11172 відвідувача онлайн
1 030 28

Для розвантаження пенітенціарної системи потрібно розширити практику застосування електронного браслета, - Мін'юст

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомив заступник міністра юстиції Денис Чернишов, передає "Інтерфакс-Україна".

За його словами, нині українські слідчі ізолятори заповнені в середньому на 85%, Лук'янівське СІЗО - на 99%.

"В закладах пенітенціарної системи тримають людей, засуджених за статтями, за якими в інших країнах тримання під вартою може бути замінено на інший обмежувальний захід, зокрема носіння електронного браслета", - розповів Чернишов.

Він також повідомив, що разом з експертами із Норвегії, Литви та інших країн Мін’юст впритул почав напрацьовувати базу змін до законодавства щодо реалізації системи електронного моніторингу як підозрюваних у злочинах, так і засуджених

Чернишов нагадав, що в інших країнах електронний моніторинг застосовується набагато ширше, ніж в Україні: з його допомогою надалі контролюють людей після умовно-дострокового звільнення (УДЗ), також його застосовують, приміром, до педофілів і ґвалтівників, навіть після повного відбування покарання. Крім того, електронний моніторинг може замінити відбування покарання в установі за низкою статей. Такий різновид контролю застосовується і щодо підозрюваних.

Крім того, у низці країн електронний моніторинг не лише скорочує видатки держбюджету на утримання підслідних і поміщених до установ, а є джерелом наповнення бюджету. "Я говорю про практику, коли суб'єкти електронного моніторингу за браслети самі платять. У США - це близько $20 на добу, в країнах ЄС - у середньому близько EUR22 на добу", - пояснив Чернишов.

"Безумовно, стосовно підслідних, у випадках яких високий ризик скоєння повторного злочину, тиску на свідків і на слідство, про зміну запобіжного заходу на електронний моніторинг не може бути й мови. Але і в українському КПК є чимало статей, за якими немає сенсу відправляти людину до СІЗО. Така практика дала б змогу знизити видатки бюджету", - додав Чернишов.

Топ коментарі
+5
"Друзям - все, ворогам - закон." Звичайні громадяни як сиділи так і сидітимуть, а прібліжонниє к будке будуть хизуватися браслєтіками з сваровскі.
показати весь коментар
21.11.2018 19:04 Відповісти
+4
Мельник...."отличный" тому пример!
показати весь коментар
21.11.2018 19:06 Відповісти
+4
Для разгрузки пенитенциарной системы нужно расширить практику применения электронного браслета, - Минюст
подготовка к запасному аэродрому???)
шо бы сами на нарах не парится)
показати весь коментар
21.11.2018 19:07 Відповісти

Завантаження...