Іран оголосив про вихід із ядерної угоди

Іран остаточно відмовиться від обмежень щодо ядерної угоди, насамперед тих, які стосуються кількості центрифуг, а також рівня збагачення та обсягів зберігання урану.
Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Німецьку хвилю, про це в неділю, 5 січня, повідомляється в заяві уряду країни.
Разом з тим, Іран збирається і далі співпрацювати з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ). Тегеран також заявляє, що готовий повернутися до виконання своїх зобов'язань з Спільного всеосяжного плану дій (СВПД), якщо з країни знімуть санкції і гарантують врахування її інтересів.
Це рішення Тегеран ухвалив після вбивства Сполученими Штатами іранського генерала Касима Сулеймані в Багдаді і заяви президента США Дональда Трампа про готовність завдати удару по 52 об'єктах в Ірані.
Тегеран готовий продовжувати переговори з "п'ятіркою" підписантів СВПД, але попередньо мусить домогтися, щоб США відповіли за вбивство Сулеймані, заявив офіційний представник МЗС Ірану Аббас Мусаві.
Іран почав поетапно відмовлятися дотримуватися умов ядерної угоди після того, як Вашингтон вийшов з угоди і став посилювати санкції проти Тегерана. Інші учасники угоди виступали за те, щоб вона була збережена.
Нагадаємо, у ніч на 3 січня командувач спеціальними підрозділами "Ель-Кудс" іранського Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані і заступник голови іракського шиїтського ополчення Абу Махді аль-Мухандіс були вбиті внаслідок ракетного удару в районі аеродрому Багдада.
В офіційному повідомленні американське Міністерство оборони (Пентагон) заявило про причетність Касема Сулеймані до нападу на американську військову базу в Іраку 27 грудня і до організації штурму посольства США в Багдаді.
Президент США Трамп особисто віддав наказ про цей удар. Після операції він заявив, що іранського генерала Касема Сулеймані треба було вбити значно раніше.
Если страна отказывается от ядерного оружия под гарантии безопасности, но безопасность не получает, а получает войну от одной из стран-гарантов - ядерное разоружение вообще теряет смысл.
Поэтому если Рашку не усмирят - ядерное оружие скоро будет у всех, включая африканских президентов-людоедов.
Була собі країна Іран, при шаху вона вибрала західний шлях розвитку. Іран став світським, там відмінили шаріат, дозволили алкоголь, скасували носіння паранджі, дозволили жінкам машини водити - до середини 70-х це була друга Туреччина! Іран почав посилати талановиту молодь в європейські та американські вузи! Тегеран називали близькосхідним Лас-Вегасом - там відкрили дорогі готелі, бари, казино, клуби. У країні збудували круті курорти - нафтодоларів вистачало...
Але найшлися упороті, які захотіли "вєрнуть всьо в зад!" - скинули прогресивного шаха і встановили ісламістський режим аятоли... Ще й порушили всі міжнародні норми і захопили в заручники дипломатів з посольства США - навіть нацисти в 1941 чи комуняки в 1917 такого собі не дозволяли!