6915 відвідувачів онлайн
28 563 51

Удар Росії по Павлограду загрожує екологічною катастрофою 5 областям України, - аналітики OSINT-проєкту GeoConfirmed

павлоград

30 квітня російські військові завдали ракетного удару по Павлограду Дніпропетровської області. Влучили у промислове підприємство, де зберігається ракетне паливо.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляють аналітики OSINT-проєкту GeoConfirmed.

"На сьогодні на полігоні зберігається понад 1,8 тисячі тонн простроченого твердого ракетного палива. Минуло 20 років з дня закінчення терміну", – зазначають у  GeoConfirmed.

Аналітики проєкту зазначають, що у січні 2020 року українська служба BBC писала про хімічне підприємство Павлограду. Тоді повідомлялося, що вибух на цьому заводі може призвести до екологічного лиха не лише на Дніпропетровщині, а й ще у чотирьох областях.

Експерти закликають провести розслідування цього інциденту та наголошують, що росіяни, ймовірно, знали про можливі ризики й це може бути черговим воєнним злочином російської окупаційної армії.

Топ коментарі
+31
Чекали якогось гранту від Заходу на утилізацію. А на Заході, чекали коли у нас перестануть розкрадати такі гранти. От і результат.
показати весь коментар
02.05.2023 08:28 Відповісти
+21
Тому шо в 19 році блазні вирішили, шо асфальт і шашлик.
показати весь коментар
02.05.2023 08:30 Відповісти
+20
"Аналітики проєкту зазначають, що у січні 2020 року українська служба BBC писала про хімічне підприємство Павлограду. Тоді повідомлялося, що вибух на цьому заводі може призвести до екологічного лиха не лише на Дніпропетровщині, а й ще у чотирьох областях."

ВВС теж нагнітало як і Байден, але бубі було не на часі. Асфальт для кацапських танків був важливішим.
показати весь коментар
02.05.2023 08:51 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Чому не утилізували? Де була влада ці 20 років?
показати весь коментар
02.05.2023 08:24 Відповісти
Чекали якогось гранту від Заходу на утилізацію. А на Заході, чекали коли у нас перестануть розкрадати такі гранти. От і результат.
показати весь коментар
02.05.2023 08:28 Відповісти
це треба питати усіх Президентів починаючи з Кучми і закінчуючи зе, усіх примʼєрів за 20 років !!! але відповідь, як на мене буде одна - брак грошей та "не на часі" ...
показати весь коментар
02.05.2023 08:30 Відповісти
Тому шо в 19 році блазні вирішили, шо асфальт і шашлик.
показати весь коментар
02.05.2023 08:30 Відповісти
Риторичні запитання, шановний
показати весь коментар
02.05.2023 09:35 Відповісти
НУ вот рашка решила и вопрос утилизации , что мы (Украина ) не делали ... ( наверно ждали рашку ) ...
показати весь коментар
02.05.2023 15:27 Відповісти
Сначала (при Кучме) американцы оплачивали утилизацию, потом надоело смотреть как деньги тупо воруются. После этого делали вид что финансируют из бюджета, но делали, шо могли делать - воровали уже из собственного бюджета. Потом глупенький Обама денюжку дал Януковичу, потом воровал уже Порошенко, Трамп прикрыл лавочку, а зеленые имели на асфальте столько, шо проглотить больше похоже были не способны. Вот и осталось 1 800 000 кг. ракетного топлива. Про которое знала каждая бродячая собака в Павлограде и которые ждали своей кацапской ракеты.
показати весь коментар
02.05.2023 10:27 Відповісти
воно це паливо повинно бути в ракетах, що летять на мацкву.. дивно..
повна безпорадність..
показати весь коментар
02.05.2023 08:28 Відповісти
Дурень топливо просроченное. К тому же его ,невозможно взять с одной ракеты и переложить в другую.
показати весь коментар
02.05.2023 09:11 Відповісти
сама дурень.. урод .. це в тебе в холодильнику продукти портяться бо ти такий хазяін чувирло
показати весь коментар
02.05.2023 09:18 Відповісти
чому це не можна, можна правда не все.
показати весь коментар
02.05.2023 10:51 Відповісти
Топливо уже старое. Для ракет не подходило. А вот если бы его закопали его где нибудь под Бахмутом, а потом подорвали, мы бы уже забыли про вагнеровцев.
показати весь коментар
02.05.2023 10:52 Відповісти
Емоціі наший бійців після влучання з ПЗРК в ракету.....

https://twitter.com/i/status/1653142741231050758

показати весь коментар
02.05.2023 08:31 Відповісти
показати весь коментар
02.05.2023 10:17 Відповісти
2011 році після домовленостей між тодішніми президентами Віктором Януковичем та Бараком Обамою американська сторона повернулась і з 2015 року взяла управління проєктом, зокрема, у частині фінансування утилізації ракетного палива та його безпечного зберігання.

У 2018 році ця програма закінчилась і з 1 січня 2019 року її фінансував лише український уряд.
показати весь коментар
02.05.2023 08:33 Відповісти
Є інформація скільки було знищено з 2019 по 2022 роки? Буде зрозуміло, чому програма не була подовжена.
показати весь коментар
02.05.2023 10:20 Відповісти
Вы или смешные, или тупые, в 20-м году они писали о рисках взрыва, а тут предполагают, что

рашисты узнали об этой тайне?

Нет слов, одни выражения.
показати весь коментар
02.05.2023 08:43 Відповісти
Наша безгосподарність .
показати весь коментар
02.05.2023 08:44 Відповісти
"Аналітики проєкту зазначають, що у січні 2020 року українська служба BBC писала про хімічне підприємство Павлограду. Тоді повідомлялося, що вибух на цьому заводі може призвести до екологічного лиха не лише на Дніпропетровщині, а й ще у чотирьох областях."

ВВС теж нагнітало як і Байден, але бубі було не на часі. Асфальт для кацапських танків був важливішим.
показати весь коментар
02.05.2023 08:51 Відповісти
Досих пір октоген невивезли, ніде він непотрібен? на 2му році війни
показати весь коментар
02.05.2023 08:53 Відповісти
Сподіваюся що обладнання хімзаводу було завчасно вивезено і вже працює на оборону країни.
показати весь коментар
02.05.2023 09:13 Відповісти
Вони могли б вивозити обладнання, але тоді їм не було б за що класти асфальт.
показати весь коментар
02.05.2023 09:22 Відповісти
Сумнівно...
показати весь коментар
02.05.2023 09:23 Відповісти
Ги-ги-ги
показати весь коментар
02.05.2023 09:43 Відповісти
Завчасно вивезли тільки папашу Сашка та мамцю Риму з Лєнкою та дітями!
показати весь коментар
02.05.2023 11:14 Відповісти
Щоб ви тут не кизділи , але ви всі хочете їхати по гарній дорозі на гарній машині і щоб президенти всього світу слухалися тільки вас . Але так не буває
показати весь коментар
02.05.2023 09:34 Відповісти
Мені по#уй - не мав і вже не матиму машінки, якось і не хотілось ніколи...
показати весь коментар
02.05.2023 09:45 Відповісти
Я може би теж не купляв ,але на роботу потрібно їздити (робота є за 5 хв але за харчі не звик працювати) за 25 км
показати весь коментар
02.05.2023 10:51 Відповісти
Воно то начебто і так, але коли стоїш в штанах, в яких на жо...і латка відпала, то в першу чергу потрібна нові штани, а не красива і модна краватка. Але...... дороги виявились важливіші зброї, для захисту тих, хто має їздити по цих дорогах.
показати весь коментар
02.05.2023 10:06 Відповісти
за ті дороги найвеличнішого підора ще внуки наші будуть по кредитам розплачуватись.
але так зараз зебидлу дуже комфортно в зруйнованій кацапами країні по асфальтованим освітленим дорогам кататись...
показати весь коментар
02.05.2023 10:55 Відповісти
Конечно это умышленный теракт. Одно радует, что ветер был северо-западный, и все пошло на Донецк, Ростов, и Краснодар.
показати весь коментар
02.05.2023 09:35 Відповісти
Вітер на різних висотах дме в різних напрямках, а гарячі гази мають властивість підніматись високо, де остигають і осідають( якщо важчі за повітря).
показати весь коментар
02.05.2023 11:41 Відповісти
Ну, от, а казали, що стріляють аби куди - ні, стріляють туди, де щось 20 років тому як було, так і залишилось. Насправді, хоча б так усе змінюється. Що? Катастрофа, забруднення, отруєння? А це нам, шановні, наука така, щоб хоч трохи не "какая разніца" - прокидайтесь, годі куняти
показати весь коментар
02.05.2023 09:40 Відповісти
Бачите лише два кольори - чорний та білий? І все? Якщо ти критикуєш зелених - ура це порохобот? крім того, якщо і шукати тих хто має "добряче здоров'я-але на фронт-ні-ні" то це скоріше до фанатів нинішньої влади, там таких більшість.
показати весь коментар
02.05.2023 10:11 Відповісти
Хоч ваш коментар і актуальний але не під цією новиною. На час написання мною цього коментаря я тут не бачу жодних "порохоцілувальників". А ось сама новина дуже серйозна. Хоча те що реактивне паливо токсичне це не новина, як і те що воно згоріло внаслідок ракетного удару, внеділю. Звичайно згоріли не всі 1.8 тисячі тон. Бо якби вони детонували то Павлограда би небуло. Там 4 кілотони в тротиловому еквіваленті( цю інформацію озвучивив деректор підприємства в інтервю- розповіді про підприємство, яке є на ютубі з 20 року. А ще в нас є прецидент мовчання влади. Як в 86 в квітні. Ні щось є про те що все нормально, але б хотілось це почути від президента, вчора. А не сьогодні від OSINT що все погано.
показати весь коментар
02.05.2023 11:36 Відповісти
Ну, якщо усі коменти від пороходупоцілувальників (прямо як переклад з німецької, бл@дь), то ви не на той сайт зайшли - вам на#уй звідси
показати весь коментар
02.05.2023 12:50 Відповісти
тепер зрозуміло чому відразу після вибуху від "Дніпро оперативний" на месенджер надійшло повідомлення "зачинити усі вікна у приміщеннях"
показати весь коментар
02.05.2023 10:16 Відповісти
Я не розумію, чого ТАКИЙ завод не був намертво закритий системами ППО. Це єдиний завод, здатний виготовляти балістичні ракети. А старе тверде ракетно паливо перероблялося на складові - у тому числі і на вибухівку. Знову про...бали чи зрада?
показати весь коментар
02.05.2023 10:37 Відповісти
це нереально зробити, місто занадто близько до лінії фронту, там наше пво буде легкою ціллю для авіації кацапів.
показати весь коментар
02.05.2023 11:01 Відповісти
"пво буде легкою ціллю для авіації кацапів"-?????? Чоловіче, навіщо тоді взагалі ППО, якщо воно боїться авіації?
показати весь коментар
02.05.2023 11:14 Відповісти
Ви знаєте чим частіше ЗСУ знищує ПВО кацапів ?
протирадіокаційними ракетами з ЛІТАКІВ.
у кацапні теж багато таких ракет і вони полюють на радари, тому їх вмикають(у зоні імовірного ураження) на малі відрізки та лише у крайній необхідності.
показати весь коментар
02.05.2023 11:19 Відповісти
ППО не само для себе існує, а для захисту від авіації та ракет. А тут єдиний в Україні такий завод. По вашому на фронті взагалі немає ППО, бо там же літаки ворога?
показати весь коментар
02.05.2023 11:42 Відповісти
А ви впевнені, що той завод взагалі щось виробляв? Нє, ну, може і виробляв, але ви ставите запитання, на яке може відповісти тільки влада. А влада не відповість, якщо це секретна інформація. Ви, шановний, як тут один розумник написав, пороходупоцілувальник
показати весь коментар
02.05.2023 12:55 Відповісти
Коли замість голови дупа, то подібні висери вона і може тільки видати. Ідіть собі звідки зірвалися, нешановний
показати весь коментар
02.05.2023 19:22 Відповісти
Бо треба було засобами ППО не Банкову захищати, а підприємства ВПК!
показати весь коментар
02.05.2023 11:12 Відповісти
В Будапештском меморандуме нужно было договариваться, а не бездумно отдавать. Должны были бы забрать и ракетное топливо. Нужно было требовать оставить десяток мобильных оперативно -тактических ракет, с регламентом и заменой боеголовок участниками меморандума. Можно было требовать многого и получилось бы. Но *********** просрали все что можно вообразить.
показати весь коментар
02.05.2023 13:41 Відповісти