Європа висунула болгарську економістку Георгієву на пост глави МВФ. ФОТО
Єдиним кандидатом від Європи на пост нового директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ) висунуто виконавчу директорку Всесвітнього банку, болгарську економістку і професорку Кристаліну Георгієву.
Про це повідомив уTwitter голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, інформує Цензор.НЕТ.
Вітаючи Георгієву з висуванням, Юнкер зазначив, що у неї "є всі якості, необхідні для того, щоб внести ефективний вклад в місію МВФ".
Як зазначає DW, кандидатура представниці Болгарії отримала підтримку кваліфікованої більшості. Її суперник, колишній міністр фінансів Нідерландів Єрун Дейсселблум вже привітав Георгієву з перемогою.
Кандидатуру Георгієвої тепер винесуть на Раду директорів МВФ, а процес виборів завершиться в жовтні.
Зазначимо, що главою МВФ завжди вибирають представника Європи, тому, що штаб-квартира фонду розташована у Вашингтоні. Така традиція стала своєрідним консенсусом між Європою і США щодо їхніх ролей в діяльності фонду.
16 липня Крістін Лагард подала заяву про відставку з поста директора-розпорядника МВФ.

Эта Георгиева не экономист.
Що там Станішев?