8807 відвідувачів онлайн
7 350 102

Президент Грузії Зурабішвілі виступила проти розміщення в країні американської військової бази

У Росії і різних терористичних рухах розміщення в Грузії військової бази США можуть розцінити як провокацію.

Про це президент Грузії Саломе Зурабішвілі заявила в інтерв'ю грузинській редакції "Голосу Америки", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на видання "Гордон".

Зурабішвілі заявила, що військова окупація Росією Південної Осетії та Абхазії не змогла зломити волю Грузії до збереження суверенітету і вступу до НАТО та Європейського союзу.

"Незважаючи на окуповані території та... постійний, щоденний тиск із захопленням заручників, із гуманітарним тиском на населення з обох боків лінії окупації, це не стало перемогою для Росії, тому що Грузія і далі проводить свою лінію та, як і раніше, твердо має намір вступити до ЄС і НАТО", – зазначила вона.

На думку президента, кінцевою метою Росії було вплинути на рішучість Грузії. Вона наголосила, що РФ ніколи не зможе "застосувати право вето" щодо трансатлантичного вектора Грузії.

Зурабішвілі вважає, що більша активність військово-морських сил США в Чорному морі дає можливість Тбілісі для поглиблення відносин із Вашингтоном.

Вона сказала, що хотіла б розширення співробітництва у сфері кібербезпеки як зі США, так і з НАТО, проте висловила сумніви, що розміщення американської військової бази в Грузії було б доцільним.

"Нам не потрібно робити кроки, які може бути розцінено як провокації, і я не думаю, що США готові до розміщення тут військової бази, яка, імовірно, викличе реакцію як із боку Росії, так і з боку... терористичних рухів, дуже активних у цьому регіоні", – підкреслила президент Грузії.

У липні 2018 року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив у Брюсселі, що Грузія обов'язково стане членом НАТО. Він зазначив, що грузинська сторона виконала взяті на себе зобов'язання з проведення багатьох реформ.

Топ коментарі
+31
Вскрылась консерва, такой же "ворог кремля" как и соевый.
А в свое время за нее неплохо так топили 24%-ые, мол пусть садит Саакашвили и все такое.
показати весь коментар
02.05.2019 13:53 Відповісти
+25
ну да а то нападёт ху*ло!!!
показати весь коментар
02.05.2019 13:52 Відповісти
+25
Не хотите базу США получите базу орков...
показати весь коментар
02.05.2019 14:13 Відповісти

Завантаження...