8068 відвідувачів онлайн
4 123 139

Brexit: Велика Британія проводить останній день у складі Євросоюзу

Brexit: Велика Британія проводить останній день у складі Євросоюзу

Велика Британія виходить зі складу ЄС пізно ввечері 31 січня (в ніч 1 лютого за київським часом) через три з половиною роки після референдуму про британське членство в ЄС. Членом ЄС Велика Британія перестане бути відразу після 23:00 31 січня за лондонським часом.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ  із посиланням на Інтерфакс-Україна.

У Великій Британії активно готуються до виходу з ЄС. Годинники, що проєктуються на будівлю резиденції прем'єр-міністра на Даунінг-стріт, будуть відраховувати час, що залишився до Brexit.

В обіг випустять 50-пенсову монету, присвячену виходу Великої Британії з ЄС.

Сам Джонсон має намір провести зустріч з членами кабінету міністрів на півночі Англії, де він обговорить "процвітання і нові можливості", повідомили на Даунінг-стрит.

Пізніше, за годину до офіційного виходу країни з ЄС, він виступить зі зверненням до нації. Джонсон уже заявив, що Brexit стане "прекрасним моментом для нашої країни, моментом надії і нових можливостей".

Зі свого боку європейська сторона не готує жодних особливих заходів до цієї події. У п'ятницю вранці, як очікується, Брюссель зробить заяву для преси з приводу Brexit. Представники ЄС на різних рівнях неодноразово говорили, що шкодують про рішення Великої Британії покинути Євросоюз.

Британські прапори, що висять біля будівлі Європарламенту, знімуть 31 січня. Очікується, що це відбудеться без будь-яких церемоній. Один із прапорів пізніше розмістять у музеї історії ЄС в Брюсселі.

Тепер для Великої Британії настає перехідний період, який триватиме до 31 грудня 2020 року. Джонсон раніше заявляв, що не має наміру продовжувати його.

Цей період необхідний, щоб ЄС і Велика Британія могли спокійно провести ще одні складні переговори і погодили свої майбутні відносини.

У перехідний період Велика Британія залишатиметься в європейському митному союзі і єдиному ринку, збережеться свобода пересування між Великою Британією і ЄС. Водночас Велика Британія втрачає членство в Європарламенті та Єврокомісії. Тобто Велика Британія буде підкорятися правилам і законам ЄС, але у неї не буде права голосу в блоці.

Основне питання, яке слід узгодити Великій Британії і ЄС - нова торговельна угода. Якщо цього не відбудеться, то торгівля між ЄС і Великою Британією відбуватиметься за правилами СОТ, що невигідно для Лондона і Брюсселя.

Також сторони повинні узгодити правила доступу до районів промислу риби, що, швидше за все, стане непростим питанням. Досягти домовленості доведеться і у сфері юриспруденції, безпеки, передачі даних, ліцензування ліків, авіаційних стандартів і поставок газу і електрики.

Референдум щодо Brexit відбувся у Великій Британії в червні 2016 року, тоді за вихід з ЄС проголосували 52% британців, за те, щоб залишитися - 48%.

Переговорний процес щодо процедури Brexit зайняв значно більше часу, ніж планувалося. З моменту референдуму дотепер у Британії змінилися три прем'єр-міністра: Девід Кемерон, який виступав проти виходу з ЄС і пішов у відставку відразу після голосування щодо Brexit, Тереза ​​Мей, яка покинула свій пост після того, як її угоду з ЄС кілька разів відкинув британський парламент, і Борис Джонсон, який пообіцяв довести Brexit до кінця і, мабуть, реалізував-таки свою обіцянку.

Переговорний процес між Лондоном і ЄС щодо Brexit почався тільки в березні 2017 року, після того, як в Британії змінився уряд, і він отримав дозвіл від парламенту ініціювати процедуру Brexit.

Очікувалося, що Велика Британія покине ЄС через два роки після початку переговорів, тобто 29 березня 2019 року, як наказано статтею 50 договору про Європейський Союз, який регулює питання виходу країн зі складу ЄС.

Уряд Терези Мей і Брюссель погодили два документи - угоду про вихід Великої Британії з ЄС і політичну декларацію про майбутні відносини Великої Британії і ЄС - в листопаді 2018 року, тоді ж їх затвердила Рада ЄС. Було потрібно також, щоб документи затвердив британський парламент, але він тричі проголосував проти угоди. Найбільше депутатів не влаштовував пункт про "страхувальний план" ("бекстоп") щодо ірландського кордону. Він був спрямований на те, щоб зберегти прозорість кордону між республікою Ірландією і Північною Ірландією в разі, якщо ЄС і Велика Британія не зможуть відразу досягти угоди з торгівлі, але багато депутатів стверджували, що через нього Велика Британія потрапить у залежність від ЄС.

Терміни Brexit підходили до кінця, а угоди так і не було досягнуто, тому було вирішено перенести Brexit на 12 квітня, а потім на 31 жовтня 2019 року. Через невдачі з узгодженням документів Мей покинула пост прем'єр-міністра Великої Британії влітку 2019 року.

Їй на зміну прийшов Борис Джонсон, який зміг узгодити відмову від ірландського "Страхувального плану" з ЄС, який спочатку взагалі відмовлявся переглядати угоду. Джонсон заявляв, що він швидше "помре в стічній канаві", ніж проситиме ЄС про відстрочку, але і він не зміг переконати британський парламент ратифікувати угоду, і був змушений погодитися на перенесення Brexit на 31 січня.

У грудні 2019 року за ініціативою Джонсона у Великій Британії відбулися дострокові парламентські вибори. І цей склад парламенту, в якому стало більше прихильників Джонсона, нарешті, схвалив операцію щодо Brexit. Потім її підписала британська королева Єлизавета II, а 29 січня ратифікував парламент ЄС.

Топ коментарі
+10
абы что ляпнуть...великобритания это явно самодостаточная страна и не пропадет, а вот будущее ес более туманно
показати весь коментар
31.01.2020 10:19 Відповісти
+8
Не, присоединение такой мощной экономики, да еще и работающей в турборежиме, ЕС не переживет...
показати весь коментар
31.01.2020 10:19 Відповісти
+5
ні. Проблема там не економічна, а політична. Вони обманули Шотландію під час референдуму за незалежність, мотивуючи безглуздість виходу з "Королівства" саме перебуванням у ЄС. Мовляв чого виходити, якщо ми разом, в одній по суті "країні". Вони отримають проблему із П.Ірландією і т.п. Трильйон євро, що вони вже втратили, це фігня,у порівнянні з цими проблемами.
показати весь коментар
31.01.2020 10:20 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
на розкрадені кошти із бюджету України - це міф. Саме це і є головним постулатом цієї більшості. Мовляв причина не ми, не наші зарплати в конвертах, не субсидії та пільги. що ми крадемо, а вони, чиновники... Нехай раз вони, ну а потім і ми... Так, ніякого потім не буде. Звісно вони крадуть багато, але це ніщо у порівнянні із одними тільки субсидіями, для прикладу. Країна це як родина. Кошти потрібно заробити і вміти правильно витратити. Якщо наше суспільство задовольняє країна, яка не вміє заробити, то яка різниця, хто у неї краде? Нежиттєздатні існуючи в країні система медицини, освіти, науки, транспорту, пенсійна, соціально-пільгова. Навіть якщо там буде повний лад, якщо з них чиновники не вкрадуть ні копійки! Вони просто мертві! Держава, як общак (спільник казан) повністю себе дискредитувала. У інших це працює, у нас ні, потрібно шукати вихід. Саме тому я "Топлю" за приватну страхову медицину, загальнообов'язкове приватне пенсійне накопичування, платні дороги, платну вищу освіту, відміну усіх цих пільг і субсидій. Нам потрібно навчитись жити без посередника "держави". Кожен має знати що усе перераховане залежить від нього особисто. Скільки витратив, на стільки і розраховуй. Інакше ми просто нездатні.
показати весь коментар
31.01.2020 12:32 Відповісти
P.S.Ми живемо один від недалеко і мені цікаво би познайомитись із Вами хоча би в фейсбуці.
показати весь коментар
31.01.2020 12:23 Відповісти
Я не використовую фейсбук для спілкування, тільки для перегляду чужої інформації. Зверніть увагу, я під Ніком, а не під прізвищем. В мене доволі радикальна позиція і погляди. Тут я пишу те, про що насправді думаю. Те, що правильно і як має бути, але в реальному житті я це не можу сказати, через низьку обставин. Особисті знайомства може створити для мене проблеми, в першу чергу в професійній діяльності.
показати весь коментар
31.01.2020 12:35 Відповісти
По вашому профілю ми не зустрінемось,хоча зарікатися не можна.А людина із людиною завжди може бути знайомою не залежно від сфер їхньої діяльності.
показати весь коментар
31.01.2020 16:30 Відповісти
До речі, як вам засилля Мукачево.нет кацапськими тролями? Їх там більше ніж на Цензорі...
показати весь коментар
31.01.2020 12:55 Відповісти
Ну по перших хто такі тролі,як що проти державної політики то і ми із Вами являємося тролями.Тоб-то хто коментує проти дій існуючої влади незалежно від правильності дій влади являються тролями.А хто підтримує все це уродство влади являються патріотами,тільки не знаю чого.
показати весь коментар
31.01.2020 14:40 Відповісти
Ні там є штатні, я навіть знаю із якого міста вони тролять. Хто із наших манкуртів... Вони не проти держ.політики, вони проти України і спеціалізуються на створенні ненависті до галичан.
Ось приклад http://www.mukachevo.net/ua/news/view/860429 подивіться коменти "Михаил" і таких "Михаилов" там повно, по різним темам
показати весь коментар
31.01.2020 15:00 Відповісти
Давайте сперва определимся кто есть такой ,,троль,, а уж после этого и будем от етого одталкиваться в своих коментариях.
Так что и кто такой ТРОЛЬ?
показати весь коментар
31.01.2020 15:37 Відповісти
Троль, це найманий працівник ботоферми, який постить на декільках ресурсах, під різними ніками спеціально підготовані пости з методички. Ось цей мудак, що я навів приклад, постить із Пітерської ботоферми. Зміст усіх його постів: створення ілюзії існування окремого русинського регіону (або проугорського), ворожого іншій Україні.
показати весь коментар
01.02.2020 12:00 Відповісти
А теперь вернемся к нашему уму, как повлияли на Вас армада тролей когда у Вас есть свой ум и свое мнение возможно и не правильное но за то cвое?
показати весь коментар
31.01.2020 15:51 Відповісти
Їх не цікавлять розумні, їх цікавить більшість
показати весь коментар
31.01.2020 19:40 Відповісти
А давайте вернемесь в історію.Схід України в три руки підтримав Революцію Гідності і в ній приймав участь,але схід України не підтримав підхалима Порошенка який приймав активну участь в ділах Януковича та про що вони нас попереджали.І мені видиться що Схід України більше хоче Незалежну Україні чим ми.Хоча нам Закарпатцям по барабану так як хто би до влади не прийшов всерівно нас будуть грабити.
Красные пришли -грабят,белые пришли-грабят.
показати весь коментар
31.01.2020 17:59 Відповісти
Схід не підтримав Українські цінності. Завжди є умови для перемоги. Для нас це створення української нації, бо тоді ми непереможні. А Реця, Йончій чи Дюрій, значення ніякого не мають. Це віра в Месію. Одна людина може тільки зруйнувати, збудувати ні
показати весь коментар
31.01.2020 19:43 Відповісти
Думаю якщо Ви піднімете документи 1949-го року про голосування за приєднання Закарпаття до України то в 99.99 відсотків знайдете не правомірність цієї афери.Тим більше що кримінальна відповідальність в цих діяннях не має сроків давності.
показати весь коментар
31.01.2020 19:52 Відповісти
Увесь Союз так утворювався. Питання в іншому, якщо ми такий "угорський регіон/не український" то чому мадяри, у 1939 прийшли сюди із війною і кого вони вбивали на Красному полі? Чому проголосили Карпатську Україну, а не Русинську країну чи Мадярську русь???

Я був свідком повіней, коли уся країна перла до нас ешелонами і арматуру, і цеглу і цемент. Люди нові будинки збудували, а ходили і розповідали, що вдячні мадярам... Мадярам, які прислали десяток фур?? У нас із менталітетом і головою, теж не усе гаразд..
показати весь коментар
01.02.2020 12:04 Відповісти
Интересно а когда Московия со своими колониями перейдёт в состав Китая? Brexit: Велика Британія проводить останній день у складі Євросоюзу - Цензор.НЕТ 438
показати весь коментар
31.01.2020 10:28 Відповісти
Да Китай на Рашу чхать хотел, это первое дело, а уж опосля... (с)
показати весь коментар
31.01.2020 10:31 Відповісти
На 91 млн россиян да,а вот на территорию нет
показати весь коментар
31.01.2020 10:39 Відповісти
гм... как-то двусмысленно звучит, с учётом разгула короновируса.
показати весь коментар
31.01.2020 10:44 Відповісти
Именно с учетом короновируса это и написано.
показати весь коментар
31.01.2020 10:53 Відповісти
Ты как кацап:"а что там у хохлов"👀
показати весь коментар
31.01.2020 11:31 Відповісти
Не я не как ,каки у Параши обитают
показати весь коментар
31.01.2020 11:32 Відповісти
Повністю зрозуміла справа.
Не хоче деньді тягнути на собі бюргерів, мосьє, та іньших евросменів...
Ну не хоче і все!
Так що фрау меркель та мосье маркон чухайте причинне місце...
показати весь коментар
31.01.2020 10:28 Відповісти
не хотят тянуть на себе всякие Румынии,Болгарии и прочьи подобные страны, им выгоднее быть самым чем дотировать Евросоюз, если Британия будет вне союза то ее политический вес значительно возростет на мировой арене, возвращаються к истокам Британской империи когда были одним из самых могущественных государств на планете,молодцы
показати весь коментар
31.01.2020 10:32 Відповісти
так у них сегодня выпускной? в пятницу? ото набульбенятся.
показати весь коментар
31.01.2020 10:42 Відповісти
Можно только порадоваться за Бритов!
показати весь коментар
31.01.2020 10:43 Відповісти
Поздравляем !!
Плохо это или хорошо?
Народ сам решил, сам будет с этим жить!
Бачили очi, що купували ...
показати весь коментар
31.01.2020 10:47 Відповісти
А тут проблема... Народ там вирішив із величезною регіональною відмінністю.
https://apostrophe.ua/ua/news/world/europe/2019-12-13/********-v-britanii-shotlandtsyi-vnov-zagovorili-ob-otdelenii/183017

https://apostrophe.ua/ua/news/politics/2019-12-13/kto-pobedil-na-dosrochnyih-parlamentskih-********-v-velikobritanii-dannyie-bolshogo-ekzitpola-/182930 Результати парламентських виборів у Великій Британії , на яких перемогли прихильники Brexit, дали політикам в Шотландії привід знову згадати про ідею проведення референдуму про незалежність від Лондона.
показати весь коментар
31.01.2020 11:49 Відповісти
У нас тоже разброс по регионам.
Татары даже рассматривали присоединение к Турции. Закарпатцы к Венгрии.
У них - Демократия превыше всего!
У нас главное - нагнуть соседа.
По поводу Шотландии, Лондону экономически выгодно отсоединение. Просто сейчас не время.
показати весь коментар
31.01.2020 13:05 Відповісти
Закарпатцы к Венгрии це кацапська брехня. Я з Мукачева, пішли би на.уй ті мадяри.
показати весь коментар
31.01.2020 14:53 Відповісти
рекомендую посмотреть "брексит" - отличный фильм. именно на кейсах команды каммингса и была построена предвыборная кампания зельцмана. именно люмпены стали главной движущей силой победы "брексита" и соответственно заленского в Украине.
показати весь коментар
31.01.2020 10:50 Відповісти
И правильно сделала Британия,европа это большая проросийская помойка с германией и жабоедами во главе
показати весь коментар
31.01.2020 10:56 Відповісти
А британцы кто? "Великие" напомаженыне "геи" в паричках и лосинах?
"джЫнтЫльмены", "грит-сшит-балаболен-бритен"
Британия - хретания. ГДЕ гарантии - "геЫ" ?
показати весь коментар
31.01.2020 11:06 Відповісти
скоро...граница ЕС и Британии
Brexit: Велика Британія проводить останній день у складі Євросоюзу - Цензор.НЕТ 3998
показати весь коментар
31.01.2020 11:06 Відповісти
Ну и дура.
показати весь коментар
31.01.2020 12:52 Відповісти
Это дело надо обмыть
показати весь коментар
31.01.2020 13:43 Відповісти
Brexit: Велика Британія проводить останній день у складі Євросоюзу - Цензор.НЕТ 9741
показати весь коментар
31.01.2020 14:10 Відповісти
вітання Британії - вчасно зіскочити з Титаніка це велике везіння !
показати весь коментар
31.01.2020 22:11 Відповісти
Сторінка 2 з 2