510-кілометровий відрізок "Північного потоку-2" почали прокладати в економічній зоні Швеції

В економічній зоні Швеції почали прокладати відрізок газопроводу "Північний потік-2".
Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на ТСН, про це повідомляє видання Aftonbladet.
Труби для газопроводу зберігатимуться в шведському порту Карлсхамн, уточнює видання.
За даними радіостанції Sveriges Radio, роботи з прокладання газопроводу в цьому районі триватимуть до літа 2019 року, адміністрація порту Карлсхамн додатково найняла понад 110 працівників.
Компанія - оператор трубопроводу Nord Stream AG 23 грудня повідомила, що судно Solitaire вирушило в південну частину виключної економічної зони Швеції, щоб розпочати прокладання 510 км труб.
У компанії додали, що нині вже є 370 км "Північного потоку-2".
Зазначимо, що проти запланованого будівництва газопроводу "Північний потік-2" завдовжки 1200 кілометрів активно виступає Україна, яка турбується за можливу втрату ролі транзитера газу. Активно критикують проект також Польща і балтійські країни, які застерігають ЄС від залежності від російського газу. Проти німецько-російського газового проекту виступає також адміністрація президента США Дональда Трампа.
Німеччина, зі свого боку, неодноразово запевняла, що проект має суто економічний характер. Оператором проекту газопроводу є підприємство Nord Stream AG, "дочка" російського концерну "Газпром". Крім російського енергетичного гіганта, в проекті беруть участь німецькі концерни Wintershall та Eon Ruhrgas - їхні частки становлять 15,5 відсотка кожна, в Gasuine з Нідерландів і Engie з Франції - 9 відсотків. Консорціум планує додатково до вже наявної першої нитки газопроводу побудувати ще одну - Балтійським морем з Росії до Німеччини.
Но за 30 серебрянников продалась - и глазом не моргнула...