4900 відвідувачів онлайн

"Північний потік-2" - це форма замаскованої війни проти Європи, - Гройсман

Російський проект газопроводу "Північний потік-2" - це форма прихованої війни проти Європи і європейських споживачів.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, про це в інтерв'ю виданню Die Welt сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

""Північний потік-2" - це форма замаскованої війни проти Європи. Ми знаємо, як це - бути залежним від Росії в енергетично-політичному плані. З власного досвіду нам відомо, як це небезпечно. Тож зараз ми розглядаємо цей проект як геополітичну зброю Росії", - сказав Володимир Гройсман.

Він наголосив, що збереження Україною статусу пріоритетного транзитера газу має велике безпеково-політичне значення для всієї Європи.

"Ми запропонували партнерам на Заході разом управляти нашою газотранспортною системою. Спроможність її становить 140 млрд кубічних метрів. Наші газосховища дозволяють зберігати запаси до 1000 днів. Це великий потенціал", - додав глава уряду.

Нагадаємо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво нової нитки газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини нарівні з уже чинним "Північним потоком". Його потужність становитиме 55 млрд кубометрів газу на рік, довжина - понад 1,2 тис. км. Загальна вартість проекту оцінюється в 9,5 млрд євро. Згідно із задумом, газопровід "Північний потік-2" має подвоїти обсяги газу, що транспортується з Росії до Німеччини в обхід України та Польщі. Планується, що газопровід має почати поставки газу дном Балтійського моря з 1 січня 2020 року.

У проекті беруть також участь компанії з Німеччини, Австрії, Великої Британії та Франції. Противники проекту - зокрема Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США і Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який уже поставляє в ЄС близько третини обсягів газу. Польська влада хоче, щоб Європейська комісія підпорядкувала цю інвестицію законодавству Європейського Союзу. У результаті чого "Північний потік-2" може стати збитковим для Газпрому.

Втрата Україною транзиту означає втрату значної частини валютної виручки. За даними міністерства фінансів, одні тільки прямі втрати можуть досягти 2,5-3% від ВВП.

Раніше державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" в Балтійському морі підриває економічну і стратегічну безпеку України.

Топ коментарі
+9
"Северный поток-2" - это форма замаскированной войны против Европы, - Гройсман - Цензор.НЕТ 3503
показати весь коментар
03.12.2018 07:15 Відповісти
+9
он в них запутался...
показати весь коментар
03.12.2018 07:19 Відповісти
+6
ДОСТАЛИ УЖЕ жадные и ненасытные БАРЫГИ!
Они всех вокруг считаю ДЕБИЛАМИ!? Чем быстрее будет реализован этот сранный СП-2, тем меньше общих дел (и навара) будет у московских БОЯР и киевских ПАНОВ-ОЛИГАРХОВ! БАБЛО - самым главный ИНТЕРЕС и "скрепа" современного ФЕОДАЛИЗМА!
Я за то, что газовая труба стала бесполезным "ХЛАМОМ", соскочить с этой иглы (зависимости от паРаши) - главная задача и приоритет для ФАКТИЧЕСКОЙ НЕЗАВИСИМОСТИ УКРАИНЫ!
показати весь коментар
03.12.2018 08:16 Відповісти

Завантаження...