10745 відвідувачів онлайн
13 438 91

В Україні цього року запровадять інститут префектів, - Шмигаль

децентралізація

Україна у 2023 році продовжить реформу децентралізації, зокрема, буде запроваджено інститут префектів.

Про це під час засідання уряду у вівторок, 3 січня, сказав Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ.

"Ідеться про запровадження інституту префектів — посадових осіб, які будуть здійснювати адміністративний нагляд на місцях. Префекти — це неполітичні особи, що представлятимуть державу і стежитимуть за конституційністю ухвалених на місцях рішень. За зразок нашої моделі взятий найкращий європейський досвід, який довів свою ефективність", - сказав Шмигаль.

Прем'єр-міністр наголосив, що після завершення воєнного стану відповідно йтиме мова і про зміни до Конституції, які фіналізують реформу децентралізації. За його словами, у підсумку Україна отримає збалансовану, дієву та європейську систему управління зі спроможними громадами.

Топ коментарі
+30
смотрящих вам в хату
показати весь коментар
03.01.2023 19:28 Відповісти
+27
смотрящие от зе-банды? нах надо. децентрализция, - это делегирование власти на места, а не то, что вы себе нафантазировали.
показати весь коментар
03.01.2023 19:31 Відповісти
+27
"Префекти - це неполітичні особи, що представлятимуть державу і стежитимуть за конституційністю ухвалених на місцях рішень. " (с) - у нас це називається прокурор.Чи прокуратура не тим зайнята? Чи може лаври Наполеона комусь спати не дають. Це не реформа, це чергова дурicть. З корупцiєю у нас "успiшно бореться" 5 державних i не менше 3 громадьських органiзацiй - i нiхто нi за що не вiдповiдає ...
показати весь коментар
03.01.2023 19:33 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
смотрящих вам в хату
показати весь коментар
03.01.2023 19:28 Відповісти
Вони вже є.Називались Голова ОДА, РДА з відповідною адміністрацією.
Певно,йдеться про розширення повноважень того префекта,що,звісно,вимагатиме змін в Конституцію.
показати весь коментар
03.01.2023 19:39 Відповісти
З запровадженням реформи децентралізації в Україні планується, що префект має прийти на зміну головам місцевих державних адміністраційhttps://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82#cite_note-1 [1] .
показати весь коментар
03.01.2023 21:59 Відповісти
Саме так ! Це буде голова ОДА з ще більш розширеними повноваженнями.
І про яку децентралізацію йде мова,якщо і голова ОДА,і той префект будуть призначатися ЗГОРИ,З ЦЕНТРУ ?
Це якщо ще не згадувати,що інституції префектів в Європі використовують в ПРЕЗИДЕНТСЬКО-ПАРЛАМЕНТСЬКИХ формах правління.
показати весь коментар
03.01.2023 23:11 Відповісти
Це Ваші припущення, а не слідування за нормами Закону про самоврядування і децентралізацію.
Там прописано, що апарат префекта буде обмежений.
показати весь коментар
04.01.2023 06:38 Відповісти
Вибачте мене,безграмотного.Де можна ознайомитись з текстом закону про префекта та його апарат ?
показати весь коментар
04.01.2023 10:24 Відповісти
https://decentralization.gov.ua/prefect
показати весь коментар
04.01.2023 13:23 Відповісти
Тобто ви даєте посилання не на закон,навіть не на законопроект,а на писанину якогось чиновника з мінрегіонів 😄😄😄
Знаєте,чому немає навіть законопроекту ? Бо для того,щоб ввести в законодавче поле цю інституцію,потрібно не тільки ввести купу правок і змін в кодекси й закони,але,(в першу чергу!)-в Конституцію !
показати весь коментар
04.01.2023 14:15 Відповісти
Ви уважно читали статтю Цензора ??

Прем'єр-міністр наголосив, що після завершення воєнного стану відповідно йтиме мова і про зміни до Конституції, які фіналізують реформу децентралізації.

Щоб Ви знали, у Конституції навіть нема поняття "селище міського типу" ...

У частині першій статті 133 Конституції України в переліку одиниць адміністративно-територіального устрою селище міського типу відсутнє, проте де-факто в Україні станом на 1 січня 2021 року досі є 882 селища міського типу.
показати весь коментар
04.01.2023 15:51 Відповісти
Тобто,Шмигаль збирається цьогоріч впроваджувати інституцію ,щодо якої не існує навіть мікроскопічної законодавчої бази ?
І до чого тут СМТ ? Чи ви пропонуєте до невеликої похибки в Конституції додати серйозне порушення ?
показати весь коментар
04.01.2023 18:00 Відповісти
Вам нагадати кількість депутатів від СН ??

"Невелика похибка " - я зараз заплачу ! Це тягнеться вже 30 років. Буквально.
показати весь коментар
04.01.2023 19:55 Відповісти
Депутатам сн вже зараз не вистачає голосів для прийняття більшості рішень,натягують ОПЗЖшниками,а відсутність згадування про смт в конституції взагалі нікого не хвилювало аж до реформи децентралізації,бо постала потреба привести нормативну базу до потреб ЄС. Тобто,нічиїх конституційних прав,чи норм це не порушувало (як і,наприклад,існування міст обласного підпорядкування).Діюча система,передана в спадок з ссо.
А от впровадження посади префекта справді вимагатиме величезної праці з законотворчості й переділу повноважень.
(Де-факто,існування НАБУ,-теж неконституційне,просто створювалось під шантажем заходу🤷)
показати весь коментар
04.01.2023 21:20 Відповісти
Що там зараз відбувається ваапщє незрозуміло.

Частина депутатів повтікали (різних). Певна кількість (не Зе) на фронті. Частина переіменувались.
Дехто повиходив з фракцій.

Але це період розбрату і шатанія. У разі стабілізації, або дообрання вибувших можливо повернення до конституційної більшості.
показати весь коментар
04.01.2023 22:18 Відповісти
Дайте людям відкликати депутатів, мерів, та районних суддів одною кнопкою через Дію і не треба ніякого чиновнічйого додаткового лайна
показати весь коментар
03.01.2023 21:36 Відповісти
Ви хіба раб, що просите у нікчемного корумпованого чиновника щось вам дати? Читайте Конституцію і беріть те, що вам належить по праву. Єдиною владою в Україні є народ, всі чиновники на держслужбі мають служити українському народу. Якщо не йдуть на зустріч вашим вимогам, проведіть референдум. Невиконання чиновниками результатів референдуму вважатиметься захопленням державної влади в країні.
показати весь коментар
04.01.2023 01:54 Відповісти
Необхідність запровадження згаданого вами імперативного мандату в Україні назріла і перезріла. Цього має вимагати все населення держави.
показати весь коментар
04.01.2023 01:55 Відповісти
Що за хрінь ? Дублікат ОДА-ВЦА ?Можемо собі дозволити тривладдя ?
показати весь коментар
03.01.2023 19:30 Відповісти
не дубликат а начальник над местной властью с позволения которого нельзя будет пукнуть -Україна у 2023 році продовжить реформу децентралізації
показати весь коментар
03.01.2023 19:32 Відповісти
То не "тривладдя",то-диктатура!
показати весь коментар
03.01.2023 19:34 Відповісти
показати весь коментар
03.01.2023 19:30 Відповісти
все сексологини при деле
показати весь коментар
03.01.2023 19:30 Відповісти
смотрящие от зе-банды? нах надо. децентрализция, - это делегирование власти на места, а не то, что вы себе нафантазировали.
показати весь коментар
03.01.2023 19:31 Відповісти
Навіщо префекти, коли губернаторів призначае уряд?

Префекти потрібні, лише коли губернаторів вибирають громади.

А так і префекта і губернатора призначає уряд, і шо вони будуть робити? Друг друга на конституційність перевіряти? )
показати весь коментар
03.01.2023 19:33 Відповісти
Це аби остаточно послати нафіг прокурорів і залишити за ними лише кримінальні провадження, забравши представництво держави у цивільних, господарських та адміністративних справах. Може і логічно, побачимо, як випишуть повноваження.
показати весь коментар
03.01.2023 19:38 Відповісти
Чи для цього не варто було б знов змінити функції прокуратури, як то було зроблено при Порошенку? Але тут вже зазіхають на Конституцію. Единою прийнятною умовою аби сприйняти ці зелені "рехворми" є надія на те, що вони робляться з примусу та під наглядом. Заходу.
показати весь коментар
03.01.2023 22:26 Відповісти
Взагалі-то в Україні немає губерній!

Ти перед тим, як реєструватись на Цензорі, вивчи матчастину.
показати весь коментар
03.01.2023 19:39 Відповісти
"Префекти - це неполітичні особи, що представлятимуть державу і стежитимуть за конституційністю ухвалених на місцях рішень. " (с) - у нас це називається прокурор.Чи прокуратура не тим зайнята? Чи може лаври Наполеона комусь спати не дають. Це не реформа, це чергова дурicть. З корупцiєю у нас "успiшно бореться" 5 державних i не менше 3 громадьських органiзацiй - i нiхто нi за що не вiдповiдає ...
показати весь коментар
03.01.2023 19:33 Відповісти
Забули ще інститут англійської королеви заснувати. Що ще не всіх кварталівців прилаштували?
показати весь коментар
03.01.2023 19:35 Відповісти
Класно,а що зробиш з тими що раніше цим займались,розформуєш і звільниш?
показати весь коментар
03.01.2023 19:35 Відповісти
какое красивое украинское название - префект
показати весь коментар
03.01.2023 19:36 Відповісти
Банда розставляє своїх людей. Тих, що народилися і тих, хто народиться серед довірених людей.
показати весь коментар
03.01.2023 19:39 Відповісти
"Децентралізація"??? Це після того як ОПа підімняла під себе всю владу!
показати весь коментар
03.01.2023 19:42 Відповісти
Закони потрібно виконувати, а не створювати нові інститути з функцією контролю їх виконання.
показати весь коментар
03.01.2023 19:50 Відповісти
Поздно, все поздно, катастрофически поздно! И префекты, и мировые судьи, и проф- контрактная армия, и накопительная пенсия и страховая медицина итд и тп! Даже если вытянем эту войну в свою сторону, то долги выплачивать будем разные лет 40. Вся наша история 30-летняя лежит сотнями лярдов в офшорах. Там все и похоронено. Что чуть радует--- все своими руками и тупыми мозгами хоронили.
показати весь коментар
03.01.2023 19:52 Відповісти
https://www.pravda.com.ua/news/2015/07/3/7073313/ https://www.pravda.com.ua/news/2015/07/3/7073313/



"Префект може скасувати будь-яке рішення будь-якого органа місцевої влади в регіоні. То хіба це місцеве самоврядування? Навіщо тоді обласну раду обирати, якщо префект може зупинити будь-яке рішення?", - додав депутат.

Він сподівається, що парламентарі ще повернуться до конституційної дискусії.

"Давайте витягувати з тіні конституційну дискусію, бо вона погано закінчиться", - сказав Томенко.

Як відомо, президент Петро Порошенко 1 липняhttps://www.pravda.com.ua/news/2015/07/2/7073162/ вніс до Верховної Ради пропозиції щодо зміни до Конституції в частині децентралізаці ї влади.

Незадовго до цього Венеційська комісія https://www.pravda.com.ua/news/2015/06/24/7072325/ попередньо схвалила проект змін до Конституції України в частині децентралізації , над якими працювала конституційна комісія. Її експерти висловили кілька зауважень.
показати весь коментар
03.01.2023 19:53 Відповісти
Не скасувати, а "зупинити" на час розгляду скарги префекта.
показати весь коментар
03.01.2023 21:47 Відповісти
а час розгляду який?
показати весь коментар
03.01.2023 21:55 Відповісти
Хм ... Це вже питання риторичне. В залежності від проблєми. Мо і до КС дійде ... років через 5-10 !!

Але таке у юриспруденції в усих більш-менш розвинутих країнах. Фукуяма пише, що у Індії взагалі швах з розглядом справ у судах. Навіть низового рівня - розтягуються на роки і десятиліття.
показати весь коментар
03.01.2023 22:09 Відповісти
В Індії трупи в річку скидають. Я проти ,щоб рівнятись на Індію
показати весь коментар
03.01.2023 22:15 Відповісти
Не пропоную.
Це просто приклад Фукуями про те, що Китай і Індія мають 4000 рр. історію будівництва держав.
показати весь коментар
03.01.2023 22:25 Відповісти
Завдання зелених занурити Україну в хаос. Керований. Те, чого не зміг досягнути ***** воєним шляхом зробить клован імітацією демократії.
показати весь коментар
03.01.2023 23:18 Відповісти
Ніякого завдання там не було. Це звичайна охлократія, корупція, кримінал і бандитизм.

І головне - безтолковий, лінивий аж смердить, виборець.
показати весь коментар
04.01.2023 06:28 Відповісти
Наполягаю на тому, що цілі у кремля та зелених співпадають - їм не потрібна сильна Україна.
показати весь коментар
04.01.2023 08:32 Відповісти
імітацією демократії - контроль якості демократії, справа народу.

У цинічному світі нікому не потрібен сильний сусід (країна). За винятком об*єднання проти дій спільного агресора.

Зелені це зброд у буквальному сенсі. Їх понабирали у зе-партію за 3 місяці.

Це проблема електорату (виборця), що вони не шанують, не підтримують і не вступають у партії.
показати весь коментар
04.01.2023 13:31 Відповісти
Хіба обласні ради можуть скасовувати рішення інших органів місцевого самоврядування в межах області? Тоді це не місцеве самоврядування.
Те, що хочуть пропхати господарі шмигаля є централізацією, а не децентралізацією. Якби вони хотіли провести справжню децентралізацію, то взяли б модель державного і місцевого управління Швейцарії з численними референдумами на місцевому і федеративному рівні практично з усіх питань.
показати весь коментар
04.01.2023 02:08 Відповісти
Навіщо їм Швейцарія , їм росія по духу ближче
показати весь коментар
04.01.2023 11:32 Відповісти
Так і хочеться "виматюкаться"! Навіщо було у прокуратури забирать "загальний нагляд" якщо ви зараз майже тими самими повноваженнями збираєтеся "префектів" наділять?
показати весь коментар
03.01.2023 19:55 Відповісти
У Законі про децентралізацію більш детально розписано.
показати весь коментар
03.01.2023 21:49 Відповісти
Та я туди і лізти не хочу! У нас зараз із тими законами така "свистопляска"! Кожний тягне ковдру на себе - замість того, щоб вкрить нею державу! Як якась політсила доривається до влади - так і починає "мостить" закони під свою сраку
А з префектами буде те саме, що і з прокурорами та "представниками" президента Будуть у них повноваження в адміністративно-правовій площині Тільки прокурор призначався Генеральним прокурором, що був підзвітний ВР, а це буде пряме призначення президента
Бо я не бачу, чим "протест (чи "припис") прокурора буде відрізняться від подібного документа, підписаного "префектом" "Ті ж яйця - тільки вид збоку"! Тоді навіщо треба було наглядову функцію у прокуратури відбирать? Чим вона заважала?
показати весь коментар
03.01.2023 21:59 Відповісти
Аналогічно ... Але то у нас емоції.

Префе́кт
(https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%8F%D0%B7%D1%8B%D0%BA лат. praefectus - «начальник, командующий»)

З запровадженням реформи децентралізації в Україні планується, що префект має прийти на зміну головам місцевих державних адміністраційhttps://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82#cite_note-1 [1] .

Прокурор то юридична посада. Префект - політично-адміністративна.
показати весь коментар
03.01.2023 22:06 Відповісти
Щоб уникнути великої концентрації влади в одних руках, як це зазвичай буває у тоталітарних державах.
показати весь коментар
04.01.2023 02:14 Відповісти
А у нас "купа президентів"? Бо "префекти" будуть замикаться саме на президента І крім адміністративної влади матимуть і юридичну - право призупинять діяльність місцевих органів влади А що це як не "концентрація влади в одних руках"?
показати весь коментар
04.01.2023 02:17 Відповісти
Згода, це навпаки централізація влади.
показати весь коментар
04.01.2023 03:53 Відповісти
Реформою місцевого самоврядування передбачалася така ланка. І відсутність контролю за відповідність рішень місцевих рад Конституції та законам України "зривала дах" новим місцевим князькам. Прокуратурі заборонили на той час втручатися у діяльність місцевої влади. А РДА, які перевіряли рішення і те тільки виконкомів, були демонтовані.
Але з огляду на монократію відчуваю тільки недобре.
показати весь коментар
03.01.2023 19:55 Відповісти
"І відсутність контролю за відповідність рішень місцевих рад Конституції та законам України "зривала дах" новим місцевим князькам. Прокуратурі заборонили на той час втручатися у діяльність місцевої влади"

Учитывая вековой опыт любой существующей власти в Украине, укоренившийся на местах, решать все, обходя действующие законы и даже Конституцию, с помощью личных связей, - в итоге, украинцы получат еще одну синекуру, где будут разлагаться местные князьки и их холуи. Раньше эти излюбленные места заполнялись российскими шпионами и агентами влияния. Слава богу, что хоть это, кажется, победили.
показати весь коментар
03.01.2023 20:45 Відповісти
Це і буде тест на справжність децентралізації, - чи буде місцева влада (еліта) відстоювати права тер. громад.
показати весь коментар
03.01.2023 21:51 Відповісти

"Префекти - це неполітичні особи, що представлятимуть державу і стежитимуть за конституційністю ухвалених на місцях рішень." Джерело:

І хто ж буде призначати цих префектів? Чи не політична сила, яка при владі? А підпорядковуватись він буде кому? Тим політичним силам, які його призначили?
А якщо це посада через вибори, то чим вона відрізняється від мера/сільского голови?

Будь-який Громадянин України є представником держави (згідно Конституції у нас власником держави є народ). Мер міста, сільський голова, обраний суспільством, є представником народу ТА держави (відповідно до Конституції).
Вам, курвам, мало голів ОДА, яких ви призначаєте, щоб грабувати державу? Тепер ще й префекти якісь? Цим зеленим курвам до цих пір поперек горла стоїть Кличко, бо він і мер, і голова КМДА. І попиляти київський бюджет можна лише під час військовго стану призначеним дєрьмаками головою КМВА...

Може хто пояснить, де я щось не так зрозумів?
показати весь коментар
03.01.2023 19:56 Відповісти
Якщо швидко читати, то прикольно. Але юридично недолуго. Сорі ...
показати весь коментар
03.01.2023 21:53 Відповісти
Тому й попросив пояснень. То поясните, пане, мою "недолугість"? Чи знову буде "сорі"?
Але якщо це для вас занадто - пояснити простими словами в кількох реченнях - суть префектури в унітарній державі, то може порадите якусь (бажано не заумну) книжку з цього питання?
показати весь коментар
03.01.2023 23:18 Відповісти
Основна проблема - незаконність рішень органів місцевого самоврядування, які зазвичай досить часто бувають, чим порушують права громадян.
Префект від центральної влади з політично-адміністративними повноваженнями є нісенітницею у демократичній державі. Доцільно було б передбачити виборну посаду місцевого уповноваженого громади для захисту прав громадян від порушень органами місцевої влади.
показати весь коментар
04.01.2023 02:25 Відповісти
Нагадать "Кітвену Обхолу" долю одного вибраного уповноваженого громади для захисту прав громадян від порушень органами місцевої влади"? Його звали Мартін Лютер Кінг!
показати весь коментар
04.01.2023 02:32 Відповісти
Органи місцевого самоврядування, наразі, повинні формуватися на виборній основі.

Ще виборний префект ?? Потім виборна прибиральниця у виконкомі для контролю виконавчої влади ??

То буде масло-масліне.
показати весь коментар
04.01.2023 06:35 Відповісти
Це не Ваша недолугість. А недолугість Ваших "юридичних тверджень". Сорі, я без юридичних претензій. Так, костатую.

Громадянин України є представником держави - нісенітниця, вибачте.
показати весь коментар
04.01.2023 06:33 Відповісти
еще одна кормушка ****............................................
показати весь коментар
03.01.2023 20:03 Відповісти
************** реформи можуть завести Україну ...в Московію.
показати весь коментар
03.01.2023 20:09 Відповісти
І керувати новими "сморящими" дармоїдами-хапугами буде ...
дерьмак особисто, чи хтось з його ОПи.
показати весь коментар
03.01.2023 20:11 Відповісти
шмига вивчив нове слово...
а яке його значення він мам на увазі?

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82
показати весь коментар
03.01.2023 20:21 Відповісти
Уже известно, сколько надо дать в зелёный общак, чтобы стать префектом?
показати весь коментар
03.01.2023 20:32 Відповісти
Надо дать один раз. Хаймарсом. Как в Макеевке
показати весь коментар
03.01.2023 20:48 Відповісти
Без повноважень від народу маємо вже забагато дармоїдів. ...
показати весь коментар
03.01.2023 20:40 Відповісти
Упс !! Депутати у ВР це і є представники народу. І вони законодавці. Упс !!
показати весь коментар
03.01.2023 21:54 Відповісти
Вони не є ні висуванцями, ні представниками народу, а лише своїх політичних партій, підконтрольних олігархату.
Не ведіться на бутафорне голосування за "вибір без вибору", як прояв демократії.
Наразі в Україні не функціонує народовладдя, як передбачено Конституцією, а усе населення держави олігархи, що узурпували всю владу, "стрижуть" як овець.
показати весь коментар
04.01.2023 02:33 Відповісти
Хрестоматійно - народ має таку владу, яку заслуговує.

Наразі усі процедури народовладдя у Конституції і законодавства прописані і передбачені.

Для формування влади народ повинен структуруватися у партії. Не може натовп кухарок керувати країною.

Далі справа ініціативи, представництва і формування якісної влади.
показати весь коментар
04.01.2023 06:24 Відповісти
Хрестоматійно вам тоді у церкві проповіді читати, а не законом послуговуватись.

Хіба ці передбачені Конституцією процедури дотримуються?

Не розповідайте байок, що повинен робити народ. Конституція не покладає і не може покладати будь-яких обов'язків на народ, як джерело державної влади, який через узурпацію приватними олігархічними партіями державної влади, давно таким не являється.

Самі, до речі, у яку партію структурувалися?

Наразі натовп найнятих власниками партій кухарок і керує країною.
показати весь коментар
11.01.2023 15:03 Відповісти
Хіба ці передбачені Конституцією процедури дотримуються? - питання до партій і виборця.

Хрестоматійно вам тоді у церкві проповіді читати, а не законом послуговуватись. - поясніть ...
показати весь коментар
11.01.2023 20:18 Відповісти
Це наративи і погляди релігійних заангажованих осіб, а не юристів начебто народ має ту владу, на яку заслуговує.
показати весь коментар
11.01.2023 21:57 Відповісти
Текс ... З священниками і юристами розібралися ... А що політологи скажуть ?? Особливо американські ??
показати весь коментар
12.01.2023 00:26 Відповісти
О, бюрократичної раті прибуло. Після префектів можна ввести ще яких-небудь претерітумів і плюсквамперфектів. Чисто поржати з пафосних назв. Як вам наприклад таке:

Головний Помічник Першого Заступника Генерального Прокурора України

Оце титул я понімаю. Майже як у якогось імператора.
показати весь коментар
03.01.2023 20:40 Відповісти
Префекти - фіі !!! Плювався весь час, як Закон прийняли.
показати весь коментар
03.01.2023 21:57 Відповісти
Краще помічник кур'єра Головного радника Першого заступника Генерального прокурора України
показати весь коментар
04.01.2023 02:39 Відповісти
В 2000 году, когда Путин только пришел к власти, он создал институт полпредов - представителей центра в регионах.
показати весь коментар
03.01.2023 21:12 Відповісти
Анонсована адмінреформа, спрямована на скорочення посадовців, наберає обертів
І ЄнтА Ані еще не начіналі
показати весь коментар
03.01.2023 21:19 Відповісти
Якщо взяти європейську практику і застосувати в нас, вийдуть смотрящі. В нас по інакшому не може бути.
показати весь коментар
03.01.2023 21:43 Відповісти
З запровадженням реформи децентралізації в Україні планується, що префект має прийти на зміну головам місцевих державних адміністраційhttps://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82#cite_note-1 [1] .
показати весь коментар
03.01.2023 21:58 Відповісти
Щось підказує що ці префекти створені бути хлопчиками на побігушках у ділків з ОП...😂
показати весь коментар
03.01.2023 22:01 Відповісти
и будут префекты-сексологи,дворники,геи и лесбиянки,дворники и сантехники,и т.д............................***.............................................просто некуда деньги девать................................................................
показати весь коментар
03.01.2023 22:05 Відповісти
Шо то такое я уже слышал неск лет назад.
И шо зелень поставит префектами не лояльных? Вряд ли.
показати весь коментар
04.01.2023 01:48 Відповісти
Административный нагляд - какие то концлагерные замашки,порошенковское деление страны на мелкие коррупционные кибуцы продолжается.
показати весь коментар
04.01.2023 05:48 Відповісти
Порошенка гадіт!😱
показати весь коментар
04.01.2023 10:30 Відповісти