4587 відвідувачів онлайн
3 598 58

Gazeta Wyborcza: Сценарій із "зеленими чоловічками" в Латвії нереальний

Gazeta Wyborcza: Сценарій із "зеленими чоловічками" в Латвії нереальний

Польське видання Gazeta Wyborcza стверджує, що старша частина російської меншини мріє про те, щоб у Латвію увійшла "їхня армія". Поява в балтійській країні "зелених чоловічків" їх би втішила. Але такий сценарій, швидше за все, нереальний, пише видання.

Як наголошується в статті Gazeta Wyborcza, передає Цензор.НЕТ, більшість молодих етнічних росіян у країні відкидають такі погляди. У цілому в Латвії, в якій живе майже два мільйони людей, кожен третій належить до російської національної меншини. У Ризі цей відсоток ще більший. У столиці понад половина жителів говорять російською.

Але не варто шукати російськомовні назви на ризьких вулицях. Написів кирилицею на урядових відомствах теж немає. Держава говорить зі своїми жителями винятково латвійською мовою.

Ті, хто не володіють нею, не можуть заповнити самостійно паперів, не відкриють власну фірму, не зможуть подати заяву на отримання пільг. Спроба надати російській мові статус державної в Латвії на референдумі кілька років тому провалилася.

"У нас над латишами є певна перевага, тому що ми розмовляємо мінімум двома мовами. Але вони не ставляться до нас, як до рівних", - говорить російськомовна студентка Лаура.

Її друзі і знайомі розмовляють виключно російською. Але дівчина скаржиться, що в магазині в центрі міста, де вона працює два тижні, латвійці дивляться на неї скоса, коли вона відповідає їм російською.

"Кілька разів чула від клієнтів, що я окупант. І мовою окупанта вони говорити не будуть. Те ж саме в університеті. Як тільки хтось бачить, що я пишу в телефоні кирилицею, зі мною перестають розмовляти. Думаю виїхати з Латвії, тому що держава нам нічого не дає", - говорить Лаура, визнаючи, однак, що головна причина її рішення - це низький заробіток.

За свою роботу дівчина отримує 2,5 євро на годину. На місяць виходить 430 євро, що дорівнює мінімальній зарплаті в Латвії. Колишній президент латвійського державного телеканалу Іварс Белте пояснив, що страхи щодо лояльності численної російської меншини з'явилися з дня здобуття незалежності в 1991 році. Після того як Кремль анексував український Крим в 2014-му, вони тільки посилилися.

"Частина старшого покоління мріє про те, щоб в країну увійшла "їхня армія". Вони б зраділи присутності "зелених чоловічків". Але це малоймовірно. Більшість росіян так не думають", - говорить Белте. Щоб заспокоїти настрої, пов'язані з можливим російським вторгненням, армія Латвії організувала в минулому році закритий семінар для журналістів.

"Переконали мене, що у нас є розумна стратегія на випадок атаки, яка дозволить нам захищати Ригу два дні. За цей час на місце мають прибути наші союзники по НАТО. Раніше я думав, що у нас немає жодного обдуманого плану на випадок вторгнення. На щастя, це не так", - пояснив Белте.

Топ коментарі
+10
так и скачи себе мимо..
показати весь коментар
01.04.2019 17:21 Відповісти
+7
Гнать их надо со всех стран,присутствие москалей опасно для жизни любой страны.Это сатанинская порода!
показати весь коментар
01.04.2019 17:23 Відповісти
+6
"Думаю уехать из Латвии, потому что государство нам ничего не дает"

Skatiertju daroga! Dura...
Источник: https://censor.net/n3119831
показати весь коментар
01.04.2019 17:25 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
За беспечность можно расплатится...
показати весь коментар
01.04.2019 17:08 Відповісти
"Убедили меня, что у нас есть умная стратегия на случай атаки, которая позволит нам защищать Ригу два дня. За это время на место должны прибыть наши союзники по НАТО. Раньше я думал, что у нас нет никакого обдуманного плана на случай вторжения. К счастью, это не так", - пояснил Белте.
Источник:https://censor.net/n3119831
показати весь коментар
01.04.2019 17:51 Відповісти
Нажаль, у нас НАТО у 2014 році не було...
показати весь коментар
01.04.2019 17:12 Відповісти
У нас не було мізків ще в 1994 році...

Gazeta Wyborcza: Сценарій із "зеленими чоловічками" в Латвії нереальний - Цензор.НЕТ 2237
показати весь коментар
01.04.2019 17:50 Відповісти
так и скачи себе мимо..
показати весь коментар
01.04.2019 17:21 Відповісти
а ти сам то що написав ?
рифмоплет путлеровский
показати весь коментар
01.04.2019 17:47 Відповісти
Каждый ватан должен выучить хоть по одной тупой байке. У ватанов это считается высшим образованием...
показати весь коментар
01.04.2019 19:02 Відповісти
Там НАТО...
показати весь коментар
01.04.2019 17:20 Відповісти
Как показывает Кипр и Турция, это ничего не значит.
показати весь коментар
01.04.2019 17:31 Відповісти
Гнать их надо со всех стран,присутствие москалей опасно для жизни любой страны.Это сатанинская порода!
показати весь коментар
01.04.2019 17:23 Відповісти
"В столице больше половины жителей говорят на русском."

Прямо как в Киеве.
показати весь коментар
01.04.2019 17:24 Відповісти
Так, тільки от в Литві серед російськомовн их багато вати, а в Києві багато російськомовних за ватніка можуть і в морду дати...
показати весь коментар
01.04.2019 17:30 Відповісти
Да откуда вам знать какие они.
показати весь коментар
01.04.2019 17:33 Відповісти
Бо я був у Ризі...
показати весь коментар
01.04.2019 17:35 Відповісти
В морду не давали скотиняки ?
показати весь коментар
01.04.2019 17:40 Відповісти
"Думаю уехать из Латвии, потому что государство нам ничего не дает"

Skatiertju daroga! Dura...
Источник: https://censor.net/n3119831
показати весь коментар
01.04.2019 17:25 Відповісти
Я читал как один путешествовал по прибалтийским столицам. Про Вильнюс пишет что на улицах очень безлюдно, а вечером нет никакого освещения кроме центра, хоть глаз выколи. Пишет вообще очень депрессивно. Единственные приятные впечатления у него остались от Эстонии.
показати весь коментар
01.04.2019 17:31 Відповісти
это рунет 2010 года
показати весь коментар
01.04.2019 17:37 Відповісти
Та ни, заметка была этого года.
показати весь коментар
01.04.2019 17:51 Відповісти
Був у Вільнюсі. Так, народу ввечері мало, ну як ввечері - після 22:00, хоча в центрі на вихідних і в 2 ночі туса йде. Вільнюс - маленьке місто, воно менше за Львів. У нас у Вінниці чи Рівному ввечері теж не особливо людно...

А от з освітленням там все в порядку, а ще дуже чисті і акуратні вулиці. І безпечно там вночі.
показати весь коментар
01.04.2019 17:38 Відповісти
Про безлюдность точно помню что про Вильнюс. За освещение может с Латвией перепутал. Они там в Европах вообще любят на всем экономить.
показати весь коментар
01.04.2019 17:51 Відповісти
В английском миллионном Бормуте вечером только туристы. В воскресенье город как вымер, особенно после 16:00, когда закрыто всё. Даже в пабах народу нет. Вот в пятницу - таки да, вся страна вечером пиво пьёт
показати весь коментар
01.04.2019 20:39 Відповісти
Да где ж их столько набрать-то со знанием, как на латышском "поребрик" будет...
показати весь коментар
01.04.2019 17:27 Відповісти
в Латвии много говорят на русском
показати весь коментар
01.04.2019 17:30 Відповісти
Да, но в России "мало говорят" на латышском, а изобразить из себя вежливых ихтамнетов на русском не получится...
показати весь коментар
01.04.2019 17:47 Відповісти
Помогли захватить Украину в 18, и теперь жизнь удалась
показати весь коментар
01.04.2019 17:29 Відповісти
Зато в Украине реален, даже с одним Зелёным человечком.
показати весь коментар
01.04.2019 17:29 Відповісти
від чергової кацапської дурості
ніхто не вміє зганьбитись так круто як ви
показати весь коментар
01.04.2019 17:46 Відповісти
Все сценарии написаны в истории паРаши, настоящей, а не великодуховной и сракальной и СССР, проводившем её имперскую политику...
показати весь коментар
01.04.2019 18:09 Відповісти
Нет, ничего не возможного! А гражданство оккупантам и их потомкам давать нельзя, пусть пройдут обязательную процедуру натурализации!
показати весь коментар
01.04.2019 17:31 Відповісти
Если бы в Украине были неграждане никакой Путлер не сунулся бы. Неграждане не смеют вопить « путенпамаги», их тупо пересажают в один день, у них нет права голоса, неграждане же. Вот и с Даунбасом в будущем так же надо.
показати весь коментар
01.04.2019 20:42 Відповісти
V Litve v tom plane po ruskim bolse povezlo.Tut ruskix malo i oni s kazdym godom umensajetsia.Jesly 1989 godu tut ix bylo 350000,tak teper okolo 100000 ostalos.Pocty 3.5 raza ix umensilos za 30 let
показати весь коментар
01.04.2019 17:35 Відповісти
а литовцев сколько осталось ? И сколько было при оккупации.
показати весь коментар
01.04.2019 21:40 Відповісти
VY pravy i litovcev umensilos poxozeje cifra okolo 300000.NO jesly vziat procentami tak teper ix bolse procent .1989 godu procentami 77% byli litovcy,a teper 88%.Nicego skoro vernutsia s Angliji ,realno jest cifra ocen mnogo uze vozracajetsia izza brexit
показати весь коментар
01.04.2019 21:49 Відповісти
Vy nedumajet sto zdes tak ploxo,vot vcera odin litovec kotory vernulsia s Britaniji razkazyval,on tam zyl 15 let i teper zdes otkryl svoj biznis remontirujet masiny,tak skazal zarplata taze u nego vyxodit.Tak vopros sto tam delat,jesly doma mozno zyt ne xuze
показати весь коментар
01.04.2019 21:55 Відповісти
Сценарий очень просотой. В горотдел полиции Даугавпился влымывается какой ни будь Дыркин. Раздает бомжам АК и занимают здание мэрии. Для начала требуя бухло, а потом объявляют референдум.
показати весь коментар
01.04.2019 17:36 Відповісти
U nas Litve takoje imitirovali policiju zaniat,tam rajon gde ruskije zyvut .Tak vsio taki iz tex ruskojazycnix policejskix naslis kto s pistoletami protiv avtomatov posiol.Konecno jesly eto bylo realno ix ubyli,policija neznala sto eto tolko proveriali ix.Jest tut i ruskojazycnyje kto budet zacycat stranu.Daze policejskije eti v sturm posly s pistoletami protiv avtomatov
показати весь коментар
01.04.2019 17:52 Відповісти
Ее друзья и знакомые разговаривают исключительно на русском. Но девушка жалуется, что в магазине в центре города, где она работает две недели, латвийцы смотрят на нее искоса, когда она отвечает им на русском."Несколько раз слышала от клиентов, что я оккупант. И на языке оккупанта они говорить не будут. То же самое в университете. Как только кто-то видит, что я пишу в телефоне кириллицей, со мной перестают разговаривать.Источник: https://censor.net/n3119831
https://censor.net/n3119831
уважаю молдаван за то что не опускаются до такой позорной русофобии
всем по барабану на русскую речь, за георгиевские ленты тут не убивают
к сожалению вынужден уехать в Россию, Молдова вымирает и разваливается благодаря проевропейскому курсу развития
тариф на отопление в 2 раза выше чем в Москве, не вижу ни 1 причины тут оставаться, жаль но пора двигаться дальше
Gazeta Wyborcza: Сценарій із "зеленими чоловічками" в Латвії нереальний - Цензор.НЕТ 5881

это не чернобыль, это закрытая школа за 300 метров от меня в Кишиневе , в которую ходили мои друзья - результат евроинтеграции.
показати весь коментар
01.04.2019 17:53 Відповісти
Eto foto iz maskvy prilozyli tut
показати весь коментар
01.04.2019 18:00 Відповісти
Gazeta Wyborcza: Сценарій із "зеленими чоловічками" в Латвії нереальний - Цензор.НЕТ 5772

школы в Москве выглядят НЕМНОГО по-другому
показати весь коментар
01.04.2019 18:29 Відповісти
Там россияне учат детей идеально выбрать погоду, чтоб бомбить школы в Сирии? или ограничиваются только всероссийскими телепрограммами?
показати весь коментар
01.04.2019 18:59 Відповісти
"старшая часть русского меньшинства" пусть собирает монатки и пиндует в свой кацапстан
показати весь коментар
01.04.2019 17:56 Відповісти
Бозє-бозє. Латиши прітєсняют рузькачєлюстную "студєнтку". А в Ризі ця губошльопка, звичайно, "вчиться" і "ходить на екскурсії" - куполами соборів милується.
показати весь коментар
01.04.2019 18:08 Відповісти
Я думаю Китай должен в рашку войска ввести, чтоб защитить китайцев и их право свободно общаться на китайском.
показати весь коментар
01.04.2019 19:59 Відповісти
в украине зеленый человечек выходит во второй тур, а в латвии нереальны)))
показати весь коментар
01.04.2019 21:24 Відповісти
в украине зеленый человечек выходит во второй тур, а в латвии нереальны)))
показати весь коментар
01.04.2019 21:27 Відповісти