10798 відвідувачів онлайн

Дуже багато шарлатанів намагаються надавати ветеранам психологічну "допомогу", - Фріз

Дуже багато шарлатанів намагаються надавати ветеранам психологічну

Міністерство у справах ветеранів хоче законодавчо врегулювати стандарти психологічної реабілітації та створити додаток із кнопкою "SOS" для термінової підтримки.

В Україні бракує фахівців для психологічної реабілітації ветеранів. Про це міністр у справах ветеранів Ірина Фріз розповіла в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

"Навіть зараз все впирається у те, що у нас просто фізично не вистачає психологів. А ті, які є, – не всі мають фах для того, щоб здійснювати подібну роботу, не кожен психолог може відчути та побачити загрозу", - сказала Фріз.

За її словами, навіть серед тих, хто йде отримувати спеціалізацію з роботи з атовцями, успішно навчання закінчує лише кожен десятий.

"На курс приходить 20-30 осіб, а ліцензію зрештою отримують лише 2-3 людини, лише 10%, які в результаті можуть або мають право надавати такого рівня послуги", - сказала міністр.

Через дефіцит психологів "допомогу" ветеранам пропонує безліч шарлатанів, стверджує Фріз. Щоб виправити цю ситуацію, в Міністерстві у справах ветеранів готують законопроект, який регулює стандарти і протоколи надання допомоги колишнім бійцям і командирам.

Одночасно у відомстві розробляють мобільний додаток для звернення по екстрену психологічну допомогу.

"Якщо нам все вдаватиметься - сподіваюся, незабаром для критичних випадків буде окремий мобільний додаток. Так звана кнопка SOS. Навіть якщо ветеран, військовослужбовець не здатний її натиснути - нею можуть скористатися члени його сім'ї, - поділилася планами Фріз.

Повний текст інтерв'ю можна прочитати тут.

Як раніше повідомляв Цензор.НЕТ, Кабінет міністрів затвердив створення Міністерства у справах ветеранів 28 листопада. До складу нового відомства буде інтегрована Держслужба у справах ветеранів війни та АТО. Міністерству фінансів доручили розробити проекти змін до держбюджетів на 2018 і 2019 року, в яких було б передбачено фінансування нового міністерства.

Топ коментарі
+4
"Планов громадьё" в нашої няши(наша відповідь Чемберлену--в противагу Поклонській і т.п.)
показати весь коментар
05.12.2018 17:29 Відповісти
+4
"...регулирующий стандарты и протоколы оказания помощи бывшим бойцам и командирам..."
Надо ещё выдачу лицензий под это дело замутить...)
Талантливая барышня - ей бы в президенты...
показати весь коментар
05.12.2018 17:29 Відповісти
+3
Да и няша до 2014 года была обычной украинской прокуроршей...
показати весь коментар
05.12.2018 17:30 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Надо ещё выдачу лицензий под это дело замутить...)
Талантливая барышня - ей бы в президенты...
показати весь коментар
05.12.2018 17:29 Відповісти
Профільної освіти цілком достатньо. Ліцензія не потрібна.
показати весь коментар
05.12.2018 17:29 Відповісти
Зараз кожна випускниця педагогічного з понтом вважає себе психологом. Досі такі лізли в "ейч-ари" або в якісь "манагери з міжперсональних комунікацій". Якою роботою ще ********** займатися випускниці педів, сподіваюся, усі знають.
показати весь коментар
05.12.2018 17:55 Відповісти
Я мав на увазі освіту психолога, а не педагога. Хоча в педагогічних є факультети психології. В будь-якому разі це не привід ганити справжніх психологів. Якщо говорити про "шарлатанів", то на цю роль більше підходить Фріз, адже як для міністра ветеранів, у неї немає ані відповідної освіти, ані бойового чи армійського досвіду.
показати весь коментар
05.12.2018 18:03 Відповісти
Зараз "педінститутки" ******* з понтом називати себе психотерапевтами. У мене був друг (R.I.P.), лікар-психотерапевт вищої категорії. Він не любив розповідати про свою роботу. І лише на прикладі моїх знайомих, які після "педінституток" просили познайомити їх із цим лікарем, я зрозумів, що рівень "педпсихологів" - це приблизно ПТУ.
показати весь коментар
05.12.2018 18:54 Відповісти
Обеспечьте бойцов хорошей работой, приличной зарплатой, жильем - и половина проблем и потребности в психологах отпадет.
показати весь коментар
05.12.2018 17:38 Відповісти
Крыша едет не от отсутствия работы с приличной зарплатой и жилья.
показати весь коментар
05.12.2018 17:49 Відповісти
да крыша едет еще и от той "правды", с которой они сталкиваются в мирной жизни, но не отрицаю и полученное во время войны
показати весь коментар
05.12.2018 17:52 Відповісти
"но не отрицаю и полученное во время войны" -нацьмулюбе грати чиновництво!Роблячі СПРАВЖНІХ учасників такими собі монстрами. У них лише загострене відчуття справедливості і відповідальності. Це і стає, часто завадою влаштуватись на роботу.
Проте ідея онлайннавчання.і направити по якому шляху йтидалі, дадутьвагомийрезультат.
Я знаю хлопців, що добре знають пк, вправно працюють на клавіатурі, можуть швидко освоіти такі спеціальності як копірайтинг, дизайн і багато інших, що можуть дати добрий заробіток і психологічну розрядку.
Ця ніша не тещо порожня,а вакуумна для АТОвців.
показати весь коментар
05.12.2018 21:58 Відповісти
Государство положило ..уй на оказание психологической помощи, отсюда и шарлатаны.
показати весь коментар
05.12.2018 17:39 Відповісти
"В Украине не хватает специалистов для психологической реабилитации ветеранов. Об этом министр по делам вете..."
===
В Украине хватает психологов, только Украина не хочет оплачивать их работу и к ней ветерану не достучаться Источник:https://censor.net/n3100758
показати весь коментар
05.12.2018 17:41 Відповісти
Зайди в любой областной военный госпиталь, и посмотри что там накуеверчено за последние 15 лет, потом про шарлатанов рассказывать будешь.
показати весь коментар
05.12.2018 17:44 Відповісти
***
ось і все... закінчилася проща
і затихли залізні колеса,
привокзальна невмита площа
пропонує таксі і еспрессо.

я іду, зелено-плямистий,
я - прибулець... у себе вдома
це - моє й не моє місто,
тут свої дими і синдроми

тут свої рахунки і втрати
тут свої болі і ліки…
я вернувся до вас, браття,
почорнілим від втрат чоловіком

не дивіться на мене скоса
не відводьте понуро погляд
я сьогодні душею босий,
я сьогодні вже с вами поряд

ви нічого мені не винні
я нічого там не надибав
я із вами, я тут і нині,
і земля не стає диба

я радію чужим дітям
я шугаюсь гучних звуків
мені хочеться жити… жити!
на всі груди... за всіх.. до онуків.

автор Роман (Ромчик) боєць АТО
показати весь коментар
05.12.2018 17:49 Відповісти
рощеновская °°°°°
показати весь коментар
05.12.2018 17:54 Відповісти
Разве этим не министерство обороны должно было заниматься?
показати весь коментар
05.12.2018 18:48 Відповісти
В США не МО, а по спец держ програмі щорічно йде з бюджету десятки мільйонів на реабілітацію ветеранів.
показати весь коментар
05.12.2018 22:01 Відповісти
Ой, а де фото "ірішка в нєгліже"?
Як можна взагалі сприймати якісь говоріння ротом барижної шалави?
показати весь коментар
05.12.2018 20:26 Відповісти