10234 відвідувача онлайн
1 345 13

Мінекономіки очікує зростання ВВП до 5% на кінець року

деньги,гривня,минимум,прожиточный,минималка

За прогнозами Мінекономіки зростання економіки на кінець року складе 5%.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, передає Цензор.НЕТ.

"Після минулорічного падіння на майже 30%, цього року ми спостерігаємо відновлювальне зростання. На кінець 2023 року та у наступному прогнозуємо зростання ВВП близько 5%. Позитивні тенденції демонструють майже всі сектори", - сказала перший віцепрем’єр-мністр України - міністр економіки Юлія Свириденко.

За її словами, зокрема, у сільському господарстві фіксується зростання врожаю, як порівняти з минулим роком, у промисловості поступово відновлюються темпи виробництва - маємо понад 10% зростання у машинобудуванні, харчовій промисловості, виробництві меблів. Також зростає будівництво за рахунок продовження відновлювальних робіт, спостерігається пожвавлення попиту на іпотечну програму єОселя, що, в свою чергу, дасть поштовх для активізації первинного ринку нерухомості.

За попередніми оперативними оцінками Мінекономіки, зростання ВВП у вересні становило 9,1% порівняно з вереснем минулого року. У підсумку за січень-вересень 2023 року зростання оцінюється на рівні 5,3%.

Свириденко зазначила, що основними джерелами економічного зростання є український бюджет, який в умовах війни значною мірою наповнюється за рахунок міжнародної допомоги, а також програми підтримки бізнесу.

На її думку, Уряд має посилити підтримку бізнесу, тож на наступний рік в бюджет закладається понад 40 млрд грн на програми стимулювання розвитку підприємництва, зокрема на програму доступного кредитування під 5-7-9%, грантові програми на започаткування власної справи та переробних підприємств. Окрім того, вперше в бюджеті будуть передбачені кошти на облаштування індустріальних парків, кошти на гуманітарне розмінування, що дозволить допомогти аграріям, які отримуватимуть компенсацію за закупівлю послуг з розмінування сільгоспземель.

Топ коментарі
+6
Зростання за рахунок чого????? Друкарського станка????
показати весь коментар
06.10.2023 17:23 Відповісти
+5
Вже навіть не смішно
показати весь коментар
06.10.2023 17:26 Відповісти
+3
Это как - основное джерело роста бюджет,чистый абсурд,дебилы американскую финпомощь включили в ВВП? натуральные махинаторы.
показати весь коментар
06.10.2023 18:01 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Зростання за рахунок чого????? Друкарського станка????
показати весь коментар
06.10.2023 17:23 Відповісти
я вже й почав писати коментар, але думаю - .... ну от краще залишити професійним економістам, шоб вони сміючись і швиряючи все шо під рукою кричали ......... = "любі друзі, вам п*здять".(і після відправлення коментаря економіст негайно випиває солідний стаканище самогоніща)
бо просто .... будь-кому хоч трішки економічно обізнаному, ОЦІ висери про ОЦІ відсотки ВВП здаються ..... .... мммм....... нагадують шось.... ну, там може хіба шо сказочним про т.з. "4000 євро",хоча че була проба - скільки дурачків в царстві. виявилось - багато.
показати весь коментар
06.10.2023 17:39 Відповісти
Вже навіть не смішно
показати весь коментар
06.10.2023 17:26 Відповісти
а чого? ось повернуться всі українці. навіть ті що виїхали в 1917 році.
всіх чоловіків обкладуть штрафом, за те що, виїхали та не заплатили воєнкомам та прикордонникам.
ось вам і 5-7-9% ввп.
показати весь коментар
06.10.2023 17:48 Відповісти
Это как - основное джерело роста бюджет,чистый абсурд,дебилы американскую финпомощь включили в ВВП? натуральные махинаторы.
показати весь коментар
06.10.2023 18:01 Відповісти
Ні, ну нормально. До війни було ж 40%, тепер через війну тільки 5%. Па тілівізіру таке казали
показати весь коментар
06.10.2023 18:17 Відповісти
40%
то де?
то вони для МВФ таке сказали?
ну-ну.
брось маніпуляції.
бо навіть 14% це було би від інвесторів відбоб би Гетманцев не мав.
а МВФ може іншої думки, просто Телеєрмафон не дивиться.
показати весь коментар
06.10.2023 18:29 Відповісти
Взагалі-то це був сарказм. Шкода, що доводиться пояснювати) 5% у України не було навіть у спокійні "невоєнні" роки
показати весь коментар
06.10.2023 18:38 Відповісти
так і я сказав, а, то в другій новині про то шо - багато хто в ідіотських "4000 євро вчителям"(я реально подумав шо то прикол, але вроді ж повірили навіть ті ж т.з. "вчителі"!!!)
хоча - може й порахувати то ясно шо і 80% буде, тобто звалили скільки населення і просто додати допечатку бабла і прочі речі і ...... Шмигаль мотає руками - ==== хоба! 40% росту буде. правда я говорю, шо інвестори би мали просто в чергах сюди ломитись...
показати весь коментар
06.10.2023 18:44 Відповісти
за рахунок обкладання штрафами,повернення податків,здорожчання палива та електрики???так це тимчасове,бо після здорожчання продуктів впаде спрос і все повернеться взади.при владі неучи та дебіли популісти
показати весь коментар
06.10.2023 18:31 Відповісти
Значить знову ростимуть ціни
показати весь коментар
06.10.2023 20:43 Відповісти
"...Після минулорічного падіння на майже 30%, цього року ми спостерігаємо відновлювальне зростання. На кінець 2023 року та у наступному прогнозуємо зростання ВВП близько 5%..." - то есть, будет не -30% как в прошлом году, а всего падение -25%.
показати весь коментар
06.10.2023 22:02 Відповісти
А можно нескромный вопрос? Рост в каком месте? Я что-то не вижу его. Рост цен - вижу, рост инфляции - вижу, а вот роста экономики с какой стороны не посмотрю, не видать