Росія направила Україні ноту через припинення дії Договору про дружбу

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на МЗС РФ.
У Росії зазначили, що Договір про дружбу від 31 травня 1997 року припиняє дію з 1 квітня 2019 року за ініціативою української сторони.
Також російська сторона звинуватила Україну в порушенні договору у 2004 році шляхом ратифікації меморандуму про підтримку операцій НАТО, а також шляхом внесення поправок до Військової доктрини, у якій заявлено про вступ у НАТО як про стратегічну мету держави. Крім того, у Москві розкритикували зміни до Конституції України, якими нещодавно закріпили курс на Європейський союз і НАТО.
Також у МЗС Росії наголосили, що влада "веде цілеспрямований наступ на російську мову і права російськомовного населення".
Нагадаємо, Верховна Рада 6 грудня ухвалила Закон "Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією", внесений президентом. За ухвалення відповідного рішення проголосували 277 народних депутатів.
6 вересня 2018 року РНБО ухвалила рішення про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, підписаного 31 травня 1997 року, термін дії якого закінчується 31 березня 2019 року.
17 вересня президент Петро Порошенко підписав указ про введення в дію рішення РНБО.
3 грудня Порошенко вніс у Раду законопроект про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ.
Зазначимо, Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною, який назвали "Великим договором", був підписаний 31 травня 1997 року тодішніми президентами двох країн Леонідом Кучмою і Борисом Єльциним. Країни офіційно визнали кордони одна одної і закріпили принципи стратегічного партнерства і поваги територіальної цілісності. Після окупації Росією Криму та початку конфлікту на Донбасі в 2014 році в Україні неодноразово звучали заклики розірвати цей договір через порушення Кремлем територіальної цілісності України.