8816 відвідувачів онлайн
5 728 47

У Молдові відбулися засідання двох урядів - проєвропейського і проросійського

У Молдові відбулися засідання двох урядів - проєвропейського і проросійського

На тлі політичної кризи в Кишиневі відбулися засідання двох кабінетів міністрів: проєвропейського на чолі з Павлом Філіпом і проросійського на чолі з Майєю Санду. Обидва уряди не визнають легітимність один одного.

Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на "Радіо Свобода".

Кабінет Філіпа, який керував Молдовою в останні місяці, визнає легітимним Конституційний суд, а уряд Санду – парламент і президент країни Ігор Додон.

Кабінет Санду був сформований з представників Соціалістичної партії, яка вважається проросійською силою, і з проєвропейського блоку Acum ("Зараз"). Політичні опоненти об’єдналися, щоб усунути від влади Демократичну партію, пов’язану з бізнесменом Володимиром Плахотнюком.

Конституційний суд, однак, визнав формування кабінету незаконним і тимчасово відсторонив президента Додона від влади, передавши його повноваження Філіпу. Той оголосив про розпуск парламенту.

Органи виконавчої влади поки підкоряються уряду Філіпа. Міністрів нового кабінету не пустили в будівлю уряду, і вони провели своє засідання в будівлі парламенту.

Іноземні держави та міжнародні організації заявляють про неприпустимість ескалації і необхідність діалогу. На Заході більше схиляються до визнання легітимності рішень парламенту. Таку позицію висловили представники ЄС і Ради Європи. Водночас МЗС Росії в понеділок у заяві привітало створення нового уряду в Молдові.

Міністерство закордонних справ України закликало політичні сили сусідньої Молдови діяти в рамках правового поля.

Топ коментарі
+9
Ти ще в Сирії не всі російські літаки не позбивав.
показати весь коментар
10.06.2019 17:12 Відповісти
+9
Вот наглядный результат того, что парашный гнойник в лице "ПМРы" не вырезан за 28 лет и даёт метастазы уже в самой Молдове. То же самое будет и в Украине, если гнойник в виде Лугандона не будет выжжен калёным железом.
показати весь коментар
10.06.2019 17:17 Відповісти
+7
Маємо новий фурункул під боком, гарячим головам питання, в якому правовому полі ЗСУ мають зайти в Молдову?
показати весь коментар
10.06.2019 17:15 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
И кто победил?
показати весь коментар
10.06.2019 16:59 Відповісти
Допоки в них бардак, вони як і ми непереможні.
показати весь коментар
10.06.2019 17:22 Відповісти
Читайте Ульянов Лени "О Двоевластии"...и Путин и победит..эти молдоване те еще придурки 2 Правительства и каждое орет что оно более "ховнястое" чем кто иной.. помните как два "сына Лейтенанта Шмидта" делили 10 тысяч Корейко в портмоне.. а Бендер- сказал -я поделю по справедливости...и.... взял портмоне и положил все 10 тысяч себе в карман...
показати весь коментар
10.06.2019 17:53 Відповісти
Потрібно готувати війська ЗСУ, для зачистки Придністров'я від російських терористів!
показати весь коментар
10.06.2019 17:01 Відповісти
Ти ще в Сирії не всі російські літаки не позбивав.
показати весь коментар
10.06.2019 17:12 Відповісти
100% Кацапы туда полезут, через приднестровье или тем же десантом через аэропорт, нужно готовится.
показати весь коментар
10.06.2019 17:07 Відповісти
Озабочейнейшая озабоченность !
показати весь коментар
10.06.2019 17:08 Відповісти
то о чём мечтает ***** - дели и властвуй. его план. и не только в молдове.
показати весь коментар
10.06.2019 17:08 Відповісти
створення хаосу. Як в Молдові, так і в Україні, з метою розвалу держав. Успішно реалізується.
показати весь коментар
10.06.2019 17:23 Відповісти
печалько, но где то так. и церковные храмовники составная часть.
показати весь коментар
10.06.2019 17:27 Відповісти
О-о-о, у них ещё круче, чем у нас . У нас практически ни одного, а у них целых два! Везунчики же эти молдаване...
показати весь коментар
10.06.2019 17:12 Відповісти
В Молдове прошли заседания двух правительств - проевропейского и пророссийского - Цензор.НЕТ 7952
показати весь коментар
10.06.2019 17:15 Відповісти
Вот наглядный результат того, что парашный гнойник в лице "ПМРы" не вырезан за 28 лет и даёт метастазы уже в самой Молдове. То же самое будет и в Украине, если гнойник в виде Лугандона не будет выжжен калёным железом.
показати весь коментар
10.06.2019 17:17 Відповісти
Да нет, это результат безголовости граждан. Сначала они прикалываются на выборах, а потом блукают в двух соснах. Вот теперь смотрим куда вывезет кривая молдаван - то ли к умным, то ли к красивым. Наш ход следующий. Может на чужих ошибках научимся не биться так больно.
показати весь коментар
10.06.2019 17:31 Відповісти
Украинцы буквально месяц назад прикололись на своих воборах. Нет, ещё не придел?
показати весь коментар
10.06.2019 18:58 Відповісти
Маємо новий фурункул під боком, гарячим головам питання, в якому правовому полі ЗСУ мають зайти в Молдову?
показати весь коментар
10.06.2019 17:15 Відповісти
В параше бы нашли повод. "Для защиты украиноязычного населения". Украине для этого никуда входить не надо, но блокировать гнойник надо намертво. Как и лугандон с крымняшем.
показати весь коментар
10.06.2019 17:19 Відповісти
Майя Санду всегда была проевропейской и антироссийской. Кто пишет такие новости?
показати весь коментар
10.06.2019 17:21 Відповісти
совершенно врено, это наши порохоботы веселяться.
показати весь коментар
10.06.2019 17:22 Відповісти
не буває вічної політики. Не буває політиків зі сталими інтересами.
ЗІ: я не про Санду конкретно. А так, взагалі. Можливо, і Санду стала іншою. Можливо, і Філіпп.
показати весь коментар
10.06.2019 17:25 Відповісти
Пора заканчивать эти ярлыки, в Молдове все молдавское, а не пророссийское или про европейское. Убрали коррупционера косившего под ЕС, как у нас Петю. Сами разберуться. На грузин тоже орали, что выбрали пророссийского президента.
показати весь коментар
10.06.2019 17:21 Відповісти
И что не так?
Продались за 300 лари и пошли за русским олигархом Иванишвили.
Потому что Саакашвили при реформах ликвидировал целые министерства и контрольные инспекции. Только в полиции уволили 70% личного состава.
А ведь все эти люди кормились за счет государства,
да еще и родственничков - читай кумов, прикармливали.
показати весь коментар
10.06.2019 18:00 Відповісти
А кто говорил,что они пришли к власти с помощью США,ЕС и рашки?
показати весь коментар
10.06.2019 19:44 Відповісти
Без этого, не интересно будет.
Люди любят шоу ))
показати весь коментар
10.06.2019 20:54 Відповісти
Им Приднестровья мало?
показати весь коментар
10.06.2019 17:35 Відповісти
Голосуйте за опоблок, будет вам лугандония. малоросия и какао с чаем.
показати весь коментар
10.06.2019 17:38 Відповісти
Да нет и не может быть в Молдове ни "пророссийского", ни "проревропейского" "правительств". Есть то, которое обслуживает интересы олигарха Плахотнюка, лепшего друга Свина ПеПо, и то, которое сформировали его оппоненты.
показати весь коментар
10.06.2019 17:48 Відповісти
Ну да? Социалисты за кого, за ЕС или Россию?
Если не знаете, не пишите глупостей.
показати весь коментар
10.06.2019 18:01 Відповісти
Социалисты за Россию, а Санду за ЕС. А правительство возглавила она, а не социалисты и новый глава МИД за ЕС.А в Молдове внешнюю политику определяет правительство, а не президент.
показати весь коментар
10.06.2019 18:10 Відповісти
підказую молдаванам(одній з ВР)..
запросіть прем"єром Тимошенко.
Гарантую -за місяць...
показати весь коментар
10.06.2019 17:50 Відповісти
Ох, и не правятся мне все эти политические протуберанции в соседних странах.
показати весь коментар
10.06.2019 18:02 Відповісти
Олигарх Плахотнюк проевропейский.
показати весь коментар
10.06.2019 18:12 Відповісти
"ЦН" - это ресурс Турчинова, а Турчинов - союзник Порошенко, а Плахотнюк - дружбан Порошенка, с которым наш Свин ПеПо мутит разные схемы, еще с тех самых "лихих девяностых", как говорят кацапы, с тем же металлургическим комбинатом, расположенным в Приднестровье. В Молдове один олигарх Плахотнюк в одну харю грабит народ молдовы, а тут в Украине Свин ПеПо вынужен был брать в подельники Ахмет-хана и Кроля.
показати весь коментар
10.06.2019 18:48 Відповісти
*народ Молдовы...
показати весь коментар
10.06.2019 18:49 Відповісти
Не скажите! Только что,кто-то из официальных лиц из Румынии,заявил,что "проевропейцы" из правительства получили 3 миллиона долларов чтобы совершить предательство! Может оказаться что Санду и Нэстасе окажутся еще более пророССийскими чем соССиалисты!с
показати весь коментар
10.06.2019 19:51 Відповісти
Это ответ для Кастусь Калиноуски
показати весь коментар
10.06.2019 19:52 Відповісти
Да ладно. Это уже в чистом виде пропаганда Плахотнюка. Который стал на одну доску с Додоном, пытаясь продать Молдову России за сохранение власти. Они же прекрасно собирались устроить федерализацию на видео которое Плахотнюк показал по глупости. Так что Санду сейчас выкинет Плахотнюка, а потом и Додона.
показати весь коментар
10.06.2019 20:33 Відповісти
Вот это было бы слишком хорошо. Хз, зачем это России, вряд ли всё так просто.
показати весь коментар
11.06.2019 00:52 Відповісти
Разумеется России нужна Молдова как колония. Она ставит на Додона. Все хотя его использовать. А уж как получится на практике... Тут уж от молдован зависит.
показати весь коментар
11.06.2019 01:42 Відповісти
Потому и хочется понимать, на что именно они рассчитывают, отдавая половину полномочий ACUM.
показати весь коментар
11.06.2019 09:31 Відповісти
А схема та же. АКУМ хочет использовать Додона против Плахотнюка, а Москва с Додоном использовать АКУМ против того же Плахотнюка. А уж у кого получится и не использует ли Плахотнюк их всех, вопрос открытый.
показати весь коментар
11.06.2019 21:23 Відповісти
А від коли це суд керує країною?
Є обраний президент..... є парламент. Які ще питання?
"Суддю на мило"!
показати весь коментар
10.06.2019 19:57 Відповісти
Хто готував цю статтю? Для чого ви обманюєте читачів? По вашому Уряд Філіпа, який підпорядкований олігарху Плахотнюку проєвропейський, а Уряд Санду з проєвропейської партії Acum проросійський? Насправді соціалісти і проєвропейські партії об'єдналися, щоб скинути олігарха Плахотнюка. Уряд Санду визнали США, ЄС і Росія.
показати весь коментар
10.06.2019 23:51 Відповісти