11822 відвідувача онлайн
6 503 31

У Росії майже не лишилося валютних резервів, економіка не зростає з 2014 року, - економіст Аслунд

санкції

Економіка Російської Федерації не зростає з 2014 року після введення західних санкцій, вже майже не залишилося ліквідних валютних резервів

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це наголосив висловив шведсько-американський економіст та дипломат Андерс Аслунд.

"У Росії вже майже немає валютних резервів. Тому що 300 з 550 млрд доларів валютних резервів заморожені на Заході. Ще 100 млрд – це китайський юань, який не є ліквідний. І потім ще є золото, а це – 135 млрд доларів", - сказав він.

Аслунд підкреслив, що така ситуація - це результат санкцій Заходу та "не дуже розумні спроби Путіна захиститися".

"Стосовно російської економіки, то простий факт, на який мало хто звертає увагу, полягає в тому, що російська економіка не зростала з 2014 року, коли почалися війна і західні санкції", – наголосив економіст.

Серед найефективніших обмежувальних заходів проти РФ економіст назвав санкції в нафтовій сфері та встановлення цінової стелі на російську нафту. Водночас він зазначив, що потрібно посилити імплементацію цього обмежувального заходу. Крім того, експерт вважає, що США могли би бути активнішими у посиленні технологічних санкцій проти Росії та зупинення "сірого експорту", який іде у РФ через Казахстан, Киргизстан, Вірменію та інші країни.

"Ми бачимо, як Росія тепер змушена імпортувати артилерійські снаряди низької якості з Північної Кореї. Тому я думаю, що ці санкції були досить жорсткими", – зазначив експерт.

Водночас Аслунд додав, що "російська економіка не впаде через санкції". І причина цього – "частина світу не вводить санкції проти Росії".

За оцінками економіста, частка витрат на безпеку та військові потреби в бюджеті РФ з урахуванням усіх засекречених витрат тепер становить до 10% ВВП країни. Це ще не означає повного переходу економіки на військові рейки, а тому Москва, як стверджує Аслунд, буде спроможна зберігати такий рівень "доти, поки не настануть соціальні заворушення через падіння рівня життя".

Топ коментарі
+16
ага, їм скоро піздєц. Слухаємо з 2014-го року.
показати весь коментар
26.01.2024 11:52 Відповісти
+11
Брехня то все. В сенсі правда, але русскіх готовий вмерти і голодувати лиш шоб інші теж жили погано, тому на війну у них буде вічно як у алкоголіка випити
показати весь коментар
26.01.2024 11:54 Відповісти
+6
Стріляють не валютою , а ракетами , снарядами , шахедами , ланцетами , керованими авіабомбами . І менше їх не становиться , тільки більше . Робітникам взагалі можна не платити - за родіну , за сталіна .
показати весь коментар
26.01.2024 11:56 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
ага, їм скоро піздєц. Слухаємо з 2014-го року.
показати весь коментар
26.01.2024 11:52 Відповісти
Ти особисто бажаєш смерті росіі?
показати весь коментар
26.01.2024 11:58 Відповісти
Бажаю, але це буде не скоро, на жаль.
показати весь коментар
26.01.2024 11:58 Відповісти
А у якому році? може вгадаєш...тоді будеш усім казати - а я ж казав!
показати весь коментар
26.01.2024 12:10 Відповісти
В році 88-89-му в Пентагоні був "план розвалу СРСР" на найближчі 30 років))) А воно он як сталось. Всяке може бути, прогнози річ невдячна.
показати весь коментар
26.01.2024 12:21 Відповісти
Брехня то все. В сенсі правда, але русскіх готовий вмерти і голодувати лиш шоб інші теж жили погано, тому на війну у них буде вічно як у алкоголіка випити
показати весь коментар
26.01.2024 11:54 Відповісти
тобто в росії ВСІ голодують?
показати весь коментар
26.01.2024 12:02 Відповісти
Здається кожного дня вони отримують мільярд з продажу нафти, газу і тд…
показати весь коментар
26.01.2024 11:56 Відповісти
Якщо від цього мільярда відняти витрати на видобуток, логістику, зарплати та інтерес олігархів кацапсячих то там на податки залишається гулькин хрін
показати весь коментар
26.01.2024 12:04 Відповісти
они получают в $, а расходуют в ₽
показати весь коментар
26.01.2024 12:18 Відповісти
З $ бяда через санкціі, ріпіі, юані, такє є...
показати весь коментар
26.01.2024 12:57 Відповісти
была беда, ограничили продажу банкам.
показати весь коментар
26.01.2024 12:59 Відповісти
здається там 140 000 голодних ротів та 1/7 частина суші на обслуговування якої потрібно десять мільярдів щодня
показати весь коментар
26.01.2024 12:04 Відповісти
Мільярд доходів , а не чистого прибутку . !!
показати весь коментар
26.01.2024 12:10 Відповісти
Тобі здається.
показати весь коментар
26.01.2024 13:08 Відповісти
Стріляють не валютою , а ракетами , снарядами , шахедами , ланцетами , керованими авіабомбами . І менше їх не становиться , тільки більше . Робітникам взагалі можна не платити - за родіну , за сталіна .
показати весь коментар
26.01.2024 11:56 Відповісти
робітника - якраз треба платити і побільше - в тому проблема путіна
а снарядів у путіна давно мало - снарядний голод у путніа - інакше б йшов би на прорив кожен день
хватіт врать народу
показати весь коментар
26.01.2024 12:06 Відповісти
Ніякий кацап не буде працювати за просто так , за якогось сраліна і якусь родіну .. То все байки , і пропаганда . Яку до речі - не буде втюхувати соловйов , якщо йому не платитимуть .
Кацапські - понти . !! Коли в них не буде грошей на бухло , вони ***** повісять .
показати весь коментар
26.01.2024 12:15 Відповісти
та ладно не буде працювати. виймають швабру і працює аж бігом
показати весь коментар
26.01.2024 13:07 Відповісти
Хіба про швабру мова ? Кацап - під примусом працювати буде , звичайно ж . "З-під палки" будь хто буде .
За бухло - буде , і за гроші теж - буде . А от добровільно - за родіну і сраліна , не буде . Це було ще можливим тоді - коли мізки були засрані ідеєю побудови комунізьма ,, зараз вже ні . Поєзд ушол !
Будь який патріотизм ********* кацапа закінчується тоді , коли він відкриває холодильник а в ньому "висить миша " .
показати весь коментар
26.01.2024 13:58 Відповісти
все вірно. я про те, що фсб придумало москалям нову мотивацію
показати весь коментар
26.01.2024 17:05 Відповісти
Це так не працюе.
показати весь коментар
26.01.2024 13:10 Відповісти
росія ніколи не заморочувалась "якістю" ні ракет, ні армії, ні дипломатичними відносинами, ні якістю життя народу... список довгий
показати весь коментар
26.01.2024 11:58 Відповісти
Там дійсно якийсь культ кількості, а не якості...
показати весь коментар
26.01.2024 12:12 Відповісти
для кого это пишите?
показати весь коментар
26.01.2024 13:07 Відповісти
Для дураков.
Аслунд еще тот пи....ун.
Но и мне верить нельзя.
Посмотрите показатели по России от Всемирного Банка.
показати весь коментар
26.01.2024 13:28 Відповісти
точно , а ща в них ракети майже закінчились
показати весь коментар
26.01.2024 13:09 Відповісти
вот когда нам отдадут те 300 лярдов - тогда поверю...
показати весь коментар
26.01.2024 13:14 Відповісти
Поки багач схудне, то бідняк здохне.
показати весь коментар
26.01.2024 13:25 Відповісти
Это наверное какойто Европейский Арестович на зарплате узких или шанована людина?
показати весь коментар
26.01.2024 17:07 Відповісти
Катятся в огромную пропасть, аж с 2014 года))))))
Если б уверовали в такую ахинею, попкорна б не хватило ждать
показати весь коментар
26.01.2024 21:40 Відповісти