6650 відвідувачів онлайн
4 825 52

Перехід на кераміку, комбінація матеріалів, унікальність і ліквідація державної монополії, - болгарський експерт з екіпірування Димитров про те, як Україні створити ефективний бронежилет. ФОТО

Офіцер резерву збройних сил Болгарії та експерт з озброєння та екіпірування Калин Димитров вважає, що для отримання дійсно ефективних якісних бронежилетів Україні потрібно позбутися державної монополії у військовому виробництві, а українським виробникам - вивчити світовий досвід.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він написав у фейсбуці.

"У квітні-травні 2014 року бронежилетом називали будь-який чохол з двох сталевих пластин. "Відповідність" перевірялася "практичним способом" - ставили пластину на 10 метрів і перевіряли 5.45 7Н10, або в народі ППшками. Не пробивало – добре - пробивало - нуууууу ... Протиосколкова броня була представлена переважно німецькими "Флак" вестами і, скажімо, в гомеопатичній кількості. Із шоломами ситуація була сильно подібна.

Потім (це вже до кінця року, наскільки я пам'ятаю) з'явилися бронежилети Корсар М3 в кількостях. Якість пошиття була ... Обійняти і плакати. Але - це був бронежилет з протиосколковим захистом. У ньому стояли сталеві бронепластини з протирикошетним покриттям (наскільки воно прибирає рикошети я персонально не перевіряв і не можу сказати).

Загалом, такий собі бронежилет. Ергономіка між 0 і -1, якість пошиття на рівні дуже китайського китайця, колір теж незрозумілий (чому в Україні це називають "оливою", я не знаю), в ПНВ світиться як дорожня реклама (ІК просочення чохла? Ні не чули). Всі липучки і пластикові елементи – неякісні. Розпещеним гнилими капіталістичними бронежилетами таких брендів як First Spear, Warrior Assalut System і Armour Express індивідам, як ваш покірний слуга, він, звичайно, не сподобався (відразу і назавжди)", - пише він.

"Тут невеликий ліричний відступ - я багато разів писав, що державна монополія у військовому виробництві - це зло, і що там, де її немає, українська приватна ініціатива домоглася відмінних результатів і вже виробляє продукцію на світовому рівні. Одне з цих напрямках - це розвантажувальні жилети, чохли для бронежилетів, плитконоски і так далі. Там компаній багато, і я не буду перераховувати - тим більше що за рекламу мені не платять. Взагалі-то за якістю і частково за технічними рішеннями Україні є що запропонувати, не тільки на внутрішньому ринку, але і в ЄС ", - уточнив експерт.

Однак, як пише Димитров, щодо броні - як м'якої так і броні пластин, українським виробникам до світового рівня далеко. Причиною такого стану справ він вважає відсутність власної школи балістики:

"Хлопці, вибачте мені, але ноу-хау у виробництві, наприклад, м'якої броні - це не відрізати стільки і стільки шарів одного балістичного матеріалу (згідно зі специфікацією виробника того ж матеріалу) і зшити їх у пакет. Хороші сучасні бронежилети - це комбінація різних матеріалів або своя технологія "ущільнення" цих матеріалів (наприклад 40 шарів UHMWPE в шведському бронежилеті тонше ніж 28 шарів в українському). Оптимальний м'який пакет (знову ІМХО) - це комбінація параарамідів, UHMWPE і голд флексу), запаяна в водонепроникному пакеті ультразвуком і рівнем не менше NIJ IIIA + 7.62х25 ТТ, V 50 оскольської A3/6723 не менше 620 м/сек і вагою не більше 6 кг/кв.м. Щоб зробити такий, потрібно трішки попрацювати, мати внутрішню лабораторію і працювати не "просто так", а трошки прочитати сучасні дослідження з балістики і особливо NIJ 0101.06".

Подібний проблеми стосуються і виробництва бронеплит, вважає він:

"Мало брати кераміку з Китаю і робити такі ж "китайські плити", але в Україні. Потрібно трошки побігати подивитися, подумати і почати робити свої рішення. Крихітна Болгарія дуже близько до свого власного закритого циклу виробництва, при тому 90% - це експорт. Одне з основних гальм розвитку - це державна монополія на експорт, через що основним ринком для українських виробників залишається сама Україна, де ТУ якщо не повною відстій, то біля нього і на ніякими "стандартами НАТО" навіть не пахне ...

Час переходити зі сталі на кераміку, час переходити на бронежилет модульної конструкції, пора закладати таку систему, яка буде актуальна ще років 15. Тобто, не дивитися, що може вам запропонувати "український виробник" (тим більше той, у якого негласна монополія в поставках), а чарівним "пенделем" животворящим пхнуть всіх українських бронеїжаків, щоб вони полетіли".

За словами Димитрова, якщо розвитку виробництва в Україні не станеться, то це може означати чийсь меркантильний інтерес у продовженні виробництва неякісної продукції: "Знаючи Україну і "особливості місцевого бізнесу", тут потрібно шукати CUIBONO, або кому це вигідно. При тому в чисто фінансовому аспекті".

Перехід на кераміку, комбінація матеріалів, унікальність і ліквідація державної монополії, - болгарський експерт з екіпірування Димитров про те, як Україні створити ефективний бронежилет 01

На схемі британський бронежилет і шолом Virtus, яким замінили прийнятий 10 років тому бронежилет Оспрей. На думку автора - це і є бронезахист нового покоління.

Димитров підкреслив, що ергономіка і вага бронежилета - це здоров’я солдат:

"Дешевше прийняти новий бронік, який більш вдало розподіляє вагу, ніж потім займатися реабілітацією хребта у солдатів. Зменшення ваги за рахунок більш сучасних матеріалів - і воно туди ж".

Топ коментарі
+3
Я все понимаю. И все это верно.
Не понимаю только почему это рассказывает офицер страны, которая ничего подобного не создавала, а пользуется чужим.
показати весь коментар
08.07.2019 15:36 Відповісти
+3
Можемо.
Ми його навіть шиємо.
Токо он тяжёлый шопєсєц и неудобный.
показати весь коментар
08.07.2019 15:50 Відповісти
+3
Вы ето сериозно? Болгарская компания входит уверено в 10 ку производителей в мире . Прозводство 100 000 бронежилетов в год. 99% на експорт. При том альтернативних компаниях http://www.marsarmor.com/ru/

https://seenews.com/news/bulgarias-mars-armor-invests-128-mln-euro-in-expansion-566806
показати весь коментар
08.07.2019 16:28 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
гениально.
показати весь коментар
08.07.2019 15:34 Відповісти
Я все понимаю. И все это верно.
Не понимаю только почему это рассказывает офицер страны, которая ничего подобного не создавала, а пользуется чужим.
показати весь коментар
08.07.2019 15:36 Відповісти
Ты статью читало?
Картинку видишь?
На картинке ты видишь модернизацию болгарской экипировки или британской?
Не удивляет, что про модернизацию экипировки говорит не тот, кто ее модернизировал?

Ну давай, зебил конченый, расскажи, как строить космические корабли. Это ж по вашей части - говорить о том, о чем нифига не знаешь.
показати весь коментар
08.07.2019 16:22 Відповісти
Вы ето сериозно? Болгарская компания входит уверено в 10 ку производителей в мире . Прозводство 100 000 бронежилетов в год. 99% на експорт. При том альтернативних компаниях http://www.marsarmor.com/ru/

https://seenews.com/news/bulgarias-mars-armor-invests-128-mln-euro-in-expansion-566806
показати весь коментар
08.07.2019 16:28 Відповісти
Т.е. британская пехота экипирована болгарскими бронежилетами?
показати весь коментар
08.07.2019 16:30 Відповісти
Ну там возмите пожалуста уточнитесь- то ли Болгария не производит бронежилетов, то ли концепция Виртус не нравиться. У нас кстате разработана система Виртуса - называется БСВ -19 - при защиты на уровнем Корсар 3М весит не более 7.7 кг с плитами.. ТУ хотите прочитать - они у нас в публичном доступе?
показати весь коментар
08.07.2019 16:41 Відповісти
А можно даже проще определиться.

Какие страны НАТО экипируют своих бойцов РЕГУЛЯРНОЙ АРМИИ болгарскими бронежилетами?
показати весь коментар
08.07.2019 16:43 Відповісти
А какие страны мира (кроме Украины) екипируют своих бойцов УКРАИНСКИМИ бронежилетами? Спор был производит ли Болгария своих бронежилетов и екпортирует ли она такие. По НАТО - даже удивитесь но польские бронежилеты по факту бронепанели делаютья в Болгарии.
показати весь коментар
08.07.2019 16:53 Відповісти
Я вроде задал простой вопрос. Если ваши броники такие классные, то у кого они есть, кроме вас?
Куда уж до вас Британии, Германии, Франции, США, Израилю...

Мне всегда казалось, что отстающей Украине ориентироваться надо на лучших. А Болгария (уж простите) в ЕС находится в аутсайде по всем показателям. Я в Болгарии за 15 лет не увидел ничего потрясающего, кроме агропродукции. Что делает весьма сомнительным лидерство Болгарии в технологических областях.
Но, поскольку ошибаются все, включая меня (а вдруг вы упомянутых стран-лидеров НАТО с головы до ног экипируете), я и задал простой вопрос.
показати весь коментар
08.07.2019 17:02 Відповісти
Ошибаетесь, еще во времена СЭВ Болгария, например, была определена как базовая в производстве электрооборудования и носителей информации.
показати весь коментар
08.07.2019 17:30 Відповісти
Во времена СЭВ в Украине находилась самая мощная танковая группировка в Европе.
Много воды утекло с тех пор, включая магнитные носители информации и игру "Ну погоди".

Что до электрооборудования, то реально было бы интересно узнать, какое болгарское оборудование использовалось в советской технике. Лично я не сталкивался.
показати весь коментар
08.07.2019 19:02 Відповісти
Колись давно, коли я ще був на 3-му курсі інституту, студенти працювали на болгарских ЕОМ "Правец".
Це був самий кінець 80-х.
показати весь коментар
08.07.2019 20:50 Відповісти
Когда-то давно наш Иститут кибернетики имел хорошие перспективы в области ЭВМ. Но потом на Западе появились микро-транзисторы и совок отстал навсегда (и это было еще в 70-х). Болгария не стала исключением. Просто мы узнали об этом в 90-х (хотя даже тогда кое-где еще работали на ЭВМ, занимающих целые комнаты и хранящих информацию на перфокартах или бобинах).
Я не слышал ничего про болгарские процессоры после развала совка. Про немецкие слышал, про американские слышал, даже про китайские уже все слышали, а вот про наши или болгарские нет.
показати весь коментар
08.07.2019 23:53 Відповісти
Брехня, совкоава кібернетика розвивалася доки німецькі шліфувальні станки могли зняти достатньо тонкий шар процесора Інтел, аби не пошкодити металеве напилення на кремнію. Як тільки з'явився і486, так радянська кібернетика і здохла.
показати весь коментар
09.07.2019 00:40 Відповісти
Зебил, ты читать умеешь? Я именно это и написал. Совковая вычислительная эра закончилась с появлением процессоров семейства Х86 (это намного раньше 486-х).
486-е интелы появились тогда, когда от от совковой кибернетики остались только очкастые кибернетики, торгующие чаем и сигаретами на базаре.

Я понимаю, шо ты шото слышало про процессоры и даже застало 486-е. Но не надо свой нубизм так явно демонстрировать тому, кто на автоматизации свой хлеб зарабатывает.
показати весь коментар
09.07.2019 08:43 Відповісти
Ответ- а я и написал что нужно ориентироваться на лучших- ну типо Виртус британского. Или факт что я болгар автоматически означате что я рекламирую именно родную продукцию? А по другое- не знаю какой Болгария аутсайдер но в ЕС и НАТО- обратитесь опять когда примут Украину в етих двух "организаций". Вот с начало начнете производить свои ВОГ 25 и РПГ а не покупать наших по косммических ценах через посредников - или слабо ?
показати весь коментар
08.07.2019 17:31 Відповісти
Слабо болгарам продавать не остатки советских боеприпасов и ремонт советской техники, а производить собственную технику, как это делает Украина?
Что-то я не слышал про болгарские танки, самолеты, БМП, ракеты.

Что до ЕС и НАТО, то вас туда приняли не за супер заслуги в экономике или военной области, а как буферную зону. Находись вы географически ближе к России - были бы там же, где и мы.
показати весь коментар
08.07.2019 18:59 Відповісти
У вас типова реакція соєвої вати. Ну, вибачте що не всі визнають вашу велич галактичного маштаба. На мою думку це, спадщина багатовікового покацаплення України, ви вже як типовий кацап всіх оточуючих сприймаєте за ворогів.
показати весь коментар
09.07.2019 00:44 Відповісти
Зебил, хватит писать и начинай читать.

Может хоть что-то в голове появится, кроме твоих рагульных воспоминаний и сельских слухов.
показати весь коментар
09.07.2019 08:45 Відповісти
З кожним новим коментарем ви підтверджуєте духовний зв'язок сої з кацапами.
показати весь коментар
09.07.2019 11:11 Відповісти
то шо? ми не можемо пошити бронєжилєт? фіаско!
показати весь коментар
08.07.2019 15:45 Відповісти
Можемо.
Ми його навіть шиємо.
Токо он тяжёлый шопєсєц и неудобный.
показати весь коментар
08.07.2019 15:50 Відповісти
Ты много слышал про эффективные и легкие болгарские бронежилеты?
показати весь коментар
08.07.2019 16:23 Відповісти
Ніт, но я много слышал про американские унд голландские.
показати весь коментар
08.07.2019 16:38 Відповісти
А рассказывает нам про модернизацию бронежилетов почему-то болгарин, а не американец.
показати весь коментар
08.07.2019 16:42 Відповісти
У которого есть около 6 личних бронежилетов включительно и свой Виртус В тестсте написано - юзаю изключительно американских - First Spear, Armor Express, ABA .
У вас их сколько ?
показати весь коментар
08.07.2019 16:46 Відповісти
юзаю изключительно американских

А что так-то? Он ничего не знает про вашу продукцию или в реале не совсем так, как на выставках?
показати весь коментар
08.07.2019 16:51 Відповісти
А где прочитали рекламу болгарского производителя ?
показати весь коментар
08.07.2019 16:55 Відповісти
У тебя. Походу больше никто о ней не слышал и не знает.
показати весь коментар
08.07.2019 17:03 Відповісти
Ну так знайди американця чи німця, який з доброї волі буде проводити аналіз і давати практичні поради, як нам вийти на їх рівень. Ну а якщо не знайдеш таких, що зроблять це за безкоштовно, то можеш оплатити їх гонорар з власних коштів🙂
показати весь коментар
09.07.2019 13:09 Відповісти
На бедного солдата, как на ишака, чего только не навешивают. Помню. когда служил, без всяких современных примочек, и то вес был предельный.
показати весь коментар
08.07.2019 15:46 Відповісти
Титановьіе бронепластиньі , не ?
показати весь коментар
08.07.2019 15:52 Відповісти
Титановые бронепластины ещё с 80-х годов в мусорских брониках использовались. Но для армии они не годятся, они только от пистолета и гладкоствола, 7,62 х 39 не держат.
показати весь коментар
08.07.2019 16:06 Відповісти
Титановьій сплав Т-110 , разработанньій НПЦ "Титан" ин-та Патона , держит СВД легко, даже 12.7мм , но то для авиации - бронирование кабин.
показати весь коментар
08.07.2019 16:43 Відповісти
Ну, там мабуть и толщина не 1 см.
показати весь коментар
08.07.2019 17:06 Відповісти
так мабуть і вага не перевищує 7 кілограмів.
показати весь коментар
09.07.2019 00:47 Відповісти
помню рассказы из 14-го года, когда пуля залетев в бок, рикошетила от пластин броника и раскурочивала внутренние органы..., а без броника, было бы пулевое навылет и весомые шансы выжить...
показати весь коментар
08.07.2019 16:01 Відповісти
Это для любителей историй типа "вылетел в лобовое стекло - а через секунду туда фура с кирпичами вьехала. Хорошо шо был не пристёгнутый".
показати весь коментар
08.07.2019 16:08 Відповісти
Ну, так то мабуть не 5,45х39, а 12,7Х108 пройшов по дотичній. Не було б броні то, проштробило би канал для укладки півдюймової труби.
показати весь коментар
09.07.2019 00:52 Відповісти
ЗІ: як варіант стріляли з мисливської рушниці кулею вагою в 32 грами. Без броні мав би отвір для прокладки півторадюймової труби.
показати весь коментар
09.07.2019 00:55 Відповісти
Именно это и означает: чей-то меркантильный интерс
показати весь коментар
08.07.2019 16:02 Відповісти
такого не може бути серед патріотів.
показати весь коментар
09.07.2019 00:57 Відповісти
В институтах НАНУ уже давно разработаны высокоэффективные композитные материалы для бронежилетов, они выствлялись даже на ежегодных выставках вооружения в Киеве. Но это оказалось никому в армии не нужным...
показати весь коментар
08.07.2019 16:06 Відповісти
движущая сила мразеэлиты уркаины купить бросовый матерал за кордоном и загнать его тут втридорога
и ни шагу назад
за ними путин!
показати весь коментар
08.07.2019 16:10 Відповісти
Трындеть - не мешки ворочать. На тот момент бронежилетов не было от слова вобще. Надеюсь, все помнят как это было и как приходилось решать эту проблему.
Это сейчас можно рассказывать с умным видом про современные образцы передовых производителей. Такая себе, неприкрытая реклама болгарского производителя.
показати весь коментар
08.07.2019 16:29 Відповісти
Ну я болгарские в Украине не носил. Носил шведские и американскиие. На сей день юзаю болгарские плиты в украинской плитконоске.
показати весь коментар
08.07.2019 16:43 Відповісти
Вибачте, але хріновий броніжилет відрізняється від ніякого тільки вагою.
показати весь коментар
09.07.2019 00:59 Відповісти
Так розумію,наш болгарин хоче похвалитись болгарськими броніками Mars Armor ? Пан Дімітров вважає,що наша промисловість не може наклепати бронежилети подібної якості ?
Може. І навіть коштувати будуть дешевше.От з цін і почнемо.Корсар М3с,яким зараз користуються-біля 5 тис.грн .Болгарський армійський бронежилет зі схожими характеристиками,але з якіснішого матеріалу і легший- уже близько 30000 грн.Так,клас захисту в наших досягається за рахунок нарощування товщини пластин.
Розказуйте тепер про безцінність людського життя.(А щоб дізнатись про ******* елементи захисту,в нас вистачає й своїх експертів).
показати весь коментар
08.07.2019 17:55 Відповісти
Ой, и я!
И я поумничаю!
Нужно переходить на бронежилеты полиэтилена высокого давления!
показати весь коментар
08.07.2019 18:28 Відповісти
Збираєте корки від Пепсі чи Лужанської?
показати весь коментар
09.07.2019 01:01 Відповісти