9434 відвідувача онлайн
3 159 42

Голова акціонерного товариства на Херсонщині відсудив собі будівлю сільради

Судова тяганина між громадою села Преображенка Херсонській області та підприємством, яке успадкувало радгоспне майно, тривала близько десяти років. Крапку в цій історії недавно поставив Одеський апеляційний суд.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє ТСН.uа.

У будівлі сільради обслуговують жителів семи сіл. Новина про те, що вона тепер має приватного власника, неабияк обурила людей.

"Приміщення будувалося виключно для сільської ради, без жодних розмов", - кажуть вони.

Селяни наполягають, що приміщення має використовуватися саме за цим призначенням. Двоповерхову будівлю на 150 квадратних метрів побудували в 1980-х. Після розпаду радгоспу-мільйонера "Червоний чабан" там створили акціонерне товариство, селяни самі обрали його голову.

"Він, коли будувалася ця будівля, він був ніким, він був звичайним свинарем", - згадують вони.

Але згодом голова товариства викупив у людей більшість акцій, тому тепер вони не можуть впливати на діяльність підприємства, ферми і гаражі якого вже зруйновано і розібрано: "Було 150 машин, 120 тракторів, 43 комбайни. Нікому з акціонерів нічого не дісталося. Навіть лопати ніхто не взяв".

Відтоді, як радгоспне майно перейшло в приватні руки, почалися суди, що тривають досі.

"Будівля постійно була в судах, її намагалися забрати. До мене іще судилися тут двоє голів, виходить, і я дев'ять років", - говорить голова Мирненської об'єднаної громади Андрій Сучок.

Останнє рішення надійшло від Одеського апеляційного суду, за яким будівлю сільради фактично визнано власністю підприємства. Для чого його керівнику ще і будівля сільради, люди тільки припускають: продати, розібрати або зробити там свій офіс із краєвидом на завод "Кримський титан".

Від села до лінії розмежування з окупованим Кримом лише 800 метрів, навколо прикордонна зона. Власник акціонерного товариства коментарів не дає, бо терміново виїхав у відрядження. Секретарка номер телефону шефа не дає, а юрист відповідає просто: "Я нічого не буду говорити, бо не хочу".

Селяни звернулися до Вищого господарського суду України, прокуратури і в поліцію, бо нібито підприємство, яке намагається відсудити сільраду, ще й не платить податок за землю, на якій розташовані приватизовані раніше будівлі. Тому протистояння триватиме, як і з'ясування права власності на споруду.

Топ коментарі
+9
...дивно що селян не відсудив як батраків...
показати весь коментар
05.05.2019 10:49 Відповісти
+5
Селюк у тебя в зеркале отражается. А у нас в сёлах живут селяне.
показати весь коментар
05.05.2019 11:08 Відповісти
+4
Председателя акционерного общества - расстрелять! Народ - пора требовать от власти расстрелов для коррупционеров и казнокрадов, иначе вся эта вонючая кодла угробит нам страну.
показати весь коментар
05.05.2019 10:52 Відповісти

Завантаження...