Окупанти вперше застосували проти України важку авіабомбу ОДАБ-1500, - Bild

Росія вперше вдарила по с. Велика Писарівка на Сумщині важкою авіабомбою ОДАБ-1500. Після удару в небі піднялася хмара диму заввишки 1 км.
Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на видання BILD.
Зазначається, що такою боєголовкою РФ атакувала селище Велика Писарівка в Сумській області.
З аналізу відкритих даних, після удару авіабомби у небо піднялася хмара диму заввишки 1 км.
Що відомо про авіабомбу ОДАБ
ОДАБ (об'ємно-детонуюча авіаційна бомба) - це термобаричний снаряд часів СРСР, який приблизно за 10 метрів до цілі випускає горючу суміш у вигляді аерозолю і запалює його - відбувається об'ємний вибух.
Такий боєприпас має більшу силу ураження, ніж класичний. Раніше окупанти застосовували такі авіабомби, але найменшої маси: від 170 до 500 кг.
Експерт з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке наголосив, що використання 1,5-тонної бомби в населеному пункті - "нове дно у війні Росії проти українських міст".
