4321 відвідувач онлайн
1 966 48

Мер Дніпра заявляє, що містам потрібна власна муніципальна поліція

Мер Дніпра заявляє, що містам потрібна власна муніципальна поліція

Начальника місцевої поліції, наприклад, може призначати міністр МВС за поданням міської ради.

То що ж сьогодні відбувається в одному з найбільших міст України? Навіщо мерові Дніпра власна озброєна поліція? Чому децентралізація з грішми, але без повноважень не працюватиме? Звідки візьмуться незаангажовані префекти? В якій точці закінчується діалог мера з громадою і починаються провокації опонентів? Хто сьогодні впливає на рішення Філатова? На ці та інші питання в своєму інтерв'ю ZN.UA відповідає мер Дніпра Борис Філатов.

Розмірковуючи про те, що повинна зробити влада, щоб завершити децентралізацію, Бори Філатов заявив, що "в містах має бути власна муніципальна поліція". "В усьому світі це прерогатива місцевої влади, — говорить мер Дніпра. — Не слідство, не нагляд, а розкрадання комунальної власності й громадський порядок".

На питання журналіста, про те, як можна дати в руки мерам озброєну поліцію, якщо в регіонах не працює закон, немає чесного суду, здійснюються напади на лідерів громадської думки, мер парирував:

"Є різні механізми. Я ж не планую в терміновому порядку найняти до себе на роботу 150 чоловік і видати їм пістолети з автоматами. Але начальника місцевої поліції, наприклад, може призначати міністр МВС за поданням міської ради. Або навпаки: міська рада може узгоджувати запропоновану міністром кандидатуру. Тобто може бути подвійне підпорядкування".

"А з іншого боку, — продовжує Філатов, — до мене постійно приходить міська поліція і просить: дай грошей на бензин, на запчастини, на комп'ютери, на п'яте-десяте… Тобто місто, фактично, фінансує левову частку програм поліції. І, увага: не може додзвонитися до тієї ж таки поліції, коли йому потрібна допомога розігнати якесь незаконне будівництво, наприклад. Хіба це нормальна історія? І про це треба говорити. А не декларативно заявляти, що ось ми зараз завершимо децентралізацію, призначимо префектів — і заживемо. Це цілий комплекс проблем, які потрібно так само, в комплексі, й розглядати. При цьому непогано було б запитувати й думку мерів".

Раніше мер Дніпра заявив, що громади мають отримувати свій відсоток від ліцензування грального бізнесу.

Також Філатов каже, що уряд збирається забрати у місцевого самоврядування 160 мільярдів.

Раніше Борис Філатов заявив, що місцеве самоврядування - це не вертикаль влади.

Детальніше читайте в матеріалі Інни Ведерникової "Борис Філатов. Міст" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Повну відеоверсію інтерв'ю з Борисом Філатовим дивіться тут.

Топ коментарі
+12
и армейку такую небольшую для себе--ну типо м униципальна тож неплохо да? а там и тюрьмушку свою
показати весь коментар
04.11.2019 13:07 Відповісти
+11
....в ЛУГАНДОНИИ уже есть )))))
показати весь коментар
04.11.2019 13:05 Відповісти
+8
А также армия и военно-морской флот
показати весь коментар
04.11.2019 13:07 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Похоже на межсезонное обострение.
показати весь коментар
04.11.2019 13:04 Відповісти
Со всем уважением к Филатову как к меру считаю что мусоров хватит плодить . их и так как собак нерезаных и в каждом резонансом деле есть всегда мусор !!!
показати весь коментар
04.11.2019 13:14 Відповісти
Точно. Мусоров валом даже дохрена, а настоящих полицейских на пальцах пересчитать можно... К сожалению...
показати весь коментар
04.11.2019 13:16 Відповісти
так может речь не о том, что к основной полиции еще и муниципальную, а просто отношения с уже имеющейся строить по иному, потому что со слов мера и так получается, что центрального финансирования им не хватает.
показати весь коментар
04.11.2019 13:30 Відповісти
Вы немного разберитесь-- деньги есть . только Киев хочет их забрать с бюджета города
показати весь коментар
04.11.2019 13:41 Відповісти
так я не говорю, что денег нет. Филатов же говорит, что ему есть что дать. но вот дал и ничего в замен не получил. Заберет КИев - все так же и останется.
показати весь коментар
04.11.2019 13:52 Відповісти
Боря, Арсен думає по іншому, а бубочка йому довіряє.
показати весь коментар
04.11.2019 13:04 Відповісти
Шо за бубочка? Давай конкретнее, запись включена, рапорт практически готов уже.
показати весь коментар
04.11.2019 13:06 Відповісти
Все нормальные люди по-другому думают.
Не хватало нам еще местные армии для местечковых князьков легализовывать.
показати весь коментар
04.11.2019 13:09 Відповісти
Точно. Навыбирает ватобыдло всяких хернесов и они получат в подчинение собственные легально вооруженные подразделения.
показати весь коментар
04.11.2019 13:14 Відповісти
....в ЛУГАНДОНИИ уже есть )))))
показати весь коментар
04.11.2019 13:05 Відповісти
А мери мабуть хочуть отримати вла ні офіційні озброєні армії за рахунок жителів міст. Їм уже впадло платити з власного карману.
показати весь коментар
04.11.2019 13:11 Відповісти
ну так же сказано, що вони у мера клянчать собі на роботу, а дозвонитись, щоб дать їм то відробить - неможливо.
показати весь коментар
04.11.2019 13:31 Відповісти
децентрализация недоделанная во время войны.
показати весь коментар
04.11.2019 13:06 Відповісти
Ну да, в лугандоне будут рады такой инициативе
показати весь коментар
04.11.2019 13:07 Відповісти
А также армия и военно-морской флот
показати весь коментар
04.11.2019 13:07 Відповісти
Форза тріпло №10
показати весь коментар
04.11.2019 13:09 Відповісти
кыш кыш, порохобот
показати весь коментар
04.11.2019 13:14 Відповісти
и армейку такую небольшую для себе--ну типо м униципальна тож неплохо да? а там и тюрьмушку свою
показати весь коментар
04.11.2019 13:07 Відповісти
Идея не нова и, в принципе, хорошая. Но, воплощение, в наших реалиях, будет как всегда- своя, карманная полиция, готовая выполнить все пожелания того, кто ее финансирует.
показати весь коментар
04.11.2019 13:08 Відповісти
Это да. Там на днях в Харькове потенциальные муниципальные полицейские шкурку друг-другу портили возле маркета.
показати весь коментар
04.11.2019 13:08 Відповісти
Кожній Гарбузівкі своїх поліцаїв. Прикормлених.
показати весь коментар
04.11.2019 13:08 Відповісти
ГарбузівЦі, чуваше
показати весь коментар
04.11.2019 13:15 Відповісти
Якщо в Гарбузівці, то так. Салабон.
показати весь коментар
04.11.2019 13:19 Відповісти
Хе-хе, а Леонид Днепр такий же неуч як і ти. Бгггг.
показати весь коментар
04.11.2019 13:47 Відповісти
А может тебя, порохобот, таджики мове учили?
показати весь коментар
04.11.2019 13:50 Відповісти
какие пистолеты-пулеметы? муниципальная полиция как правило вообще не вооружена, следит за парковками, эвакуирует авто, за выполнением закона о внешнем виде и т.д., им не нужно оружие для этого, когда понадобится, вызывают полицию обычную
показати весь коментар
04.11.2019 13:09 Відповісти
ну чем не сепар???)
показати весь коментар
04.11.2019 13:09 Відповісти
100% а тем более сейчас когда зелёная шмара сдаёт Украину Мордору
показати весь коментар
04.11.2019 13:11 Відповісти
В нормальной стране, д-мо собачье вроде Кернеса или Труханова, уже давно сидело бы в тюрьме.
Но место того что бы заставить этих бандитов отвечать перед законом, давайте снабдим их персональными армиями.
показати весь коментар
04.11.2019 13:13 Відповісти
Нужна местная полиция, по типу шерифов. Обычную полицию хер дозовёшься. Вот недавно, позвонил, говорю:там человек кричит, может убивают! Ответ: вот когда убьют, тогда и звоните.
показати весь коментар
04.11.2019 13:16 Відповісти
Тут треба в кожному районі в т.ч. і на заході України нові в/ч ЗСУ і нацгвардії створювати
Інакше капець країни. Усілякі місцеві уроди продадуть країну частками.
показати весь коментар
04.11.2019 13:16 Відповісти
Останнім часом Боря верзе дурню все частіше й частіше. А все почалося з участі у висуненні кандидатом в президенти одного псевдопотужного політика - мабуть заразився, той теж ******** потріпати язиком.
показати весь коментар
04.11.2019 13:17 Відповісти
Что, страшно стало ? У Авакова отберут полицейских, и передадут Филатову. Кто ж тогда холуёв вашей КоЗеманды прикрывать на Днепропетровщине будет ?
показати весь коментар
04.11.2019 13:33 Відповісти
Правильно говорит, только не 150 человек а всю полицию надо передать в местное подчинение с окружным прокурором который определяется на выборах как в США.
показати весь коментар
04.11.2019 13:21 Відповісти
кошмар. особенно в бандитских городах
показати весь коментар
04.11.2019 13:22 Відповісти
...і вЄсях...
показати весь коментар
04.11.2019 13:36 Відповісти
В Украине война закончилась и появились в городе Днепр лишние деньги . Только нужно проект придумать по масштабнее, чтобы больше денег красть из бюджета .
показати весь коментар
04.11.2019 13:24 Відповісти
У Лугандонии особый статус, со своей милицией ?
Вот и в Днепре так будет.
показати весь коментар
04.11.2019 13:30 Відповісти
И законная танковая авиация
показати весь коментар
04.11.2019 13:31 Відповісти
Парковщиков он уже за гордские деньги на свои парковки нанял, хочет еще и охранников для своих бизнесов?
показати весь коментар
04.11.2019 13:42 Відповісти
Я даже не представляю,что будет с Новой Каховкой если мер получит КАРМАННЫХ ментов,пардон полицейских....
показати весь коментар
04.11.2019 14:52 Відповісти
Нам еще у местных князьков частных армий не хватало!Мер Дніпра заявляє, що містам потрібна власна муніципальна поліція - Цензор.НЕТ 5327
показати весь коментар
04.11.2019 15:05 Відповісти
Городам нужна собственная муниципальная полиция.
А полицейским совесть и ответственность перед народом!
Уголовная ответственность.
показати весь коментар
04.11.2019 15:33 Відповісти
Как и своя армия и суды... Развал Украины полным ходом. Скоро выборы в ОРДЛО так те проголосуют за отделение от Украины..и Украина обязалась это поддержать
показати весь коментар
04.11.2019 15:42 Відповісти
є громадські організації з охорони держ.кордону і громадського порядку, от нехай їх залучають, фінансують, а кишенькову армію, трохи занадто, не ті часи. Така думка давно вже була, і на мою думку, добре, що не була реалізована.
показати весь коментар
04.11.2019 16:46 Відповісти
Лишние деньги- купи танк в ЗСУ .
показати весь коментар
04.11.2019 17:11 Відповісти