4857 відвідувачів онлайн
3 329 13

ЄС може переглянути механізми ухвалення рішень через Орбана, – Кубіліус

кубіліус

Після накладання вето президентом Угорщини Віктором Орбаном на виділення Україні 50 млрд євро фінансової допомоги від Європейського Союзу, серед країн-членів все частіше лунають вимоги відмовитись від принципу одностайності при ухваленні рішень.

Про це заявив член Ради Безпеки Київського безпекового форуму, депутат Європейського парламенту, Прем’єр-міністр Литви у 1999-2000 та 2008-12 роках Андріус Кубіліус під час онлайн-дискусії КБФ, заснованого Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну", інформує Цензор.НЕТ.

"Коли ми говоримо про Віктора Орбана, ми можемо лише здогадуватись, чому він так вчиняє. Це є неприйнятним і серйозно підриває не лише українське питання, але, власне, і ЄС, і позицію Угорщини", - сказав Кубіліус.

"Тут питання не лише в персоналії Віктора Орбана, а в тому, що в угоді ЄС сказано, що важливі рішення в Європейському Союзі, які зокрема стосуються зовнішньої політики, мають базуватися на основі консенсусу. Отже, кожна країна має право вето. І різниця між такими країнами як Литва, Німеччина – ми не дозволяємо собі використовувати це право вето в такий спосіб, як це робить Угорщина", - наголосив євродепутат.

Андріус Кубіліус вважає, що право вето може бути застосовано, коли національні інтереси окремої країни дійсно потрапляють під загрозу. "Але не можна вдаватися до шантажу і грати в якісь ігри з цим правом вето. Є чимало вимог в ЄС змінити цей договір і відійти від цього права", - резюмував  він.

Топ коментарі
+9
А що там переглядати? Орбану з його країною копняка під сраку, тоді інші бузутери будуть задумуватись!
показати весь коментар
15.12.2023 21:45 Відповісти
+5
Угорщина скаже, що НАТО саме винне у нападі росії.
показати весь коментар
15.12.2023 21:55 Відповісти
+4
Так а в чому проблема? Чому такі рішення, по яким немає одностайності, просто не виносити на голосування Європарламенту? Європарламент ж є найвищим органом ЄС.
показати весь коментар
15.12.2023 21:52 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
А що там переглядати? Орбану з його країною копняка під сраку, тоді інші бузутери будуть задумуватись!
показати весь коментар
15.12.2023 21:45 Відповісти
ЄС застосуйте право вето,на мадярське вето
показати весь коментар
15.12.2023 21:46 Відповісти
але угорщина це не тіко ЄС, але і НАТО. і в разі нападу (умовно на Польщу, чи Литву) є великий сумнів що мадяри зголосяться посилати військо на їх захист.
показати весь коментар
15.12.2023 21:49 Відповісти
Угорщина скаже, що НАТО саме винне у нападі росії.
показати весь коментар
15.12.2023 21:55 Відповісти
А от дійсно, як може НАТО розраховувати на такого союзника? Чи не буде Угорщина троянським конем кремля на випадок війни? Сподіваюсь у НАТО на цим замислюються.
показати весь коментар
15.12.2023 21:58 Відповісти
Так а в чому проблема? Чому такі рішення, по яким немає одностайності, просто не виносити на голосування Європарламенту? Європарламент ж є найвищим органом ЄС.
показати весь коментар
15.12.2023 21:52 Відповісти
На всяку орбанську дупу
знайдеться Швейк з болтом
показати весь коментар
15.12.2023 21:58 Відповісти
Точніше Шольц з піздюліною 🙂
показати весь коментар
15.12.2023 22:38 Відповісти
Щоб протистояти тактиці гібридної війни, яка включає підкуп європолітиків, необхідно негайно відмовитись від практики одностайності приняття рішень в ЄС.
показати весь коментар
15.12.2023 22:16 Відповісти
Цікаво, чи ці гавнюки хоч вміють з калаша стріляти
Бо ж НАТО ніби, а толку з такою владою
показати весь коментар
15.12.2023 22:37 Відповісти
якщо потрібен був прецендент то ця смердюча жаба орбан вам приклад - явно з особистих користливих мотивів коники показувати, цей орбан має сидіти за гратами... шо за цирк!? він все блокує воюючій країні із штанів вистрибуючи, якісь 10 мільярдів тут же треба виділити угорщині з населенням в 9 мільйонів... перекрити на довгостроковий ремонт трубу "дружба" цьому орбану то навіть робити більш нічого не знадобиться - він сам собі віку вкоротить... я взагалі угорців ще не чув, лиш ******* орбана
показати весь коментар
15.12.2023 22:41 Відповісти
ну так не тельтесь и меняйте законы
показати весь коментар
16.12.2023 01:12 Відповісти
Особисто в менне склалося таке враження, що те утворення, яке раніше називалося ЄС, правда воно і так сьогодні називається, але згідно правил мадяр воно несе і продовдує політику "МК" - мадяро-кацапське утворення і всього один голос мадяр вирішує все і за німців, і за французів, і за поляк... ось хто там головний, а не те що записано у Статуті.
показати весь коментар
16.12.2023 09:21 Відповісти