10144 відвідувача онлайн
39 787 239

У Лукашенка вимагають від України проводити дорожні тендери російською мовою

Білоруський державний холдинг "Белавтодор", якому уряд планує виділити рекордне фінансування на ремонт доріг в Україні, вимагає проводити тендери російською мовою, оскільки вона визнана регіональною і не потребує "додаткового тлумачення".

Про це свідчить скарга підрозділу холдингу – ВАТ "Будівельно-монтажний трест №8" до Служби автомобільних доріг у Київській області. Згідно з тендерною документацією, разом із документом, написаним іноземною мовою, учасник тендеру має подавати нотаріально завірений український переклад.

"У деяких областях на території України російська мова визнана територіальною, а отже не є іноземною. Таким чином документи, довідки тощо, а саме документи, видані/надані іншими установами, підприємствами та організаціями, не мають перекладатися українською мовою. Документи, які готуються безпосередньо учасником, мають бути викладені українською мовою або мати переклад", - йдеться у скарзі.

У білоруській компанії вважають, що російська мова є зрозумілою на території України та додаткового тлумачення не потребує. Свою позицію "Белавтодор" пояснює додатковими витратами на здійснення перекладів та нотаріального завірення документів. "Виходячи з викладеного вище, вимагаємо внести зміни до Тендерної документації в цій частині та вказати російську мову як виняток", - резюмують у білоруському холдингу.

Раніше блогер Олександр Аронець повідомив про плани уряду надати рекордне фінансування білоруському державному холдингу "Белавтодор" на ремонт та будівництво доріг. Це при тому, що Білорусь систематично голосує в ООН проти важливих для України резолюцій.

За словами Олександра Аронця, Кабмін збирається виділити 600 000 000 гривень на ремонт траси Київ-Одеса. Постанова має бути підписана в середині січня. Гроші підуть одному з підрозділів білоруського державного холдингу "Белавтодор".

Як повідомляє блогер, "Белавтодор" в Україні представляють дві компанії - "Дорожньо-будівельний трест № 4 м. Брест" і "Будівельно-монтажний трест №8". Всього за минулий рік Україна подарувала їм 14 тендерів на будівництво і ремонт доріг. На загальну суму понад 1500000000 грн.

"На початку серпня трест №4 отримав контракт на ремонт дороги Устилуг-Луцьк-Рівне. Майже 300 млн.грн. У тому ж місяці тресту №8 дарують тендер на ремонт траси Київ-Одеса. Майже 700 млн.грн. І у відповідь Бацька відразу ж "подякував" українцям. 22 вересня Білорусь голосує проти включення до порядку денного Генасамблеї ООН пункту про ситуацію на тимчасово окупованих територіях України!!! А що Україна? Ремонт траси Київ-Чоп (Ворзель-Забуччя) віддаємо тресту №4. Сто мільйонів гривень. У листопаді у Миколаївський області місцева ОДА відкидає пропозицію місцевого підрядника і надає перевагу білорусам (дорога Братське-Вознесенськ). І таких прикладів ще дуже багато!" - пише блогер.

Він наголошує, що з самого початку російської агресії режим "бацьки" послідовно і принципово підтримує Путіна. Білорусь голосувала проти всіх резолюцій ООН по Україні, починаючи з Резолюції "Про територіальну цілісність" 2014 року. Лише протягом 2018 року ця країна чотири рази ставала на бік путінської Росії в ООН.

Олександр Аронець вимагає від уряду не фінансувати союзників Росії за кошти, які він та інші українці сплачують до Дорожнього фонду.

Топ коментарі
+78
Пишите на английском - он международный. Или на беларуськом - пусть вата подгорит.
показати весь коментар
09.01.2019 17:08 Відповісти
+74
Территориальность языка касается только проживающих на этой территории украинцев, а не ватных лабухов, которые решили подзаработать.

Не нравится украинский язык - асфальтируйте тундру.
показати весь коментар
09.01.2019 17:10 Відповісти
+67
У Лукашенко требуют от Украины проводить дорожные тендеры на русском языке - Цензор.НЕТ 7703
показати весь коментар
09.01.2019 17:08 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 3 з 3
Так таки и ТРЕБУЕТ! Единственное что он может требовать, так это требовать у путена ввести ему по глубже.
показати весь коментар
09.01.2019 19:53 Відповісти
Введение в Беларуси двух государственных языков в 1995 году привело к очень предсказуемому результату: двадцать три года спустя большинство граждан страны не знают белорусского.
https://www.facenews.ua/video/2019/310970/ Как жители Беларуси реагируют на белорусский язык (видео)
показати весь коментар
09.01.2019 19:56 Відповісти
Долбо"бы. А с КИТАЙЦАМИ тоже на руцком или украинском договор состряпили????
показати весь коментар
09.01.2019 21:36 Відповісти
Нормальное требование с учётом того что даже Цензор ето русскоязычный форум.
показати весь коментар
09.01.2019 21:44 Відповісти
ну если Белавтодор ворует меньше, чем наши, а делают лучше а делают лучше, то почему бы и нет.
А документы переведут на украинский язык, не проблема.
показати весь коментар
09.01.2019 21:56 Відповісти
Цікаво чи Лукашенко би робив українською мовою тендири в соїй державі .....задовбали з своїми кацапськими язіками ....Якщо не розуміють мови то є перекладачі ....як в світі робиться ,а ні то най сидять в Белорусії ...СЛАВА УКРАЇНІ !!
показати весь коментар
09.01.2019 22:08 Відповісти
******* gyby pozkatalu
показати весь коментар
09.01.2019 23:06 Відповісти
Херасе, бульбогастеры уже права качают))) В козломордии если не знаеш узкий тебе даже разрешение на работу не дадут а тут крепко забуревшее быдло. Направить туда фарион для екзамена на мову а тех кто не сдал за поребрик в "вольную Беларусь". Офуели клоуны...
показати весь коментар
09.01.2019 23:12 Відповісти
О, рузьгеызычные челюсти-2! )))У Лукашенка вимагають від України проводити дорожні тендери російською мовою - Цензор.НЕТ 2991
показати весь коментар
09.01.2019 23:39 Відповісти
А на еротичний промЄнад пішки не пішли б, манкурти?
показати весь коментар
09.01.2019 23:51 Відповісти
Лукашенко нехай ***** асфальтирует... ще і цей недоросль буде нам вказувати що робити? ....
показати весь коментар
10.01.2019 00:23 Відповісти
Гіперлуп Омелянович довів автодор до сраки тотальною корупцією, а винуваті в цьому звичайно білоруси, ога.
показати весь коментар
10.01.2019 06:46 Відповісти
Віддавати перемогу на тендерах потрібно тому, хто чкісно будує, а не злодіям у вишиванках.
показати весь коментар
10.01.2019 10:23 Відповісти
Дурку то гнати бульбаші не треба.
показати весь коментар
10.01.2019 10:25 Відповісти
жри картошку Шлюха усатая и не пиз......и!!!!!!
показати весь коментар
10.01.2019 10:25 Відповісти
Мог бы вначале поменять свою Лукашенко на Лукашина,а в Украину не лезть. В Украине нет места запроданцам
показати весь коментар
10.01.2019 10:37 Відповісти
..ще одне ***..ло хоче московського "язика"= нема вже язика -пішов на холодець разом з двоголовим когутом..= так що" бацка" вибачай і користуйся МОВОЮ бо язик у холодці..
показати весь коментар
10.01.2019 10:40 Відповісти
Мне кажется, большинство на форуме не понимают текущего момента. Украина сегодня должна всячески поддерживать Лукашенко А. Г. который как может противится втягиванию Беларуси в РФ. Если Беларусь станет частью РФ, как сейчас хочет Путин, сразу вдоль 2-х тысячной границы с Беларусью будут стоять дивизии России. Опять же 80% ГСМ мы получаем из Беларуси по приемлемым ценам.
показати весь коментар
10.01.2019 10:48 Відповісти
Литве,Польше и Украине нужно выравнивать границы с Московией с помощью Белоруссии,чё то я сомневаюсь ,что белорусы любят мордовцев,разве что из за страха
показати весь коментар
10.01.2019 11:02 Відповісти
В белоруской службе безопасности уже года два, как нормальным белорусам невозможно работать из-за засилья там рашистских гебнявых. Там уже все рашистами занято. Вопрос времени, когда это все будет явным.
показати весь коментар
10.01.2019 13:26 Відповісти
Не хочуть працювати в Україні за українськими правилами? То нехай шукають роботу там, де з ними спілкуватимуться ватним нарєчієм - в Німеччині, Польщі, Румунії, Британії.
показати весь коментар
10.01.2019 12:08 Відповісти
Ще бульбаші нам не вказували на якій мові говорити. На місці тих хто надав їм можливість ремонту доріг я б розірвав з ними договір та ввів штрафні санкції за втручання у внутрішні справи України. Пора бути державою і починати ставити на місце навіть в таких маленьких речах.
показати весь коментар
10.01.2019 12:19 Відповісти
А с чего бы муйлушины союзники начали так воображать? Им шо, нравится шобы и мы их выпроводили восвояси (под дупу)?
показати весь коментар
10.01.2019 12:31 Відповісти
А чому ми не взмозi самi ремонтувати своi дороги?
показати весь коментар
10.01.2019 13:11 Відповісти
Потому что не умеем. Умеем только воровать.
показати весь коментар
10.01.2019 13:29 Відповісти
Потрібно допомогти білоруським дорожникам в спрощенні процедур з паперами. І не обов"язково переходити на рос. мову. Хай нотаріуси не деруть 3 шкіри і без черги обслуговують. А наші дорожники знахабніли вкрай, довіри до них вже не залишилось. Тільки ворувати і вміють. Вони ж і політику підмішують, щоб не віддавали заказ іншим.
показати весь коментар
10.01.2019 13:26 Відповісти
Пусть требует бульбаш у путиноидов, ведь они же братья.
показати весь коментар
10.01.2019 13:36 Відповісти
Ой, не несите херни!
И ежу понятно, какую хренову тучу да ещё и технической документации, да ещё и не допустить ошибок - по договорам ответственность нести....
Им мороки....
показати весь коментар
10.01.2019 15:49 Відповісти
Краще послати цих холопів ***** паруссскі на три веселих букви і тлумачити не треба.
показати весь коментар
10.01.2019 17:21 Відповісти
Документы в Украине только на украинском. Не хотите украинский, давайте на беларуском.
показати весь коментар
11.01.2019 18:27 Відповісти
Сторінка 3 з 3