7913 відвідувачів онлайн
9 883 22

Зеленського просять присвоїти звання Героя України (посмертно) льотчику 299 бригади Андрію Антиховичу, який спрямував підбитий Су-25 на ворожу колону, - петиція. ФОТО

герой,україни

Особовий склад 299 бригади тактичної авіації просить президента України Володимира Зеленського присвоїти звання Героя України капітану Антиховичу Андрію Миколайовичу (посмертно).

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на відповідну петицію, зареєстровану на сайті глави держави.

"26 лютого 2022 року, під час бойового вильоту героїчно загинув льотчик 299 бригади тактичної авіації імені генерал - лейтенанта Василя Нікіфорова капітан Андрій Миколайович Антихович. Андрій здійснював бойовий виліт на літаку Су-25 в Херсонському напрямку для зупинення ворожих сил, що намагались за всяку ціну форсувати Дніпро задля подальшого наступу на Миколаїв та Одесу. Капітан Андрій Миколайович виявив колони техніки та живої сили противника та завдав по них успішного вогневого ураження, чим зупинив просування ворога на напрямку наступу. На жаль, виконуючи бойове завдання, наш штурмовик був збитий засобами ППО російської армії. Підступний ворог зміг влучити у літак, але не зміг зламати рішучість та сміливість українського льотчика в його бажанні боронити Україну. До останньої секунди свого життя Андрій мужньо виконував бойове завдання, а в останню мить, коли постало рішення катапультуватись чи знищити проклятих окупантів - не вагаючись направив підбитий літак в бік колони ворожої техніки", - йдеться у документі.

Що відомо про Героя

Андрій Миколайович Антихович народився 21 травня 1996 року в місті Бахмачі. Закінчив Бахмацьку гімназію. Одночасно тренувався у ДЮСШ на відділенні футболу. Захищав честь Бахмаччини на обласних і Всеукраїнських змаганнях. Після закінчення 9-го. класу був зарахований до Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Потім – навчався у Харківському військовому університеті імені Івана Кожедуба.
Андрієву Миколайовичу назавжди залишилося 25. У Андрія залишилися мама та сестра.

Антихович Андрій

Наразі петиція зібрала майже 15 тис. голосів із 25 тис. необхідних. До кінця збору підписів залишилося 24 дні.

Топ коментарі
+31
Герою Слава!
показати весь коментар
29.01.2024 13:54 Відповісти
+24
Чесно кажучи я думав що вже давно присвоїли.
показати весь коментар
29.01.2024 13:57 Відповісти
+16
26 років..., він справжній герой..., дивно. що досі немає визнання від держави...
показати весь коментар
29.01.2024 14:03 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Герою Слава!
показати весь коментар
29.01.2024 13:54 Відповісти
Чесно кажучи я думав що вже давно присвоїли.
показати весь коментар
29.01.2024 13:57 Відповісти
теж не розумію, чому за такі Подвиги не присвоюють автоматично!? про що тут взагалі сперечатися?
показати весь коментар
29.01.2024 14:02 Відповісти
Є порядок, автоматично нічого не присвоюється. Нагороджують на основі подання командира частини, яке розглядає відповідна комісія. Або подання не зробили, або воно десь загубилося наверху.
показати весь коментар
29.01.2024 14:22 Відповісти
2 роки пройшло. Он кошовому з пікаловим давно присвоїли на автоматі.
показати весь коментар
29.01.2024 14:12 Відповісти
Слава Україні !!!
Героям слава !!!
Слава Нації !!!
Смерть ворогам !!!
показати весь коментар
29.01.2024 13:58 Відповісти
Якщо не він, тоді хто Герой?
Чому так довго думає президент?
показати весь коментар
29.01.2024 13:58 Відповісти
ПреЗеденту думалка відсутня взагалі ,
що йому напише Літвін , а дермак нашепче на вухо ,
те він і виплюне 😠
показати весь коментар
29.01.2024 14:21 Відповісти
У преЗедента
показати весь коментар
29.01.2024 14:22 Відповісти
Він ********, що йому принесуть. Не принесли.
показати весь коментар
29.01.2024 14:23 Відповісти
Пикалов, Буданов, Кошевой, Ким, Резников, Безуглая, Василевская-Смаглюк, Трубицын, Людмила Марченко, Гунько, Халимонов... Чуть Тищенко не забыл.
показати весь коментар
29.01.2024 16:00 Відповісти
та тут треба давати і не думати
показати весь коментар
29.01.2024 14:03 Відповісти
26 років..., він справжній герой..., дивно. що досі немає визнання від держави...
показати весь коментар
29.01.2024 14:03 Відповісти
Кого просять..? Краще б просили його до гілляки
показати весь коментар
29.01.2024 14:21 Відповісти
За єто ещё попросить надо? С ума сошли?
показати весь коментар
29.01.2024 14:37 Відповісти
ОБОВ'ЯЗКОВО
Конечно,надо попросить нашего Наполеона
Выбрали в президенты ГЕРОЙСКОГО ГЕРОЯ
Теперь просите обо всем
Эту геройскую бл.....ь
показати весь коментар
29.01.2024 14:48 Відповісти
А в это время после сдачи города мэр Мелитополя......
показати весь коментар
29.01.2024 14:54 Відповісти
а що тут просить, командир частини має подати подання.
показати весь коментар
29.01.2024 15:21 Відповісти
Не напружуйтесь.
Найвиличніший сам знає кого нагороджувати: кошовий, пікалов, монатік та інша гидота, от герої, навіть для більшості українців.
Але знаєте, чесно, просто нема слів...
Мерзенна зелена проросійська гидота, яка навіть , заморожену сперму загиблих героїв знищує, ніколи не буде проукраїнською.
Йде просто знищення зе українського народу всередині країні.
показати весь коментар
29.01.2024 15:37 Відповісти
Боюсь, что зеленский запишет его в личные враги.
показати весь коментар
29.01.2024 15:54 Відповісти
Добре пам"ятаю те відео подвигу Героя Антиховича. Там від колони кацапотварюк залишився фарш і металобрухт. Зйомку вели цивільні з паралельної дороги десь з відстані до кілометра.
показати весь коментар
29.01.2024 19:31 Відповісти