11973 відвідувача онлайн
7 756 42

Прокуратура Росії таємно реабілітувала десятки співробітників НКВС

Про це стало відомо завдяки російському юристу Олександру Бусарову, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Радіо Свобода".

Бусаров кілька років тому задумав довести, що НКВС була злочинною організацією - такою ж як СС і гестапо. Для цього він став видавати себе за прихильника Сталіна. Бусаров посилав у прокуратуру запити про реабілітацію запеклих садистів із НКВС - нібито, щоб повернути їм "добре ім'я".

Юрист був вражений, коли дізнався, що десятки цих людей вже реабілітовані і без його запиту. У 2012-2013 роках подібних реабілітацій було близько 30.

Дізнавшись про реабілітацію катів, Бусаров повівся так, як вчинив би на його місці справжній сталініст. Він став звертатися в інстанції з вимогами повернути цим співробітникам НКВС державні нагороди. А коли йому відмовляли - писав скарги до військової прокуратури. Потік звернень був помічений, і головна військова прокуратура почала відміняти свої попередні рішення про реабілітацію співробітників НКВС.

"Дивно, що механізм працював бездоганно. Ніхто не запитав:" А хто такий цей Бусаров? Чому йому направляються матеріали про чекістів без закритих прізвищ, архівні матеріали щодо секретних і абсолютно секретних справ? Такі питання не виникали. Протягом декількох років я цим займався абсолютно безперешкодно", - згадує Бусаров.

Побоюючись викриття, юрист внаслідок виїхав за кордон і вивіз всі документи. "Я просто завалив папки речами і поїхав на машині", - розповідає він.

Зараз Бусаров живе в Європі. Він сподівається використовувати вивезені документи для того, щоб довести, що НКВС була злочинною організацією.

"За сукупністю судового матеріалу можна стверджувати, що це справа про злочинну організацію, точно така ж, як СС і гестапо, засуджені на Нюрнберзькому процесі. Матеріали стосуються і центрального керівництва, і керівників периферійних органів, і рядових співробітників. Вся ця структура викрита в знищенні завідомо невинних людей. Такого суду, як Нюрнберзький процес, в Росії не буде, але юридично можна вже говорити, що ми маємо справу зі злочинною організацією", - вважає він.

Топ коментарі
+13
Дійсно, болотянія це країна з непередбачуваною історією.
показати весь коментар
12.05.2019 15:06 Відповісти
+7
Тот факт, что московиты мерзавцы для многих уже не секрет. Но у меня вопрос к любителям путинской орды душегубов: вам не противно на себя в зеркало смотреть после этого? По своей сути вы такие же палачи и убийцы. Вы, вилкулы, бойки, шуфричи, лицемерно празднуете "день победы над фашизмом", и совершенно не замечаете своих преступлений против человечности ! Кто вы после этого?
показати весь коментар
12.05.2019 16:16 Відповісти
+6
Зізнаюся чесно - я здивований. Чому це робилося таємно? У теперійшньому кацапстані таким реабілітаціям будуть лише аплодувати.
показати весь коментар
12.05.2019 15:12 Відповісти

Завантаження...