8926 відвідувачів онлайн
1 169 13

Україна отримала від США $1,25 млрд гранту

долар

До державного бюджету 21 вересня надійшли 1,25 мільярда доларів грантових коштів від США через Цільовий фонд багатьох донорів Світового банку.

Про це повідомили в Міністерстві фінансів, інформує Цензор.НЕТ.

Залучені кошти спрямовуються на відшкодування видатків держбюджету. Їх витратять на:

  • забезпечення пенсійних виплат;
  • виплат співробітникам ДСНС;
  • оплати праці медпрацівників, які надають послуги за програмою медичних гарантій, держслужбовців та педагогічних працівників.

В Мінфіні пояснили, що ці кошти є частиною п’ятого додаткового фінансування в рамках проекту Світового банку "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні" (PEACE in Ukraine).

Він має на меті часткову компенсацію видатків державного бюджету, зокрема соціальних та гуманітарних, що не пов’язані зі сферою безпеки і оборони.

У 2023 році Україна отримала 9,7 млрд доларів США прямої бюджетної підтримки від США у формі грантів.

Від початку великої війни до бюджету України вже надійшло 21,7 млрд доларів США від Сполучених Штатів.

"Фінансова допомога від США надається на безповоротних умовах, що дозволяє не збільшувати боргове навантаження на держбюджет. Вдячний Уряду США за солідарність та масштабну підтримку", - зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

Топ коментарі
+3
А мівіна, барабани? Сначала подумай, потом гаварі
показати весь коментар
21.09.2023 13:10 Відповісти
+3
для чого так складно ?
написано ж для старушек
показати весь коментар
21.09.2023 13:21 Відповісти
+2
А сколько там на асфальт и шашлычки? Ноль? Тогда кому это надо?
показати весь коментар
21.09.2023 13:07 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
А сколько там на асфальт и шашлычки? Ноль? Тогда кому это надо?
показати весь коментар
21.09.2023 13:07 Відповісти
А мівіна, барабани? Сначала подумай, потом гаварі
показати весь коментар
21.09.2023 13:10 Відповісти
для чого так складно ?
написано ж для старушек
показати весь коментар
21.09.2023 13:21 Відповісти
показати весь коментар
21.09.2023 13:09 Відповісти
Тут до Ванги не ходи.
Й так все зрозуміло
показати весь коментар
21.09.2023 13:12 Відповісти
показати весь коментар
21.09.2023 13:13 Відповісти
Азохенвей!
показати весь коментар
21.09.2023 13:20 Відповісти
21 вересня гроші надійшли... а я знаю, чого цей черговий грант - з запізненням на дві декади від звичайних в попередні місяці терміни!
Американці ставлять умови щодо подолання корупції... Мовляв: не зробите того і того - бабла не отримаєте. А тепер Пенні Пріцкер, нова спецпредставниця США з питань економічного відновлення України - буде вивертати ЄрЗе гланди через пряму кишку, і не дасть дозволу на черговий трансфер, раптом що умови не виконуватимуться...
Погано те, що в такому випадку мені можуть бути затримки по пенсіям та іншим соц.виплатам. Зрозуміло, що не тільки мені, а й всім-всім-всім, в т.ч. 73/43%зебілам...
показати весь коментар
21.09.2023 13:34 Відповісти
Бюджетників фінансують США, на відбудову скидаються вони ж, ЄС, Японія, Канада і інші, зброю постачають США та ЄС, запчастини та кошти для ремонту енергетичної інфраструктури знову ж таки отримуємо від цих самих друзів. А чим, власне, крім тотального крадівництва та бикування в бік союзників займається чинна влада?
показати весь коментар
21.09.2023 13:37 Відповісти
Раз платять то хай і керують.
"Наші" наймані керівники якось не дуже...
показати весь коментар
21.09.2023 13:53 Відповісти
Не давайте зешоблі грошей!
показати весь коментар
21.09.2023 20:26 Відповісти