9982 відвідувача онлайн

Україна закликала Угорщину ввести нові санкції проти РФ, - посол Непоп

Про це повідомляє прес-служба Посольства України в Угорщині за підсумками зустрічі глави диппредставництва з міністром інновацій і технологій Угорщини Ласло Палковічем, передає Цензор.НЕТ.

"Непоп наголосила, що останній акт російської агресії вимагає адекватної реакції міжнародного співтовариства і звернулася до угорської сторони з проханням підтримати Україну шляхом посилення санкцій проти РФ, збільшення присутності НАТО у Чорному морі, зупинення будівництва "Північного потоку-2"", - йдеться в повідомленні.

Палковіч у свою чергу повідомив, що прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан чітко заявив, що угорський уряд є проукраїнським і підтримує Україну. Що ж до питання ПП-2, то Будапешт зацікавлений у збереженні транзиту через Україну.

В ході зустрічі також були обговорені питання започаткування вже найближчим часом залізничного сполучення Мукачево - Будапешт та перспективи нового авіарейсу Львів-Будапешт.

Крім того, відбувся обмін думками щодо практичних кроків для реалізації інфрастуктурних проектів, розбудови прикордонної інфраструктури, взаємодії в питаннях екології, відновлення роботи комісії з науково-технічного співробітництва.

Як раніше повідомлялося, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства. Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 дніву Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії. Унаслідок незаконних дій російських силовиків захоплено три кораблі ВМС України, в полоні опинились 24 українські військовослужбовці.

Підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя заарештував 24 затриманих українських військових моряків на 2 місяці. Їм загрожує до 6 років позбавлення волі.

Прокуратура АРК визнала захоплених ФСБ Росії українських моряків військовополоненими.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московське СІЗО "Лефортово", 3 поранених - у "Матроську тишу". 

Топ коментарі
+4
Неужели Сбербанк расии закрыть потребовали? Чы венгерские облэнерго у кацапов забрать?
показати весь коментар
04.12.2018 12:10 Відповісти
+4
Не пойму,это троллизм ********,или проверка на вшивость?
показати весь коментар
04.12.2018 12:18 Відповісти
+3
непоп может призвать кавото только строить - такдже как он
показати весь коментар
04.12.2018 12:10 Відповісти

Завантаження...