Голова ОП Єрмак, ймовірно, замовив стеження за журналістами, - Бігус. ВIДЕО
У новому відео проєкту розслідувань Bihus.Info йдеться про те, що операція з прослуховування та відеозйомки їхніх колишніх колег велася за наказом одного з департаментів Служби безпеки України.
Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на відео Bihus.Info.
"За день до вилазки Bihus.Info в заміський комплекс, свій "корпоратив" там провела цікава компанія персонажів. Вони бронювали будиночки на одноразові сім-карти, приїжджали на номерах прикриття і привозили за собою величезні валізи", - сказав засновник проєкту Денис Бігус.
Він зазначив, що в такому випадку "нахабно переступили кордони законності" і такі дії СБУ загрожують державності України, який намагався дискредитувати діяльність журналістів.
"Я міг би зараз переказати історію, яку мені принесли десятки співрозмовників. В цій історії в Офісі Президента, десь на поверсі. де сидить Єрмак, з'явилась думка: "А чого вони погане про нас показують? Давайте теж про них щось покажемо". І після цього задачу скинули на СБУ, яка така "О, в нас тут є спеціальний відділ по медіа, хай вони щось зроблять". А відділ ДЗНД (Департамент захисту національної державності СБУ. - Ред.) як то кажуть, в міру своїх повноважень і компетенції.. Але я не хочу оперувати такими історіями", - зазначив Денис Бігус.
За словами засновника проєкту, уявити, що така операція була несанкціонованою, неможливо.
"Департаменту захисту національної державності, нехай навіть відділу медіа, стандартно тупо чхати на те, хто що курить. Спитайте в інших правоохоронних органів, скільки часу займає вибити з СБУ технічний супровід по розслідуваннях реально важливих важких злочинів. Значить варіант другий - хтось прийшов і наказав. При чому так, щоб у справі застрибнув сам начальник Департаменту, десятки технарів та оперативників. Тут прям мінімум варіантів, хто б це такий впливовий міг бути, правда?" - сказав він.
Стеження за Bihus.Info
Нагадаємо, 16 січня в мережі з'явилося відео, на якому співробітники Bihus.Info нібито вживають наркотики на новорічному корпоративі. Засновник проєкту Денис Бігус зазначив, що на відео - частина команди, а саме оператори. Журналісти, за його словами, наркотики не вживали.
"Команда усвідомлює всю жесть ситуації. Звісно, прослуховування і спостереження були незаконними, а цілі тих, хто записував, зрозумілі. Та це не є виправданням тому, що ми побачили на відео — а саме вживанню заборонених речовин кількома нашими колегами", - зазначили в команді.
Згодом Бігус заявив, що за членами команди Bihus.Info стежили близько року. А новорічний корпоратив став частиною операції силовиків.
СБУ розпочала провадження за фактом незаконного прослуховування та відеозйомки. А також вилучила диски із записами камер.
Нещодавно журналісти Bihus.Info звернулися із проханням допомогти ідентифікувати осіб, які, ймовірно, причетні до стеження за командою розслідувачів.
У Чернігові випадково підпалили свою контору - стару бкдівлю з дерев'яним перекриттям - знищували документи.
Тепер вони знову на захисті державності...