8102 відвідувача онлайн

Вселенський патріарх Варфоломій запевнив Зеленського, що Константинополь не втручатиметься у внутрішні справи ПЦУ

Вселенський патріарх Варфоломій запевнив Зеленського, що Константинополь не втручатиметься у внутрішні справи ПЦУ

Вселенський патріарх Варфоломій I на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським напередодні на Фанарі (Стамбул, Туреччина) заявив що Константинополь не втручатиметься у внутрішні справи Української православної церкви.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в Фейсбуці Православної церкви України (ПЦУ), з посиланням на відділ преси і зв'язків Вселенського патріархату.

"Як 1031 рік тому ми з Константинополя дали вам хрещення, так і тепер ми дали вам незалежність, можливість для вашої Церкви нести своє служіння незалежно і без будь-якого втручання ззовні. Константинополь ніколи не втручатиметься у внутрішні справи Української православної церкви. Вона повністю незалежна й автокефальна", - сказав Вселенський патріарх на зустрічі із Зеленським,

Він запевнив, що з Константинополя Українська церква матиме "тільки високий захист і наші постійні молитви за успіх її справи".

Як повідомлялося 8 серпня Зеленський зустрічався з Вселенським патріархом Варфоломієм I у резиденції на Фанарі. Президент України повідомив, що обговорив із патріархом ситуацію на Донбасі і питання повернення Криму, а також низку інших актуальних тем.

"Наша спільна цінність - життя людини. І це головне для мене, особливо зараз, коли я став президентом України. Влада не повинна втручатися в церковні справи, я захищатиму незалежність церкви", - сказав Зеленський на зустрічі, його слова передала пресслужба глави держави.

Топ коментарі
+15
...Власть не должна вмешиваться в церковные дела, я буду защищать независимость церкви", - сказал Зеленский...

Для цього спершу зроби так, щоб в церковні діла не втручалася влада сусідньої держави, а вона дає вказівки як діяти, що їм казати, та використовує церкви як арсенал зброї та сховище бойовиків - терористів! Зе_думай.Те!
показати весь коментар
09.08.2019 20:45 Відповісти
+12
А якого ж тоді фуя, ***** збирало Совєт Бєзопасності підарашки, коли нєсущєствующій Варфоломій підписав ТОМОС?
показати весь коментар
09.08.2019 21:05 Відповісти
+8
Тобто вже Зе втручався у відносини Вселенського патріархату і ПЦУ.
показати весь коментар
09.08.2019 20:37 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
всі ці "дякули" , зазвичай , працюють з Ольгіно ... за бабло !
показати весь коментар
09.08.2019 21:13 Відповісти
один ти безкоштовно...
показати весь коментар
10.08.2019 10:12 Відповісти
Тобто преЗедент втручався у справи церкви? А якже "держава не повинна втручатися у справи уеркви і навпаки". При Порошенку такого не було
показати весь коментар
09.08.2019 21:11 Відповісти
Там, при Свыну, не втручалися.....
показати весь коментар
09.08.2019 21:24 Відповісти
Думал хоть этот перестанет ходить до этих извращенцев в женской форме одежды, а нет. Ну, давай...походи...и такими темпами и от твоих таких походов в скором времени большую часть молодежи блевать будет тянуть после упоминания твоего имени и фамилии.
показати весь коментар
09.08.2019 22:27 Відповісти
Они договорились, Зеленский не называет томос термосом а Константинополь не будет вмешиваться во внутренние дела ПЦУ
показати весь коментар
09.08.2019 23:14 Відповісти
В сети есть и така инфа, достоверность не гарантирована, но все же, декларация не подписана... Далее цитата ресурса https://timeze2019.blogspot.com/p/bp.html
"По разъяснению источников из Фанара. Представители МИД Украины и представители канцелярии Вселенского Патриарха Варфоломея действительно готовили совместную декларацию призывающую к единству церквей Украины. Со стороны Вселенского патриарха работу курировал епископа Иларион. Декларация была готова и согласована обеими сторонами.
Непосредственно при встрече президент Украины Зеленский потребовал внесению в ее текст обращения о созыве нового "объединительного" собора с участием полномочных представителей УПЦ МП и УПЦ КП.
На данное заявление Вселенским патриархом президенту Украины Зеленскому была разъяснена позиция и основания решения Вселенского Патриарха о даровании ПЦУ Томоса и еще раз четко заявлено, что единственной канонической православной церковью Украины Вселенский патриархат признает лишь исключительно Православную Церковь Украины, о чем и свидетельствует провозглашенный и врученный в каноническом порядке Томос. На этом Вселенский Патриарх поблагодарил президента Украины за визит и пожелал ему успехов в его нелегкой и многотрудной миссии. После этого Вселенский Патриарх покинул зал встреч."
Больше вопросов, чем ответов.
показати весь коментар
09.08.2019 23:42 Відповісти
Вселенский и зеленский...
показати весь коментар
10.08.2019 02:53 Відповісти
Та, скукотища. Нет бы ещё какой Томос замутить, а то у нас православных мало.
показати весь коментар
10.08.2019 07:27 Відповісти
Варфоломій певно втомився від цієї ситуації