4548 відвідувачів онлайн
1 850 20

Стефанчук про зауваження до мобілізаційного законопроєкту: Працюємо над формуванням правильного правового механізму

мобілізація

Серед основних зауважень до відкликаного законопроєкту щодо мобілізації - обмеження конституційних прав громадян та залученість до війська осіб з інвалідністю третьої групи.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це голова ВР Руслан Стефанчук заявив в інтерв’ю Укрінформу.

"Відповідний законопроєкт відкликано не просто так. Парламент України впродовж тривалого часу дуже уважно вивчав цей документ, проводив дискусії. За результатами загального обговорення, яке проходило в закритому режимі на рівні Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони і розвідки, було висловлено низку пропозицій і зауважень до цього проєкту", - сказав Стефанчук.

Згодом, за словами голови ВР, цю дискусію перенесли на рівень Погоджувальної ради, яка також відбулася в закритому режимі. Він зазначив, що під час відповідної зустрічі президія парламенту і представники фракцій мали можливість обмінятися думками щодо оновлення мобілізаційної політики з військовим керівництвом держави.

"Я чітко розумію, що задача військових - отримувати успіхи на фронті, а задача політиків - формувати політичні і юридичні механізми. Проте над регулюванням таких важливих і чутливих процесів, як мобілізація, необхідно працювати разом. Ми почули військових, військові почули нас, далі працюємо над формуванням правильного мобілізаційного правового механізму", - підкреслив спікер українського парламенту.

Стефанчук зауважив, що Кабмін відкликав відповідну законодавчу ініціативу, а парламент передав свої зауваження.

"Основні, які можу назвати, - це питання обмеження конституційних прав громадян, залученості до війська інвалідів третьої групи, доцільності і прийнятності електронного вирішення питань, пов'язаних з обліком військовозобов'язаних, а також низки соціальних гарантій для військовослужбовців", - розповів Голова Верховної Ради.

Стефанчук додав, що конкретні терміни подачі доопрацьованого документа не обговорювалися.

"Адже для нас важливий не строк, для нас важлива якість правового матеріалу, який надходить до Верховної Ради. Як тільки він буде готовий, ми знову розпочнемо предметний розгляд", - підкреслив спікер українського парламенту.

Водночас він запевнив, що парламент обов’язково вивчатиме доопрацьований урядом законопроєкт на відповідність конституційним принципам, правам і свободам людини й громадянина, а також на адаптацію до умов воєнного стану.

Раніше міністр оборони Рустем Умєров заявив, що команда міністерства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію із врахуванням пропозицій народних депутатів. Нагадаємо, 11 січня відбулася закрита нарада з військовим командуванням і засідання Погоджувальної ради в закритому режиму, на якій вирішили законопроєкт щодо мобілізації повернути Кабміну разом із напрацьованими пропозиціями. Згодом стало відомо, що Кабмін відкликав законопроєкт. 

Топ коментарі
+4
Інвалідів 3-ї групи можна призивати тільки тоді, коли сини депутатів будуть в ЗСУ
показати весь коментар
17.01.2024 14:04 Відповісти
+4
Інвалідів 3-ї групи можна призивати тільки тоді,коли Стефанчук піде у 3-тю штурмову роту "Азову".
показати весь коментар
17.01.2024 14:09 Відповісти
+2
Стефа, де закон про заборону балотуватись у Депутати тим, хто війну просидів за кордоном?

зовсім депутати не працюють
показати весь коментар
17.01.2024 14:07 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Інвалідів 3-ї групи можна призивати тільки тоді, коли сини депутатів будуть в ЗСУ
показати весь коментар
17.01.2024 14:04 Відповісти
Інвалідів 3-ї групи можна призивати тільки тоді,коли Стефанчук піде у 3-тю штурмову роту "Азову".
показати весь коментар
17.01.2024 14:09 Відповісти
якщо і його і 30 % депутатів ВР і інших призвати - тоді і 3-ю групу не потрібно хвилювати!!!
показати весь коментар
17.01.2024 14:15 Відповісти
Коливана можна хіба що в якості авіабомби використати. Один раз.
Користі буде небагато, зате перестане шкодити.
показати весь коментар
17.01.2024 14:17 Відповісти
Ви тварюки повинні були в лютому 22 працювати над цим законом. Але ж він зрадникам не потрібен був тоді, не потрібен і зараз.
показати весь коментар
17.01.2024 14:04 Відповісти
"Кабмін відкликав відповідну законодавчу ініціативу"??? Чому Кабмін?
А чи не задача Гаранта вносити такі документи???
показати весь коментар
17.01.2024 14:06 Відповісти
Напевно тому, що ініціаторами були генштаб та МО, а не президент та ВР. Але вони не мають права законодавчої ініціативи. Тому вирішили по старшинству. Кабмін подав законотворчу ініціативу свого профільного міністерства.
показати весь коментар
17.01.2024 14:14 Відповісти
Як на мене - бездіяльність Гаранта! Його просто "підстрахував" Кабмін!
показати весь коментар
17.01.2024 14:17 Відповісти
Та нє. Дурнів вже нема. Ніхто тепер не хоче брати на себе відповідальність за чужі ініціативи, як товийшло із законом «про посилення відповідальності військовослужбовців». Того разу депутати повелися на воплі з генштабу та ініціювали кабальний закон. Тепер вони крайні. Генштаб та МО - «нє прі дєлах». Думаєте це може подобатись?
показати весь коментар
17.01.2024 14:24 Відповісти
2 тиждні тому дивився на ютубі - даю посилання, що це Президент повинен робити "https://www.youtube.com/watch?v=CsjxI1wLanA"
показати весь коментар
17.01.2024 14:28 Відповісти
Право законодавчої ініціативи є у президента, ВР та КМУ. Це може робити будь-хто з них. Якщо президент не має достатнього рівня компетенції у цих питаннях, розробити основні положення може профільне міністерство. Що й трапилось. Звісно, що презик самоусунувся від цього питання. Мовляв, «кому треба, от хай розробляє та подає». Звісно, шо воно зелене мудило, яке просто не хоче надавати конкурентам зайвий козир проти себе. Якби то пішло йому на пользу - подав би сам, аж гай зашумів би.
показати весь коментар
17.01.2024 14:50 Відповісти
Стефа, де закон про заборону балотуватись у Депутати тим, хто війну просидів за кордоном?

зовсім депутати не працюють
показати весь коментар
17.01.2024 14:07 Відповісти
Як я розумію, ви, хлопці, намагаєтесь іти у північно-південному напрямку.
показати весь коментар
17.01.2024 14:21 Відповісти
показати весь коментар
17.01.2024 14:27 Відповісти
правова система управління та зелене шобло,
це зовсім не сумісні речі
показати весь коментар
17.01.2024 14:31 Відповісти
Чому синок стефанчука досі не мобілізований?
показати весь коментар
17.01.2024 14:55 Відповісти
Ну, якщо Стефанчук вважає "основними зауваженнями" залучення інвалідів 3 групи до мобілізації, то тоді - ВСЕ, ПРИПЛИВЛИ!
Та це взагалі не проблема, коли в законі буде прописана ЧЕРГОВІСТЬ потрапляння на передову - перша черга "всі силовики" 27-ми - 45-ти років; друга черга митники, податківці, держслужбовці 27-ми - 45-ти років; третя черга цивільні чоловіки 27-ми - 45-ти років; ...; десята черга чоловіки старші 70 років і інваліди 2 групи.
Громадян свідомо відволікають десятирядними псевдопроблемами!!!
показати весь коментар
17.01.2024 16:12 Відповісти
А ось у тих, хто "відкосив" з черги за кордон, чи будь-як ще (списки громадян ВСІХ ДАВНО Є у державних органів -списки виборців, база міграційної служби), ось щодо них про жодні конституційні гарантії на майно, обіймання державних посад, працю І МОВА ЙТИ НЕ МОЖЕ, коли хлопці на передовій об'єктивно позбавлені ГЛАВНОЇ КОНСТИТУЦІЙНОЇ ГАРАНТІЇ - НА ЖИТТЯ. Тому, вони не повинні захищати менш значущі гарантії "косарів від служби"!
показати весь коментар
17.01.2024 16:19 Відповісти
Законом ПРЯМО слід заборонити право ТЦК за своїм бажанням, а це - "поле не пахане" для корупції (!!!), вихватувати будь-кого, хоч цивільних дідів під 60 років, бо у них ЗАРАЗ критерій один - КІЛЬКІСТЬ!
От і виходить - призивають старих дідів та хлопців з села захищати мордатих молодих мажорів, "професійних тилових військових, нацгвардійців та силовиків"!
Оце - ЄДИНА ПРОБЛЕМА!
показати весь коментар
17.01.2024 16:38 Відповісти