У Росії через санкції обвалився випуск кораблів: нема деталей, - WSJ

Про це пише The Wall Street Journal, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Ліга.нет.
Керівники російських компаній кажуть, що суднобудівний сектор РФ зіткнувся з найбільшою проблемою з часів розпаду Радянського Союзу. Очікується, що протягом наступного року доведеться звільнити тисячі робітників на верфях і допоміжних виробництвах.
Державна компанія ОСК перебуває під санкціями з 2014 року, але її проблеми з отриманням обладнання та іноземних фахівців для встановлення деталей "набули системного характеру" після лютого 2022 року, заявив офіційний представник компанії.
Радник з питань інвестицій у Росії INFOline, сказав, що місцеві верфі торік поставили на 20% менше суден, ніж у 2021 році. ОСК будує 59 вантажних суден. Компанія поставила 17 кораблів у 2020 році та 16 у 2021-му, але торік виготовила лише чотири, бо гвинто-кермові колонки більше не постачаються з Німеччини, стверджують джерела агентства.
За словами керівників підприємств, для заміни імпорту виготовленими у РФ деталями знадобиться кілька років, а "перспективи імпортозаміщення туманні".
АТ "Об'єднана суднобудівна корпорація" - російський державний суднобудівний холдинг із штаб-квартирою у Санкт-Петербурзі. Об'єднує дочірні суднобудівні, ремонтно-технічні підприємства на заході та півночі Росії, а також на Далекому Сході країни для оптимізації цивільного суднобудування з використанням військових об'єктів.
ОСК і ще одне держпідприємство - "Суднобудівний комплекс "Звезда"" - два найбільші заводи Росії за обсягом замовлень. Постійним клієнтом обох російських верфей є державний танкерний оператор "Совкомфлот", який також потрапив під санкції та був змушений продати більше третини свого флоту та перенести діяльність у Дубай.
Яковина на початку війни константував ,що заборона купівлі підшипників.не дадуть змоги нормально функціонувати не тільки військовій техніці , а і цивільному транспорту...все що крутиться та вертиться буде призупинено,або будуть значні проблеми.