту гадкую политику. Сиди перед теликом, попивай пива и жди счастливого будущего. И запомни - все начинается с тебя самого. Там же оно и заканчивается.
показати весь коментар
17.08.2018 13:25 Відповісти
Є в цій теорії кілька слабких місць. "Ожидание" біля світлофора - це не реформа, це ознака можливості реформ. Для того, щоб сидіти перед "теликом" і пити пиво, треба мати гроші на тєлік, на пиво і на те, щоб сидіти. І тут з очікуванням реформ можуть виникнути серйозні проблеми, навіть, при нормальній температурі в місці сидіння. А це ніким не гарантовано.
показати весь коментар
17.08.2018 14:11 Відповісти
Разница и в самом деле очевидная: Саакашвили звонил в парламент и приказывал голосовать за проекты реформ, а Порошенко звонит туда чтобы ни в коем случае не проголосовали ни за какие там реформы. Только не знаю, почему в случае с Саакашвили это автократия, а в случае с Порохом демократия? И там и там автократия. Со знаками "плюс" и "минус" , соответственно.
показати весь коментар
17.08.2018 13:36 Відповісти
Почему сейчас призывают отказаться в Украине от поста президента? Будет в ВР клуб решал и полная безответственность. Может отказаться от ВР, что бы рулил один, но и отвечал за все один.
показати весь коментар
17.08.2018 13:45 Відповісти
ВР нашего разлива -это даже не безответственность,это позор нации ,не демократическая
форма управления государством,а анархия и бардак.
показати весь коментар
17.08.2018 23:13 Відповісти
Грузия "авторитарное государство"????
К чему он клонит?
Саака лишился власти по результатам выборов. И ничего не предпринимал для продления своего срока вопреки результатам свободных выборов. Нам бы такую демократию...или, как вы ее называете, "диектатуру"
показати весь коментар
17.08.2018 14:46 Відповісти
Зачем этот Стародубцев втюхивает украинцам поршенсковскую мантру- вот мол у нас успехи. да в когото успехи это точно. только не в Украинцев . половина котор. батрачат. производства останавливаются.только чего стоит Николаевский судостроительн. какойто один ракетн. крейсер и тот . зато порошенковская кузня процветает.
показати весь коментар
17.08.2018 20:36 Відповісти
Что можно сказать о порошенковской демократии?-Сколько вопросов Алексеевич решал по сути не в интересах Украинского государства . народа . а в своих. сколько явного воровства и всевозможного злоупотребления . а к словам Черчиля я добавил- нет ничего хуже для народа и государства когда безпредел подносится под видом демократии . что в народе и прозвали -дермократией.
показати весь коментар
17.08.2018 20:55 Відповісти
«Демократия - плохая форма правления, однако ничего лучшего человечество не придумало» У. Черчилль
показати весь коментар
17.08.2018 14:49 Відповісти
зараз напишуть що Черчіль був лох.
показати весь коментар
17.08.2018 18:28 Відповісти
коротше - жодних реформ і не буде , бо "демократія" не дозволяє їх проводити !
показати весь коментар
17.08.2018 16:55 Відповісти
как многа букоффф
показати весь коментар
17.08.2018 17:06 Відповісти
Повністю погоджуюсь з паном Олександром.
Ми маємо робити реформи з тією швидкістю, з якою вони в нас ідуть,а якщо вибрати шлях авторитарної влади то швидко отримаємо схожу з росією країну.
показати весь коментар
17.08.2018 22:40 Відповісти
Назовите хотя бы одну реформу в Украине не обусловленную с повышением тарифов,
поднятием цен,ту,которая способствовала бы росту ВВП ,созданию новых производств,
защите бизнеса . Я о реформе ,которая дала бы результат,таких не знаю.
показати весь коментар
17.08.2018 23:03 Відповісти
Підвищення цін?Є ціна по якій купують товар,ціна встановлюється ринком.Щодо ЖКГ то в нас найнижчі тарифи серед сусідніх країн,але і зарплати пасуть задніх.Тарифи на газ приводяться до обгрунтованих, тому що країна імпортує,на це й вказує МВФ. Нові виробництва відкриває приватний бізнес а не держава,чому недостатньо відкриває є кілька факторів які з часом вирішаться.Ви бажаєте результат миттєво,такого не буває, навіть за авторитарної влади на прикладі Південної Кореї можна простежити як повільно корелювався ВВП по роках,були реформи, але він двадцять років майже не зростав,дивіться самі

Україна не мусить іти шляхом реформ за Грузією або Сінгапуром, бо це авторитарні системи, - засновник "ProZorro" Стародубцев - Цензор.НЕТ 4276
показати весь коментар
17.08.2018 23:36 Відповісти
Спасибо,я в курсе,как формируются рыночные цены. Так же в курсе,что товары украинского
производства ,ещё с советского времени ,так и остались материалоёмкими,в отличии от
трудоёмких на Западе. Иными словами,у нас за труд платят копейки,что и привело к
оттоку трудоспособного населения. Относительно условий к открытию бизнеса или инвестирования то не смешите,полный завал. Украинцы открывают его в Белоруссии,Польше
да где угодно,но только не в Украине.
Об ожидании какого мгновенного результата Вы говорите? Какая мгновенность ???
Уже прошло 25 лет,а воз и ныне там.
Относительно авторитарной власти. Это уже напрямую зависит от личности диктатора
и его цели.
показати весь коментар
18.08.2018 15:00 Відповісти
"Уже прошло 25 лет....." Пробачте,тобто ви вважаєте що реформи у нас розпочалися ще в дев"яностих?Можливо ви Україну з Польщею переплутали?У Польщі дійсно реформи розпочалися в дев"яностих,но не в нас!Я ж не сьогодні народився та пам"ятаю, що до 2000 року український парламент мав ліве спрямування комуністи були основою більшості, на виборах 1998 року вони здобули-123 мандати,блок соціалістів-35 ,марксисти вітренківці(ПСПУ)-14,СДПУ(о) медведчук-17.А до цих виборів КПУ взагалі мали найбільшу фракцію у Верховній Раді, контролювали керівництво парламенту та портфелі керівників ключових парламентських комісій!
показати весь коментар
18.08.2018 20:36 Відповісти
А в Польше авторитарный режим ? Однозначно,что нет. Так почему же Польша принимает
сотни тысяч наших "заробитчан" и даже создаёт им условия для открытия бизнеса.
.
показати весь коментар
17.08.2018 23:08 Відповісти
Позитивная автократия как переходный момент от рабства к свободе. Хозяин и раб так срослись друг с другом что без меча освободителя не обойтись.
показати весь коментар
17.08.2018 23:44 Відповісти
Сторінка 3 з 3