9690 відвідувачів онлайн
2 320 59

Із 2014 року кількість українських заробітчан у Польщі збільшилася вп’ятеро, - консул

Із 2014 року кількість українських заробітчан у Польщі збільшилася вп’ятеро, - консул

Кількість трудових мігрантів з України в Польщу з 2014 року зросла вп’ятеро: з понад 300 000 до приблизно півтора мільйона.

Про це в інтерв'ю Укрінформу розповіла керівник консульського відділу Посольства України в Польщі Світлана Криса, передає Цензор.НЕТ.

"Дійсно, з початку 2014 року спостерігається різке збільшення кількості громадян України, які перебувають у Польщі. Якщо до 2014 року їхня кількість оцінювалася приблизно в 320 тисяч, то зараз, за неофіційними даними, це півтора мільйона осіб", - повідомила Криса.

Вона додала, що за офіційною статистикою Управління з питань іноземців Польщі, на сьогодні громадянам України видано 196 тис. дозволів на проживання.

Збільшення кількості українців у Польщі підтверджується і різким зростанням кількості консульських дій, здійснених консульським відділом у Варшаві. Зокрема, у 2014 році консулами у Варшаві було здійснено майже 3,5 тисячі консульських дій, а у 2018 році ця кількість різко зросла майже до 18 тисяч, тобто вп’ятеро.

За словами консула, збільшення кількості дій також спостерігається і в інших українських консульських установах - у Кракові, Гданську та Любліні. За нинішні півроку у Варшаві здійснено вже 8,5 тис. консульських дій, що на 10% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Криса поінформувала, що найбільш популярною послугою серед українців у Польщі зараз є постановка на консульський облік, яка займає 60% від загальної кількості усіх дій в українських консульствах. Це пов’язано із запровадженням у листопаді 2018 року змін до Митного кодексу України щодо порядку ввезення транспортних засобів на іноземній реєстрації на територію України.

"Зараз процедура транзиту відмінена, залишилася лише процедура ввезення транспортних засобів на іноземній реєстрації в режимі тимчасового ввезення. Право ввезення транспортного засобу на 60 днів упродовж року в Україну мають лише ті громадяни, які є власниками легкового автомобіля та перебувають на консульському обліку. Через це основною консульською дією в Польщі став консульський облік", - пояснила український дипломат.

Консул зазначила, що українці в Польщі в основному виконують просту фізичну роботу, а саме: працюють на будівництві та ремонтних роботах, у транспортній сфері, сільському господарстві, сфері обслуговування, на заводах і фабриках.

"Взагалі зараз, напевно, немає такої галузі в Польщі, де б не працювали українці",- зауважила консул.

Вона додала, що в Польщі є також невеликий відсоток громадян України, які працюють у сфері IT-технологій, у вищих навчальних закладах, у сфері медобслуговування.

Топ коментарі
+24
Петро каже шо то брехня. Просто каву п"ють. )))
показати весь коментар
04.07.2019 12:10 Відповісти
+15
Покращення по порошенковскі. Слава Петру Олексієвичу!
показати весь коментар
04.07.2019 12:11 Відповісти
+11
Всё очень просто ,или будет в Украине уничтожено ворьё или ворьё уничтожит Украину !
показати весь коментар
04.07.2019 12:13 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Петро каже шо то брехня. Просто каву п"ють. )))
показати весь коментар
04.07.2019 12:10 Відповісти
Це перемога України, чи зрада? До речі , ВВП Польщі у 2018 році виріс на 5, 3% А у нас?
показати весь коментар
04.07.2019 12:12 Відповісти
Благодаря нашим работникам ВВП в Польше вырос.
показати весь коментар
04.07.2019 12:15 Відповісти
Глупость. Покажи мне, в каком году это произошло.
ВВП Польши и Украины.
С 2014 года количество украинских заробитчан в Польше увеличилось в пять раз, - консул - Цензор.НЕТ 3524
показати весь коментар
04.07.2019 12:43 Відповісти
не у нас а у барыг карманы выросли в десятки раз
показати весь коментар
04.07.2019 12:18 Відповісти
ещё немного вротердама и вырастут в 10
показати весь коментар
04.07.2019 12:37 Відповісти
Вот истинные результаты правления покращивателя
показати весь коментар
04.07.2019 16:04 Відповісти
Покращення по порошенковскі. Слава Петру Олексієвичу!
показати весь коментар
04.07.2019 12:11 Відповісти
Риба шукає там де глибше, а людина- там де ліпше.
показати весь коментар
04.07.2019 12:12 Відповісти
Всё очень просто ,или будет в Украине уничтожено ворьё или ворьё уничтожит Украину !
показати весь коментар
04.07.2019 12:13 Відповісти
Года через 3, буде в 50 раз...
показати весь коментар
04.07.2019 12:13 Відповісти
в польше, "пятилетка застоя" носит годое имя "пятилетки эффективности и качества", при которой благодаря переселившимся туда украинцам, польская экономика стала экономной.
показати весь коментар
04.07.2019 12:13 Відповісти
Покращення,нє?!
🤔
показати весь коментар
04.07.2019 12:14 Відповісти
о передовиках пятилеток. одному овощу удалось закончить свою ІХ-ую, по девизу -"золотую пятилетку", за 4 года)) зато следующая пятилетка его послидовника, запомнилась у народа транспарантом с лозунгом "наш девиз на Х-ую пятилетку - .......!"))))))))))))))))))))) а девиз так никто и не запомнил )))))
показати весь коментар
04.07.2019 12:37 Відповісти
То добре.

Люди перестають їхати працювати до підарашки.
показати весь коментар
04.07.2019 12:15 Відповісти
Що доброго ? В країні шаленими темпами відбувається депопуляція! Чому це відбувається? В умовах війни і кризи місія держави на ринку праці має бути спрямована на скорочення рівня безробіття, забеспечення можливості реалізації своєї трудової активності всім громадянам шляхом створення сприятливого інвестиційного клімату для залучення інвестицій в країну і створення нових робочих місць ! Чому Мародер цього не робив впродовж 5 років , лише жер як не в себе, тварюка ненажерлива
показати весь коментар
04.07.2019 13:37 Відповісти
воно свої кишені набивало
показати весь коментар
04.07.2019 13:39 Відповісти
А что здобули гiднiсть, и прямым ходом в Польшу на заработки. Украина же, это Европа.
показати весь коментар
04.07.2019 12:16 Відповісти
Слава падлошенку
Андону слава
показати весь коментар
04.07.2019 12:16 Відповісти
Так, шо рукожопі, самі, без українців вчіться газ, нафту видобувати, а які ви фахівці, по Лошаріку видно....
показати весь коментар
04.07.2019 12:30 Відповісти
дякуйте боты снова хряку это его результат 5 лет обкрадывания украинцев.
показати весь коментар
04.07.2019 12:17 Відповісти
харе нюхать...
показати весь коментар
04.07.2019 12:31 Відповісти
реформы дали результат(((((((
показати весь коментар
04.07.2019 12:17 Відповісти
Потужно !
показати весь коментар
04.07.2019 12:17 Відповісти
Потужно сейчас минфин напечатает гривневые облигации. В налоговый кодекс еще "занесут' новые налоги и новые штрафы. Для мини-миди фоп и просто граждан. Количество заробитчан в Мир увеличится в десять раз. Отмените самый коррупционный налог- НДС. Так нет. Уже и Германия на "парах'. Принять украинцев. Золотые головы, трудящиеся руки.
показати весь коментар
04.07.2019 12:56 Відповісти
где возмущенные ПЕТухи?
ЗЕбилы вообще распоясались-намекают на проделки ганДОНА ПЭДРО)))
показати весь коментар
04.07.2019 12:18 Відповісти
а в московию соответственно в пять раз меньше!РВЕТ ПУКАНЫ У МОКШАН!!!
показати весь коментар
04.07.2019 12:19 Відповісти
А чому зараз туди їдуть? Епоха ж бідності минула.
показати весь коментар
04.07.2019 12:21 Відповісти
Настала епоха зЕбожіння.
показати весь коментар
04.07.2019 12:23 Відповісти
Для її настання потрібно було п'ять шоколадно-мародерських років. Дивно було б, якби вона минула за півтора місяця.
показати весь коментар
04.07.2019 12:27 Відповісти
петек себя назначил - а так может чтото изменилось
а поллитрак должен платить семьям добровольцев и содержать деток Торнадо
показати весь коментар
04.07.2019 12:41 Відповісти
Так сказало Зе.
показати весь коментар
04.07.2019 12:50 Відповісти
Погано чи гарно те, що у Польщі багато заробітчан? Наскількі мені відомо по друзям і знайомим, то їхати за кордон почали з 1989 року. При цьому самі поляки теж поїхали у Велику Британію, Німеччину... Моя доця у цьому році з туристичною метою проїхала половину Польщі та говорить, що повсюду розуміють російську і українські мови, бо багато заробітчан. Мабуть заробітчани стимулюють зміни у збільшенні оплати праці в Україні і переводять нам великі гроші. Тому це все нормально, але надалі буде велика криза трудових ресурсів.
показати весь коментар
04.07.2019 12:22 Відповісти
УВАГА, РАШИСТИ В ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ВОДАХ США АТАКУВАЛИ ТОРПЕДОЮ АМЕРИКАНСЬКУ ПІДЛОДКУ.
С 2014 года количество украинских заробитчан в Польше увеличилось в пять раз, - консул - Цензор.НЕТ 7253
показати весь коментар
04.07.2019 12:25 Відповісти
«подводная лодка получила пробоину»...
Це до Пєтросяна.
показати весь коментар
04.07.2019 12:27 Відповісти
Так воно вже не президент - його турнули копняком в дупу. Ще пропозиції є?
показати весь коментар
04.07.2019 12:34 Відповісти
Невже ти такий тупий?
Нє вєрю.
показати весь коментар
04.07.2019 12:46 Відповісти
Що, підсмалило? Потоптавсь по святому? ))))
показати весь коментар
04.07.2019 12:50 Відповісти
Так хоча б не крутить рилом як ти.
Ти свої висери "збоку" читав, чи ні?

"застафьтеминяеторазвидеть"
Хоча може ти просто лікуєшся на даний момент.
показати весь коментар
04.07.2019 12:59 Відповісти
прикольно, но как всегда "замнут"(((
Трампопитек даже потопление авианосца бы "проглотил".... вернее, сглотнул бы
показати весь коментар
04.07.2019 12:29 Відповісти
Да, Трампампам - оно такое.
показати весь коментар
04.07.2019 12:35 Відповісти
Дай Боже здоровья Порошенко за его Безвиз! Без него было бы тяжелее сбежать!
показати весь коментар
04.07.2019 12:31 Відповісти
ВОТ РЕАЛЬНО, КАК БЕГУТ!




https://youtu.be/gI63GMyM5Vs

показати весь коментар
04.07.2019 12:49 Відповісти
Добавьте 500 000 в Италии, нелегалов и легалов. Данные Caritas.
показати весь коментар
04.07.2019 12:32 Відповісти
С 2014 года количество украинских заробитчан в Польше увеличилось в пять раз, - консул - Цензор.НЕТ 5259
показати весь коментар
04.07.2019 12:32 Відповісти
Вспомнилось.В афгано-советской войне 5 миллионов афганцев уехали из страны, 2 миллиона афганцев были убиты СА и ее местными помощниками
показати весь коментар
04.07.2019 12:48 Відповісти
«Інтернаціональная помощь»...як і на Донбасі...
показати весь коментар
04.07.2019 12:53 Відповісти
В афгано-советской войне\\\

показати весь коментар
04.07.2019 13:14 Відповісти
на сегодня гражданам Украины выданы 196 тыс. разрешений на жительство Источник: https://censor.net.ua/n3135644
-------------
Тобто, 200 тисяч поселились в Польщі.
показати весь коментар
04.07.2019 12:59 Відповісти
Вчера знакомый с Чехии приехал,чистыми за три месяца привёз 5 тысяч долларов
показати весь коментар
04.07.2019 13:10 Відповісти
Прорабам так и платят.
В Трампщине муляру-бригадиру - 35 баксов в час начисляют.
показати весь коментар
04.07.2019 13:24 Відповісти
Украинцы повышают добробут поляков.Скоро и к нам хлынут заробитчане.Верю.Тогда мне пенсию повысят.
показати весь коментар
04.07.2019 13:13 Відповісти
Із 2014 року кількість українських заробітчан у Польщі збільшилася вп’ятеро, - консул - Цензор.НЕТ 1535Правда вы этим "заробитчанам" будешь не особо рад....
показати весь коментар
04.07.2019 13:28 Відповісти
Із 2014 року кількість українських заробітчан у Польщі збільшилася вп’ятеро, - консул - Цензор.НЕТ 8980
показати весь коментар
04.07.2019 13:30 Відповісти
Боюсь представить шо б с нами было во время потужныхрехформ если б Польша не пустила на работу.... чем бы мы тогда рошеноахмету ротердамы оплачивали ????
показати весь коментар
04.07.2019 14:01 Відповісти
это только заробитчан, а сколько молодежи переезжает на обучение и дальнейшее проживание
показати весь коментар
04.07.2019 15:12 Відповісти
Ну и фамилия у тётки.
показати весь коментар
04.07.2019 18:56 Відповісти
Ну , раз українські працедавці-хитрейки та спритники-бізнесмени не хочуть чесно платити , то люди знаходять інших , достойніших , які платять чесно . Хто ж собі ворог , та й навіщо працювати за дешевше .
показати весь коментар
04.07.2019 19:09 Відповісти