10619 відвідувачів онлайн
2 593 86

Мовний закон не призведе до утисків, - Нищук

Мовний закон не призведе до утисків, - Нищук

Міністр культури Євген Нищук вважає, що з проекту закону про мову заздалегідь прибрали всі спірні моменти, і його ухвалення не призведе до утисків представників інших національностей.

Про це глава Мінкульту заявив у програмі "Ваша свобода", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Ліга.НЕТ.

"У жодному разі цей закон не свідчить, що щось буде функціонувати за рахунок іншої мови, що будь-яка інша мова, яка є в Україні, а ми дійсно багатонаціональна і багатомовна країна, мультикультурна - буде утискатитися", - сказав він.

Нищук зазначив, що до сьогоднішнього дня Україна, беручи до уваги "сателітів Росії", була єдиною країною в Східній Європі, яка не мала повноцінного закону про державну мову.

Як раніше повідомляв Цензор.НЕТ, сьогодні, 25 квітня, Верховна Рада ухвалила в другому читанні закон про забезпечення функціонування української мови як державної. "За" проголосували 278 депутатів.

Президент Петро Порошенко заявив, що підпише документ невідкладно, як тільки той надійде до нього на підпис.

Обраний президент Володимир Зеленський вважає, що закон про державну мову був ухвалений без обговорення, і спрогнозувати його наслідки складно.

Топ коментарі
+6
Обожнюю мовне горєніє, одразу видно все

Я не розумiю, як можна жити в Украiнi, у школi вивчати украiнську, й не володiти державной мовою?

Жахливо не те, що не володіють, а те, що навіть не розуміють. Чи прикидаються, що не розуміють.
показати весь коментар
25.04.2019 17:19 Відповісти
+6
Мовний закон не призведе до утисків, - Нищук - Цензор.НЕТ 3351
показати весь коментар
25.04.2019 17:50 Відповісти
+5
Зебілоїди, що неясно..? У всіх країнах ЄС є закон про мову, а у нас не було... От і виправили.
показати весь коментар
25.04.2019 17:08 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
ВЫВСЕВРЕТЕХФАШИСТЫ!))))
показати весь коментар
25.04.2019 17:04 Відповісти
Обожнюю мовне горєніє, одразу видно все

Я не розумiю, як можна жити в Украiнi, у школi вивчати украiнську, й не володiти державной мовою?

Жахливо не те, що не володіють, а те, що навіть не розуміють. Чи прикидаються, що не розуміють.
показати весь коментар
25.04.2019 17:19 Відповісти
Пошел самопиар.
За Закон спасибо.
.
показати весь коментар
25.04.2019 17:04 Відповісти
В Україні 70 румунських шкіл. Українських шкіл в Румунії - одна.
показати весь коментар
25.04.2019 17:25 Відповісти
Не затруднит ли Вас выложить цитату из закона о "заставлянии"?
Или, как обычно, "не читал, но осуждаю"?
показати весь коментар
25.04.2019 17:29 Відповісти
Держава планує створити центри з безкоштовного вивчення української мови.
показати весь коментар
25.04.2019 17:34 Відповісти
никаких притеснений! Тільки "страшні утиски від хунти"!
показати весь коментар
25.04.2019 17:06 Відповісти
Зебілоїди, що неясно..? У всіх країнах ЄС є закон про мову, а у нас не було... От і виправили.
показати весь коментар
25.04.2019 17:08 Відповісти
Закон должен быть.. точка. Некоторые положения этого Закона могут быть спорными..
показати весь коментар
25.04.2019 17:23 Відповісти
Какие?
показати весь коментар
25.04.2019 17:32 Відповісти
...даже показать можно Крест родной...*)
Языковой закон не приведет к притеснениям, - Нищук - Цензор.НЕТ 499
показати весь коментар
25.04.2019 17:11 Відповісти
Это что за здание?
показати весь коментар
25.04.2019 17:36 Відповісти
ЦУМ
показати весь коментар
25.04.2019 17:48 Відповісти
Тут міг би бути постер блокбастера "рускоязичние челюсти-2"
показати весь коментар
25.04.2019 17:20 Відповісти
шо вже є двійник?
показати весь коментар
25.04.2019 17:21 Відповісти
Вышевату как и порохоботов притеснял и буду притеснять.
показати весь коментар
25.04.2019 17:10 Відповісти
Дарк сайт офф зе дум...*)
показати весь коментар
25.04.2019 17:13 Відповісти
ти русскій?
показати весь коментар
25.04.2019 17:13 Відповісти
русня, важаю, що нам потрібно стільки ж росіянських шкіл та бібліотек з кінотеатрами скільки у раші наших. Тобто аж цілих 0
показати весь коментар
25.04.2019 17:22 Відповісти
лат. rus - деревня; «простой», «грубый», «неотёсанный» - не боїмося слова ДЕРУСИФІКАЦІЯ - дєрєвня не село! а українець ніколи не скаже, що - мы действительно многонациональная и многоязычная страна, мультикультурная, бо це заперечує право української нації на свою національну українську державу. "Франція вважається моноетнічною державою, а меншин у неї нібито немає." - а ми ж друга Франція?
показати весь коментар
25.04.2019 17:12 Відповісти
Кому надо это враньё? Нужно честно признать: Русский язык нужно сильно подвинуть!
показати весь коментар
25.04.2019 17:14 Відповісти
Частина російської мови (матюки) вже є по за законом...друга частина теж має бути там...кого робить з людей русскій язик ми вже за 300 років надивилися.
показати весь коментар
25.04.2019 17:33 Відповісти
Не язык, а самих Русов, столицей которых был Киев.
показати весь коментар
25.04.2019 17:37 Відповісти
- Куме, ну погодьтесь, що «Країна в дупі!» звучить краще ніж ваше «Страна в жопе!»
- Может, куме, и краще, но вылезать из нее будем вместе. И желательно, молча.
показати весь коментар
25.04.2019 17:16 Відповісти
нам зі *страной не по дорозі... дасвидос!
показати весь коментар
25.04.2019 17:18 Відповісти
закон прийнято на часі! Підтримую
показати весь коментар
25.04.2019 17:17 Відповісти
Кокошник является символом русского национального одеяния. Без этого головного убора сложно представить образ русской красавицы, начиная от бедной деревенской женщины и заканчивая привилегированной особой царских кровей. Само название «кокошник» берет свое начало от древнего языческого слова «кокошь». В переводе оно означает «наседка» или «курица».
показати весь коментар
25.04.2019 17:20 Відповісти
Не розумію цього комсомольця - то він розповідав в інтерв'ю про людей "з поганою генетикою" (недолюдків-унтерменьшів), а тепер проповідує "мультикультуралізм".
показати весь коментар
25.04.2019 17:21 Відповісти
В Україні проживають люди більш ніж 90 національностей і тільки "русские", які по суті національністю не є, а такий собі совкоподібий тип людини скиглять про узкій ізік! Те ж саме в Молдові, прибалтійських республіках. Виходить закон в якому говориться про національні меншини не має відношення до руських!

Що руський не національність красномовно сказали такі особи

Мовний закон не призведе до утисків, - Нищук - Цензор.НЕТ 6177
Мовний закон не призведе до утисків, - Нищук - Цензор.НЕТ 9043
показати весь коментар
25.04.2019 17:25 Відповісти
Придет немец в ресторан, а по английски нельзя, и ответить ему можно только на мове. Или 500 штрафу гривен для начала. Или как будет, порохоботы, вы все можете объяснить, давайте.
показати весь коментар
25.04.2019 17:26 Відповісти
Мовою обслуговування у всіх закладах має також стати українська, як і в інтернет-магазинах.
Персональне обслуговування на прохання клієнта може надаватись й іншою мовою.
Закон передбачає перехідний період у 18 місяців для підготовки для впровадження такої практики.
Мовою реклами буде виключно українська мова, а винятки мають прописати в законі про національні меншини.
Дана норма набирає чинності через шість місяців після самого закону.
показати весь коментар
25.04.2019 17:31 Відповісти
По требованию клиента можно Закон отменить? Или такая статья в Законе есть? Или ты придумал прямо здесь?
показати весь коментар
25.04.2019 17:45 Відповісти
От тупица.
Если он не знает украинского то может попробовать использовать любой другой язык. Если общего языка нет то будет тыкать пальцами в меню.
показати весь коментар
25.04.2019 17:34 Відповісти
Он просто уйдет и не приедет, и уедет из Украины и друзьям расскажет, да еще и дома телеку интервью даст, но конечно Украина только выиграет от этого. Без сомнений.
показати весь коментар
25.04.2019 17:36 Відповісти
Окей. Ты подтвердил мои слова выше на счет тупицы.
Повторяю.
Если он не знает украинского то может попробовать использовать любой другой язык.
показати весь коментар
25.04.2019 17:45 Відповісти
Закон читай!! "громадяни повинні нею володіти та використовувати" нет ни одного слова о другом языке!! Он то может, если паспорт покажет и докажет что он иностранец, но что ему ответит официант который не имеет права и слова сказать на другой мове.
показати весь коментар
25.04.2019 17:49 Відповісти
еще бы мне 6 слов из закона приводить.
показати весь коментар
25.04.2019 17:52 Відповісти
Звісно...Який ж Афганець не любить сала?😃
показати весь коментар
25.04.2019 18:43 Відповісти
Отаке в нас 75 відсоткове лайно.
показати весь коментар
25.04.2019 17:35 Відповісти
Для особливо обдарованих в законі сказано що обслуговування відбувається українською мовою, але коли клієнт звернеться іноземною мовою то повинні (по можливості) обслуговувати мовою клієнта!
Проводили експеримент в готелях різних міст, так у Львові,Києві, Чернівцях в отелях відповідали англійською, в деяких кав'ярнях теж.

Мовний закон не призведе до утисків, - Нищук - Цензор.НЕТ 507
показати весь коментар
25.04.2019 17:37 Відповісти
Закон принят сегодня, текст еще до конца неизвестен, но уже эксперименты по его нарушению проводили? По замовленню клиента можно отменить Закон в отдельно взятой кафушке Львова? А если граждане России в кафе придут? Что будете делать?
показати весь коментар
25.04.2019 17:42 Відповісти
Підмосковне, текст закону мусолили ще з кінця минулого року! А експеримент проводили прості хлопці що ведуть онлайн мовні курси. Подібне вони проводили в Чехії, Польші...
показати весь коментар
25.04.2019 17:47 Відповісти
Воно не просто підмосковне. Воно тупе підмосковне. Пояснюєш що по закону спілкування з клієнтом може, по взаємозгоді, вестись на будьякій мові але там мов горохом об стіну.
показати весь коментар
25.04.2019 17:51 Відповісти
То мабуть бояру раніше дали ось і ефект
показати весь коментар
25.04.2019 17:57 Відповісти
"а громадяни повинні нею володіти та використовувати" покажи мне статью где разрешается говорить на другом языке, экспериментатор, украинские оно Законы в Польше проверяет, анекдот.
показати весь коментар
25.04.2019 17:51 Відповісти
Мовний закон не призведе до утисків, - Нищук - Цензор.НЕТ 4502
показати весь коментар
25.04.2019 17:56 Відповісти
Придет немец в ресторан, а по английски нельзя, и ответить ему можно только на мове./История страшная но фантастическая. Вот истории тоже страшные но реальные /В Самаре осудили малолетних людоедов /Российские людоеды-готы съели девочку-эмо. /Двух рыбаков, заблудившихся в тайге Якутии, обвиняют в каннибализме. / Вот так решается в РФ продовольственная проблема, забугорный путинбот.
показати весь коментар
25.04.2019 17:51 Відповісти
Немцу в Украине который ни слова не поймет, ты тоже эти страшилки рассказывать будешь? Думаешь поможет, ну-ну.
показати весь коментар
25.04.2019 17:53 Відповісти
не страшилки, а российская реальность, фантазёр.
показати весь коментар
25.04.2019 18:06 Відповісти
Ти коли звідти приїхав, чи якби бовкнуть, бо якось і в тему не попав..
показати весь коментар
25.04.2019 18:44 Відповісти
с какой целью вписался, хренландец.
показати весь коментар
25.04.2019 20:24 Відповісти
Іван Петрович, час пізній, в туалет і бай бай, не заважайте, тут і без вас недоумків нераховано... Соєвому шефу привіт, нехай ще трохи побіситься.
показати весь коментар
25.04.2019 20:44 Відповісти
от нехрен делать отрываешь, репоед хренландский, украинцев от строительства светлого будущего под руководством Зеленского -Коломойского. Не мешай взрослым, не путайся под ногами.
показати весь коментар
25.04.2019 21:45 Відповісти
Привіт бурятам. Вчи українську вузьколобий!!
показати весь коментар
25.04.2019 22:53 Відповісти
вы, деточка, высосали проблему неприлично сказать откуда. читайте закон и не смотрите раша-ящик. там (в законе) всё написано.
показати весь коментар
25.04.2019 18:21 Відповісти
Если хоть один человек заявит о притеснениях - Нищук застрелится!
Обещал.
показати весь коментар
25.04.2019 17:34 Відповісти
судя по всему всетаки Украина пошла в раздрай
показати весь коментар
25.04.2019 17:38 Відповісти
Для історичної рівноваги, так би мовити, Зеленський, як майбутній керівник України, має видати указ про заборону російської мови у Росії, як це робили у свій час керівники Росії стосовно української мови в Україні.
показати весь коментар
25.04.2019 17:40 Відповісти
а как глухонемым переходить на украинские жесты?
показати весь коментар
25.04.2019 17:44 Відповісти
Мовний закон не призведе до утисків, - Нищук - Цензор.НЕТ 1962
показати весь коментар
25.04.2019 17:50 Відповісти
Мовний закон не призведе до утисків, - Нищук - Цензор.НЕТ 3351
показати весь коментар
25.04.2019 17:50 Відповісти
Теперь будут языковые инспекторы?Нет. Норму о 27 языковых инспекторах, которые должны контролировать соблюдение стандартов украинского языка, составлять протоколы и административные нарушения, исключили еще перед голосованием за законопроект в первом чтении.
показати весь коментар
25.04.2019 17:51 Відповісти
Теперь за шутки об украинском языке могут посадить в тюрьму.
показати весь коментар
25.04.2019 17:52 Відповісти
- Мову маєш?
- Маю
- В Бога віриш?
- Вірю
- Яких тобі реформ б#я ще не вистачає?
показати весь коментар
25.04.2019 18:00 Відповісти
Скільки б українці не критикували мовний Закон, та все ж це чудово, що його прийняли. Те що він, цей закон, потрібен Україні, що він в інтересах Українського Народу, підтверджують завивання ригонутоАнальної бидлоти в Раді. Ті виродки, які голосували проти Закону про Мову - не мають права знаходитись в Українському Парламенті. Дивно, що вони сидять в зРаді, а не в тюрьмі. Вони - ординські ГНИДИ, кров і смерті Українців на їхній совісті.
показати весь коментар
25.04.2019 18:12 Відповісти
українці не критикують, критикують кацапи та хохли.
показати весь коментар
25.04.2019 22:42 Відповісти
Я вибачаюсь, а ви той закон читали? Коли він вступає в дію?
показати весь коментар
26.04.2019 05:53 Відповісти
Закон прочитав. Сподобався. Головне - щоб він працював. Шкодую, що такий Закон не прийняли ще в 1991 році. На сьогодні б вже вся Україна розмовляла Українською Мовою.
показати весь коментар
26.04.2019 06:30 Відповісти
На прямом канале выступала Ковалевская та ещё су..ка кацапская , против мови только за язык
показати весь коментар
25.04.2019 18:17 Відповісти
ну так візміть її за язик і на *****й
показати весь коментар
25.04.2019 22:43 Відповісти
Все...Цензор срочно убирай кнопочку в правом верхнем углу!А то, по судам затаскают...😀
показати весь коментар
25.04.2019 18:30 Відповісти
Опять грабли! Ну принят закон парламентом страны----ВСЁ----ТОЧКА!!! И началось сразу он не притесняет, не то не это.... Закон должен работать и соблюдатся всеми. Тогда это закон. Речь о законе любом как таковом. Не дрочите---детей выпускайте. Будет кому налоги платить!
показати весь коментар
25.04.2019 21:28 Відповісти
цей закон ,як і багато інших треба було приймати ще в 2014. звичайно, краще пізно, ніж ніколи, але трохи навіює свинством від потроха. зміниться перзидент, суки знову голови задеруть і почнеться все з початку. А не краще зробити референдум , щоб таким чином назавжди покінчити з будь якою можливістю його ревізувати і навіть відміняти?
показати весь коментар
26.04.2019 11:06 Відповісти
Вимога педагогічних працівників закладів початкової мистецької освітиДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИПедагогічна громадськість України звертається до Кабінету Міністрів України з вимогою:
скасувати наказ МКУ № 353 від 24.04.2019, запровадження якого призведе до катастрофічних наслідків, - руйнації системи мистецьких шкіл. Звертаємо увагу на те, що ця, так звана «реформа», затверджена наказом Мінкультури, запозичена у країни-агресора, від якої навіть ворог вже відмовився. Вважаємо запровадження цього наказу ідеологічною диверсією, спрямованою на знищення мистецького майбутнього України;
скасувати Положення про атестацію педагогічних працівників закладів (установ) освіти сфери культури, затверджене наказом Міністерства культури України від 12.07.2018 № 628, зареєстроване у Міністерстві юстиції України 16 серпня 2018 р. за № 926/32378, як таке, що не відповідає основному завданню Положення: - визначення результатів педагогічної діяльності та професійного рівня педагогічних працівників.
Затверджене Положення передбачає виключно бюрократичну тяганину і створює умови для корупційних дій чиновників.
Зазначені нормативні акти погіршують та звужують конституційні права дітей на мистецьку освіту, принижують гідність педагогічних працівників мистецьких шкіл та суперечать нормам Закону України «Про освіту»,.Петиція №41/002254-19епДата початку збору підписів: 7 травня 2019 р.До кінця збору підписів залишилось: 88 днівАвтор: Темченко Юлія Сергіївнаhttps://petition.kmu.gov.ua/Images/PetitionImages/kmu/2254.jpeg Мовний закон не призведе до утисків, - Нищук - Цензор.НЕТ 8512
показати весь коментар
09.05.2019 03:30 Відповісти