8868 відвідувачів онлайн
25 303 259

Зеленський підписав закон про посилення відповідальності для військовослужбовців

закон

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо посилення відповідальності для військовослужбовців за самовільне залишення поля бою, військової частини чи іншого місця служби, невиконання наказів та інші порушення військової дисципліни

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться у карті законопроєкту на сайті парламенту.

У картці документа сказано, що закон надійшов до Верховної Ради за підписом президента. Таким чином, дія закону офіційно набула чинності.

Документ передбачає внесення відповідних змін у Кримінальний кодекс, Кодекс про адміністративні правопорушення та інші законодавчі акти нашої держави.

За цим законом, зокрема, судам заборонять пом'якшувати покарання чи давати умовні терміни для військових, засуджених за окремі види злочинів:

- непокора (ст. 402)

невиконання наказу (ст.403)

погрози або насильство щодо начальника (ст.405)

самовільне залишення військової частини (ст.407)

дезертирство (ст.408)

самовільне залишення поля бою (ст. 429)

Також зростають терміни покарання за військові злочини та адміністративні правопорушення.

Верховна Рада 13 грудня 2022 року підтримала в цілому законопроєкт, який дозволяє перевіряти військових на алкоголь і наркотики навіть у відпустці та вдома. Також документ передбачав посилення кримінальної відповідальності військовослужбовців за невиконання наказів керівництва.

Топ коментарі
+95
А до крис, які тирять і не приходять на засідання, і яйця міряють кілограмами?
показати весь коментар
25.01.2023 00:48 Відповісти
+84
А за яйца по 17, воровстве на закупке военной формы и снаряжения, коррупции военкомов - будут ужесточение наказания?
показати весь коментар
25.01.2023 00:49 Відповісти
+67
а рєзнікову, шапошнікову відповідальності нема, можна красти?
показати весь коментар
25.01.2023 00:50 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 3 з 3
Не покарали тоді, не покарають і зараз.

Ну не буде знати той же Єрмак про дії військовослужбовців, якщо їх командир не зробить доповідь по команді.
показати весь коментар
25.01.2023 13:22 Відповісти
"якщо їх командир не зробить доповідь"
Долг платежом красен
показати весь коментар
25.01.2023 13:29 Відповісти
Приклад наведений Вами зовсім не на користь того, кому я задавав це питання, пану Козаченко
показати весь коментар
25.01.2023 13:28 Відповісти
Я знаю реальний стан речей,і тому не виконаю наказ заарештувати хлопа,який напівкотужений виповзав з одним магазином та гранатою "для себе" з розкатаного вщент артою ВОПа,чи позиції де й зараз лежать розірвані на шматки його побратими у багнюці навпіл з кровю,хай його заарештовують ті хто його туди послав,чи відгодовані мусара,а я подивлюсь на це зі сторони,і так-привіт тобі з ЗСУ,диванне сцикло на підсосі у зешобли.
показати весь коментар
25.01.2023 08:51 Відповісти
Там люди воюють. З твоім умішком - ти нелюдь, або доярка з ферми.
показати весь коментар
25.01.2023 11:29 Відповісти
А ви такий наказ отримували????

А я змусив здати гранату одного нервового, котрий грався перекидаючи її з руки у руку і міг нас всіх там покласти без ворога.
показати весь коментар
25.01.2023 13:26 Відповісти
Серцем, душею та свідомостью Вас підтримуємо. Копим нетерпимість та злість, настане час, може і пенсіонери на щось згодяться. Зараз в Бельгіїї, двоє пенсіонерів, скоро додому
показати весь коментар
03.02.2023 09:34 Відповісти
У відповідь на коментар Сергія - насправді знаєш про стан? Де посилення покарання для " гаспод офицеров" з воєнною кафедрою, з ментів, з воєнкоматів на інший бруд шо наповнив лави захисників? Чому на запитання по суті будь чого є дві відповіді: "це армія" та "ну так війна ж"? Скільки ще ця мразота відправить хлопців за рейсом 200?
показати весь коментар
25.01.2023 08:47 Відповісти
Я вам скажу так. Це коли в нас було АТО та ООС, то офіцери запасу, колись звільнені за скороченням не хотіли йти без повістки. Наприклад я.
А 24-25 лютого офіцерів прийшло так багато, що навить підполковники не опираючись ставали у стрій зі зброєю у руках на посаду солдата!!!

Так що зараз офіцерів у ЗСУ не бракує.

А про призначення? Так тут на ЦН була стаття про новостворену 47-му бригаду ЗСУ і ЯКІ там чудові командири, котрих знає та призначає особисто Залужний.
показати весь коментар
25.01.2023 13:30 Відповісти
Натомість з гаспод офіцеров повністю знята відповідальність за втрату особового складу під час цієї війни за допомогою т.з. "бойового імунітету" (ЗУ Про оборону України).
показати весь коментар
25.01.2023 14:17 Відповісти
А о ужесточение коррупции когда??????(((((((
показати весь коментар
25.01.2023 09:25 Відповісти
А ось тут люто плюсую ++++++++++++++++++++++++++++++
показати весь коментар
25.01.2023 13:31 Відповісти
за розкрадання бюджету, хабарі та схеми по дерібану браслетік та домашній арест, а потім условне наказання....а ті хто нас захищає то наказання по максімуму...акуєть...!!!!
показати весь коментар
25.01.2023 09:27 Відповісти
Не будуть же вони самі себе саджати за грати чи собі "руки відрубувати".
показати весь коментар
25.01.2023 14:20 Відповісти
Зеленский,яка ти паскуда.
показати весь коментар
25.01.2023 09:49 Відповісти
Вони там зверху просто всіх українців за лохів мають. Проє@али південь тепер їм рухатись треба, щоб як біль звільнити, бо переможців не судять. Шкода що це оплачується кров'ю і життям звичайного народу. "Лохи всет стерплять" . В цьому випадку вони нічим не ліпше Путіна і Герасимова.
Треба складати петицію щодо саботажу та незаконного збагачення під час війни з особливою увагою до Робітників військового забезпечення.. Конфіскація і довічне при великих розмірах без пом'якшення.
Хто в темі як робити петицію треба рухатись.
показати весь коментар
25.01.2023 09:53 Відповісти
Не бути йому президентом вдруге.
показати весь коментар
25.01.2023 09:55 Відповісти
Ничего, выкрутятся. Уже как полгода они почти не про что больше не думают, кроме выборов.
показати весь коментар
25.01.2023 10:31 Відповісти
Народ ніхто питати не буде, намалюють як і в 2019-му.
показати весь коментар
25.01.2023 10:35 Відповісти
та припиніть...в 2019 не малювали. нарід вибрав
показати весь коментар
25.01.2023 12:21 Відповісти
Хіба був вибір? Не повторюйте пропагандистську маячню
показати весь коментар
25.01.2023 14:23 Відповісти
Первым в списке авторов этого законопректа числится
Максим Васильович Павлюк (нар. 3 червня 1992, с. Горішні Шерівці, Заставнівський район, Чернівецька область) - український прокурор, політик[1]. Народний депутат України 9-го скликання[2].

Цікавий факт
Три роки поспіль Максим Павлюк декларує величезні суми від виграшів у лотерею, які щороку зростають:

2020 рік - 1,9 млн грн.
2019 рік - 0,9 млн грн.
2018 рік - 0,16 млн грн[10].

Заслужений юрист України (8 жовтня 2021) - за вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм[
показати весь коментар
25.01.2023 10:15 Відповісти
Рашисти, які нічого не можуть зробити ЗСУ на полі бою, вирішили нанести удар у спину за допомогою підконтрольних консерв у державній владі України.
показати весь коментар
25.01.2023 14:27 Відповісти
зеленський так само як і єрмак є завербований кацапами і працює на кацапів.В Омані зеленський зустрічався з кацапами.Знаючи методи кдб можна зрозуміти що кожен крок і слово цього клоуна фільмувався і записувався.І тепер як би кацапи не гавкали на зеленського, щоб воно там не казали про путлєра, а кацапи мовчать за Оман.Якби кацапи реально хотіли б знищити цю зелену нікчему вони б просто опублікували б записи з Оману.Але ж злі кацапи цього не роблять - значить зеленський їм потрібен.
показати весь коментар
25.01.2023 10:26 Відповісти
Гадати тіки можемо, ніхто нічого незнає.
Оман ніколи не був для РФ зручним місцем для будь чого, в тч перемовин.
Більше було схоже що їхніх туди викликали, аніж вони самі захотіли туди їхати.
показати весь коментар
25.01.2023 12:40 Відповісти
Оман, це сама брудна офшорна зона.

Він літав туди перед тим як у час ночі протягнути анти конституційний закон про розпродаж української землі, тієї самої землі за яку зараз гинуть хлопці...
показати весь коментар
25.01.2023 13:34 Відповісти
Головне, що зі мною Сократ)
А от хто з тобою?))
показати весь коментар
25.01.2023 13:51 Відповісти
У вас не виникають підозри коли особа, яка сумнівним способом зайняла крісло президента вашої країни, за вашою спиною, за спинами міжнародних партнерів України і всього українського народу таємно зустрічається зустрічається з представниками ворожої держави і про щось домовляється, ще й при цьому ж повертається в Україну літаком представника цієї ворожої держави?
показати весь коментар
25.01.2023 14:38 Відповісти
У Вас є підтвердження ціх теорій?

"зустрічається з представниками ворожої держави і про щось домовляється, ще й при цьому ж повертається в Україну літаком представника цієї ворожої держави?"
показати весь коментар
25.01.2023 17:40 Відповісти
Це вже застаріла тема. Ви не слідкуєте за новинами? Пошукайте самі, все це давно є у мережі
показати весь коментар
25.01.2023 18:15 Відповісти
Я не слідкую за новинами та не вважаю їх доведеними фактами, окрім тих, які можна побачити в Вики або документах навіть багато років потому.
Як я зрозумів, Ви не можете їх знайти.

Це не доводить з одного боку що такого не було, однак, і навпаки теж.

Я думав Ви володієте цією темою, тому і запитав, а не з метою доводити, що такого не було і не могло бути.
показати весь коментар
25.01.2023 19:54 Відповісти
А розслідувати ніхто не хоче, чому непідготовлених добровольців з ТРО кидають на нуль? І чому в ТРО на порядок більші втрати ніж в ЗСУ?
показати весь коментар
25.01.2023 10:34 Відповісти
Ну ось навіщо розповсюджувати це кацапське лайно?

Адмін, а ви куди дивитесь?
Мене за інше ви баните достатньо часто.
показати весь коментар
25.01.2023 13:36 Відповісти
коли зе-гніда підписав цей закон, він підтвердив, що сцит воїнів ЗСУ і правильно робить.
показати весь коментар
25.01.2023 10:36 Відповісти
Не сцить нікого він! В зсу в захваті від боневтіка!(((
показати весь коментар
25.01.2023 14:58 Відповісти
Хочуть щоб війська не відступали.

Але це робиться зброєю ******** та духом, а не кримінальною відповідальністю за відступ тим більш виключно реальний срок
показати весь коментар
25.01.2023 17:42 Відповісти
А они нехотят ужесточить законы для "а можно я тихонько в лес", и вот этих тварей, что яйца-картошку по завышенной цене покупают?
показати весь коментар
25.01.2023 10:44 Відповісти
Опять закон для нагибания простого народа. Ни слова про ответственность для командиров за злочинні накази.. ни слова про ответственность за корявое планирование операций и потери личного состава. Теперь ЗСУ мало чем отличается от армии рф. Умри или садись в тюрьму.
показати весь коментар
25.01.2023 10:59 Відповісти
саме так. ((
показати весь коментар
25.01.2023 14:16 Відповісти
На командний склад поширюється бойовий імунітет, в тому числі за втрату особового складу за законом про оборону
показати весь коментар
25.01.2023 14:42 Відповісти
Пом'ятаєте як зелупи ставили 5 питань, і одне із питань - "чи хоче мудрий нарід довічного ув'язнення корупціонерам?" ось були часи єкстаза зефілітіков.. Тільки зе мав на увазі військових замість корупціонерів
показати весь коментар
25.01.2023 11:04 Відповісти
Жаль,что четырежды уклонист не попал под такой закон.
показати весь коментар
25.01.2023 11:12 Відповісти
А для уклоністів таку норму не ввели. Їм 100% не виносять реальні вироки, ВСІ з відстрочкою, як правило за "співпрацю зі слідством". Можна в Реєстрі судових рішень пересвідчитись.
показати весь коментар
25.01.2023 12:27 Відповісти
"заборонять пом'якшувати покарання чи давати умовні терміни Джерело:

Тож, суддям зв'язали руки, і навіть якщо суддя тепер буде бачити якись реально пом'якшувальні обставини, він нічого не зможе зробити, реальний вирок.
показати весь коментар
25.01.2023 12:15 Відповісти
Якщо ти в команді Зе, то можеш красти, все тобі зійде з рук!
Якщо ти попав у армію, то помирай, калічся!
----------------------------------------------------------
Як на мене дуже велика диспропорція!
показати весь коментар
25.01.2023 12:53 Відповісти
Скоро буде свій вагнер щі своїх зеків ?
показати весь коментар
25.01.2023 13:26 Відповісти
Хотя бы одного подонки с Банковой послать хоть на день на фронт повоевать.Ублюдки трусливые,умеющие только разворовывать государство.Зегевара не сложившийся никогда в Армии подписывает такие приказы.Чем больше патриотов угробить на фронте,тем лучше для него и его шоблы
показати весь коментар
25.01.2023 14:19 Відповісти
**** !!!а где закон для ворюг дружков твоих !!! ты ещё загранотряды придумай!! клоун и сцыкло !!!!!
показати весь коментар
25.01.2023 14:35 Відповісти
показати весь коментар
25.01.2023 14:39 Відповісти
показати весь коментар
25.01.2023 14:41 Відповісти
показати весь коментар
25.01.2023 14:43 Відповісти
показати весь коментар
25.01.2023 14:44 Відповісти
Зеля ,ну ти **** , для кого це ти закон такий підписав? Для Хлопців які проливають свою кров, щоб твоє шобло обкрадало та наживалося на армії, яку ти сам угробив, за батальйон Монако, якім все пофіг? Ти кого паскуда зібрався цим законом саджати в тюрьму, наших воїнів, гадюка ти. Ми при твоєму правлінні перетворюємося в поліцейську державу, а ми ще з рашки сміємося. Зеля Ганьба!!!!!!!!!
показати весь коментар
25.01.2023 18:12 Відповісти
Сторінка 3 з 3