8368 відвідувачів онлайн
26 746 273

"Проєкт, Атени, кате́дра": від сьогодні починає діяти новий український правопис

Сьогодні, 3 червня, буде опубліковано фінальний текст нової редакції "Українського правопису" на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук

Відтепер рекомендується застосовувати норми і правила нової редакції правопису в усіх сферах суспільного життя, передає Цензор.НЕТ.

"3 червня 2019 року фінальний текст нової редакції "Українського правопису" буде опубліковано на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук. З цього моменту рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції Правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема в офіційно-діловому стилі мовлення", - повідомляли в Міносвіти.

За даними Міносвіти, зараз розробляється план імплементації нової редакції "Українського правопису". Цим документом, зокрема, буде передбачено терміни та етапи впровадження змін в освітній процес.

Нагадаємо, що 22 травня 2019 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову № 437 "Питання українського правопису", яким схвалено нову редакцію "Українського правопису".

Топ коментарі
+33
То что ты живёшь в жопе и у тебя куча долгов никому не интересно, иди работай...
показати весь коментар
03.06.2019 08:56 Відповісти
+24
Справа в тому, що росіяни достатньо русифікували українську мову. Вони влізли у кожне слово, дещо змінили, щоб мови стали більш подібними, повидаляли українські синоніми.
А зараз нам повернули наше. До речі, так розмовляли на Харківщині.
показати весь коментар
03.06.2019 08:59 Відповісти
+19
Для мене, як українськомовного з діда-прадіда, ці слова також досить дивні наразі. І далеко не з усіма нормами я можу погодитися (маю право судити, одна з освіт - вища філологічна). Але простий приклад: ніде не кажуть Афіни. Грецькою воно читається приблизно "Атенаі", англійською - Athens. І так, для довідки, ніхто не змушує писати Атени, адже за новим правописом правильно і Атени, і Афіни. Нове написання буде діяти ПАРАЛЕЛЬНО зі старим, а не замість нього!

P.S. У діаспорних книжках із США чи Канади якраз і зустрічаються і Атени, і проєкт. А там зберегли правопис 100-річної давнини.

P.P.S. Чому новим правописом більше переймаються ті, хто спілкується кацапською. Вам-то яке діло?
показати весь коментар
03.06.2019 09:27 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 3 з 3
"підлаштовувати мову під людей" - це буде нарєчіє расійского язика для розумово відсталих малороських халопів без роду і племені.
От у мовному питанні мене "думка людей" цікавить якнайменше, бо переважна більшість з них - повні невігласи що в російській, що в українській.
Нехай краще освітчені люди це питання проробляють та просувають в маси...
показати весь коментар
03.06.2019 11:13 Відповісти
В нафталін ваших "освічених", там їм і місце. Зміни в мові повинні її покращувати, а не відлякувати від неї людей.
показати весь коментар
03.06.2019 11:23 Відповісти
https://censor.net/user/193199 Мова - живий організм і введення мертвонародженого не приведе до її загибелі, а тільки до відторгнення штучних слів.
показати весь коментар
03.06.2019 11:41 Відповісти
опрашивали наверное диаспору, до революции 17 года так говорили их бабаушки в сёлах
показати весь коментар
03.06.2019 10:01 Відповісти
...Галіціни
показати весь коментар
03.06.2019 10:05 Відповісти
І я скажу. Толку з цього ніякого, вірніше для України в тому - цілковитий нуль. А от населення незадоволене. З-за таких нульових рішеня можна закликати не голосувати за жодного з старих облич, не важливо, чи вони проукраїнські, чи просепарські - бо вони нульові.
показати весь коментар
03.06.2019 10:08 Відповісти
Не я вигадав.
- Валерия Новодворская: "Русский язык - орудие ликвидации независимой Украины"
показати весь коментар
03.06.2019 10:16 Відповісти
Я не спеціаліст по даному питанню, але мені сподобалось саме це.
https://www.youtube.com/watch?v=gtoQKYd4D0Q Виступ професора Павла Гриценка на засіданні Конституційного Суду України
Просто рекомендую тим хто проти мови.
показати весь коментар
03.06.2019 10:14 Відповісти
Кацапи (точніше совки) достатньо продвинулися у спотворені молдавської (ми молдовської) мови. Наштовхали до 40% слов'янських основ слів. Введення кирилівки для молдован взагалі унеможливило (для широких мас) відчуття зв'язків з романською основою і школи випускали юнаків та дівчат яким вбили в голови що вони, "есперанто-мовні" не мають ніяких стосунків до румунів та Румунії. Тому одним із перших указів уряду Молдови перехідного періоду був такий:
"Вимоги до держслужбовця - володіння румунською мовою з латинський письмом". І саме так мова почала відроджуватися.
Це я пишу по пам'яті зі слів товариша, редактора Українського радіо, який у 1990-1992 часто їздив до Молдови по роботі. Він був іще скрипалем і мав фантастичний слух: міг повторити слово з найекзотичнішої мови, значення якого він не знав.
показати весь коментар
03.06.2019 10:16 Відповісти
Молдавська мова й була на кирилиці. На латиницю її перевели лише в ХІХ столітті. В цьому легко переконатися побачивши старовинні розписи в церквах. Так само всі офіційні документи в Молдові були кирилицею. Дійсно 40 % слів в молдавській мові мають слов'янське походження. І причина цьому не русифікація, а те що переважну частину населення Молдови становлять слов'яни. Це нащадки слов'янських племен уличів та тиверців, які споконвіку жили на території Молдови. Тобто, історично населення Молдови розмовляли слов'янською мовою. Лише потім відбувалася їх латинизація.
показати весь коментар
03.06.2019 11:38 Відповісти
"Дійсно 40 % слів в молдавській мові мають слов'янське походження. І причина цьому не русифікація, а те що переважну частину населення Молдови становлять слов'яни."

Причина називається "суржикізація". Слов'яни слов'янами, цигани циганами, тюрки тюрками, але чиста мова молдован є мовою романської групи. А всі ці "казочки" про нібито "оброманених слов'ян" ми чули і вони не витримують ніякої критики.
показати весь коментар
03.06.2019 11:53 Відповісти
Потрібно переглянути навчальні плани по вивченню української мови в школах, бо з того що розповідає мій син в мене закрадається підозра, що в міністерстві освіти України теж сидять продажні зрадники, які так ускладнюють різними безтолковими та не потрібними правилами і абсурдом українську соловїну мову, що в дітей відбивають бажання її вчити. І це при тому що по інших предметах у сина все відмінно, а от з українською, як предметом є складності, бо він бачить молодим розумом, що багато лишнього не потрібного, що просто відбиває бажання пізнання рідної мови та правильного її використання. Та тут ще є одна причина крім саботажу міністерства освіти, це бажання на проблемах та ускладненнях заробляти (як внас ******* робити) методистам та вчителям, щоб діти ходили до них на так зване - репетиторство і несли копійочку, бо це так необхідно і так складно - розуміти українську мову. Тому одним цим законом проблема не вирішується але позитив є. А в програмі української літератури ситуація навпаки! Дітей вчать на творах "**********" які не несуть ніякого змісту. Бред божевільних. Примітивізм та деградація!
показати весь коментар
03.06.2019 10:21 Відповісти
Эта муть будет аннулирована.
показати весь коментар
03.06.2019 10:23 Відповісти
Членкiня - это, конечно, пипец!
показати весь коментар
03.06.2019 10:32 Відповісти
А що ЧЛЄН краще?
показати весь коментар
03.06.2019 10:36 Відповісти
Та на бабу...
показати весь коментар
03.06.2019 10:37 Відповісти
А членконь -це певно про Лаврова?
показати весь коментар
03.06.2019 10:55 Відповісти
Тоди вже - членкiнь.
показати весь коментар
03.06.2019 10:59 Відповісти
тодi
показати весь коментар
03.06.2019 11:05 Відповісти
Про паШпорт не забули?
показати весь коментар
03.06.2019 10:35 Відповісти
пашпортiна.
показати весь коментар
03.06.2019 10:52 Відповісти
какие то правила с 1928 года вводят??

они что букву "Ф" типа отменили - єтер вместо эфир??

нехрен делать им, нищету киевскую ликвидируйте, а не буквы, скоро разговаривать некому будетни по новому нги по старому,

останется польскийц да расиский - для арбайтеров.

дебилыбл.
показати весь коментар
03.06.2019 10:36 Відповісти
Ты не читал статью? Варианты употребляются паралельно. Ты лучше задумайся почему пишешь эфир, а говоришь ифир, шоколад - шикалад, молоко - мылако и т.д. А все потому, что т.н. русский язык - это межнациональный койне и так же, как английский или французский, труднореформируемый, потому что это не язык этнической группы. Русский язык есть, а национальности и этноса не существовало и не существует. Это имперская культурно-политическая группа.
показати весь коментар
03.06.2019 15:34 Відповісти
понятно для чего мутят енту новую грамматику -

енто ж все учебники теперь переписать нада, все госдакументы,....все, иначе запетят держать на прилавках-в портфелях.

видно депутатские жены открыли новые конторы печатные - будут печатать все енто.

через празоро тендиры с наваром 1000%.

дебилы ещераз.
показати весь коментар
03.06.2019 10:40 Відповісти
Дивно тут читати обурення та сарказм россiйскомовних паненок та панiв ) )Вам яка в дупу рiзниця як то чи iнше буде украiнською у новому виглядi ?)
показати весь коментар
03.06.2019 10:41 Відповісти
О,справді,про "дупу" ж забули!..Була срака,стала дупа...це сильно полегшить спілкування і зробить його більш витонченим і інтелігентним...
показати весь коментар
03.06.2019 18:17 Відповісти
Я извиняюсь, а за чей счёт будут проводиться все эти "рехвормы".
показати весь коментар
03.06.2019 10:43 Відповісти
Не реформы, а ретормы!
показати весь коментар
03.06.2019 20:21 Відповісти
Всі ці зміни, витягнуті із нафталінової "скрипниківщини", туди й підуть - в нафталін.
показати весь коментар
03.06.2019 10:48 Відповісти
Академія наук України хоче, напевно, щоб шефіри, медведчуки та різні разумкови з глузду з'їхали...при вивченні мови..
показати весь коментар
03.06.2019 10:50 Відповісти
шановні членкині, дуже за вас радий.
показати весь коментар
03.06.2019 10:58 Відповісти
із живої мови хочуть створити якийсь офіціяльно-дєловой покруч, пласмасову лінгву
показати весь коментар
03.06.2019 11:00 Відповісти
было правило "как слышится, так и пишется", а стало "как хочется, так и пишется".
показати весь коментар
03.06.2019 11:01 Відповісти
"...Нарешті Бог розгнівався на нерозсудних і пихатих людей та покарав їх. Він змусив будівельників розмовляти різними мовами. Зарозумілі творці вежі, не зрозумівши один одного, занедбали будівництво та розійшлися у різні боки. Так вежа залишилася недобудованою, а місто, де відбувалося будівництво і змішалися усі мови, назвали https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%BD Вавилоном ."
-------
Так будується і Украінська Вежа, а історію ніхто не читав.
показати весь коментар
03.06.2019 11:01 Відповісти
Ну це легенда, а не історія. Казка старих євреїв.
показати весь коментар
03.06.2019 11:25 Відповісти
В каждой сказке есть намёк ...
показати весь коментар
03.06.2019 15:45 Відповісти
І боярьі пузірєк...
показати весь коментар
03.06.2019 18:47 Відповісти
Это здобуткы?? Если честно, по-моему институт просто занимается ху@ней!
Ну или делает бизнес переиздательсве! Кому это надо???
показати весь коментар
03.06.2019 11:19 Відповісти
и зачем из слова антенны удалять две буквы "н"?
показати весь коментар
03.06.2019 14:20 Відповісти
Последние реформы, ни чем иным кроме как диверсия против украинского языка обозначить не могу!
привычные слова заменяют на трудно произносимые, кроме того постепенно искореняют букву " і " которая как раз и делает язык песенным и другие звонкие буквы на глухие и т.д.
во многих словах букву " і " заменили на " и " которая не только не звучит
но и трудно произносится но и слова в целом звучат по рагульски!
і́рій - и́рій, ірод - и́род, індик - индик, ефір - етер...

сторінки - шпальта - а это вообще непонятно что...
показати весь коментар
03.06.2019 11:29 Відповісти
А не всеодно б було б москальні як розвивається українська мова.
Москаль все одно українську мову не вивчає , а тому й не знає.
А не вивчає тому - що ДЛБ. НЕ дано. мізкі не тягнуть, плавляться.
показати весь коментар
03.06.2019 11:43 Відповісти
И "москальні" всеравно и украинцам - все равно!
показати весь коментар
03.06.2019 12:01 Відповісти
Это точно, труднопроизносимые для скрепной рюзъгеезычной челюсти.
показати весь коментар
03.06.2019 15:26 Відповісти
Зато для рагуской - самое оно!
показати весь коментар
03.06.2019 16:37 Відповісти
Міністерство освіти і науки, Національна Академія наук, повинні прийняти концепцію ЧАСОПИСІВ УКРАЇНИ,
Треба віднайти правдиві мапи, часописи, грамоти і надати їм неупереджену оцінку.
Навіть москалі визнали , що німецько-жидівські тлумачі підробили із-Тори-ю 1/6 частини ЕВРОАЗІЙСЬКОГО КОНТИНЕНТУ.
Мав надію , що до поновленню часописів дійде влада, і воно може б й і дійшла, але
знову прийшли тіж самі що писали із ТОРИ ю і надія згасає.
показати весь коментар
03.06.2019 11:39 Відповісти
Главное у человека не деньги, а натурально хворма, вчёность. Потому ежели человек вчёный, так ему уже свет переворачивается вверх ногами, пардон,- вверх дыбом. И тогда когда тому, одному которому, невчёному будеть белое, так уже ему, вчёному, которому, будет уже как, ну…
- Зелёное?
- Нет! Рябое!(с) За двумя зайцами
показати весь коментар
03.06.2019 12:04 Відповісти
чому відразу не завершити інсталяцію власної мови(доречі мені самому буде вельми непросто адаптуватись до нововведень) із застосуванням латинського алфавіту. для чого тягати кота за причандали.
показати весь коментар
03.06.2019 12:07 Відповісти
Очiнь хорошо i цiлком понятно
показати весь коментар
03.06.2019 12:31 Відповісти
Теперь вопрос отмены закона о мове и квотах стал актуальнее. Придурки.
показати весь коментар
03.06.2019 12:39 Відповісти
Пробачте люди, але мені глибоко на*рати на виверти моску отих "прахвесарів", які усе своє н̶і̶к̶ч̶е̶м̶н̶е̶ високоосвічене життя просиджують дірки на дупі по комісіях з вигадування правил. Якою мовою я звик розмовляти, як розмовляли мої батьки - так буду розмовляти й писати все життя. Оті міти та павзи мені, пробачте ще раз, до ср*ки. Накладаю персональну "анатему" на вигадану в кабінетах мову.))
А школярів шкода...
показати весь коментар
03.06.2019 12:41 Відповісти
Ви вважаєте, що мова (якщо це, звичайно, українська) якою ви пишете чи розмовляєте буде дуже відрізнятися від мови зі зміненим правописом? Згадайте введення "ґ". Розмовляйте як розмовляли, вас зрозуміють. Інша річ, якщо зміни не подобаються тим, хто ніяк нею не хоче розмовляти. Я завжди вважав, що багатство мови в говірках і діалектах, але з сильною літературною основою.
показати весь коментар
03.06.2019 15:16 Відповісти
******* ці підараси вчити мене розмовляти
показати весь коментар
03.06.2019 13:00 Відповісти
Маячня, звісно. Але тепер можна до деяких дописувачок вічливо звертатися "шановна членкіня форуму"
показати весь коментар
03.06.2019 13:26 Відповісти
Зупа, пляцок, слоїк, філіжанка, креденс, фіранка...
показати весь коментар
03.06.2019 14:26 Відповісти
А зупа, це ******?
показати весь коментар
03.06.2019 16:39 Відповісти
Кому що...
показати весь коментар
03.06.2019 22:03 Відповісти
Это маразм. Реально маразм- каждые 2-3 года менять язык. Чей-то маразм, хотелка, желание казаться "важным", "нужным" и "незаменимым", оправдать свое существование, как специалиста и затрат на свою ЗП.....
Помню этот идиотизм с "Эвропа", который не проканал. Надеюсь, с нынешним маразмом будет то же самое. Жаль вот только, что такие постоянные, маразматические "изменения" отобьют желание у людей изучать родной язык. Ибо еще чучь-чуть- и выучить его будет равноценно тому, чтобы выучить китайский.
А как быть молодежи, которая только отзубрила в школе весь тот поток информации по укр. языку и сдала ЗНО? Им всем опять "переучиваться"? Бред.
показати весь коментар
03.06.2019 14:37 Відповісти
Согласно новой редакции "Украинского правописания" в разделе «Фамилии с прилагательными суффиксами и окончаниями» говорится, что все фамилии с окончанием -ой необходимо будет писать через -ий. А в антропонимах, заканчивающихся на -ск (ий), -цк (ий), обязан стоять мягкий знак.
Так что теперь не Владимир Зеленский, а Владимир Зеленьский!
показати весь коментар
03.06.2019 14:59 Відповісти
так, правильно Зеленський. без м'якого знаку - агалтєлий маскалізм.
а ще є маразм писати закінчення прізвищ на -ський, -цький через "і". азіровщина...
показати весь коментар
03.06.2019 15:51 Відповісти
Астанавитесь, что вы делаете с бедными кацапами?
показати весь коментар
03.06.2019 15:06 Відповісти
А Вавілон тепер буде Бабілоном?
А високосний рік стане бісокосним?
показати весь коментар
03.06.2019 15:46 Відповісти
Вони просто дебіли.
показати весь коментар
04.06.2019 00:39 Відповісти
пригадую десь там початок 90-х, як різало вуха нова назва стадіону -- камп ноу ( по совдеповські ноукамп було) зараз важко уявити травму в голові того хто спотворив справжню назву всесвітньо відомої спортарени.
показати весь коментар
03.06.2019 15:58 Відповісти
Рівно сто років тому починалось так же! Олександр Пушкін став Сашком Гарматним,Лев Толстой-Левко Дебелий,Еміль Золя-Омелько Попіл! Чим закінчилось?Отож ,пройшло сто років,а розуму не добавилось нітрохи!Красти тільки навчились ефективніше....
показати весь коментар
03.06.2019 16:50 Відповісти
Дебилизм высшей категории.Страна идиотов!
показати весь коментар
03.06.2019 16:56 Відповісти
Нікчемне рішення нікчемного уряду.
Ця влада повністю завалила поступ України і втратила всі шанси піти шляхом розвитку.
Уряд, щоби уникнути відповідальності і відволікти увагу людей, замутив цю чергову блискучу і дуже нагальну "реформу" - зміну правопису.
Робиться все для того, щоби люли не мали можливості порозумітися між собою.
Мертвонароджене кабінетне рішення "уряду гройсмана" щодо правопису.
Геть руки від української мови!

Не ви мовою розмовляєте - не вам її міняти!
Українці без вас вирішать як їм в Україні краще говорити і писати українською!
показати весь коментар
03.06.2019 18:03 Відповісти
Правила повинні бути однозначними. Або Атени або Афени. Як і кілограм не може бути і 1.1 і 0.9 одночасно може бути тільки один варіант. Все інше - відхилення.
показати весь коментар
03.06.2019 19:19 Відповісти
Про ці =зміни= я писала на різних гілках. Не розумію, як ці, типу "вчені" не допетрують своїми макітрами, що паралельний правопис - це дорога в нікуди.
Поясню.
І у фр, і в англ. мові зберігають th i ph з грецької (окремі слова гр. походження вже в латині так передавалися давним-давно), вимовляються ph - f, th - t у фр, в англ. - звучить трохи інакше.
Athènes, méthode, mythologie, cathédrale, mathématiques, Théodore, théologie, ...
Philologie, philosophie, phobie, physique, ...
І на засипку - orthographe.
Я розумію, що =вчені-українознавці= пробують притягнути до історичного написання. У нас запозичення пішло через іншу вимову ... Цьому вже дуже багато років ... Ми ж не кажемо Парі на Париж, ні Рома на Рим, Марсей на Марсель. Чому не лишити, як є ?
А щодо паралельного написання, чомусь ні французи, ні британці =не додумалися= (от не прийшла їм в голову така "геніальна" ідея) теж паралельно писати Atènes, catédrale, ortografe, filosofie, matématiques, fysique (тут у теж могли б замінити на і). Розмови про спрощення йдуть періодично, але ...
Тому що у людей клепка є в голові: і вони думають, як це виглядатиме і до чого призведе.
І не так, що: а, подумаєш, через два роки поміняємо знов / назад.
Я ще мучуся у здогадах: проЄкт - це звідки і чому ?
показати весь коментар
04.06.2019 01:17 Відповісти
Сторінка 3 з 3