9610 відвідувачів онлайн
9 310 33

Археологи виявили вулицю XVII-XVIII століть у Києві, - КМДА. ФОТО

На вулиці Щекавицькій під час охоронно-рятувальних досліджень архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАН України знайшла вулицю XVII-XVIII століть.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу КМДА, про це повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

"Згідно з інформацією Інституту археології Києва, з червня 2018 року і до сьогодні експедиція Інституту проводить охоронно-рятівні дослідження ділянки на вул. Щекавицькій. Дослідники повідомили, що під час робіт зібрано велику колекцію археологічних матеріалів ХІІ–ХІХ ст. Серед індивідуальних знахідок виділяються три давньоруські хрести-енколпіони, три свинцеві князівські печатки, мідна бляшка із зображенням Богородиці, футляр для шаблі ХІХ ст. тощо. Окрім того, фіксувалися також культурні нашарування, вулиця та поховання XVII–XVIII ст., виявлено також шари давньоруської доби (ХІІ–ХІІІ ст.)", – розповів Никоряк.

Археологи виявили вулицю XVII-XVIII століть у Києві, - КМДА 01

Фото: прес-служба КМДА

У свою чергу, керівник експедиції, очільник відділу археології Києва Всеволод Івакін наголосив, що в обстежених горизонтах головним чином представлені культурні нашарування та археологічні об’єкти ХІХ ст., що утворилися після пожежі 1811 р. та повного перепланування вуличної системи Києво-Подолу.

"Велика кількість монет та товарних пломб ХІХ ст. є характерною для припортової зони, у якій розташована досліджувана ділянка. Проте зафіксовано залишки близько десятка невеликих підвалів-комор, господарських та гідротехнічних споруд. Фіксувалися також культурні нашарування, вулиця та поховання XVII–XVIII ст., виявлено також шари давньоруської доби (ХІІ–ХІІІ ст.)", – повідомив Івакін.

Археолог додав, що в столиці перманентно проводяться археологічні та/або охоронно-рятівні дослідження.

Всеволод Івакін наголосив, що наразі роботи продовжуються, всі знахідки обробляються, реставруються. Після чого буде підготовлено науковий звіт із описом артефактів, які будуть передані до державних музейних фондів України.

Топ коментарі
+10
Хороше місце для нового "ЖК Древньоруський".
Старт продажів незабаром...
показати весь коментар
02.04.2019 12:44 Відповісти
+10
На Подоле где не копай везде древность.
показати весь коментар
02.04.2019 12:52 Відповісти
+6
Відразу скажу, що не є істориком, однак назвав би себе достатньо добре поінформованим на цю тему. Вся проблема в тому, що в давнину слово "руський" означало зовсім не те, або ж прямопротилежне тому, що зараз називають "русскім". Мабуть вам це відомо. Тож пишу для тих, хто не чув. Теперішні "русскіє", точніше їх самоназва, з*явилась після перевороту 1917 р. А до того може років 150 чи 200 вони були "вєлікароссамі" чи "рассіянамі". Хто не вірить нехай погуглить та знайде "Россійскую грамматіку" М. Ломоносова, а це 1755 рік нашої ери (давні московити можуть перекрутити, що то було в 1755 р. до нашої ери). Там ніякого "русскава язика" немає і в помині, а є "рассійскій". Відчуваєте різницю? Ну це як віддалено схожі між собою назви "Англія - Ангола", "Австрія-Австралія", "Білорусія-Борусія". Зовсім різні країни, із зовсім різними людьми, зовсім різною історією та географічним розташуванням. Ну, а приблизно від середини 18 століття та раніше років з 400-450 теперішні "русскіє" самі себе називали, як і увесь тогочасний світ - московіти. Про більш давніші часи (до 13 - 14 століття) щодо теперішніх "русскіх" говорити взагалі не сер*йозно. Бо існувало безліч угро-фінських племен (меря, ерзя, мокша, іжора, чухонь....), які ніколи навіть уві сні не могли побачити, що колись стануть "русскімі". От вони б потішилися, коли б якийсь їхній тогочасний господар, якийсь хан Узбек чи Тохтамиш, називав їх "русскімі". Мабуть обісцялися б зі сміху. Так от поняття "древнєрусскій" чи "Дрєвнєрусскає гасударства" - це спроба Россії штучно прив*язати свою теперішню історію до історії Русі.
показати весь коментар
02.04.2019 15:45 Відповісти

Завантаження...