10982 відвідувача онлайн
10 930 87

Угорщина хоче повернення своїй меншині всіх прав, які вона мала до 2015 року, - Сійярто

сійярто

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, перебуваючи в Ужгороді, заявив, що з 2017 року в Україні ухвалювали закони, які "зменшували права угорської нацменшини".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Ми прибули сюди, щоб відновити добросусідські відносини, перед нами довгий шлях, але ми з угорського боку готові виконати цю роботу. На Закарпатті угорці та українці живуть у мирі", - зазначив Сійярто.

Він заявив, що сторони говорили про важкі питання, зауваживши, що в останній час Україна та Угорщина мали недобросусідські відносини.

"Починаючи з 2017 року, приймали такі закони, які зменшували права угорської нацменшини. В грудні парламент прийняв закон, який це зупинив. Але у нас прохання – може, це і занадто, і ви вважатимете що, я не ввічливий, - але ми просимо повернути угорській меншині усі ті права, які вона мала до 2015 року. Ми нічого більше не просимо", - додав глава угорського МЗС.

Сійярто поінформував, що угорська сторона сформулювала прохання в 11 пунктах: зокрема, відновлення статусу національної школи, можливості складати атестат зрілості угорською мовою та користуватися угорською у сфері суспільного життя. За його словами, було доручено комісії домовитися про ці питання якомога швидше і розробити пропозиції для міністерств.

Топ коментарі
+32
Смердить хр...ново...
показати весь коментар
29.01.2024 17:28 Відповісти
+27
Вчити дітей виключно угорською ще й за рахунок платників податків України. Чому б їм не вчити бажаючих в школах, які будуть фінансувати самі?
показати весь коментар
29.01.2024 17:46 Відповісти
+27
Угорські посадовці не є представниками угорської нацменшин в Україні, яка складається з громадян України.
Угоршина не є другом чи навіть партнером України - це ворог, який вдарить в спину за першої нагоди.
Категорично не можна переписувати закони України на догоду шантажистам та ворогам України.

показати весь коментар
29.01.2024 17:48 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Смердить хр...ново...
показати весь коментар
29.01.2024 17:28 Відповісти
НУ КАКИЕ МЛЯТЬ ПРОБЛЕМЫ СИЯТРО..ХАН ДОН.. так велком на уй в Мадьярщины у**бки...
показати весь коментар
29.01.2024 17:35 Відповісти
Права вони хочуть.Окей.А про обовязки він не забув? Воювати проти мордору наприклад,оці безправні будуть???
показати весь коментар
29.01.2024 18:01 Відповісти
У всіх "сирих і убогих" загальний менталітет: прав побільше, а обов'язки у повний ігнор ...
показати весь коментар
29.01.2024 18:31 Відповісти
Більше того, головним своїм правом вважають свободу від обов'язків ...
показати весь коментар
29.01.2024 18:33 Відповісти
Так вони і воюють на стороні мордора, програють - вся мадьярщина відійде Україні.
показати весь коментар
29.01.2024 18:43 Відповісти
Ти дебіл? Нє, ну вам в Євро сказали - "Ви - дебіли" далі що? Дебіл не розуміє, що він ДЕБІЛЛЛЛ
показати весь коментар
29.01.2024 17:28 Відповісти
А там тоді Україна?
показати весь коментар
29.01.2024 17:31 Відповісти
Ах тиж смердюк угорський ! А чого ж ви у 15 році намагалися бунтом теріторіально відокремити нашу землю від України ... ? Полуавстрійське х.йло !
показати весь коментар
29.01.2024 17:33 Відповісти
Австрійців не ображайте! У мадяр до них подібні претензії теж є!
показати весь коментар
29.01.2024 18:11 Відповісти
кордони країн після2Світовлї є непорушними !!! це нажаль не розуміють два )(уйла - капське і мадярське ...
показати весь коментар
29.01.2024 18:46 Відповісти
Ніколи бо це ви так надрукували - https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B0 .
показати весь коментар
29.01.2024 19:03 Відповісти
Пшел нах, хунгарська курва.
показати весь коментар
29.01.2024 19:32 Відповісти
Від рашки не можна відбитись а тут ці сусіди - неадеквати
показати весь коментар
29.01.2024 17:34 Відповісти
Це ті самі кацапи.
показати весь коментар
29.01.2024 18:13 Відповісти
"користуватися угорською у сфері суспільного життя" - а ким вони зібралися користуватися угорською у сферах суспільного життя? в Армії вони теж будуть користуватись угорською?
показати весь коментар
29.01.2024 17:34 Відповісти
десь я все це чула?
Де саме і від кого?
Я правильно розумію, що сіярто привласнив громадян України і вимагає це юридично оформити?
показати весь коментар
29.01.2024 17:57 Відповісти
Так.

Причому у 99% їхніх "спічів" навіть поняття "громадяни України" не вживається. Просто "угорці".
показати весь коментар
29.01.2024 18:07 Відповісти
О, цей Орбан!
Він красень!
Обридлих повій...

Стій!...

Дурню, певно, ясно-
Його дупло...

Буде сидіти і в Переяславі-
А чом би і ні...

Але в і мріях фантастів-
Орбанцям - не буде такого причастття...
Лише Угорцям - нещасття.

Лишній раз...
Намікають Вінгри...
Куди спрямувати Хімарс...
показати весь коментар
29.01.2024 18:27 Відповісти
І це суперечить законодавству України, бо мова спілкування по всій території України - українська, тобто ця безхребетна хохлопітечна недовлада відсмоктала в мадяр, бо інакше слова Кулеби про якесь врегулювання розцінювати не можна.
показати весь коментар
29.01.2024 21:19 Відповісти
Мабуть це як у кацапів. Там де є кацап , усі повинні розмовляти кацапською(на великом и могучем). Ну , зрештою зрозуміти можна - вони з-за Уралу прийшли в Європу. "Неважко дівчину вивезти з села, важко село вивезти з дівчини".
показати весь коментар
29.01.2024 17:34 Відповісти
А може Угорщина от сосны иголочку в Новый год, як колись співав зелін дружаня? Нехай спочатку зроблять таке ж саме для української меншини у себе в країні, а потім можна почати про щось розмовляти.
показати весь коментар
29.01.2024 17:36 Відповісти
Вони хочуть наші території і вже відкрито заявляють про це.
показати весь коментар
29.01.2024 17:36 Відповісти
Вой этого кацапского опарыша в очередной раз доказывает то, что Порох все делал правильно.
показати весь коментар
29.01.2024 17:41 Відповісти
Які права, українську мову вимагають вчити в Україні? Яке страшне приниження...
показати весь коментар
29.01.2024 17:43 Відповісти
Українська мова за минулий рік стала мовою яка посіла 1 місце за кількістю людей які почали її вчити!
показати весь коментар
29.01.2024 17:44 Відповісти
А Я хочу щоб Балатон було визнано внутрішнім озером України!
показати весь коментар
29.01.2024 17:45 Відповісти
Якщо цей Сіярто буде продовжувати свої недолугі вимоги, то буде.
показати весь коментар
29.01.2024 18:05 Відповісти
Навіщо взагалі було приймати в Україні цього ******?
Його риторика мало чим відрізняється від заяв кацапської лошаді.
показати весь коментар
29.01.2024 17:46 Відповісти

показати весь коментар
29.01.2024 17:48 Відповісти
цікаво хто з укр політиків буде підтримувати цих сєпарів ?
показати весь коментар
29.01.2024 17:49 Відповісти
А яких прав вони лишились?

Я сам в Ужгороді і не бачу.

Угорських шкіл куча, угорці мають по 2 паспорти, говорять вільно на угорській. ВСЕ ІНШЕ СІЯРТО ВИСОСАВ У КОГОСЬ ДЕСЬ СХІДНІШЕ
показати весь коментар
29.01.2024 17:51 Відповісти
Ну, до цього ніхто з українських угорців не скаржився... З чого він це взяв, що вони обмежені в правах? Не знають, що вже видумати, бобіки
показати весь коментар
29.01.2024 18:08 Відповісти
І друга державна мадярська...)
показати весь коментар
29.01.2024 17:51 Відповісти
Їхні права закінчуються там де починаються права Українців в Україні! І Українцям вирішувати кому і які права надавати! Кацапам на сході вже надавали прав-тепер маємо війну! Тепер ще тим **** прав закортіло. Не подобається-валіза , вокзал і скатертиною доріжка!!!
показати весь коментар
29.01.2024 17:56 Відповісти
Угорська мова не схожа на жодну з романо-германських. Також далека і від слов'янських. Як це буде в реалі?- Випускниця мадьяромовної школи десь у Хусті сяде в маркеті на касі і буде розмовляти з українцями угорською? Багато ж вона наторгує! А у війську? На будь який наказ- відповідь: "Нем тодом"(не розумію). Вибачайте, етнічні мадьяри, може помилилася, бо вашої мови не знаю. Просто була колись в Угорщині на фестивалі молоді.
показати весь коментар
29.01.2024 17:57 Відповісти
Фінни та естонці - теж угро-фінни Але й вони мадяр не розуміють Найближчі їх родичі - ханти і мансі Зауралля ("самоядь кровавая")
показати весь коментар
29.01.2024 18:16 Відповісти
Розраховано на те, якщо вона не наторгує, то буде волати "рятуй нас орбан!" Але в Німеччині вона чогось одразу починає ШПРЕХАТИ. А в Великобританії спікати. Тільки в Україні їй ЗАПАДЛО українську вчити ?
показати весь коментар
29.01.2024 18:45 Відповісти
Якщо не вистачає прав, то що заважає "чємадан-вокзал-істарічєская родіна"? нах на Будапешт
показати весь коментар
29.01.2024 18:00 Відповісти
Так і було. В школі вчаться угорською, української не знають тому ЗНО не здають. Після школи чемодан, вокзал, Мадярщина. Якщо там вдається вступити в університет чи коледж, а це вдається небагатьом, бо знання після угорських шкіл дуже низькі через брак кваліфікованих вчителів. Але якщо хтось спромігся вступити до вишу то назад в Україну не повертаються. А щоб там мати ті права які мають угорці, то всі вони отримують угорські паспорти. Я вважаю це добре, бо з кожним роком все більше мадяр виїжджає і їх чисельність в Україні зменшується.
показати весь коментар
29.01.2024 20:53 Відповісти
з мадярами, дуже цікава історія.
багато, практично всі, мають паспорт угорщини.
а це означає, що уряд угорщини, витрачає на них купу грошей.
але ж, живуть вони в україні, приносять користь україні і нефіга не хочуть на "історічєскую родіну".

саме це і бісить недоімперців орбана. а зробити нічого не можуть. після перемоги, багато жителів закарпаття повернуться додому. ото буде веселуха....
показати весь коментар
29.01.2024 18:01 Відповісти
так,з ними дуже цікава історія...я інколи буваю в Шаяні,це українське село,приєднане до ОТГ у Вишкові (мадяросело),так у Шаяні всі великі торгові та більшість готельних об"єктів належать мадярам...і.до речі,весь мадярський персонал,що на них задіяний.....вільно володіє укрмовою...
показати весь коментар
30.01.2024 01:07 Відповісти
Я в шоці, прямо скажемо.
Всі від нас щось хочуть і вимагають жорстко, натомість ....ще більше непритомних вимог.

Просто жесть(

С такими вимогами незабаром тільки українці будуть бесправні(
показати весь коментар
29.01.2024 18:02 Відповісти
Кулеби, сосни, берукі, безкуті та інша шапітовська шваль - замість того щоб робити все для оборони займаються пустопорожніми балачками з тими з ким і сісти сра.. поруч гидко! Зебільне лайно... Сруться з друзями, а цілуються з ворогами! Пам'ятаєте зебіла що вдавав ніби країна шлюха, то він про себе, воно таке і є!
показати весь коментар
29.01.2024 18:04 Відповісти
цікаво, а чи є такі ж права в українців Угорщини? а, мабуть вони кажуть, що немає українців. Ну тоді нема угорців, є лише громадяни України. І атестат видавати тільки за умови складання іспиту на знання української мови та історії. А далі можуть собі зробити переклад атестату на угорську, якщо дуже треба.
показати весь коментар
29.01.2024 18:13 Відповісти
В Венгрии ассимилировано больше 300 000 украинцев. Украинцев в Венгрии уже не существует.
показати весь коментар
29.01.2024 18:15 Відповісти
Всі угорці США повинні мати права як в Україні !! Сіярто треба летіти в США. На Майамі.
показати весь коментар
29.01.2024 18:41 Відповісти
Зебобики откатят. Какая разница
показати весь коментар
29.01.2024 18:14 Відповісти
Не вірю, що при Порошенко приймалися закони, які протирічили висновкам Венеційської комісії. Угорщині треба було б під ніс сунути ці висновки і послати за російським кораблем, але не з цією продажною владою.
показати весь коментар
29.01.2024 18:15 Відповісти
В Україні закон про нацменшини найкращий в Європі. Таких прав, як в Україні не має жодна нацменшина в країнах ЄС. А в Угорщині не має жодної української школи.
Українці жили з давніх-давен і в Угорщині. Особливо їх було багато у північно-східних регіонах наприкінці XVII століття, після звільнення країни від османів. Але як так вийшло, що сьогодні етнічних земель українців в Угорщині немає? Греко-католицькі церкви є, а українців не має.

https://www.youtube.com/watch?v=auAmKGMVMO8 ПОЧЕМУ В ВЕНГРИИ НЕТ УКРАИНЦЕВ?
показати весь коментар
29.01.2024 21:01 Відповісти
1. Зараз погодитись.
2. Після перемоги демонстративно скасувати нaxyů усі т.зв. мадярські т.зв. привілеї.
3. Призначити послом України на мадярщині Р.Броуді пс. Мадяр!
Довічним послом!

Він тим уї6анам мізки на місце вправить.
Прикладом.
показати весь коментар
29.01.2024 18:17 Відповісти
Обещайте ему всё, что угодно.
Обещать не значит жениться
показати весь коментар
29.01.2024 18:18 Відповісти
«Угорці мають хронічне відчуття власної винятковості. Не належачи ані до слов'янського світу, ані до Балкан, ані до германської культури, вони не можуть апелювати до жодної зі спільнот, окрім тих, що складаються з угорських меншин у сусідніх країнах», - пише польський прозаїк і журналіст Кшиштоф Варґа, угорець за походженням.

Олександр Духнович: "У мадярів всі народи - бидло, скоти, тільки один мадяр був людиною, хто не мадяр, той і не людина".
https://texty.org.ua/fragments/107915/chomu-v-uhorshyni-nemaye-**********-i-hto-taki-madyarony/

Павел Йозеф Шафарик: "...Найбільше нещастя в історії слов'ян був прихід угорців на територію Паннонської долини. Угорці абсолютно інший народ, він не належить до слов'янської групи, якими він оточений... Їхні найближчі родичі - ханти, мансі і башкіри..."
показати весь коментар
29.01.2024 18:25 Відповісти
Бізнес має влаштовувати інтереси обох сторін. Поверніть всі права українській меншині на Угорщині. Ви її так ЗАДОВБАЛИ, що вони від українства відмовились ще років тридцять назад. Ось і відкрутіть колесо історії назад.
показати весь коментар
29.01.2024 18:35 Відповісти
Все так: у такі "ігри" не тільки можна, а й потрібно грати вдвох (або ж, якщо завгодно, з обох боків). По іншому ніяк ...
показати весь коментар
29.01.2024 18:43 Відповісти
Переселення меншин до Угорщини зніме всі питання
показати весь коментар
29.01.2024 18:44 Відповісти
показати весь коментар
29.01.2024 18:50 Відповісти
За Уралом усі права...
показати весь коментар
29.01.2024 18:50 Відповісти
А ти оху....їв зовсім!!! Достатньо і так, ні якіх повернень до 15 року!!!
показати весь коментар
29.01.2024 18:53 Відповісти
Так про що домовились може про розблокування угорського вето що допомоги Україні від ЄС чи пирипинили блокування євроінтеграційного просування ? На жаль погодились виконувати всі забаганки орбана ,Тому скажемо прямо ці переговори нічого позитивного для України не дали.
показати весь коментар
29.01.2024 19:05 Відповісти
Починаючи з 2017 року, приймали такі закони, які зменшували права угорської нацменшини. В грудні парламент прийняв закон, який це зупинив. Але у нас прохання - може, це і занадто, і ви вважатимете що, я не ввічливий, - але ми просимо повернути угорській меншині усі ті права, які вона мала до 2015 року. Ми нічого більше не просимо", - додав глава угорського МЗС.

Сійярто поінформував, що угорська сторона сформулювала прохання в 11 пунктах: зокрема, відновлення статусу національної школи, можливості складати атестат зрілості угорською мовою та користуватися угорською у сфері суспільного життя. За його словами, було доручено комісії домовитися про ці питання якомога швидше і розробити пропозиції для міністерств. Джерело:

Як на мене, то вони вже демонстративно не приховують, за якіх лохів вони мають наш уряд.
показати весь коментар
29.01.2024 19:06 Відповісти
А нах*й він не хоче сходить? Як варіант.
показати весь коментар
29.01.2024 19:07 Відповісти
Треба надати угорцям Закарпаття право на свобідну міграцію до Угорщини якщо вони не відчувають себе українцями.
показати весь коментар
29.01.2024 19:16 Відповісти
Міжнародні відносини повинні будуватись на преоритетах України Поступки неприведуть до покращення відносин,бо після відкушеного пальця,буде лікоть Але коли зовнішніми справами,дипломатією,займаються профани,то такі і наслідки.
показати весь коментар
29.01.2024 19:18 Відповісти
ГРОМАДА УКРАЇНИ має пристати на вимоги цих мадьярських циганів у, буквальному, значенні цього слова...!!! Та НЕГАЙНО повернути усю Унгерську мяншину ЗАКАРПУТТЯ на землю ОБІТОВАНУ в Мадьярію де їм і повернуть усі їх законні громадянські права котрі вони мали до 2015 року - безробіття, злидні, безгрошівя та батракування під національну музику та співи ЙОВБАКІВ...!!!
показати весь коментар
29.01.2024 19:23 Відповісти
Яке питання? Є бажання получати знаня угорською мовою будь ласка, але усі іспити для отримання атстату мають бути УКРАІНСЬКОЮ як для усіх граждан Украіни. Чи угорці це окрема каста для якоі закони Украіни не діють?
показати весь коментар
29.01.2024 19:28 Відповісти
зелеОПа підпише що завгодно за можливість "тихенько піти в ліс" із 50млрд. від Євросоюзу та множинним громадянством, котре, де-факто вже має. Знали б вони іврит, пропхали б і його обов'язкове вивчення, але скацапленій G2 потрібна тільки заборона екстрадиції від "історичної" батьківщини.
показати весь коментар
29.01.2024 19:29 Відповісти
То де там в мадярів українскі меншини ? Проїхав якось аж до Шалготар"яну, а українця так і не зустрів. Мабуть вимерли разом з мамонтами...
показати весь коментар
29.01.2024 19:43 Відповісти
Сосали болтяку максимум
показати весь коментар
29.01.2024 19:45 Відповісти
А тепер угорщина буде СОСАТЬ!!
показати весь коментар
29.01.2024 20:01 Відповісти
Сірято можно спокійно посилати за рос кораблем.
Хоча я сумніваюсь, що Кулеба щось йому сказав, навіть на дипломатичному.
показати весь коментар
29.01.2024 20:16 Відповісти
А расскажи нам мразючек очкастый, а куда это перли военные колоны техники 23 и24 февраля 22 года и на восток. На десятки км растягивались--- а??? Только вслух и сразу мы тебе права и выдадим. Но громко читай.
показати весь коментар
29.01.2024 20:25 Відповісти
мадяри вже задовго займають Панонію, з якої вигнали словян
показати весь коментар
29.01.2024 21:05 Відповісти
Сийярто один в один повторяет наезды Москвы на мою Латвию по тем же вопросам. ПНХ.
показати весь коментар
29.01.2024 21:12 Відповісти
pnx!!!
показати весь коментар
29.01.2024 21:41 Відповісти
КРИМський УКР

@Crimea_Ukr

Це не Кулеба принижує Україну. Україну принижує - Зеленський. Тільки Зеленський може дозволити свойому завгоспу вести переговори від імені , а міністру закордонних справ наказати сидіти в сторонці. Але так принижувати Україну йому дозволив й продовжує дозволяти - мудрий нарід.
показати весь коментар
29.01.2024 22:00 Відповісти
ему в морду там некому было плюнуть???
показати весь коментар
29.01.2024 23:40 Відповісти