4406 відвідувачів онлайн
6 743 72

Пісторіус закликав відновити обов’язковий військовий призов у Німеччині

бундесвер

Глава Міноборони Німеччини Борис Пісторіус закликав відновити обов’язковий військовий призов у Німеччині.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на BILD.

Як зазначається, обов'язкову військову службу в Німеччині було скасовано у 2011 році. Це призводить до гострої нестачі кадрів для Бундесверу.

Пісторіус запропонував запровадити в країні систему призову на зразок Швеції. Там з 2017 року військовозобов'язаними вважаються всі юнаки та дівчата. Вони проходять обстеження військової комісії на готовність до служби, але призивають лише невелику частину з них.

Нині у Німеччині служба в армії повністю добровільна. Крім того, жінки у ФРН завжди були звільнені від військового обов'язку ще за Основним законом 1949 року. Шведська модель означала б зміну цих правил.

Німецькі військові експерти вітають цю ініціативу, вважаючи, що тільки це дозволить залучити до Бундесверу більше людей та подолати кадрову кризу. Однак у ліберальній партії ВДП, яка входить до правлячої коаліції, це вже назвали "величезним зазіханням на громадянські свободи".

Топ коментарі
+17
Самое смешное, что в воюющей 10 лет Украине через два года после начально полномасштабной войны обязатыльный призыв в армию... отменили! Ну действительно зачем готовить резерв, зачем обучать неслуживших в армии молодых людей военному делу, для чего это всё? Четыре раза подряд отменили набор срочников. Где их можно обучать? Есть где.
Имеется у нас Закарпатье, имеется Черновицкая область относительно спокойная, далее есть граница с ПМР, и завершающий этап Беларусский "фронт", 1000 км, много там народу обучить можно в условиях очень приближенных к боевых. Полгода обучения и отпускать, и следующих набирать, уже бы имели 200 тысяч подготовленного, обученного резерва. Но зачем? Отожбо.
показати весь коментар
17.12.2023 18:56 Відповісти
+12
Забагато викликів перед країнами НАТО тепер.
Відновлюйте призов.
показати весь коментар
17.12.2023 18:38 Відповісти
+12
Схоже німці роздупляються найшвидше з усіх західних партнерів і бачать до чого може дійти,якщо не робити висновки та не готуватись до розйобу кацапів
показати весь коментар
17.12.2023 18:44 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Так анжєлочка потихеньку ***** і зливала Європу.
показати весь коментар
17.12.2023 18:36 Відповісти
Про що ви? А що мізки були тільки у цих двох,а останні були з невтішними діагнозами? Що заважало Україні доводити до розуму Армію на усіх напрямках
показати весь коментар
17.12.2023 18:40 Відповісти
План радикального сокращения бундесвера
НЕМЕЦКАЯ ВОЛНА 03.10.2003

Министр обороны ФРГ Петер Штрук намерен развить успех, достигнутый на пути сокращения личного состава бундесвера.
"Бундесвер - уверенной поступью в 21-й век!"
План Шарпинга предусматривал сокращение личного состава до 277.000 солдат, а также урезание программы вооружений: на 35% должно было быть сокращено число танков, на 45% - вертолётов, на 25% - гаубиц, на 45% - противотанковых ракетных установок, более чем на 30% меньше скоростных военных катеров.
показати весь коментар
17.12.2023 19:44 Відповісти
валєнтіна ти навіщо бундєсвєр розвалила ?
показати весь коментар
17.12.2023 20:47 Відповісти
Пора прокидатися!

Ху&ло вже стукае у ваши двері.
показати весь коментар
17.12.2023 19:24 Відповісти
і навчила...
коли горить сусідська хата, треба бігти в магазин за вогнегасником щоб гасити свою, коли загориться а не гасити сусідську
показати весь коментар
17.12.2023 20:01 Відповісти
Забагато викликів перед країнами НАТО тепер.
Відновлюйте призов.
показати весь коментар
17.12.2023 18:38 Відповісти
Нажаль омріяного прапору НАТО над кремлем не буде через ядерку. Але як фактор стримування норм.
показати весь коментар
17.12.2023 20:09 Відповісти
они думают нами откупиться
показати весь коментар
17.12.2023 22:34 Відповісти
Це правильно
показати весь коментар
17.12.2023 18:41 Відповісти
На мацкву???
показати весь коментар
17.12.2023 18:41 Відповісти
Не хочете призову в Германії - допоможіть Україні по максимуму знищити причину...
показати весь коментар
17.12.2023 18:42 Відповісти
Схоже німці роздупляються найшвидше з усіх західних партнерів і бачать до чого може дійти,якщо не робити висновки та не готуватись до розйобу кацапів
показати весь коментар
17.12.2023 18:44 Відповісти
Німці це маленька країна, яка розпочала дві світові війни, звісно, що вони щось в цьому розуміють.
показати весь коментар
17.12.2023 18:57 Відповісти
Маленька?
показати весь коментар
17.12.2023 20:05 Відповісти
Так, це не Китай, не Індія, не США розпочали великі світові війни. А відносно маленька Німеччина.
показати весь коментар
17.12.2023 20:09 Відповісти
А як Індія мала почати хоч одну з двох світових воєн ( Індія була колонією ) - а Китай як мав почати ( він хоч і не був колонією - але мав промисловий потенціал на порядок менший ніж як ви написали "відносно маленька Німеччина ")?
показати весь коментар
17.12.2023 20:23 Відповісти
не США почали ВСВ, не Британія, не Франція, Не Іспанія, а саме німці.
показати весь коментар
17.12.2023 20:44 Відповісти
Другу війну почали два вусаті підораси - першу війну німці не починали а підтримали ( якшо другу багато хто не хотів починати - то першу хотіла багато хто хотів почати , правда ці хотуни не думали шо війна яку вони хочуть почати може перерости в першу - вони думали шо буде Берлін або Париж за три місяці ).
показати весь коментар
17.12.2023 20:56 Відповісти
Нехай готуються до війни! Бо як так будуть нам допомагати,то прийдеться і самим воювати!
показати весь коментар
17.12.2023 18:45 Відповісти
А як вам допомагають? Склади зі знищеною гуманітарною, нові машини для військкоматів, а не для фронту, активісти,але не на фронті, море ресторанів, музикальні анонси на Новий рік, дороги, висотки. ...Таке нас не чекає, а як ,Ізраїль. Стрімко,чітко, усі разом.
показати весь коментар
17.12.2023 18:50 Відповісти
...Таке нас не чекає, а як ,Ізраїль. Стрімко,чітко, усі разом.

за недавніми соцопитуваннями готові боронити Германію лише 30% німців, в Україні цей відсоток 70-80%

останній німецький солдат загинув перед рейїхсканцелярією напочатку травня 1945 року, а з того часу бундесвер - стадо кастратів
показати весь коментар
17.12.2023 19:15 Відповісти
30% німців, а решта мігранти що боронять свої шлунки, а не країну.
показати весь коментар
17.12.2023 20:08 Відповісти
точніше буде 30% німців це вессі, а решта оссі та мігранти
а ось цей екземпляр - два в одному "взболтать но не смешивать"
Са́ра Ва́генкнехт лидер парламентской фракции https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D1%8F_(%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%8F,_%D0%93%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F) Левой партии (2010-2019
показати весь коментар
17.12.2023 20:17 Відповісти
В Україні? Ви ще в доброму гумору? Готові 80,а боронить 10. Інші тільки говорять. Ви також. Ви навіть ЗСУ не поважаєте, миєте кістки усім тут з ранку до вечора, а туди ніні. Диванні патріоти. Стидно,противно, страшно, що такі є
показати весь коментар
17.12.2023 20:12 Відповісти
ЗСУ це наші збройні сили,
а твої - напівживий бундесвер

ото йди набуй звідсіль валентина, вступай на службу в бундєсвєр !
показати весь коментар
17.12.2023 20:19 Відповісти
Та судячи по вас ви ні в ЗСУ, ні для ЗСУ ,так перекоти поле клавою погратися. У мене хоч Повага до ЗСУ України є,а у вас блабла і образи усіх. Чому не на фронті? Докажи ліверній ковбасу,що ти козак, а не хробак
показати весь коментар
17.12.2023 20:29 Відповісти
чому не Батьківщині, кур..во ?
показати весь коментар
17.12.2023 20:50 Відповісти
Це вже друге питання! Так і є, оманський договорняк в дії!
показати весь коментар
17.12.2023 18:54 Відповісти
- Дойчляд зольдаатен, ундер офіціірен )))
показати весь коментар
17.12.2023 18:51 Відповісти
колись ну-уу дуже давно маршірен,
а нині робитимуть дранх нах вестен, нах вестен, нах вестен
показати весь коментар
17.12.2023 19:16 Відповісти
показати весь коментар
17.12.2023 18:52 Відповісти
НАТО жувало соплі у 2008-му (Сакартвело), у 2014-му (Україна), у 2015-му (Сирія), а тепер не знають, що робити з кацапнею. Розумні кажуть, що треба думати головою наперед, а не дупою назад.
показати весь коментар
17.12.2023 18:54 Відповісти
А Молдова, коли кацапія захоплювала Придністров'я?

Тоді хоч хтось словом на Заході підтримав Молдову?
показати весь коментар
17.12.2023 18:56 Відповісти
УНА-УНСО в Придністров'ї. Сторінки історії.
Відсутність реакції на це з боку офіційного Києва підштовхнуло УНСО до внесення української силової присутності в регіоні.....

Ростислав Демчук,
УНА-УНСО

http://dipcourier.livejournal.com/501556.html
показати весь коментар
17.12.2023 19:26 Відповісти
Я пам'ятаю ті, по суті, совкові "пояснення" від підгодовуваного кремлем "корчинського".

Так і хочеться сказати: ну як, "реакціоністи", задоволені результатом?

Корчинський заробив, звісно. А може й ні. кацапи таких дурнів вміють використати й забути.

Потім бачив у тих недоумків, що були в Придністров'ї від УНСО, медальки, карбовані в "лЄніеґрадЄ".

Тьху!
показати весь коментар
17.12.2023 19:47 Відповісти
почему кстати не решить этот вопрос сейчас с молдовой? взяли б там кучу оружия, которое нам так нужно
показати весь коментар
17.12.2023 22:36 Відповісти
Для цього має бути політична воля Молдови. І можливості. Мабуть вони не мають ані першого, ані другого.
показати весь коментар
17.12.2023 22:43 Відповісти
отож. А по итогу всем было бы хорошо
показати весь коментар
17.12.2023 22:51 Відповісти
Молдова, по суті, не має армії. А ще комуняко-орієнтоване населення.

Молдовські ветерани придністровської війни, єдині, хто має бойовий досвід, уже постаріли...
показати весь коментар
17.12.2023 23:16 Відповісти
Я нагадав усі "досягнення" пуйла опісля його знаменитої мюнхенської промови у 2007-му.
показати весь коментар
18.12.2023 16:46 Відповісти
"єльцин" від нього нічим не відрізнявся. Просто того ще Захід не відгодував "стегенцями_буша" та не запомпував нафтодоларами.

Якби він дотягнув до 2007, то поводився б так само. Бо сама ця нація є найпідлішою на світі та хворою на шовінізм.
показати весь коментар
18.12.2023 18:03 Відповісти
Абсолютно нічим не відрізняється; московити-імперці при владі усі однакові. Тут ключове--озвучка доктрини пуйла у Мюнхені, коли московію засипало нафтодолярами.
показати весь коментар
19.12.2023 11:21 Відповісти
забыл Приднестровье и две долгих Чеченских войны...
показати весь коментар
17.12.2023 18:57 Відповісти
Чеченські війни то є чисто внутрішні "федеральні розбірки". Якшо ви не знаєте, то Ічкерія--суб'єкт федерації.
показати весь коментар
18.12.2023 16:52 Відповісти
А блаЗЄнські у нас хочуть скасувати.
показати весь коментар
17.12.2023 18:55 Відповісти
Таке відчуття, що в НАТО колективна армія лише на папері,
а де-факто якийсь совок Західного зразку.
показати весь коментар
17.12.2023 18:56 Відповісти
НАТО - це по факту США, тому що Європа фактично забила на свої збройні сили після розпаду совка, бо вважала, що тепер нічого не загрожує, і гроші краще витрачати на що завгодно, тільки не на армію, а якщо щось і станеться, то американці захистять. А тут виявилось, що загроза все ще є, а американці можуть і не захистити, бо до влади може прийти такий як Трамп, який буде дуже неохоче виконувати 5-ту статтю. Тому заворушились.
показати весь коментар
17.12.2023 19:37 Відповісти
Самое смешное, что в воюющей 10 лет Украине через два года после начально полномасштабной войны обязатыльный призыв в армию... отменили! Ну действительно зачем готовить резерв, зачем обучать неслуживших в армии молодых людей военному делу, для чего это всё? Четыре раза подряд отменили набор срочников. Где их можно обучать? Есть где.
Имеется у нас Закарпатье, имеется Черновицкая область относительно спокойная, далее есть граница с ПМР, и завершающий этап Беларусский "фронт", 1000 км, много там народу обучить можно в условиях очень приближенных к боевых. Полгода обучения и отпускать, и следующих набирать, уже бы имели 200 тысяч подготовленного, обученного резерва. Но зачем? Отожбо.
показати весь коментар
17.12.2023 18:56 Відповісти
Абсолютно всі здорові молоді люди повинні пройти кількамісячну військову підготовку з прийняттям присяги.
показати весь коментар
17.12.2023 20:20 Відповісти
Вспомнилось. Друг-пиджак пошёл служить, в 2016-17, точно не помню, встретились, поинтересовался про срочников:

-Пацанам за счастье было охранять периметр зоны неразорвавшихся боеприпасов!

к боевым не привлекали.

Согласен с вами на 100%
показати весь коментар
17.12.2023 21:40 Відповісти
призыв отменили(нят), мобилизацию - нет. многоходовочка. Хйло завидует, не дорос до такого уровня (и не дорастет).
показати весь коментар
17.12.2023 21:46 Відповісти
От цікаво буде побачити, як призиватимуть всіх тих дармоїдів, що назбирала шМеркель.
показати весь коментар
17.12.2023 18:57 Відповісти
В ср...ку нато подумав він і вирішив...
Коли дехто збирав яблука в Марека, дехто моніторив і слухав ..на балотах ще тоді в 14-му почув від одного дипломата..
Прекладу з вінгеросвінячіво.
З іраном потрібно дружити- це демократична країна у якої може бути ядерна зброя..
Так і стадось.
А тепер усі НЕ ЯДЕРНІ країни нато сильно заворушаться, то му що нато це мильна бульбадшка, нато абсолютно не хвилює рашістів-їх хвилює ядерна зброя у кого вона є.
показати весь коментар
17.12.2023 18:59 Відповісти
Німеччина створить найбільшу армію в Європі серед країн НАТО - Шольц.

31 травня 2022

https://focus.ua/uk/*******-novosti/517363-germaniya-sozdast-samuyu-bolshuyu-armiyu-v-europe-sredi-stran-nato-sholc
показати весь коментар
17.12.2023 19:10 Відповісти
ну-ну, подивимось на хоробрість нинішніх дойче зольдатен

а до Жечі Посполитої Дойчланду все одно далеко ср..ти.
за Україну я вже мовчу, звісно
показати весь коментар
17.12.2023 19:47 Відповісти
Не погоджуюся. Німці дуже ретельні, коли беруться за якусь справу. Просто Німеччині не давали створювати боєздатну армію.

Згадайте WWII, де Німеччина воювала, по суті, проти всього світу. Майже без ресурсів. А коли союзники (ссср також) ступили на територію Німеччини, то там було суцільне пекло, бо німці захищалися так завзято, що союзники в похмурі дні (без авіації) просто не вели бойові дії. А ссср, звісно, клав десятки тисяч своїх рабів незалежно від погоди...
показати весь коментар
17.12.2023 19:52 Відповісти
останній німецький солдат загинув напочатку травня 1945 р. під рейхсканцелярією

а нинішні - повні кастрати !
дивися по німецькому ТБ репортаж про німецький спецназ, який не зміг розігріти сосиску і залишився голодним
ридав німецький спецназ і я разом із ними
показати весь коментар
17.12.2023 20:25 Відповісти
Мене лівацькі сюжети на ТБ не цікавлять.
показати весь коментар
17.12.2023 21:56 Відповісти
Та ти шо - німці на відмінну від японців мають армію ( я за назву ) , і німці виробляли і продавали зброю - а японська зброя є тіко в японців . Ядрену бімбу їм напевно би не дозволили мати - але авіаносці вони б могли мати ( не такі я в США чи Франції - а такі які були у британців під час Холодної війни, а свої власні Харієри вони б зробили ).
показати весь коментар
17.12.2023 20:30 Відповісти
ти за японців не переживай, а краще побажай їм успіху в створенні ядерної зброї - там зараз дебати з цього приводу

У 2022 рік Токіо заклав на оборону 1,1 %. Доволі незначна частка, але звісно якщо не брати до уваги те, що мова йде про одну з найпотужніших економік світу і ці 1,1 % - 54,1 млрд доларів (десь тотожно з усім українським бюджетом зразка 2021 року). І ці витрати ставлять Японію на дев'яте місце у світі за витратами на оборону.

Але наприкінці листопада прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда, доручив збільшити оборонний бюджет до 2 % від ВВП строком до 2027 року. І це означає, що через декілька років Японія буде витрачати на оборону понад 100 млрд доларів на рік, що виведе її трете місце у світі за цим показником і попереду будуть лише США та Китай.https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B8%D0%BB%D0%B8_%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8_%D0%AF%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D1%96%D1%97#cite_note-38 [
показати весь коментар
17.12.2023 20:58 Відповісти
Я за них не переживаю - в них жіночки в медіа це жіночки , а не клінгонки з Нетфлівської версії Стар Треку (медіа це про персонажів в іграх до прикладу ).
показати весь коментар
17.12.2023 21:04 Відповісти
По крайней мере посла разгрома путинской подружкой бундесвера США формирует основную армию ЕС на базе польской армии и вся техника идет именно полякам.
показати весь коментар
17.12.2023 20:00 Відповісти
поляки вмотивовані, а це в армії головне
показати весь коментар
17.12.2023 20:26 Відповісти
США можуть і передумати, якщо поляки будуть продовжувати бикувати
показати весь коментар
17.12.2023 21:15 Відповісти
Верните назад 20 бригад бундесвера что фрау Меркель уничтожила и будет вам счастье и спокойствие.
показати весь коментар
17.12.2023 19:58 Відповісти
еге ж і 4500 !!!!!!!!!!!!! Лео-2, які порозпродавали по ціні металолома
показати весь коментар
17.12.2023 20:28 Відповісти
Це круто - путін буде довго гудіти в чемодан, переварюючи цю новину.
показати весь коментар
17.12.2023 20:15 Відповісти
Он там финнам на днях обещал проблемы устроить и сформировать Ленинградский военный округ,правда с кого интересно он и так выгреб все на украинский фронт.
показати весь коментар
17.12.2023 20:48 Відповісти
Зимова війна-2

хіба що зими зараз ніякі, але фінів це не зупинить, на цей раз звільнять всі фіно-угорські народи аж дол Урала
показати весь коментар
17.12.2023 21:01 Відповісти
Однак у ліберальній партії ВДП, яка входить до правлячої коаліції, це вже назвали "величезним зазіханням на громадянські свободи"

Поки дикуни озброюються і посилюються, цивілізовані люди теревенять про громадянські свободи. Після цього дуже жаль, що #уйло не зачекав ще 3 роки і замість України не атакував НАТО, бо вся Европа швиденько лягла б під #уйла, окрім Великобританії, а США з переможцем-Трампом встигли б вийти з НАТО і лише воювали б з мексиканськими біженцями за свій дорогоцінний південний кордон.
#уйло, забирайся з України і атакуй НАТО, там взагалі ніхто не чинитиме опір, Німеччина капітулює за стільки ж годин, скільки нам давав їх міністр фінансів 24.02.2022. А Пісторіусу таке потрібно робити поступово, бо його швиденько з'їдять разом з Шольцем і поставлять якусь Меркель номер два.
показати весь коментар
17.12.2023 20:52 Відповісти
Вы, ****, инертные скоты, вы опоздали, сейчас, думаете вот так вот всё восстановите? А хер там, бюргеры хреновы, Таурусы зажали, танки зажали, одно дерьмо старое и то не передали, что бы Украинцы боролись и за вас в том числе.
показати весь коментар
17.12.2023 21:27 Відповісти