8726 відвідувачів онлайн
2 472 26

Білорусь вперше включить до військової доктрини використання ядерної зброї

зброя,росія,ядерна

Білорусь висуне нову військову доктрину, яку не оновлювали вісім років. Вона вперше передбачає використання ядерної зброї.

Про це заявив міністр оборони Білорусі Віктор Хренін, передає Цензор.НЕТ з посиланням на білоруські ЗМІ.

"Ми чітко комунікуємо погляди Білорусі на використання тактичної ядерної зброї, розміщеної на нашій території", - заявив Хренін на засіданні Ради безпеки Білорусі.

"З'явився новий розділ, де ми чітко визначаємо наші союзницькі зобов'язання перед нашими союзниками", - додав він.

Доктрину представлять на затвердження Всебілоруським народним зборам - представницькому органу, який діє в Білорусі паралельно з парламентом.

Як саме нова доктрина може бути застосована до російських озброєнь, поки незрозуміло.

Секретар Ради Безпеки Білорусі Олександр Вольфович заявив, що розміщення російської ядерної зброї в Білорусі покликане стримувати агресію з боку Польщі, яка є членом НАТО.

"На жаль, заяви наших сусідів, зокрема Польщі... змусили нас посилити" військову доктрину, - сказав він.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) відзначає, що Білорусь вирішила включити до нової військової доктрини ядерну зброю, щоб відобразити розміщення Росією цього виду озброєння в країні у 2023 році.

Аналітики ISW зазначають, що особливості того, як нова доктрина застосовується щодо тактичної ядерної зброї, поки що неясні.

Експерти не виявили жодних ознак того, що Росія чи Білорусь прагнуть ядерної ескалації, і продовжують вважати, що застосування ядерної зброї Росією чи Білоруссю залишається малоймовірним.

Нагадаємо, наприкінці травня 2023 року міністри оборони РФ та Білорусі домовилися про розміщення російської ядерної зброї на території РБ.

Також країна-агресор передала білоруським військовим комплекси "Іскандер-М", здатні запускати ракети з ядерним зарядом.

Наприкінці грудня 2023 року диктатор Олександр Лукашенко заявив про те, що Білорусь уже отримала всю ядерну зброю, яку обіцяла передати Росія.

Топ коментарі
+5
Все моготе в Україні, слідкує щоб не було "ескалації"
показати весь коментар
17.01.2024 09:31 Відповісти
+4
Білорусь хоче включити до своїх національних страв радіоактивні драники.
показати весь коментар
17.01.2024 09:03 Відповісти
+3
як може бути використана квартира, ключі від якої лежать в сейфі твого сусіда?...
показати весь коментар
17.01.2024 09:07 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Голова колгоспу вивчив слово "доктрина"?
показати весь коментар
17.01.2024 08:57 Відповісти
якщо це не понти вусатого, то США реально ідіоти із роззброєнням України та Казахстану - ці країни могли б обмежувати територіальні апетити як рашки, так і киташки
показати весь коментар
17.01.2024 12:02 Відповісти
Білорусь хоче включити до своїх національних страв радіоактивні драники.
показати весь коментар
17.01.2024 09:03 Відповісти
проксі з ядерною зброєю - буйло затєйнік відмінний проти сцикунів з Атакамсами та Таурусами
показати весь коментар
17.01.2024 12:04 Відповісти
Цікаво, як згідно з цією доктриною буде використана ядерна зброя, якщо рашисти спробують ліквідувати лукашенка щоб встановити свою маріонетку
показати весь коментар
17.01.2024 09:06 Відповісти
Ну що ж бульбашія стала мішенню в разі загострення.
показати весь коментар
17.01.2024 09:07 Відповісти
як може бути використана квартира, ключі від якої лежать в сейфі твого сусіда?...
показати весь коментар
17.01.2024 09:07 Відповісти
Це тактична ядерна зброя, не треба там ніяки дозволи, коди та ключи.
показати весь коментар
17.01.2024 09:18 Відповісти
тобто ракета з зарядом в шість разів більша ніж та, що знищила Хіросиму, може бути запущена бульборашею без дозволу з бункеру на болотах?
показати весь коментар
17.01.2024 09:24 Відповісти
Почитайте що таке тактична ядерна зброя. Саме тактична. І все самі зрозумієте
показати весь коментар
17.01.2024 09:28 Відповісти
читав - до 100 кт... той же іскандер може мати боєголовку в 50 кт... а це в тричі перевищує міць болванки, про яку я писав вище.
показати весь коментар
17.01.2024 09:36 Відповісти
Та да, ядерна зброя є, а кнопки в них немає.
показати весь коментар
17.01.2024 10:34 Відповісти
А у БРСР ще є власні війська?
показати весь коментар
17.01.2024 09:08 Відповісти
НАТО им в хату.
показати весь коментар
17.01.2024 09:10 Відповісти
Молодець колгосп. Найдієвіша "формула миру"
показати весь коментар
17.01.2024 09:13 Відповісти
мда... ЯО це найнадійніший військовий союзник

ду-май-тє....!
показати весь коментар
17.01.2024 12:07 Відповісти
Все моготе в Україні, слідкує щоб не було "ескалації"
показати весь коментар
17.01.2024 09:31 Відповісти
хрьєнін може тільки сам у себе хвамілію свою соснути на рахунок кацапсячої ядерної зброї
показати весь коментар
17.01.2024 09:30 Відповісти
Город Минск красная армия сдала 28 июня 1941 года... причем без особых разрушений в городе ..😁А Брестская крепость стояла аж до августа..бесли верить Мавзолейным пропагандоном ...гироически стояла..
показати весь коментар
17.01.2024 09:30 Відповісти
Не вижу противоречий. Ну, стояла, даже героически. Движению вермахта не мешала.
Как пишет Суворов была набита, в том числе войском НКВД и тыловой медециной. Тыловая медицина и вертухаи на границе?
показати весь коментар
17.01.2024 10:15 Відповісти
Наши союзники тоже должны вернуть нам ядерное оружие.
показати весь коментар
17.01.2024 09:30 Відповісти
не були б соплежуями, то поставили б ультиматум про повернення ЯО Україні коли пуйло передав ЯО вусатому