9147 відвідувачів онлайн
9 346 60

Відновлення меморіалів УПА: в Інституті нацпам'яті Польщі назвали умови

Відновлення меморіалів УПА: в Інституті нацпам'яті Польщі назвали умови

Відновлення зруйнованих меморіалів Української повстанської армії на півдні Польщі вимагає політичних рішень органів польської влади, а також внесення змін до нормативних положень про військові поховання.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це заявив директор відділу вшанування боротьби і мучеництва польського Інституту національної пам'яті (ІНП) Адам Сівек, повідомляє Dzieje.pl.

За словами Сівека, залучення ІНП до відновлення українських могил у Польщі має базуватися на виробленні спільної позиції з цього приводу Інституту національної пам'яті разом із МЗС Польщі та Міністерства культури та національної спадщини країни - органів, які також відповідають за історичну політику РП. Він додав, що в цьому питанні важливим також є голос воєвод Підкарпатського та Люблінського воєводств, на території яких розташовані ці пам’ятники.

Представник польського ІНП заявив, що це стосується суто місць поховання, оскільки символічні пам’ятники УПА - "формації, члени якої відповідають за злочини проти польського народу на території Польщі, - є абсолютно неприпустимими".

Cівек поінформував, що в Польщі немає нормативних положень, якими б регламентувався статус поховання бійців УПА.

Представник ІНП також повідомив, що на території Польщі розташовані 70-80 українських поховань, частина яких стосується й УПА.

Сівек зазначив, що закон про ІНП Польщі вже багато разів доповнювався, але цими поправками не враховувалися поховання УПА.

Як повідомлялося, упродовж 2014-2017 років на півдні Польщі невідомими особами було знищено чи понівечено близько десяти пам’ятників УПА. Досі жодного із них не відновлено. Після знищення пам’ятника на кладовищі у Грушовичах поблизу Перемишля у 2017 році Україна заблокувала проведення польською стороною пошуково-ексгумаційних робіт.

Водночас за розпорядженням президента України Володимира Зеленського в листопаді минулого року було розблоковано для польської сторони пошуково-ексгумаційні роботи. Зі свого боку, Київ висловив сподівання, що Варшава вирішить питання з відновленням легальних місць пам'яті українців у Польщі, які було знищено або пошкоджено кілька років тому.

Топ коментарі
+29
Що це за президент, який захищає будь-які інтереси будь-яких кма'н полюючи на інтереси власної? Чи потрібен такий президент, який не здатен а вірніше - не хоче захищати інтереси вдасної країни які окрім того вважає чужими особисто для себе? До чого тоді цей президент зводить свою роль? Питання риторичне.
показати весь коментар
12.01.2020 14:06 Відповісти
+18
Неужели непонятно, что и памятники Героям УПА в Польше, и памятники Героям войны Польши с совком (1939-1941 и 1944-1991) портит одна и та же парашная ху*ловская гнида, натравливая наши народы друг на друга?
показати весь коментар
12.01.2020 14:16 Відповісти
+12
...По словам Сивека, привлечение ИНП к восстановлению украинских могил в Польше должно базироваться на выработке общей позиции по этому поводу Института вместе с МИД Польши и Министерства культуры и национального наследия страны...
Так вырабатывайте позицию, пока московиты не передушили по одиночке всех. Хотя о чем можно говорить пока в руководстве страны такие кадры как Ермак , Сивоха и прочие.
показати весь коментар
12.01.2020 14:06 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Що це за президент, який захищає будь-які інтереси будь-яких кма'н полюючи на інтереси власної? Чи потрібен такий президент, який не здатен а вірніше - не хоче захищати інтереси вдасної країни які окрім того вважає чужими особисто для себе? До чого тоді цей президент зводить свою роль? Питання риторичне.
показати весь коментар
12.01.2020 14:06 Відповісти
Потрібно ставити питання ширше, не тільки пам'ятні знаки на могилах УПА мають бути відновлені, а й самі українці мають бути повернуті на історичні українські землі Польщі! Польща має прийняти програму відновлення українського населення Лемківщини та Бойківщини і на це мають бути виділені гроші ЄС! Злочини тоталітарних режимів мають бути виправлені, українські землі мають бути знову заселені українцями, як це і було до початку операції Вісла!
показати весь коментар
12.01.2020 14:59 Відповісти
Хто туди поїде їх заселяти? Тих, що виїхали, уже немає, а їхнім нащадкам, хто хотів би до Польщі переїхати, цікаві розвинуті міста, а не села східної Польщі.
показати весь коментар
12.01.2020 17:11 Відповісти
Нащадки бойків та лемків залюбки повернуться на свої землі і дотації від Польщі та ЄС допоможуть їм обжитись на історичних українських землях!
показати весь коментар
12.01.2020 18:21 Відповісти
подобається твоя ідея
показати весь коментар
12.01.2020 20:02 Відповісти
навіть готовий сам стати лемком або бойком
показати весь коментар
12.01.2020 20:03 Відповісти
Ліпше стати кацапом і за бабло вбивати громадян інших держав.І нічого тобі за це не буде.Прикладів-море.А якщо спіймають,то кацапи заберуть.
показати весь коментар
12.01.2020 21:51 Відповісти
Я сама з таких нащадків. Поляки силою вигнали, щоб тепер "залюбки" повернути, ще й за свій кошт? В 80-х, гостя з Польщі питалася, як поляки на Волинь прийдуть, то ми залишимось чи на схід переберемось.
показати весь коментар
19.01.2020 02:09 Відповісти
Сколько вас, гнид русских на цензоре, ужас
показати весь коментар
12.01.2020 22:55 Відповісти
Може ти заблукав, кацап? Тут український сайт. А томі, як мінімум на мпларпсєйскій треба. Чого ви, ватоголові малороси сало українське любите, горілку українську любите, вареники любите, навіть пісні деколи млузажте, а Україну ненавидите?
показати весь коментар
12.01.2020 23:04 Відповісти
...По словам Сивека, привлечение ИНП к восстановлению украинских могил в Польше должно базироваться на выработке общей позиции по этому поводу Института вместе с МИД Польши и Министерства культуры и национального наследия страны...
Так вырабатывайте позицию, пока московиты не передушили по одиночке всех. Хотя о чем можно говорить пока в руководстве страны такие кадры как Ермак , Сивоха и прочие.
показати весь коментар
12.01.2020 14:06 Відповісти
а какая разница?были бы заасфальтированы
показати весь коментар
12.01.2020 14:06 Відповісти
У тебя асфальтофобия, как у мошан
показати весь коментар
12.01.2020 14:09 Відповісти
у меня?мне барыга успел несколько дорог сделать,которыми я пользуюсь...
а тебе ?
показати весь коментар
12.01.2020 14:11 Відповісти
А у меня те "дороги", которые барыга сделал, первым дождем смыло
показати весь коментар
12.01.2020 14:13 Відповісти
Так пиши листи королеві-матері.
показати весь коментар
12.01.2020 14:17 Відповісти
Не, я как ты, мокша, письма царю ***** писать не привык
показати весь коментар
12.01.2020 14:20 Відповісти
Рашею впердолений, як погодка в Горлівці?
показати весь коментар
12.01.2020 14:24 Відповісти
Откацахоленый, тебе зачем, за сепаров переживаешь?
показати весь коментар
12.01.2020 14:35 Відповісти
Здався ти мені, за тебе хвилюватися.
показати весь коментар
12.01.2020 14:42 Відповісти
))))))
показати весь коментар
12.01.2020 14:43 Відповісти
Цілу осінь велосипедом по гриби їздила, дорога без жодної ямки в любому напрямку від міста, і вже не перший рік.
показати весь коментар
12.01.2020 17:15 Відповісти
Мо, загнать бульдозеры на разных орлят?
показати весь коментар
12.01.2020 14:08 Відповісти
Неужели непонятно, что и памятники Героям УПА в Польше, и памятники Героям войны Польши с совком (1939-1941 и 1944-1991) портит одна и та же парашная ху*ловская гнида, натравливая наши народы друг на друга?
показати весь коментар
12.01.2020 14:16 Відповісти
Гы, а а польском парламенте, правительстве и институте нацпамяти тоже одни кацапы?
показати весь коментар
12.01.2020 14:19 Відповісти
Нет, в отличие от дебилов, вставляющих свои 5 копеек в чужие комменты на "Цензоре".
показати весь коментар
12.01.2020 16:48 Відповісти
твої висновки абсолютно невірні..... є в польському сеймі така група Кукіс 15, яка позиціонує себе, як націоналісти, хоча, насправді, є нацистами. Правляча коаліція і, зокрема, падаль Качинський, неодноразово наголошували на те, що з Бандерою Україна в ЄС не ввійде.....
це ********** гниди?
показати весь коментар
12.01.2020 17:04 Відповісти
Уродов везде хватает, учитывая, что часть так называемых "украинских националистов" сегодня тоже являются агентами Ху*ла.
показати весь коментар
12.01.2020 17:08 Відповісти
ми говоримо про минуле, а не про ******** руцкоязичних українських націоналістів..... а от те, що сьогоднішня влада Польщі є покидьками шовіністами - це факт
показати весь коментар
12.01.2020 17:12 Відповісти
насколько помню за вандализм в отношении польских памятников в Украине были задержаны не кацапы а поляки . которых нанял немец
показати весь коментар
12.01.2020 15:24 Відповісти
Не знаю насчёт каждого памятника, а центр венгерской культуры в Ужгороде спалили поляки, которых нанял немец- агент Ху*ла.
показати весь коментар
12.01.2020 16:50 Відповісти
Танці на кістках..
Да узбагтйтесь усе!!
Любити мертвих дешевше??!
показати весь коментар
12.01.2020 14:17 Відповісти
Идиотов ( https://censor.net/user/403471) в спам! Пшол вон!
показати весь коментар
12.01.2020 14:42 Відповісти
Які цікаві воєводи в Польші... для них ЦЕНТРАЛЬНИЙ УРЯД і ПОЛЬСЬКІ ЗАКОНИ ніщо?
А що до "злочинів до польського народа".. то с цим дійсно варто розібратися!! Коли УКРАЇНЦІ в ВІДПОВІДЬ на захоплення СВОЄЇ ЗЕМЛІ в ОКУПОВАНИХ західних землях протедіяли осадникам та вбивали поліціянтів-пасіфікаторів та вояків армії народової та хлопської ЧИ ТО БУЛИ "злочини" проти народу Польші чи то була ПРОТЕДІЯ ОКУПАЦІЇ поляками УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ?
Саме це мусить вирішувати КОМІСІЯ ІСТОРИКІВ....
показати весь коментар
12.01.2020 14:49 Відповісти
а також чи були у польського та українського народів рівні умови для розвитку мов та культур та чи не відбувалося національне приниження однією нацією (поляками) іншої (українців).
показати весь коментар
12.01.2020 20:07 Відповісти
Нашим нужно забрать наши кости ,а полякам свои кости , потом захоронить и ставить , как памятники .что угодно , На этом и делу конец , а если вас поляков кумарит, что у нас памятники УПА и тд , то эт о ваши проблемы , Нам похеру на ваши памятники у вас дома , если даже это Армия Крайовы и Пилсудскому .Накопили жирка и теперь кичитесь ?
показати весь коментар
12.01.2020 15:03 Відповісти
Ну полякам знадобиться забирати з багатьох місць. Наприклад в Фастові (80км від Києва) є ціле польське кладовище
показати весь коментар
12.01.2020 20:08 Відповісти
Нєф.й шастати.
показати весь коментар
12.01.2020 21:54 Відповісти
Яке воно дурненьке як почати все повертати на попередні границі тоді і росіюшки не буде бо починалось із московщини і взагалі якщо ще раніше то там було болото
а Київська Русь була із своіми границями аж до Новгорода
В росіюшки історія починається як все красти почали і навіть князя українського собі в Московії поставили Довгорукий (а по російськи як буде)
Бандери нацисти були але чому при нацистах Бандеру посадили в тюрму і чому Бандерівці воювали із нацистами і комуністами
Ці ж поляки прирівняли гІТЛЕРА І сТАЛІНА до то тиранів одинаково
яб сказав що Сралін ще гірше бо знищив більше своїх людей ніж гітлер
показати весь коментар
12.01.2020 15:34 Відповісти
Тупенькое, вы к Руси имеете ровно такое же отношение как и румыны к Риму)))
показати весь коментар
12.01.2020 16:28 Відповісти
Пора Польше прекратить теребить старые раны, свои и Украины, такое поведение деструктивно для нормальных отношений.

Не хочет Польша восстанавливать мемориалы УПА, это ее право, но и польские мемориалы в Украине тогда тоже нужно убрать, это будет справедливо.
показати весь коментар
12.01.2020 15:16 Відповісти
Це має назву "гра в одні ворота"!Україна виконала свою частину ,а поляки в свою чергу знехтували інтересом українців,про що це говорить?Великопольський шовінізм ось що це,а казали тільки у московитів такі пороки.
показати весь коментар
12.01.2020 16:56 Відповісти
Ляхи - західні кацапи
показати весь коментар
12.01.2020 17:15 Відповісти
там у Польщі як і на росії чимала кількість право та ліво радикальних партій (Національний рух Zmian Самооборона Республіки Польщі Національно-радикального табору Всепольської молоді Комуністична молодь Польщі Штурм Чорна колона Автономні націоналісти Радикальний південь Фаланга...) вони налаштовані агресивно щодо українців і офіційна влада там також є націоналістичною на відміну від України де ніколи націоналісти не мали такої влади.
показати весь коментар
12.01.2020 17:33 Відповісти
В тому то й справа. За останні 100 років геть нічого не змінилося. Микола Міхновський: "Народ має право жити, коли він має силу жити", "Головна причина нещасть нашої нації -брак націоналізму серед ширшого загалу її"
показати весь коментар
12.01.2020 17:59 Відповісти
Тому що у євреїв забагато влади на наших землях. А коли їм не вистачає сил - зовуть на допомогу мордовців. А з іншого боку - поляки та угорці які не набагато кращі, а ще Туреччина почала грати у власну гру.
показати весь коментар
12.01.2020 20:12 Відповісти
Боротьба за
існування є законом життя. Всесвітньої правди нема, - писав Д. Донцов, - Життя
признає її тому, хто викажеться більшою силою, моральною і фізичною. Ту силу
можемо ми здобути лиш тоді, коли переймемося новим духом, новою ідеологією. Перед кожною нацією є дилема: або перемогти, або загинути.
показати весь коментар
13.01.2020 00:30 Відповісти
Блєзьнєтци-братьє.
показати весь коментар
12.01.2020 21:56 Відповісти
Про що можна домовлятися з польською курвою ? На території Польщі було зруйновано усього 15 памятників ОУН-УПА, в Україні було зруйновано 4 польських і всі вони були відновлені за рахунок української сторони. Коли ляшня відновить українські ? Паритет у стосунках має бути ?
показати весь коментар
12.01.2020 17:05 Відповісти
який парітет,вони ж згуртовані тому мають сильну позицію ,а наша влада здає нац інтереси і при цьому каже "да яка вам різниця" ну ось сусідам гріх цим не скористатися.
показати весь коментар
12.01.2020 17:39 Відповісти
На похилу вербу й кози скачуть.....А клятий імперець лях чи кацап і поготів
показати весь коментар
12.01.2020 18:02 Відповісти
Ляхи німецькою не балакають,а в нас чи не кожне русккємь гавкає.
показати весь коментар
12.01.2020 21:58 Відповісти
кажуть що на багатьох зруйнованих українських місцях пам'яті навіть небуло позначок про приналежність до ОУН-УПА,але їх все одно було знищено.
показати весь коментар
12.01.2020 18:06 Відповісти
Коли українці та поляки між собою *********, то москаль тільки радіє.
показати весь коментар
12.01.2020 18:42 Відповісти
Українців, як національної держави, у світі нема. Є уламок есесеру, який довбуть зі всіх сторін.
І Зеленський з Коломойським з хохлів націю не зроблять.
А бандерів нема і більше ніколи не буде. Їх знищили генетично.
Я останній.
показати весь коментар
12.01.2020 19:53 Відповісти