12981 відвідувач онлайн
14 974 256

Українська економіка не зростає, бо заможні українці зберігають гроші не в банках, а готівкою, - Аслунд

Українська економіка не зростає, бо заможні українці зберігають гроші не в банках, а готівкою, - Аслунд

Українська економіка не зростає, бо заможні українці не несуть гроші в банки, а надають перевагу купівлі квартир і зберіганню готівки.

Таку думку висловив аналітик американського центру Atlantic Council Андерс Аслунд, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Голос Америки.

Він, зокрема, вказує, що українські депутати тримають у середньому 700 000 доларів вдома.

Україна, за даними МВФ, є найбіднішою країною Європи. Однак так не має бути. Економіка України могла б зростати на 7% щорічно, замість нинішніх 3%, переконаний Аслунд.

Ключ тут - у залученні інвестицій. Наразі близько 4% ВВП країни виводиться за кордон щорічно. Іноземці також не інвестують. Внутрішнє фінансування для бізнесу не зростає, адже, на думку аналітика, банківська система в Україні не оздоровилась. Кредитні ставки залишаються занадто високими для бізнесу.

Для того, щоб переламати ситуацію, Україна має забезпечити рівність правил для всіх, переконаний аналітик, адже досі впливові особи в Україні вважають, що можуть не сплачувати за кредитами.

Аслунд пропонує такий рецепт:

  1. Скасувати парламентський імунітет, щоб до Верховної Ради йшли не бізнесмени, а політики.
  2. Реформувати суди, прокуратуру і вивести переслідування за економічні злочини зі сфери повноважень СБУ.
  3. Зняти мораторій на продаж аграрних земель, які можуть стати найкращою запорукою для банківських позик.
Топ коментарі
+42
пока страной правит олигархат, то все эти рекомендации шо мёртвому примочка..
показати весь коментар
27.04.2019 20:39 Відповісти
+23
Украинская экономика не растет, потому что состоятельные украинцы привыкли воровать, в власть их поощрает.
показати весь коментар
27.04.2019 20:39 Відповісти
+22
Нести деньги в банк, когда неадекваты выбирают непредсказуемость. Увольте.
показати весь коментар
27.04.2019 20:37 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 3 з 3
украинская экономика не растет, так как ее разокрали порошенки, гройсманы и вся остальная шваль.
показати весь коментар
27.04.2019 22:02 Відповісти
Ни один здравомыслящий человек не держит деньги в банке, и тем более, в гривне. После того, как кидали при всех президентах. Гривна начинала с 1.8 к доллару, пока еще в р-не 27. Самый простой способ вернуть вложенные в выборы бабки - кидануть народ на курсе гривны. Ни один президент до сих пор этим не брезговал.
показати весь коментар
27.04.2019 22:03 Відповісти
Не.В банк я деньги несу только в ячейку. Нема дурних
показати весь коментар
27.04.2019 22:07 Відповісти
А неурожаи у нас оттого, что осушили Пинские болота. А П Чехов. Палата №6
показати весь коментар
27.04.2019 22:08 Відповісти
... Потому что состоятельные украинцы хранят деньги в банках, наличными...

Українська економіка не зростає, бо заможні українці зберігають гроші не в банках, а готівкою, - Аслунд - Цензор.НЕТ 9012
показати весь коментар
27.04.2019 22:09 Відповісти
Не для того эту экономику создавали что б она расла!
показати весь коментар
27.04.2019 22:10 Відповісти
До последнего хранил всё в привате, после первого тура и бениного откровения что "дефолт ещё никому никому не помешал" вывел всё в $-нал, и почти всех родственников убедил в том же. Поэтому за вывод семизначной суммы благодарим зебилов и их голосование "по приколу"
показати весь коментар
27.04.2019 22:12 Відповісти
У каждого свой страх,а у страха фантазии о-о-очень большие. Надеюсь вы не купили по 27,3 перед вторым туром? После выборов 26,8 )))
показати весь коментар
27.04.2019 22:24 Відповісти
Страх был, когда оно лежало на счетах, половину купил по 27.0, половину по 27.85
показати весь коментар
27.04.2019 22:40 Відповісти
Странный вы. Лучше купить по 27, потерять 100-200 баксиков, чем потом потерять всё в недрах карманов Коломойского.
У меня так знакомый собирал на квартиру, деньги хранил в укробанке в гривне...потерял 1/3 своих гривневых сбережений в 2014-2015 годах.
показати весь коментар
28.04.2019 13:12 Відповісти
О какой сумме идет речь? Большие деньги($) должны работать ,а не лежать в банке под 3%.
показати весь коментар
28.04.2019 15:49 Відповісти
Пойди в ПУМБ. Там 17,5%!
показати весь коментар
28.04.2019 19:06 Відповісти
Сказочник, квитанцию показал бы с закрашенными реквизитами. А то сказки про вывод 7 значной суммы за 7 дней рассказывать - не мешки ворочать. Не знаю, в курсе ли, но такие суммы надо заказывать заранее и светить через финконтроль. Хотя если считать с цифрами после запятой, то все может быть.
показати весь коментар
27.04.2019 22:47 Відповісти
9 человек по 100-150 (максимум) тысяч - какие проблемы? Плюс если менять прямо с карты в отделении привата - можно по наличию $ в кассе (обычно это 1000-3000), предзаказ не нужен вообще, обмен по чужой карте (родственника, например) - до 20000грн в одном отделении в день, снять нал (если менять в другом банке) - 13000 в день с одного банкомата и т.п.
показати весь коментар
28.04.2019 00:45 Відповісти
Проблеми в країні з-за таких дебілів як ти! Ти б б ще як на Росії звинуватив у всіх негараздах США. ІДІОТЕ: З ПРИВАТОМ БУЛО ВСЕ НОРМАЛЬНО 20РОКІВ ПОКИ ТВІЙ ПОРОШЕНКО ЗА ПРОХАННЯ МВФ НЕ ВЛІЗ ТУДИ СВОЇМ КАЦАПСЬКИМ РИЛОМ!
показати весь коментар
28.04.2019 09:34 Відповісти
Проблемы, несомненно, в таких как я, которым не хочется терять свои сбережения после намёков "дефолт ещё никому не помешал"
В любом случае - я ваш намёк понял и далее буду инвестировать в любую страну, кроме этой, где 73% по приколу голосует за тупого клоуна
показати весь коментар
28.04.2019 13:19 Відповісти
Далой Порошенко!
Вирнуть Приват Зеконному владельцу!
показати весь коментар
28.04.2019 19:07 Відповісти
...а несостоятельные все свои "доходы" тратят на "роттердам" ...и мивину ...
показати весь коментар
27.04.2019 22:19 Відповісти
Вкладники пам'ятають події 2014-2015 років, коли НБУ ввів обмеження на зняття валютної готівки. Навіть у випадку закінчення терміну депозитного договору. Деякі люди були змушені щодня ходити до відділення, писати стандартну заяву на бек-офіс, чекати 40-60 хвилин поки заяву завізують, потім отримувати лімітовану суму в залежності від поточного курсу (500-600 доларів). І то якщо валюта була в касі банку. Згодом ці обмеження зняли, але нинішні події у країні змушують вкладників знову знімати гроші з рахунків. Особливо на тлі загроз реституції приватбанку і вірогідної відмови МВФ у подальших траншах. Хто винен? Оті 73% дебілів.
показати весь коментар
27.04.2019 22:21 Відповісти
Питання дуже просте: Звідки у "простого" депутата вдома, готівкою, 1 лимон баксів? Я не кажу, що вкрав, отримав незаконно і т.д., це само собою зрозуміло. Чому він, закликаючи лохторат, тримати свої заощадження в банках, особисто, "зароблені" тримає в готівці вдома, а не вкладає їх в банки, та не підтримує економіку країни, вишиванку якої одягає?
Відповідь проста: в народі кажуть, що депутат - то злодій в законі. Чи вистачить сили, волі і розуму новому, з новою командою пересадити злодіїв в законі з депутатських крісел на тюремні нари, або, хоча б, відібрати награбоване "народними" у свого народу?
показати весь коментар
27.04.2019 22:23 Відповісти
з новою командою\\\\\\\\\\


Апаршин особливо. Такий "новий", аж вилискує.
показати весь коментар
28.04.2019 07:19 Відповісти
ЭТО СТО ПУДОВ ЗЕ ВИНОВАТ!!! - КЛЯНУСЬ ПАНАМСКИМИ АКТИВАМИ
показати весь коментар
27.04.2019 22:29 Відповісти
Украинская экономика не растет?, не пори фуйни Аслунд, глянь как Ахметов при Пете поднялся
показати весь коментар
27.04.2019 22:29 Відповісти
К сожалению, в Украине банков нет, есть конторки по осуществлению расчётных операций. Кроме того, успехи Коломойского настораживают.
показати весь коментар
27.04.2019 22:41 Відповісти
На ріст економіки впливає рівень купівельної спроможності громадян та створення додаткової вартості. А де тримають гроші заможні громадяни в квартирі, банку чи на Місяці це суттєво не впливає, в даному випадку.
показати весь коментар
27.04.2019 22:44 Відповісти
Українська економіка не зростає, бо заможні українці зберігають гроші не в банках, а готівкою, - Аслунд - Цензор.НЕТ 2133
показати весь коментар
27.04.2019 22:58 Відповісти
Плач Буратин на сайте...
показати весь коментар
27.04.2019 23:02 Відповісти
Українська економіка не зростає, бо заможні українці зберігають гроші не в банках, а готівкою, - Аслунд - Цензор.НЕТ 526
показати весь коментар
27.04.2019 23:16 Відповісти
жлобьё..
показати весь коментар
28.04.2019 08:31 Відповісти
Точно пойду положу Рупь целковый в какой нибудь Примат банк или Идиот крЭдит.А зарабатывать буду на ставках, - какой из них тебя быстрей кинет.
показати весь коментар
27.04.2019 23:20 Відповісти
Гений, йолпта! А то, что у большинства украинцев нечего хранить в банках, кроме так огурцрв и помидоров - это причина, или следствие?
А каг насчед памятных событий, связанных с братанами Лехманами, например?
показати весь коментар
27.04.2019 23:24 Відповісти
Якби вас за життя три і більше разів надурили з грошима в банках країни,ви би так само туди вже гроші би не несли.
показати весь коментар
27.04.2019 23:48 Відповісти
https://www.facebook.com/dubinskyi?__tn__=%2CdlC-R-R&eid=ARDWGHqOF0PrpnhERRpWd6xDuKApw9qgKw4ucmYl7ZqXeSFD4gvDGtK2P2mll9lIsfiiPB66cth1LtJQ&hc_ref=ARQI8b8DwBuYxB7OZqSvKIjSEpWpZohgdyZ0dJ8hzYsJQg7dZ5tIftddf_Y34zSA58k Александр Дубинский

Как вы знаете, Валерия Гонтарева находится сейчас в Лондоне, и отказывается приезжать на допрос в Генпрокуратуру по делу Курченко.
Якобы у неё там контракт, работа в Лондонской школе экономики и возможность получить вид на жительство.
Чтобы выяснить, на каком основании Лондонская школа экономики трудоустроила государственного преступника, - написал туда запрос.

Считаю своим долгом добиться аннулирования контракта ЛШЭ с Гонтаревой, чтобы она нашла возможность вернуться в Украину и предстать перед следователем, а затем - судом.
Українська економіка не зростає, бо заможні українці зберігають гроші не в банках, а готівкою, - Аслунд - Цензор.НЕТ 807
показати весь коментар
28.04.2019 00:09 Відповісти
Да да, за 5,5 млрд $ которые эти жиди украли через Кипр и не такое напишешь. Последняя падаль этот Дубинский.
показати весь коментар
28.04.2019 01:39 Відповісти
хто всравсь -невистка...
показати весь коментар
28.04.2019 00:17 Відповісти
Обьявите законодательно,что государство гарантирует безопасность вкладов и я лично открою счет в ГОСУДАРСТВЕННОМ банке,не говоря об олигагхах и прочих бизнесменах
показати весь коментар
28.04.2019 00:20 Відповісти
Аслунд арестуй Гонтареву и соучастников, скоро запрос придёт. Пока твари не будут казнены про типа-банки можно забыть.
показати весь коментар
28.04.2019 01:00 Відповісти
А что обычно во время войны , в других странах все просто ломятся положить на депозит под 1,5 процента годовых ?
показати весь коментар
28.04.2019 01:00 Відповісти
Да да, несите Л О Х И деньги в банки. Коломойский украл 200 млрд грн, как и все те банки в которых не оказалось денег при проверке в 14-15, а владельцы уже на Кипре, и которые закрывались Гонтаревой, а потом ФГВ отдавал бюджетными и курс под тридцать.

Нужно ликвидировать ФГВ и каждый пусть сам думает кому он дарит свои деньги и сам бегает за владельцем банка по всему миру.
показати весь коментар
28.04.2019 01:34 Відповісти
Да чем больше читаю аналитиков тем больше вхожу в ступор!Азаров подымал экономику засчет повышения тарифов как повысятся тарифы так и ввп растет!) А теперь оказывается экономика растет не от строительства предприятий и не падает от отжима и банкротства предприятий а о того что люди не несут деньги в нестабильные банки владельцами которых являются такие как Вальцман!Хочется взять биту и всех депутатов и аналитиков постучать по голове можежет мозги встрясутся!)
показати весь коментар
28.04.2019 04:37 Відповісти
Коріння тягнуться від радянських заощаджень.
Їх що віддали, ні, а вже60% вкладників подохли.
Крім того, який дурень нестиме гроші в банк при інфляції в 12% річних!
Їх всі витрачають, і ніяких заощаджень!!!
Заощадження в валюті і за бугром!
показати весь коментар
28.04.2019 07:12 Відповісти
правильно люди делают , как реламировали в 1991 году сбербанк и люди поверили, отнесли в банк , а их Кравчуки кинули и все сбережения стариков присвоили мрази . Пока не будут наказаны воры и не вернут все награбленное , доверия банкам не будет..
показати весь коментар
28.04.2019 07:27 Відповісти
Христос Воскрес.От що їх мучить ,що вони ,ще не скупили і не оформили землю на себе.
показати весь коментар
28.04.2019 08:30 Відповісти
Ага ,сщас,положить свои кровные заработанные в "государственный"приват банк чтобы олигарх коломойский и его ставленник Зе опять украли?Хрен им всем во всю морду!!!
показати весь коментар
28.04.2019 08:33 Відповісти
Репутация зарабатывается годами, а рушится в один миг. Украинские банки это ловушки для лохов, потому что у их создателей одна цель - обдурить. Какое может быть доверие, вы с ума сошли? У них же накатанная схема - багач создаёт себе банк, собирает у кучи лохов депозиты под сказочные проценты, потом даёт эти деньги в кредит своей же фиктивной фирме, фирма исчезает и банк банкрот! Какое доверие? Вы же 25-летним идиотизмом всё разрушили.
показати весь коментар
28.04.2019 08:34 Відповісти
********** ... ну кто выпустил эту говорящую голову ? скажите кто-нибудь Пинчуку пусть спрячет Аслунда обратно ...

ляпнуть такое в эру биткоина означает ну вообще не разбираться даже в базовых основах экономической теории 21 века
показати весь коментар
28.04.2019 08:59 Відповісти
Ну я например экономику в универе учил. Я с ним согласен. Экономике очень важно получать кредиты, а откуда банкам брать на них деньги, если в них мало вкладов?
показати весь коментар
28.04.2019 18:35 Відповісти
До поки банки будуть такі як Приватбанк, ніхто в них гроші зберігати не буде
показати весь коментар
28.04.2019 09:34 Відповісти
Нехай тоді такий розумний Аслунд скаже нащо МВФ та ЄС просили Пороха знищити Приватбанк!
показати весь коментар
28.04.2019 09:37 Відповісти
Рекомендації Аслунда жодним чином не вплинуть на економічний розвиток України. Потрібно перекрити канали для виведення коштів за кордон, знизити облікову ставку Нацбанку, припинити фінансові спекуляції, забезпечити стабільність гривні та надійність банківської системи.
показати весь коментар
28.04.2019 18:24 Відповісти
Для того,чтобы была стабильной банковская система,нужно,чтобы банки не были собственностью "коломойских",способных обчистить банк и свалить.А то уже сколько раз людей делали лозами,привлекают процентами за депозит,а потом банкротят банки и безнаказанно убегают.А государство это поощряет.
показати весь коментар
28.04.2019 23:16 Відповісти
Сторінка 3 з 3