9664 відвідувача онлайн

У Росії через санкції обвалився випуск кораблів: нема деталей, - WSJ

суднобудівництво

Про це пише The Wall Street Journal, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Ліга.нет.

Керівники російських компаній кажуть, що суднобудівний сектор РФ зіткнувся з найбільшою проблемою з часів розпаду Радянського Союзу. Очікується, що протягом наступного року доведеться звільнити тисячі робітників на верфях і допоміжних виробництвах.

Державна компанія ОСК перебуває під санкціями з 2014 року, але її проблеми з отриманням обладнання та іноземних фахівців для встановлення деталей "набули системного характеру" після лютого 2022 року, заявив офіційний представник компанії.

Радник з питань інвестицій у Росії INFOline, сказав, що місцеві верфі торік поставили на 20% менше суден, ніж у 2021 році. ОСК будує 59 вантажних суден. Компанія поставила 17 кораблів у 2020 році та 16 у 2021-му, але торік виготовила лише чотири, бо гвинто-кермові колонки більше не постачаються з Німеччини, стверджують джерела агентства.

За словами керівників підприємств, для заміни імпорту виготовленими у РФ деталями знадобиться кілька років, а "перспективи імпортозаміщення туманні".

АТ "Об'єднана суднобудівна корпорація" - російський державний суднобудівний холдинг із штаб-квартирою у Санкт-Петербурзі. Об'єднує дочірні суднобудівні, ремонтно-технічні підприємства на заході та півночі Росії, а також на Далекому Сході країни для оптимізації цивільного суднобудування з використанням військових об'єктів.

ОСК і ще одне держпідприємство - "Суднобудівний комплекс "Звезда"" - два найбільші заводи Росії за обсягом замовлень. Постійним клієнтом обох російських верфей є державний танкерний оператор "Совкомфлот", який також потрапив під санкції та був змушений продати більше третини свого флоту та перенести діяльність у Дубай.

Топ коментарі
+5
а як же "аналоговнет" га кацапи ...
показати весь коментар
25.04.2023 11:10 Відповісти
+5
не тільки..Матвієнка з подивом коментувала-що на расєї навіть цвяхи і то імпортні..
Яковина на початку війни константував ,що заборона купівлі підшипників.не дадуть змоги нормально функціонувати не тільки військовій техніці , а і цивільному транспорту...все що крутиться та вертиться буде призупинено,або будуть значні проблеми.
показати весь коментар
25.04.2023 11:16 Відповісти
+5
Санкції таки діють - тепер вже вся росія іде вслід за російським кораблем
показати весь коментар
25.04.2023 11:19 Відповісти

Завантаження...