5983 відвідувача онлайн
1 968 94

У 2019 році частка україномовних пісень на радіо становила 56%, - Костинський

У 2019 році частка україномовних пісень на радіо становила 56%, - Костинський

Частка україномовних пісень, які лунали в ефірі загальнонаціональних радіостанцій у 2019 році, становила 56%.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в коментарі "Укрінформу" повідомив член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

"В ефірі загальнонаціональних радіостанцій середній показник частки пісень українською мовою протягом 2019 року становить 56%. Показник збігається з результатом за перше півріччя 2019 року. Це засвідчує його певну сталість", – зазначив Костинський.

Таким чином, визначена законодавством квота перевиконується на 21 відсотковий пункт.

За даними Нацради, серед загальнонаціональних радіостанцій музично-розважального формату найбільше україномовних пісень звучить в ефірі "Країна FM"(100%), "UA:Радіо Промінь" (95%), "UA:Радіо Культура" (92%), "Перець FM" (45%) і "Русское радио – Україна" (44%).

Щодо середнього показника обсягу ведення передач українською мовою на загальнонаціональних радіостанціях, то, за даними Нацради, в першому півріччі 2019 року він становив 90%. Так, виключно українською мовою розмовляють ведучі на радіостанціях суспільного мовника: "UA: Українське радіо", "UA: Радіо Промінь", "UA: Радіо Культура" – і "Країна ФМ".

Як повідомлялося, в Україні 8 листопада 2016 року набув чинності Закон "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)".

Згідно з документом, квота на пісні українською мовою в радіоефірі щодоби та в часових проміжках із 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 вводилась поступово: протягом першого року їх мало бути щонайменше 25%, другого – 30%, третього – 35%. Ведення передач державною мовою протягом першого року дії закону мало становити 50%, другого – 55%, третього – 60%.

За порушення вимог закону передбачається стягнення штрафу у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору. Його мовники зобов’язані сплатити до державного бюджету упродовж 30 днів після ухвалення Нацрадою відповідного рішення.

Топ коментарі
+15
До речі, україномовні пісні звучать набагато краще ніж росіски.
показати весь коментар
12.02.2020 11:36 Відповісти
+9
Доречі, ніколи не чув шансон українською. Можливо він і існує, не буду стверджувати, але це доказує, що кацапи нам не брати, а злобні мразі і кончені уркагани , які виросли слухаючи блатняк про тяжолое життя на владімєрском централі
показати весь коментар
12.02.2020 11:40 Відповісти
+7
Мы можем гордиться, "шансона" уголовного блатняка на украинском нет .
Настоящий шансон - нечто совсем другое
показати весь коментар
12.02.2020 11:44 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Настоящий шансон - нечто совсем другое
показати весь коментар
12.02.2020 11:44 Відповісти
Шансон))))
https://www.youtube.com/watch?v=aYNPEEpi9wg
показати весь коментар
12.02.2020 11:45 Відповісти
Щось подібне до рюскава шансона і в нас є, але чую це лайно по радіо рідко.
показати весь коментар
12.02.2020 11:48 Відповісти
про собака лаєла на дядю фраєра і муркі воровайкі сто кілаграмовиє торби? або про важке дитинство на траєщіні чи про пацанячу дружбу на нарах? Невже є такі пісні українською?
показати весь коментар
12.02.2020 11:54 Відповісти
ні, кажу ж подібне до шансону - його лайт версія: примітивні мелодії та тексти, хоча теж є про тяжке життя.
показати весь коментар
12.02.2020 12:13 Відповісти
гарек кричевскай поет на рускам
показати весь коментар
12.02.2020 11:51 Відповісти
на українській Кричевський https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=iC8HhKG-nr4
показати весь коментар
12.02.2020 12:49 Відповісти
Украинский шансон очень даже ничего, как городской романс, не блатняк
показати весь коментар
12.02.2020 12:40 Відповісти
існує шансон ураїнською. але там не про володимирський централ. а так стиль музики і збережено. гугл перше знайшов. https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=iC8HhKG-nr4
але є інше.
показати весь коментар
12.02.2020 12:48 Відповісти
https://www.youtube.com/watch?v=R7nDZhclksk&list=RDR7nDZhclksk&start_radio=1
показати весь коментар
12.02.2020 11:42 Відповісти
Вот тут я с той полностью согласен. Жаль лайк поставить не могу, т.к. у меня на компе в Хроме под Виндой 10 нет єтой кнопки. Баг програмеров цензора
После того, как стали запрещать паРашу (вот єто я считаю достижением Пети) оказалось, что в Украине полно качественного музыкального контента. Но почему его мало в эфире - не понятно. Скорее всего наши СМИ плотно контролирует паРаша.
показати весь коментар
12.02.2020 11:55 Відповісти
... маю на увазі україномовного та українського походження контенту.
показати весь коментар
12.02.2020 11:59 Відповісти
просто слухач зрощійшений і не спримає свою культуру. справа звички.
показати весь коментар
12.02.2020 12:51 Відповісти
https://www.youtube.com/watch?v=Gza7P8BHPJw

Павло Глазовий - Кумова геніальність, -
показати весь коментар
12.02.2020 15:23 Відповісти
і шо?
показати весь коментар
12.02.2020 15:29 Відповісти
https://www.youtube.com/watch?v=***********
показати весь коментар
12.02.2020 15:52 Відповісти
Хоч в чомусь...
А лайк ви не можете поставити, бо у вас напевно блокувальник реклами стоїть і обмежує цю опцію, в мене теж таке траплялось.
показати весь коментар
12.02.2020 12:09 Відповісти
Да нет, я и раньше соглашался. Лучше искать то, что объединяет, а не разъединяет.
В ИЭ все нормально работает. Может в Хроме стоит какая-то блокировка, но лень разбираться. )))
показати весь коментар
12.02.2020 12:29 Відповісти
В більшості форумчан хром на 10 віндовсі.
Лайкі є.
показати весь коментар
12.02.2020 12:32 Відповісти
обана! а я шо тут сам на фойєрфоксі під Лінуксом катаюсь?
показати весь коментар
12.02.2020 12:39 Відповісти
... и еще небось через переброс портов, подмену айпишника и мака ... шифруешся? )))
показати весь коментар
12.02.2020 14:42 Відповісти
нє, динамічного ай-пі достаточно шоп опходити цензор-бан
показати весь коментар
12.02.2020 14:53 Відповісти
Недостаточно. У них есть типа деактивации, когда банят только по нику, это можно обойти и полная, когда банят еще и по айпи и по параметрам компа, это обойти сложнее, но нафик не надо. Читать то можно, а писать в этот гадюшник не всегда охота.
показати весь коментар
12.02.2020 15:18 Відповісти
вношу свою лєпту в інформаціонно-пропагандіскую вайну - шо магу. Автомат мнє нє далі - мєдкомісія обнаружіла кучу хронічєскіх болєзнєй: давлєнійє 200 (сістола), гємоглобін 72 прі нормє 130-150, дєформірующій артроз обєіх колєнних, варікоз на ногах в тяжолой стадії, тощо...
показати весь коментар
12.02.2020 15:34 Відповісти
йа їм і кажу - ідєальний солдат - отступать нє смогу, буду стоять насмєрть. Так нєт, спісалі. Даже групу оформілі, довічно
показати весь коментар
12.02.2020 15:37 Відповісти
Уууу батенька, так вам прогулы на кладбище пишут, а вы по форумам шляетесь. )))
показати весь коментар
12.02.2020 15:37 Відповісти
так! я щас на тібя в суд подам за угрозу смєртоубівством!!!
показати весь коментар
12.02.2020 15:43 Відповісти
так я ж не до смерти, ну так получилось, убил но не до смерти. )))
показати весь коментар
12.02.2020 15:55 Відповісти
Спробуй інший браузєр, а нє - то баг вінди.
показати весь коментар
12.02.2020 12:20 Відповісти
В ИЭ все нормально, только в Хроме. Меня это не особо напрягает, но все же.
показати весь коментар
12.02.2020 12:26 Відповісти
значить то нє баг, а фіча *)
показати весь коментар
12.02.2020 12:40 Відповісти
https://www.youtube.com/watch?v=uIkOdC-we9U Богдан Весоловський та його пісні
https://www.youtube.com/watch?v=uIkOdC-we9U

https://www.youtube.com/watch?v=36qgAolToKY
показати весь коментар
12.02.2020 14:39 Відповісти
Слушал на медни Кубанский Хор , - как они сохранили у Себя Украинские Песни. Хотя и не без Пропаганды не могут обойтись . Валенки валенки не подшиты Стареньки.Но все же Выжили и поютУкраинские песни.
показати весь коментар
12.02.2020 11:37 Відповісти
Вважаючи їх російськими. А себе росіянами.
показати весь коментар
12.02.2020 11:41 Відповісти
Увы.
показати весь коментар
12.02.2020 11:57 Відповісти
Тут як Подивитись, Мігрували багато століть не з доброго життя , А зберегти Мову не Язик , це щось та і Значить. Росія , - даже Русь украла. Так усе є не однозначно.
показати весь коментар
12.02.2020 12:31 Відповісти
В 2019 году доля украиноязычных песен на радио составила 56%, - Костинский - Цензор.НЕТ 27
показати весь коментар
12.02.2020 11:41 Відповісти
Пока не рухнула пирамида ОГВЗ
показати весь коментар
12.02.2020 11:43 Відповісти
Кому это всё теперь нужно ?
показати весь коментар
12.02.2020 11:42 Відповісти
Українські пісні це здорово та тільки радиостанції крутять 10-20 українськиї пісень цілодобово,ніхто із них даже не робить спробу пошукати щось нове,а нового є міліон тільки треба пошукати по областях та районах.
показати весь коментар
12.02.2020 11:47 Відповісти
Коли в машині чую руцкие песни...перемикаю це лайно...
До душі більше англомовний та рідний контент...
Шансон взагалі не слушаю...не мое))
показати весь коментар
12.02.2020 11:48 Відповісти
Москалику, ось ти і спалився... У часи поляків кацапською тут не розмовляв НІХТО! Можна узнати, що у тебе за утворення, що ти пишеш таку єресь?))))
показати весь коментар
12.02.2020 11:58 Відповісти
Ой красиво спалився! Гугль-транслейтом мене перекладав?)))))))))))))))))
показати весь коментар
12.02.2020 12:08 Відповісти
О, у кацапчика почалися пекельні борошна і він навіть не знає, що його видало)))

Де вас у Ольгіно таких тупих набирають?
показати весь коментар
12.02.2020 12:13 Відповісти
Твої знання історії просто вражають!))))
Зневага до всіх оточуючих...це ваше все?!)))
Шо є руцкий чілавек? АЛЕША...
показати весь коментар
12.02.2020 12:11 Відповісти
По ходу москалик я русский знаю лутше чем ты))))
Но моя семья и ребенок разоговаривают на украинском...шо вызывает адский зуд в области пердака у наших русских родичей!)))
показати весь коментар
12.02.2020 12:16 Відповісти
Ти не русскій...а совок!))) Расіянін...
Стравжній рускій не розуміє української мови ВЗАГАЛІ!
а в тебе з розумінням проблем не має...
Такжі як ти АЛЬОША тільки в Україні вий..ся!
Закордоном ви курви шпрешаете пА меснаму!)))
показати весь коментар
12.02.2020 12:02 Відповісти
Ага-ага, всі вже побачили, яке в тебе утворення)))))) Злоякісне по ходу
показати весь коментар
12.02.2020 12:17 Відповісти
А коли вводились квоти, то тут вата в коментах розповідала, що пісень достатньо не набереться...
І пісні українські завжди були в достатній кількості, і виконавців вистачало, але ж їх не пускали на радіо.
От хтось чув до введення квот на радіо гурти "Тінь Сонця" чи там "Лінія Маннергейма"?
показати весь коментар
12.02.2020 11:48 Відповісти
На Україні? Оце красиво палишся!

І так, перед тим, як тут розказувати щось, навчись коми нормально розставляти! Небидло знайшлось))))

Угадай, через скільки хвилин тебе забанять?)))
показати весь коментар
12.02.2020 12:03 Відповісти
Твоя пунктуація!
Кацап, почему я, бандеровец, твой родной русский (в частности, его пунктуацию) знаю лучше, чем ты???)))))
показати весь коментар
12.02.2020 12:12 Відповісти
тобі виговор шо зв'язався з "гарацьким" - таких зразу в спам тра', а не влаштовувати срач
показати весь коментар
12.02.2020 12:34 Відповісти
НА росії тобі було б комфортно...
В Україні у тебе майбутнього не має...АЛЬОША
показати весь коментар
12.02.2020 12:13 Відповісти
навіщо в сварку вв'язалися з тим половим гарацкім лайном? Не знаєте де кнопка "спам"
показати весь коментар
12.02.2020 12:37 Відповісти
А шо,кто-то радио слушает ?
показати весь коментар
12.02.2020 11:49 Відповісти
56% україномовних пісень - це щось з області фантастики!
А то того ще треба щоб радіоведучі почали вести передачі українською мовою, а не лише рекламні ролики україномовні звучали.
показати весь коментар
12.02.2020 11:51 Відповісти
Ну теперь заживем!
показати весь коментар
12.02.2020 11:56 Відповісти
Вам можна намазати на хліб "Зайка мая".
показати весь коментар
12.02.2020 13:46 Відповісти
Звісно стали. Інша енергетика від них, більш потужна.
Наш народ склав безліч шикарних пісень, кацапи в цьому плані навіть пікнути не можуть, одні люлі-люлі. Так що українська пісня перемагає.
показати весь коментар
12.02.2020 12:11 Відповісти
На радіо Люкс ФМ "патріота" Садового ведучі, яких квотами змусили говорити ненависною їм українською, у свою "українську" весь час намагаються всунути "рібяткі", "чьо" і т.д. майже у кожне речення...
показати весь коментар
12.02.2020 11:58 Відповісти
Бо справжніх не пропускала цензура.
Тепер квоти мають допомогти.
Окрім перелічених вами існують інші успішні виконавці.
показати весь коментар
12.02.2020 12:13 Відповісти
квоти не завжди допоможуть, у людей збитий приціл російскою культурою. вони звикли до одного, а коли їм пропонують своє, вони плюються.
показати весь коментар
12.02.2020 12:54 Відповісти
Яке відношення твої кацапомовні Шмонатики,Смердючки,Шмарувы мають до теми цієї новини?
показати весь коментар
12.02.2020 12:20 Відповісти
дуже замало ....
показати весь коментар
12.02.2020 12:30 Відповісти
У 2019 році частка україномовних пісень на радіо становила 56%, - Костинський - Цензор.НЕТ 6632
показати весь коментар
12.02.2020 13:44 Відповісти
Этого мало, нужно хотя бы процентов 70%
показати весь коментар
12.02.2020 13:48 Відповісти
Фанатизм хорош в ловле блох. Приходится слушать иностранное интернет-радио. У нас пока нет такого количества качественной музыки, ставят много дерьма только из-за того что оно отечественное.
показати весь коментар
12.02.2020 14:20 Відповісти