10131 відвідувач онлайн

Дата проведення об'єднавчого собору залежить від Вселенського патріарха, - Філарет

Дата проведення об'єднавчого собору залежить від Вселенського патріарха, - Філарет

Підготовка до собору вже почалася. Предстоятель УПЦ КП сподівається, що собор відбудеться в листопаді.

Дата проведення собору, під час якого представники українських православних церков мають ухвалити рішення про об'єднання церкви і вибрати її предстоятеля, залежить від Вселенського патріарха. Про це в ефірі "Радіо Свобода" заявив предстоятель УПЦ КП Філарет, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Це залежить не від нас, а від Вселенського патріарха. Тому що він повинен призначити на цей собор свого представника. Собор відбуватиметься під керівництвом українських архієреїв, але буде на цьому соборі представник Вселенського патріарха як представник, але не як голова Архієрейського собору. Головою Архієрейського собору будуть українські архієреї", – сказав Філарет.

Читайте також: УПЦ КП проситиме парламент ухвалити закон про зміну назви УПЦ (МП) – Філарет

На питання: чи буде собор у листопаді, Філарет відповів, що "сподівається" на це. За його словами, підготовка до нього вже розпочалася.

Також предстоятель УПЦ КП повідомив про можливе місце проведення такого собору.

"Оскільки це Архієрейський собор, то він буде скликаний за рішенням Вселенського патріарха і прибуттям сюди його представника. І тоді кожна церква збирає своїх архієреїв на цей Архієрейський собор. Ми вважаємо, що Архієрейський собор вібудеться у Софіївському соборі", – зазначив Філарет.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

Топ коментарі
+7
вы из секты гундяя? только они задают такие вопросы.
показати весь коментар
03.11.2018 18:49 Відповісти
+5
вам недостаточно того, что здесь не будет сатанинской рпц, которая имела наглость называть Украинской?? которая не отпевала наших воинов, молилась за путина с кириллом, называла войну гражданской?? Вот в этом и цель. И Да, пусть будет Константинополь, а не кацапы.

вы действительно тупой, или прикидываетесь?
показати весь коментар
03.11.2018 18:14 Відповісти
+5
Я объяснил выше. Вы все равно не поняли??
показати весь коментар
03.11.2018 18:27 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Началось. С ЭТИМ ПРИСТАРЕЛЫМ СТАРЦЕМ, МЫ БУДЕМ ТАМ ГДЕ ЕСТЬ СЕЙЧАС.
Разве не видно кого (Заря секретарь показывает куда стать и как говорить).
Неужели такая сладкая власть даже перед приходом на тот свет?
показати весь коментар
03.11.2018 16:20 Відповісти
Надо бы подумать о вечном...
показати весь коментар
03.11.2018 17:11 Відповісти
Не подходит религия. У буддистов душа сразу переходит в живую плоть (например в крысу или скунса). А православных сразу или в пекло или в рай. Обычно в рай попадают богатые. У католиков еще есть чистилище , промежуток между раем и адом.
Там есть шанс откупится от грехов.
показати весь коментар
03.11.2018 17:25 Відповісти
сколько просить и у кого...
показати весь коментар
03.11.2018 17:32 Відповісти
На счёт "в рай попадают богатые" - в Библии как раз наоборот, мол, скорее верблюд пройдёт через игольное ушко, чем богатый в рай.
показати весь коментар
03.11.2018 17:35 Відповісти
то в мусульман друг...
показати весь коментар
03.11.2018 17:37 Відповісти
полагаю, хароший калим і там дорогу відкриває
показати весь коментар
03.11.2018 18:27 Відповісти
От тебі і на! Знову за рибу гроші. Так я ж колись тоже був православним.
показати весь коментар
03.11.2018 17:29 Відповісти
А сейчас иудей?
показати весь коментар
03.11.2018 17:32 Відповісти
НЕ! Сейчас я идолопоклонник перед выборами.
показати весь коментар
03.11.2018 17:36 Відповісти
Постараюсь...
показати весь коментар
03.11.2018 17:41 Відповісти
Єто уже надо к горе Кайлас блин идти к местным ламам...в Гималаи.
показати весь коментар
03.11.2018 17:49 Відповісти
Це справа всього життя, влада тут не головне. У історії буде на віки записано, хто був першим.
З одного боку це гріх гордині, а з іншого... хто кине у нього камінь? .
показати весь коментар
03.11.2018 19:16 Відповісти
Мржет ему надо почести и признание, а потом пусть идет с богом? А МЫ ПОСЛЕ ВЫБОРОВ НАЗНАЧИМ ПЕТРА НА ЕГО СМЕСТО.
показати весь коментар
03.11.2018 16:33 Відповісти
А теперь сказка: Тутмас приближается....(повторять всегда)
А если не повторять, то будете "гореть вечно".
А если не гореть, то анафема и не будет воскурения с диптихами и мощи не дадут эффекта.
и т.д.
показати весь коментар
03.11.2018 16:26 Відповісти
типа за Пэцю трудно зацепиться?
показати весь коментар
03.11.2018 16:53 Відповісти
Не хлебом единым... А как же скрепы?
показати весь коментар
03.11.2018 17:06 Відповісти
А какими ещё галактиками управляет вселенский патриарх ?
показати весь коментар
03.11.2018 16:59 Відповісти
А Варфоломей сказал "Как только наши договорятся между собой".
Кому верить?
показати весь коментар
03.11.2018 16:59 Відповісти
Что-то представляется сцена из "Звездных войн" , там где показывают заседание межгалактического парламента .
Все такие на левитирующих платформах и договариваются .
Кстати , а Палпатин "наш" или "ихний" ?
показати весь коментар
03.11.2018 17:11 Відповісти
палпатін - ето жє і єсть мастєр-сітх. Тіпа "іх", потому как нєт такого слова - "іхній"
показати весь коментар
03.11.2018 18:32 Відповісти
Палпатина нам еще не показали !
Думаю он не "наш" и не "их", его задача столкнуть лбами других.
показати весь коментар
04.11.2018 08:39 Відповісти
І що тобі не так?

Обом вір. Як тільки наші домовляться між собою, так Варфоломей і призначить дату проведення.
Тобто, дата залежить від Варфоломея, але він її призначить не раніше ніж, наші домовляться між собою.
показати весь коментар
03.11.2018 17:46 Відповісти
"Ваши" - это кто ?
показати весь коментар
03.11.2018 17:49 Відповісти
Українські архіереї звісно.
показати весь коментар
03.11.2018 17:56 Відповісти
Типа Филарета ?
показати весь коментар
03.11.2018 18:14 Відповісти
"Типа" Так. не Онуфрія ж.
показати весь коментар
03.11.2018 18:32 Відповісти
то за ким задєржка????
показати весь коментар
03.11.2018 18:34 Відповісти
А сам як думаєш? Не за Варфоломеєм точно. А інсайду по українським церквам я не маю.
показати весь коментар
03.11.2018 21:49 Відповісти
єстєсно! отєц Бартолом'ю ужє всьо сдєлал. Єсі би наші попи до 11 октябра об'єднались та вибрали главпопа, то вже тоді дали б томАса прямо в руки. Бо він вже написаний, задєржка за дєнісєнкою, який хоче шоп всі вступили в його КП, а остальні прєдлагают писати "новий устав для нового монастиря"
показати весь коментар
03.11.2018 21:55 Відповісти
Софийский Собор! Представляю как отреагирует МПЦ ...
показати весь коментар
03.11.2018 17:02 Відповісти
А тобі не байдуже? Втім, буде з чого посміятися.
показати весь коментар
03.11.2018 17:47 Відповісти
Лучше б провели собор в одном из древнейших храмов Спасо-Преображенском соборе в Чернигове.
показати весь коментар
03.11.2018 18:07 Відповісти
а прич ем здесь рпц к Софие??? не понял. Вот если бы Филарет предложил Собор в Лавре провести - вот это было бы да!
показати весь коментар
03.11.2018 18:12 Відповісти
А патріярх Філарет на пенсії може бути. Відійти на покой.
показати весь коментар
03.11.2018 17:08 Відповісти
Нет границ человеческому честолюбию...
показати весь коментар
03.11.2018 17:31 Відповісти
А зори здесь тихие...
показати весь коментар
03.11.2018 17:52 Відповісти
Я взагалі то вірю в Бога але не довіряю служителям церкви. Особливо ця недовіра зросла після розколу церков на МП і КП. А от тепер взагалі нічого не зрозуміло. Виходить що не буде ні МП ані КП, а буде Константинопольський. Яка ж тоді ціль всієї цієї "томасної" возні? Просто "насолити" Росії? Але ж віра в Бога це сугубо особисте і там такі інсинуації не проходять. Тим паче, що всю цю "кефалію" затіяв "президент" з рейтингом менше 3 %.
показати весь коментар
03.11.2018 18:08 Відповісти
вам недостаточно того, что здесь не будет сатанинской рпц, которая имела наглость называть Украинской?? которая не отпевала наших воинов, молилась за путина с кириллом, называла войну гражданской?? Вот в этом и цель. И Да, пусть будет Константинополь, а не кацапы.

вы действительно тупой, или прикидываетесь?
показати весь коментар
03.11.2018 18:14 Відповісти
Уявіть собі, що - НІ.
І не лише мені одному. Спілкуючись з людьми я бачу, що в багатьох із них - безліч питань стосовно цієї теми. І багато чого не зрозуміло.
показати весь коментар
03.11.2018 18:21 Відповісти
Я объяснил выше. Вы все равно не поняли??
показати весь коментар
03.11.2018 18:27 Відповісти
Почитайте отут https://dekatop.com/archives/10038
можливо щось і зрозумієте. Особливо зверніть увагу на самий останній абзац стосовно невизнаних патріархатів. Виходить що замість визнання КП, отримання "томаса" - означає перехід до Константинопільського патріархату. Але виникає питання - а навіщо нам в цій "темі" турки?
Чому не можна було добиватись самостійності українського патріархату. А вже якщо і вступати в якийсь із існуючих, то чому наприклад не в Болгарський?
І саме головне - чому ніхто не запитав думку самих віруючих з цього питання?!
показати весь коментар
03.11.2018 18:42 Відповісти
вы из секты гундяя? только они задают такие вопросы.
показати весь коментар
03.11.2018 18:49 Відповісти
Просто я думаюча людина яка живе своїм розумом, а не тим що намагаються "втюхати" кукловоди.
І спочатку коли пішла вся ця "возня" з "томасом" я навіть не звертав на це увагу. Але коли почати "трубити про якісь досягнення", я вирішив розібратись - що до чого.
І можливо я помиляюсь, але вивчивши цю "тему", я прийшов до висновків, що ніяким визнанням Київського патріархату і не "пахне". А відбувається звичайний перехід церков під юрисдикцію Константинопільського патріархату. От лише не зрозуміло - на підставі чого "президент" може змусити церкви МП іти слідом за церквами КП в Константиноп.П.
показати весь коментар
03.11.2018 19:04 Відповісти
що ви маєте проти переходу?? Чим вам Константинополь не угодив??Чи ви не розумієте, що церква не може бовтатися окремо, сама по собі?
я нічого не маю проти, якщо ми уходимо з-під пяти московії! чи вони вам миліші? тоді то ваша проблема!
І якщо церкви МП не підуть - то теж їх проблема. Вони будуть називатися російськими, чи ще як, і Степан Новак, якщо він нормальний український громадянин, туди ногу не поставить. Але ненормальних у нас теж повно, хай ходять до кацапів - нема проблем.
показати весь коментар
03.11.2018 19:11 Відповісти
Не пишите бред. Вы точно либо дурак либо провокатор. Константинопольская церковь переподчинила себе Украинскую церковь временно, только для того чтобы дать "томос". После его получения Украинская церковь станет автокефальной, то есть равной с Константинопольской и с другими (Русская, Кипрская, Болгарская и т. д.которые получали такой же томос, только много лет назад.) и никому подчинятся она уже не будет.
показати весь коментар
03.11.2018 19:21 Відповісти
По-перше не "Константинопольская церковь", а Константинопільський патріархат.
А по-друге, як Ви собі це уявляєте - визнання Київського патріархату після того як його церкви перейдуть до Константинопільського патріархату?
Почитайте. Там є інформація для роздумів.
https://gordonua.com/publications/kievskiy-patriarhat-moskovskiy-patriarhat-i-avtokefaliya-pochemu-v-ukraine-tri-cerkvi-i-kakie-iz-nih-zakonny-242234.html
показати весь коментар
03.11.2018 19:29 Відповісти
Все православные церкви на украинской территории уже де-юре перешли под юрисдикцию Константинопольской церкви (или патриархата, сути дела это не меняет) с момента аннуляции документа о передаче Киевской митрополии Московской церкви (патриархату). Никакого Киевского патриархата или Московского уже не существует. Все церкви в Украине подчиняються Константинопольскому патриарху и больше никому как это было изначально с момента крещения Руси, когда Московского патриархата и в помине не было. Следующим шагом будет собор на котором все церкви на территории Украины создадут единую Украинскую православную церковь. Этой церкви Константинопольский патриархат предоставит независимость или автокефалию. Московский патриархат сейчас конечно не признает новосозданную Украинскую православную церковь, может Сербская еще повыделывается, но другие признают, а если даже нет то это же не главное, главное что признает тот кто давал эту независимость кто стоял у истоков христианства и кто по сути принес православие на эту территорию. А если переживаете за московских попов что они не признают. Так не попы же решают, а прихожане, и они уже готовы выбрасывать всех кто не согласен будет войти в Украинскую православную церковь за поребрик.
показати весь коментар
03.11.2018 20:20 Відповісти
это все интересно, но понятно, что упц мп даже в виде украинского отделения рпц так у нас и останутся, вне зависимости от позиции константинополя...не думаю, что власть будет силой загонять всех в лоно новой украинской церкви, и пока будут прихожане, упц мп в каком то виде будет существовать
показати весь коментар
03.11.2018 20:27 Відповісти
как я понимаю, местные тролли радостно перейдут хоть под власть зимбабвийского какого то патриархата, главное чтоб не московского
показати весь коментар
03.11.2018 20:23 Відповісти
Московский патриархат? Не слыхал. Есть секта ФСБшников-раскольников всеми силами сопротивляющаяся объединению в одну украинскую церковь.
показати весь коментар
04.11.2018 11:34 Відповісти
філя, шо ти шепчиш? Отєц Бартолом'ю давно вже готовий. Це ви Собор ніяк зібрати не можете. Давай, "патріарх", шевели чрєслами!
показати весь коментар
03.11.2018 18:22 Відповісти
не доживу я до автокефалії - 15-го листопада мені відключать електрику за борги, а після 17-го виженуть з хати. А там - чи холодна та голодна смерть під тином, чи якісь молоді люди заб'ють в підвалі як того бомжа - оттака доля клошара
показати весь коментар
03.11.2018 19:00 Відповісти
Я плакаль!
показати весь коментар
03.11.2018 19:19 Відповісти
Ситуація злегка пробуксовує , нашим потрібно понизити рівень пихи і жадоби абсолютної влади , бо "Хто хоче мати все , той матиме нічого !".
показати весь коментар
03.11.2018 20:53 Відповісти
Варфоломей будет тянуть и тянуть в надежде что-то еще вытянуть из Украины.
показати весь коментар
03.11.2018 21:16 Відповісти
шанє вам драсті! отєц Бартолом'ю ужє всьо сдєлал. Задєржка у дєнісєнки (ужє мєсяц))
показати весь коментар
03.11.2018 22:00 Відповісти
*нашє вам