В Україні розпочинається виробництво РСЗВ "Верба": буде сформовано перший підрозділ

Українську реактивну систему залпового вогню "Верба" виготовлятимуть на Шепетівському ремонтному заводі, який входить до складу держконцерну "Укроборонпром".
Про це Цензор.НЕТ повідомив директор Шепетівського ремонтного заводу (ШРЗ) Олег Туринський.
За його словами, вже завершено випробування і систему "Верба" прийнято на озброєння. "З 11 по 16 лютого бригада співробітників нашого заводу працювала в Харківському конструкторському бюро ім. Морозова, яке є розробником "Верби". Ми вивчали документацію та всі особливості цієї системи", - пояснив Цензору Олег Туринський.
Він повідомив, що нині налагоджується кооперація між заводом, ХКБМ та ще одним підприємством, залученим до проекту, - львівським державним заводом "Лорта", який є найбільшим виробником радіоелектронної апаратури. "Виробництво РСЗВ "Верба" розпочнеться в 2019 році", - наголосив Туринський.
Директор ШРЗ не назвав точної кількості пускових установок, зазначивши, що ними може бути озброєний артилерійський дивізіон.
Зазначимо, що ШРЗ спеціалізується на ремонті ракетно-артилерійського озброєння для ЗСУ, але віднедавна зайнявся і модернізацією військової техніки. Зокрема, на виставці "Зброя та безпека", яка відбулася в жовтні минулого року в Києві, було представлено виконаний співробітниками підприємства варіант модернізації радянської 122-мм РСЗВ "Град", що отримав назву "Берест".
РСЗВ "Верба" розробки ХКБМ також є українським варіантом модернізації "Граду". Вперше "Верба" представлена в 2015 році. Її особливостями є розміщення на базі вітчизняного автомобіля КрАЗ, повна автоматизація всіх процесів, можливість керування вогнем з кабіни, а також використання сучасної навігаційної апаратури.
Усі ці властивості дозволяють скоротити час перезарядки "Верби", порівняно з "Градом", у 7 разів (до 10 хвилин), а швидкість відкриття вогню по цілі на незнайомій місцевості збільшується вчетверо. Завдяки новій системі стабілізації платформи підвищено й точність ведення вогню.
Нагадаємо, на виставці в ОАЕ було показано моделі новітніх українських ракетних систем "Вільха" та "Нептун".

Только попробуйте кукарекнуть!))
ЗСУ передали артдивізіон РСЗВ "Верба"