8560 відвідувачів онлайн

В Україні розпочинається виробництво РСЗВ "Верба": буде сформовано перший підрозділ

Українську реактивну систему залпового вогню "Верба" ​​виготовлятимуть на Шепетівському ремонтному заводі, який входить до складу держконцерну "Укроборонпром".

Про це Цензор.НЕТ повідомив директор Шепетівського ремонтного заводу (ШРЗ) Олег Туринський.

За його словами, вже завершено випробування і систему "Верба" ​​прийнято на озброєння. "З 11 по 16 лютого бригада співробітників нашого заводу працювала в Харківському конструкторському бюро ім. Морозова, яке є розробником "Верби". Ми вивчали документацію та всі особливості цієї системи", - пояснив Цензору Олег Туринський.

Він повідомив, що нині налагоджується кооперація між заводом, ХКБМ та ще одним підприємством, залученим до проекту, - львівським державним заводом "Лорта", який є найбільшим виробником радіоелектронної апаратури. "Виробництво РСЗВ "Верба" розпочнеться в 2019 році", - наголосив Туринський.

В Україні розпочинається виробництво РСЗВ Верба: буде сформовано перший підрозділ 01

Директор ШРЗ не назвав точної кількості пускових установок, зазначивши, що ними може бути озброєний артилерійський дивізіон.

Зазначимо, що ШРЗ спеціалізується на ремонті ракетно-артилерійського озброєння для ЗСУ, але віднедавна зайнявся і модернізацією військової техніки. Зокрема, на виставці "Зброя та безпека", яка відбулася в жовтні минулого року в Києві, було представлено виконаний співробітниками підприємства варіант модернізації радянської 122-мм РСЗВ "Град", що отримав назву "Берест".

РСЗВ "Верба" ​​розробки ХКБМ також є українським варіантом модернізації "Граду". Вперше "Верба" ​​ представлена ​​в 2015 році. Її особливостями є розміщення на базі вітчизняного автомобіля КрАЗ, повна автоматизація всіх процесів, можливість керування вогнем з кабіни, а також використання сучасної навігаційної апаратури.

Усі ці властивості дозволяють скоротити час перезарядки "Верби", порівняно з "Градом", у 7 разів (до 10 хвилин), а швидкість відкриття вогню по цілі на незнайомій місцевості збільшується вчетверо. Завдяки новій системі стабілізації платформи підвищено й точність ведення вогню.

Нагадаємо, на виставці в ОАЕ було показано моделі новітніх українських ракетних систем "Вільха" та "Нептун".

Топ коментарі
+50
прекрасно - это хорошая новость
показати весь коментар
20.02.2019 08:55 Відповісти
+16
Щас набежат: ко-ко-ко, а Сралин бы уже построил 100500 таких машин, ко-ко-ко, а у Сралина было 100500 дывызый дыдов, ко-ко-ко, а в сцавецкам сцаюзе "бломбир" был по два шиссят пять(или сколько там?)
Только попробуйте кукарекнуть!))
показати весь коментар
20.02.2019 08:55 Відповісти
+16
поки це нейтральна новина. Гарна буде звучати так:
ЗСУ передали артдивізіон РСЗВ "Верба"
показати весь коментар
20.02.2019 09:03 Відповісти

Завантаження...