8161 відвідувач онлайн
11 781 30

Норвегія запровадить жорсткіші умови для українських біженців

норвегія

Норвегія змінює соціальні умови та правила для українців, що оформлюють в країні статус тимчасового захисту, у спробі зменшити "розрив" з умовами у сусідніх країнах, що робить Норвегію дуже привабливою для переїзду.

Норвезький уряд вирішив змінювати умови для українців з тимчасовим захистом, щоб додатково не приваблювати нових людей. Зміни торкнуться житлових умов, виплат родинам з дітьми та можливості поїздок додому в Україну, передає Цензор.НЕТ з посиланням на Європейську правду.

Зокрема, хочуть скасувати виплату "заднім числом" соціальної допомоги на дитину за перші 12 місяців перебування в країні, яку виплачують після продовження тимчасової посвідки на проживання за підсумками першого року (і при цьому родини можуть отримувати нові щомісячні виплати). Перехідні умови для родин, які вже перебувають у Норвегії на момент змін, ще погоджують.

Просилять контроль за поїздками додому в Україну тих, хто отримує у Норвегії соціальні виплати і має посвідку на проживання – щоб люди, які отримують виплати, справді проживали у Норвегії більшість часу. Поїздки додому потрібно буде обгрунтувати, якщо ж вони будуть суперечити умовам посвідки на проживання, це може призвести до її втрати.

Прибуваючі люди, які потребують житла, повинні будуть звертатися виключно до Національного центру прийому у муніципалітеті Роде. Опція розселення у готелях і комплексах відпочинку більше не буде доступною, якщо люди поїхали в інший регіон – Національний центр прийому стає єдиною "точкою входу" для того, щоб отримати житло, а від розселення у готелях загалом планують відмовлятися.

Також хочуть запровадити певний "період очікування" перед тим, як люди отримають доступ до повного пакета соціальної підтримки.

Головною причиною перегляду правил став великий інтерес до Норвегії українців, які виїхали у Європу через війну, та більш вигідні умови, ніж у сусідніх країнах. Так, станом на серпень виплати для українців у Норвегії були у 2-4 рази вищими, ніж ті, на які можна розраховувати у Швеції, та приблизно вдвічі більші, ніж у Данії.

За останні два місяці у Норвегію приїхали оформлювати тимчасовий захист на 50% більше українців, ніж сукупно до Данії, Швеції та Фінляндії, тому країна відчуває все більше велике навантаження на систему.

Раніше у жовтні в уряді почали обговорювати програму, яка стимулюватиме прибулих у Норвегію українців швидше починати працювати.

У Данії, за останніми даними, офіційно працевлаштовані 56% українців з тимчасовим захистом, тоді як у Норвегії цей показник з серпня по жовтень просів з 19,3% до 18,1%.

Литва у листопаді також повідомляла про зростання кількості українців, що оформлюють в країні тимчасовий захист.

Топ коментарі
+23
Додайте володіння українською.

Бо багато всякої прокацапської наволочі спокійнісінько переїхало до Європи та живе собі на утриманні платників податків. А вечорами дивится русскоє ТВ.
показати весь коментар
07.12.2023 16:55 Відповісти
+10
Для військовопридатних потрібно забрати усю допомогу.
показати весь коментар
07.12.2023 16:57 Відповісти
+7
Не обманывайтесь, это не для того чтоб сделать непривлекательной, а чтоб привязать и интегрировать людей в общество и экономику
показати весь коментар
07.12.2023 17:03 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Додайте володіння українською.

Бо багато всякої прокацапської наволочі спокійнісінько переїхало до Європи та живе собі на утриманні платників податків. А вечорами дивится русскоє ТВ.
показати весь коментар
07.12.2023 16:55 Відповісти
От-от Тест на знання української мови моментом відіб"є бажання "жить на халяву" і ганьбить Україну
показати весь коментар
07.12.2023 17:33 Відповісти
Пригадую, як у Польщі судили якогось кримінального злочинця, громадянина України. На суді він почав вимагати перекладу на кацапську, мовляв, не знаю української (українською матеріяли та переклад було надано).

Поляки цього фацета послали do dupy.
показати весь коментар
07.12.2023 18:33 Відповісти
Для військовопридатних потрібно забрати усю допомогу.
показати весь коментар
07.12.2023 16:57 Відповісти
Там таких практически нет,в основном женщины с детьми,или одинокие
показати весь коментар
07.12.2023 17:14 Відповісти
Неправда. Дуже багато з ТОТ, Бамбас, Херсон, Запоріжжя. Спокійнісенько приїхали через кацапстан. Плюс переїхали з Польщ/Румуній, бо норвеги платять більше.
показати весь коментар
07.12.2023 20:18 Відповісти
А не там майже половина "біженців" Закарпаття".На питання: " Так у вас немає війни..." Вони чітко відповідають:"А якщо прилетить!!!"
показати весь коментар
08.12.2023 01:03 Відповісти
Навіщо напівзаходи? Заарештувати та депортувати. Або одразу розстріляти, бо депортувати довго і бюрократії багато.
показати весь коментар
07.12.2023 17:20 Відповісти
Там військовопридатні виїхали, бо мають 3-є дітей, або жінку-мати інваліда, тощо...
показати весь коментар
07.12.2023 17:23 Відповісти
Навіщо писати таку х уйню?
Дуже багато молодих та здорових людей які одинокі. Треба зробити так щоб країни ЄС відмовляли їм в захисті.
показати весь коментар
07.12.2023 17:57 Відповісти
Жодного такого не знаю одинокого і молодого. У мені всі знайомі чоловіки, всі з родинами виїхали. Кордони закриті з 24.02.22 для всіх чоловіків призивного віку. Проблема в тому, що влада країн ЄС не буде розбиратися, кто мав право виїзджати, кто ні, кто багатодітний, кто інваліда супроводжував, а хто річку переплив.. Постраждають всі і винні і не винні.
показати весь коментар
07.12.2023 19:12 Відповісти
..а от є такі! З Мелітополя... З тещею-інвалідом..та двома дітьми (дружина військовослужбовець і невиїздна) виїхав до Кишинева... посадив стару та дітей у автобус на Одесу..а сам рванув у Норвегію... І таких хитрови..баних сотні..якщо не тисячі..!!
показати весь коментар
07.12.2023 19:44 Відповісти
Якщо теща інвалід, значить він виїхав законно. А значить має право на прихисток. Я ще раз кажу. Проблема в тому, що влада країн ЄС не буде розбиратися, кто мав право виїзджати, кто ні, кто дійсно багатодітний, кто дійсно інваліда супроводжував. А хто річку переплив, чи тещу-інваліда обратно відправив. Постраждають всі і винні і не винні.
показати весь коментар
07.12.2023 19:52 Відповісти
Пане Сергію!! Постарайтеся зрозуміти написане!! Не про законність виїзду мова... а про відвертих тварин, які втікли . Сотні випадків..коли повернулися в Україну і матері-інваліди..і тещі-інваліди ..а супроводжуючі залишилися за кордоном! Навіть матері з трьома і більш дітьми повернулися...а батько залишився! Так.. постраждають в невинні...але хай не мовчать... що серед них живуть подібні мразоти. І влада тих країн повинна спитати..а де твої діти...де теща-інвалід!!?? І судячи по всьому це і буде!!
показати весь коментар
07.12.2023 20:03 Відповісти
В мені всі знайомі виїхали легально, тому я проти, щоб через покидьків постраждали нормальні люди, у тому числі багатодітні. Влада ЄС не буде розбиратися, -тому ваша ідея небезпечна, для сотен тисяч нормальних людей. Тому, мабуть, українці і вибрала Зеленського у 2019 , що ******* прості і популярні рішення, які стратегично зроблять тільки гірше.
показати весь коментар
07.12.2023 20:38 Відповісти
... єдине .. про що Ви неправі...то про те, що Зеленого вибрали українці!! Зеленого вибрали дурноголові хохли... яким ніякі популярні рішення ..ні прості ...ні складні не потрібні. Їм достатньо життя з трьома *П*.. Поспати.... Пожрати...Посра...и.. Ну і бажано у теплій будочці... І от такі і за кордоном ..виїхавши навіть законно.. продовжують жити за принципом трьох *П*!! Тому і відношення до УКРАЇНЦІВ... стає як до хохлів.. бо ложка дьогтю завжди споганить банку меду!
показати весь коментар
07.12.2023 21:39 Відповісти
Законно він мав супроводити інваліда і разом з ним повернутися. Він цього не зробив. Чи законно любою ціною звалити з України?
показати весь коментар
07.12.2023 20:22 Відповісти
Мій племінник. 25 років. Тронгейм. Незаконно перетнув кордон ще весною 22 року. Його товариш. Купа уйобків з Одеси, які за штуку баксів попереходили в Молдову і далі на Захід. Ви трошки не в темі...
показати весь коментар
07.12.2023 20:21 Відповісти
В мені всі знайомі виїхали легально, тому я проти, щоб через покидьків постраждали нормальні люди, у тому числі багатодітні. Влада ЄС не буде розбиратися, в них немає на це часу. -тому ваша ідея небезпечна, для сотен тисяч нормальних людей. Постраждають всі і винні і не винні. Тому, мабуть, українці і вибрала Зеленського у 2019 , що ******* прості і популярні рішення, які стратегично зроблять тільки гірше.
показати весь коментар
07.12.2023 20:39 Відповісти
Десь 50 - 60 % можуть повертатись додому...
показати весь коментар
07.12.2023 16:59 Відповісти
Не обманывайтесь, это не для того чтоб сделать непривлекательной, а чтоб привязать и интегрировать людей в общество и экономику
показати весь коментар
07.12.2023 17:03 Відповісти
Как раз хотел написать. В Германии сейчас уже пишут, что их беспокоит не количество беженцев, а факт того, что многие "гастролируют" туда обратно и не хотят интегрироваться в общество.
показати весь коментар
07.12.2023 18:23 Відповісти
Там холодно.
показати весь коментар
07.12.2023 17:24 Відповісти
Но красиво
показати весь коментар
07.12.2023 18:44 Відповісти
Давно пора всем странам ужесточить правила а негров и муслимов тут достаточно
показати весь коментар
07.12.2023 18:43 Відповісти
Саме до українців треба жорсткіше - хай обгрунтовують - чого до дому так часто їздять?!
А негри та мисліми- вони ж наче діти! Треба з ними лагідніше. І в дупки цілувати глибше.
показати весь коментар
07.12.2023 19:19 Відповісти
А й дійсно - чого так часто їздять додому? Якщо безпечно - хай повертаються. Якщо небезпечно - то чому їдуть? А стосовно негрів... Ви, напевно, просто не розумієте різницю в статусі біженця і в статусі особи з тимчасовим захистом. Умови у наших в рази краще, як у негрів/муслімів. Але, навіщо вам факти... пишіть ще)))
показати весь коментар
07.12.2023 20:26 Відповісти
Так чому ж їздити додому це погано? У будь якому статусі.
показати весь коментар
07.12.2023 20:54 Відповісти
скоро піде третій рік і половина лишиться там і інтегрується, бо діти повивчали мови, пустили коріння, познаходять роботи, кращі соціальні пакети. Але як тоді їх мотивувати вертатись додому і працювати вдома за 250$? Нам потрібні діти бо це майбутня робоча сила. В Україні багато заводів, фабрик, потрібні люди, розумні, не алкаші а ті що хочуть працювати. Ось це проблема.
показати весь коментар
11.12.2023 13:17 Відповісти