Завищені платіжки за газ є незаконними й оплаті не підлягають, - Рева

Платіжки із завищеними тарифами на газ, які прийшли людям у січні, є незаконними, платити за ними не потрібно.
Як інформує Цензор.НЕТ, таку думку висловив в ефірі "Вечірнього прайму" на 112 Україна міністр соціальної політики України Андрій Рева.
"Маю на увазі ті платіжки, які стосувалися оплати за газ без лічильників у тому випадку, коли газ використовується для приготування їжі. Ці всі доплати, які незаконно нарахували газозбутові організації, не підлягають оплаті", - сказав Рева.
"У нас є три групи споживачів. Перша - ті, які використовують газ комплексно, тобто для опалення будинку, підігріву води і приготування їжі. Вони мають лічильники. Друга група - це ті, хто використовує газ для підігріву води та приготування їжі. У них майже на 75-80% встановлені лічильники. Третя група громадян - це ті, хто користується газом тільки для приготування їжі. Це основна за чисельністю група населення, хоча вона споживає 6-8% усього обсягу газу, але в них немає лічильників", - пояснив міністр.
Він наголосив, що газозбутові організації нарахували споживачам доплати незаконно, і вони не підлягають оплаті.
Рева також додав, що відповідно до закону і тарифу, який було встановлено, до тарифу додано вартість установки лічильників. І, відповідно, газозбутова організація зобов'язана була поставити газові лічильники людям.
Рева зазначив, що якщо люди вже здійснили оплату за платіжками з підвищеним тарифом, вони мають вимагати повернення коштів.
Раніше в "Нафтогазі" повідомляли, що люди, у яких не встановлено лічильники, отримали завищені платіжки.