10531 відвідувач онлайн
1 329 16

Ляшко про введення електронного лікарняного: Пацієнт повинен перевірити дані, внесені лікарем

Ляшко про введення електронного лікарняного: Пацієнт повинен перевірити дані, внесені лікарем

З 1 жовтня в Україні лікарняні будуть видаватися тільки в електронному вигляді та всі необхідні дані автоматично передаватимуться до Пенсійного фонду і роботодавцям.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Суспільне", про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Тепер людина приходить до лікаря, той робить медичний запис і після заповнення медичного запису йому приходить смс про те, що у вас зроблено медичний запис і відкривається лікарняний. Це медичний запис летить до Пенсійного фонду, від Пенсійного фонду приходить інша смска, що електронний лікарняний відкрито", — розповів він.

Міністр зазначив, що тепер від лікаря потрібно тільки встановити за визначеними критеріями тимчасову непрацездатність.

"Від лікаря і від пацієнта — тільки діалог, лікар встановлює про те, що може бути непрацездатність на визначений період за дев'ятьма встановленими категоріями, пацієнт має пересвідчитись, що лікар вніс правильно дані, що отримав смс. Далі роботодавця повідомляють зручним способом про те, що вам відкрили лікарняний. Одужуєте, лікуєтесь правильно, повертаєтесь на роботу і електронні лікарняні закривають також в електронному режимі Роботодавець все це бачить в своєму кабінеті", — зазначив Ляшко.

Водночас за словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, електронні лікарняні знижують корупційні ризики.

"Послуга має великий антикорупційний ефект, тому що коли все відцифровано можливо проаналізувати, скільки разів видає яка лікарня і який лікар лікарняні, в чому причина аномальних ситуацій і за нашими розрахунками можна зекономити кілька мільярдів гривень на послузі електронних лікарняних", — пояснив він.

Топ коментарі
+3
Вот если бы ты, товорищ Ляшко, рассказал, каким образом пациент должен проверить врача, был бы совсем молодец.
показати весь коментар
01.10.2021 11:07 Відповісти
+3
если человек без сознания ? что он должен проверять ?
зеМрази стебутся с лохов
показати весь коментар
01.10.2021 11:17 Відповісти
+2
"пациент должен убедиться, что врач внес правильно данные, получил смс." Источник:
Ага... А в банку повинен впевнитись, що його гроші покладені до сейфу, в суді - що вирок відповідає чинному законодавству, на залізниці - що дизель в локомотиві відповідає стандарту, а сам локомотив пройшов тех.огляд, у літаку - що пілот має відповідну кваліфікацію і т.д.

"спасіння потопаючого - справа рук самого потопаючого" (с)
Дибілєти, БЛД!
показати весь коментар
01.10.2021 11:23 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Вот если бы ты, товорищ Ляшко, рассказал, каким образом пациент должен проверить врача, был бы совсем молодец.
показати весь коментар
01.10.2021 11:07 Відповісти
рeцeпт або лiкарняний придурку а нe лiкаря. Є два варiанти: 1. роздруковується i ти читаєш. 2. тобi на eкранi компа показують ти читаєш з eкрана.
показати весь коментар
01.10.2021 12:20 Відповісти
І у всьому винен пацієнт, ібо нєфіг.
показати весь коментар
01.10.2021 11:11 Відповісти
должен ?
согласно какой норме ?
или Ляшко бредит ?
показати весь коментар
01.10.2021 11:16 Відповісти
тю ти хочeш лiкарняний чи нi? якщо напишуть там щось нe правильно. мeртву душу наприклад. то ти пролiтаєш. а врачихи щe лишe вчаться кнoпочки нажимать. часто iм важко цe зкомбiнувати з пeрeводом очeй на твiй паспорт потiм на клаву а потiм на кран
показати весь коментар
01.10.2021 12:12 Відповісти
ти забув про дату на аналiзах ***********?
показати весь коментар
01.10.2021 12:14 Відповісти
если человек без сознания ? что он должен проверять ?
зеМрази стебутся с лохов
показати весь коментар
01.10.2021 11:17 Відповісти
бeз свiдомостi до лiкаря прийшов? ти однако зeлeний казкарь.
показати весь коментар
01.10.2021 12:16 Відповісти
снимитесь с ручника, если человек болен, то не факт, что он может ходить и проверять
показати весь коментар
01.10.2021 13:25 Відповісти
так якщо вiн нe можe ходить то як вiн прийдe взагалi? i щe питання що взагалi трeба пeрeвiряти? якщо пацiєнт в картотeцi лiкаря i всi данi систeма повинна пeрносити автоматично!
показати весь коментар
01.10.2021 13:35 Відповісти
Ну напевне треба перевіряти чи відповідає діагноз тому що сказали пацієнту. Наприклад вам написали що у вас перелом, а ви прийшли із температурою та хрипами. Там ж є перевірки на достовірність лікарняного...
показати весь коментар
10.10.2021 18:46 Відповісти
"пациент должен убедиться, что врач внес правильно данные, получил смс." Источник:
Ага... А в банку повинен впевнитись, що його гроші покладені до сейфу, в суді - що вирок відповідає чинному законодавству, на залізниці - що дизель в локомотиві відповідає стандарту, а сам локомотив пройшов тех.огляд, у літаку - що пілот має відповідну кваліфікацію і т.д.

"спасіння потопаючого - справа рук самого потопаючого" (с)
Дибілєти, БЛД!
показати весь коментар
01.10.2021 11:23 Відповісти
новi рeалii. совкам диком алe цe норма.
показати весь коментар
01.10.2021 12:08 Відповісти
а можна пападробнєє про "як сам пeрeвiрити" його роздрукують щоб пацiєнт пeрeвiрив чи пацiєнту повeрнуть на 180 градусiв дисплeй компа чи лiкар змушeний буд купити щe додатковий диспeлй який стоiть рилом до пацiєнта?
показати весь коментар
01.10.2021 11:39 Відповісти
А Зеленцки тоже должен? Он говорил что ничего не дожен? Зеленая коллизия однако.
показати весь коментар
01.10.2021 11:54 Відповісти
Цветной бланк на экране -10грн, просто черно белый 3грн.
показати весь коментар
01.10.2021 17:34 Відповісти