У ВООЗ визнали - існує реальна загроза пандемії коронавірусу

У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що поширення коронавірусаіз Китаю дає підстави говорити про загрозу пандемії.
Як передає Цензор.НЕТ, про це на пресконференції заявив глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.
"Тепер, коли вірус закріпився у такій великій кількості країн, загроза пандемії стала цілком реальною", - сказав він.
Водночас глава ВООЗ поспішив заспокоїти всіх, зазначивши, що навіть якщо ситуація справді перетвориться в пандемію, це буде "контрольована пандемія".
Гебреєсус додав, що поки тільки в декількох країнах можна говорити про постійне поширення коронавірусу, тоді як в інших країнах це спорадичні випадки.
Він уточнив, що зі 110 тисяч випадків інфікування 93% припадають на 4 країни: Китай, Італію, Іран і Південну Корею.
Незважаючи на можливість пандемії, глава ВООЗ оптимістично налаштований, він запевняє, що люди не опинилися "у владі вірусу".
"Нехай надія стане протиотрутою для страху, а людяність, яку поділяємо всі ми, стане протиотрутою для загрози, яка є спільною для всіх нас", - заявив Гебреєсус.
Пандемією вважається надзвичайно сильна епідемія, яка поширюється на території всієї країни, сусідніх держав і багатьох країн світу. Йдеться про поширення захворювання, яке має глобальний вплив на все суспільство і супроводжується неконтрольованим поширенням збудника. Це також супроводжується масштабними важкими захворюваннями і численними смертями людей.