12072 відвідувача онлайн

Росія вже 5 місяців затягує процес над українськими моряками, - Клімкін

Росія вже 5 місяців затягує процес над українськими моряками, - Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін нагадав, що вже 5 місяців у Російській Федерації утримують українських військовополонених моряків.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook, передає Цензор.НЕТ.

"Коли весь світ вимагає звільнити українських моряків, продовжувати їх арешт – це навіть не зухвалість, це показний цинізм. Це повна зневага до всіх та до всього. Вже майже п’ять місяців Росія свідомо затягує процес. Неправомірність її дій є загальновизнаною. Усі наші друзі та партнери як один говорять про міжнародне правопорушення, яке потрібно усунути і звільнити українських моряків. За жодних обставин їх не може судити російський суд", - підкреслив Клімкін.

Він зазначив, що ще більш неправомірним є утримання моряків під вартою.

"Поведінка РФ не має лишитися безкарною, для цього ми використовуємо всі наявні міжнародно-правові механізми. Порушення норм морського права проти українських військових кораблів і членів їх екіпажу – предмет ще однієї справи проти РФ в рамках Конвенції ООН з морського права. Сьогодні ми також звернулися до Міжнародного Трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі", - написав міністр іноземних справ.

Він розповів, що над зверненням до трибуналу юридична команда працює з моменту захоплення моряків 25 листопада 2018 року.

"Для того, щоб звернення було дієвим потрібно було ретельно підготувати нашу юридичну позицію, аби унеможливити будь-які маніпуляції з боку РФ. А також пройти усі передбачені юридичні процедури, без яких міжнародний трибунал не міг би почати свою роботу", - зазначив Клімкін.

Міністр також розповів, що рішення можна чекати через місяць.

"Міжнародне право ніхто не має ігнорувати. Моряки мають бути звільнені негайно – це наша вимога до трибуналу у Гамбурзі", - підкреслив Клімкін.

Як повідомлялося, Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права із запитом застосування до РФ примусових заходів для звільнення українських моряків.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Топ коментарі
+5
У Шоколадного спросите...
показати весь коментар
16.04.2019 18:13 Відповісти
+1
А что ваш друг,Медвейчук,вам по ночам на Банковской рассказывает?
показати весь коментар
16.04.2019 18:49 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
иии нах.
показати весь коментар
16.04.2019 18:14 Відповісти
У Шоколадного спросите...
показати весь коментар
16.04.2019 18:13 Відповісти
Клімкінд,покажи медальку тестя,за поверненя Криму кацапам))
показати весь коментар
16.04.2019 18:16 Відповісти
А кремлядьская ГНИДА мертведчук, вместо того что бы гнить в тюряге, сейчас и далее продолжает играть на руку мацквабада и ежедневно верещит, что при помощи его, мачквабад уже выдал тысячи заложников и пленных
показати весь коментар
16.04.2019 18:17 Відповісти
Россия уже 5 месяцев затягивает процесс над украинскими моряками, - Климкин - Цензор.НЕТ 8092
показати весь коментар
16.04.2019 18:17 Відповісти
Выгнать мацковию из ООН ,из всех международных организаций ,это орки , а не люди
показати весь коментар
16.04.2019 18:19 Відповісти
Батько Зеленського висловив незадоволення офіційною зарплатою президента України
Батько кандидата в президенти України, шоумена Володимира Зеленського Олександр Зеленський вважає, що на офіційну зарплату президента України чесно прожити неможливо, і заявляє, що її треба встановити на рівні "хоча б 100 тис.".
показати весь коментар
16.04.2019 18:19 Відповісти
батько просто не в курсі, що тут як в тому анекдоті: "а що, тут ще й плататять?"
показати весь коментар
16.04.2019 19:06 Відповісти
климкин - затяжка процесса???- вроде как "процесс" сам по себе это нормально, а вот зааатяжкааа...- правильные слова ищи, не находишь- народ подскажет: безосновательное позорное судилище, прикрывающее акт вооруженной агрессии, нанесший материальный ущерб и тяжкие телесные повреждения..!!- как-то только так)))
показати весь коментар
16.04.2019 18:26 Відповісти
..и что за неподсудность действий наших моряков рф-суду..???- а чьему какому..???- не с бодуна ли министр ид...???
показати весь коментар
16.04.2019 18:28 Відповісти
Более бездарного главы МИД Украины я не припомню.
Его уровень - носить портфель за своим паханом, и не более
показати весь коментар
16.04.2019 18:32 Відповісти
А что ваш друг,Медвейчук,вам по ночам на Банковской рассказывает?
показати весь коментар
16.04.2019 18:49 Відповісти
хочется узнать, что реально до прошлой неделе сделало министерство, которое руководит это создание природы.
показати весь коментар
16.04.2019 18:50 Відповісти
А скажите мне - кто из вас верит в то, что Владимир Зеленский НЕ ЗНАЕТ, что обмен наших пленных моряков зависит не от Порошенко, а от Путина?
https://censor.net/comments/locate/3122374/019215a3-24fb-7379-b494-d4d3a8505baa
А кому из вас требуется явление тени отца Гамлета чтобы сообразить, что освобождение путём обмена наших пленных моряков перед выборами ОЧЕНЬ ВЫГОДНО именно кандидату Порошенко?
https://censor.net/comments/locate/3122374/019215a3-24fb-7379-b494-d4d3a8b55406
Так почему же юноша бледный со взором горящим обвиняет Порошенко в том, что он "не зробив" их освобождения?

Потому, что его избиратели - идиоты, и не понимают элементарных вещей. Им только нужно бросить любой клич - и они ******* лапками по клавишам!
показати весь коментар
16.04.2019 18:55 Відповісти
Патамушта гєніальний план генералисимуса всєх врімьон года і однотурового побєдитєля диабєта - правалілся. Должно било усьо виглядєть так: моряки попадають в плен і гінєралисимус об'явля війсковий стан, при якому буде заборонена люба політична агітація крім агітаціі за гінєралісімуса. Перед виборами стан знімається і проводяться вибори, в першому турі яких перемагають два посона - гініралісімус і якийсь там чувак по прозвіщу "Вишка". Перед вторим туром генералісімус звоне свойому дружбану, такому ж гєнєралісімусу по клічкє "*****" і моряков отпускають додому. Гініралісімус на бєлом канє заїджа в ЦВК і всі сразу понімають, шо пасан тепер герцог міра і дають йому прєзідєнтську булаву.
Но шото пошло нє так....
показати весь коментар
16.04.2019 19:25 Відповісти
Біжи, клоуне - біжи.
Баризі вже "гаплик".
показати весь коментар
16.04.2019 19:51 Відповісти
Из-за соевого козла ребята уже пол года в неволе маются
показати весь коментар
16.04.2019 20:35 Відповісти
а у мертвечука спитати?
чьо свиня не пороситься?
показати весь коментар
16.04.2019 20:39 Відповісти
Весь мир уже требовал.
====================
Климкин в своем Twitter написал, что полностью поддерживает мирные акции в поддержку украинской политзаключенной и призвал мир поддержать украинцев в этом движении.

"Россия должна прекратить медленно убивать Надежду. Я также призываю мир поддержать нас в этом", - написал Климкин.

==============
сегодня не верят.
показати весь коментар
17.04.2019 05:33 Відповісти