8773 відвідувача онлайн
8 565 45

Кремль може спробувати захопити схід Естонії, - Politico

РФ може спробувати захопити схід Естонії

У Таллінні побоюються, що Росія може використати будь-яку паузу в бойових діях для нападу на Естонію.

Про це йдеться в матеріалі Politico, інформує Цензор.НЕТ.

Прикордонне місто Нарва опинилося під провокаціями з боку РФ - окупанти глушать супутникову навігацію, крадуть прикордонні навігаційні буї, запускають розвідувальні БПЛА.

"Ми не маємо наміру розпочинати третю світову війну, але ми бачимо постійні спроби спровокувати нас на щось, що мало б більший вплив", - сказав гендиректор Департаменту поліції й прикордонної охорони Естонії Егерт Белічев.

Видання зазначає, що близько чверті населення Естонії (1,4 мільйона) - етнічні росіяни. Більшість із них мають громадянство Естонії та відчувають тісний зв'язок з Естонією. Але Кремль і раніше використовував етнічні відмінності, щоб "захищати російську діаспору". Це він робив у Грузії, Молдові та Україні.

"Занепокоєння полягає в тому, що Кремль може розіграти ту саму карту і спробувати захопити східну Естонію з її великим населенням етнічних росіян, а потім змусити НАТО почати глобальну війну у відповідь. Відсутність реакції покаже, що стаття 5 НАТО щодо спільної оборони не має сенсу", - пише Politico.

Нарва, третє за величиною місто Естонії, знаходиться ближче до Санкт-Петербурга, ніж до Таллінна. 96% жителів розмовляють російською мовою, а третина має російський паспорт.

Белічев описує місто як "кінець вільного світу". За його словами, союзники Естонії по НАТО не готові до того, що може тут статися.

Близько 900 британських солдатів дислокуються в країні в складі багатонаціональних сил НАТО на авіабазі Тапа на захід від Таллінна. Також там свої війська має й Франція. Британський уряд пообіцяв тримати свою 4-ту бригадну бойову групу в стані готовності до швидкого розгортання.

НАТО створило бойові групи в більшості східних країн-членів і планує розширити ці групи в Латвії й Литві. Проте в Естонії НАТО не взяло на себе таких зобов'язань через брак британської армії, яка має у своєму розпорядженні лише дві бронетанкові бригади.

"Якщо Росія завдасть удару, малоймовірно, що сили НАТО в Тапа, доповнені 7700 естонськими військовослужбовцями (чисельність яких може бути збільшена до 43 тисяч у разі війни), матимуть достатньо вогневої потужності для відбиття наступу", - йдеться в матеріалі.

Топ коментарі
+13
Естонці це чудово усвідомлюють. Тому й, в тому числі, допомагають надзвичайно Україні, щоб зупинити підарусів в Україні. Бо єдність і рішучість НАТО викликає вже більше запитань, ніж дає відповідей
показати весь коментар
26.12.2024 11:28 Відповісти
+11
Питання має бути таке: чи готові НАТО воювати будь з ким, окрім погано озброєних іракців/афганців...
показати весь коментар
26.12.2024 11:30 Відповісти
+9
3-я світова вже почалась, як тільки Північної Кореї війскові прийняли участь. Просто всі роблять вигляд що ні.....
показати весь коментар
26.12.2024 11:20 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
а чому ні?
естонці теж з кацапнею "адін нарот"
показати весь коментар
26.12.2024 11:10 Відповісти
покажіть мені вже тей нарот який з кацанею не один? 🤣
показати весь коментар
26.12.2024 11:14 Відповісти
А кацапи здатні зараз воювати з НАТО?
показати весь коментар
26.12.2024 11:18 Відповісти
Ні. Ну хіба що якщо у НАТО будуть лише водяні пістолети.
показати весь коментар
26.12.2024 11:22 Відповісти
Питання має бути таке: чи готові НАТО воювати будь з ким, окрім погано озброєних іракців/афганців...
показати весь коментар
26.12.2024 11:30 Відповісти
Маючи таку зброю натівцям особливо то і не прийдеться воювати. Якщо шо... Єдине шо заважає покінчити з кацапнею це наявність у них ЯЗ
показати весь коментар
26.12.2024 11:36 Відповісти
Совершенно верно! особенно если посмотреть на ВС стран входящие в состав НАТО! Щеки раздувать можно, но без США, Германии, Турции. На пальцах можно пересчитать боеспособных!
показати весь коментар
26.12.2024 11:47 Відповісти
Запросто. Захопити території погрожуючи ЯЗ.
показати весь коментар
26.12.2024 12:00 Відповісти
В НАТО теж є ЯЗ.
показати весь коментар
26.12.2024 12:04 Відповісти
ну не розпочинати ж її заради естонії
показати весь коментар
26.12.2024 22:44 Відповісти
Якщо кацапня тільки почне готуватись до використання ЯЗ їй тут же буде гаплик. Ви думаєте чого ***** почало арешніком чи кокошніком лякати, а раніше ЯЗ погрожував?. Йому США з Китаєм сказали чітко, захоаай свою ядерну ялду подалі і не висовуйся, інакше тобі кінець. От він і перейшов на кокошнік.
показати весь коментар
27.12.2024 07:59 Відповісти
3-я світова вже почалась, як тільки Північної Кореї війскові прийняли участь. Просто всі роблять вигляд що ні.....
показати весь коментар
26.12.2024 11:20 Відповісти
Ніяка це не третя світова.
показати весь коментар
26.12.2024 11:20 Відповісти
Коблпот почитайте визначення "світова війна".
показати весь коментар
26.12.2024 11:54 Відповісти
Европейським політикам треба ж якось пояснювати свому електорату зростання фінансових трат оборонку. Пішла повільна підготовка пояснень.
показати весь коментар
26.12.2024 11:24 Відповісти
Естонці це чудово усвідомлюють. Тому й, в тому числі, допомагають надзвичайно Україні, щоб зупинити підарусів в Україні. Бо єдність і рішучість НАТО викликає вже більше запитань, ніж дає відповідей
показати весь коментар
26.12.2024 11:28 Відповісти
А чому має спрацьовувати 5-та стаття?

Більшість країн НАТО чхали на договір, оскільки не витрачали на оборону кошти, що рекомендовані статутом. Тобто: сподіваються, що все розгрібатимуть техаські_рейнджери.

Звісно, що це не стосується Естонії. Але така реальність.
Скажімо Румунія боїться збити ракету, яка пролітає в її просторі. Поляки теж пропускали ракети.

Сумна іронія: коли під час WWII було варшавське повстання, то совети не збивали німецькі літаки, що бомбили місто/повстанців...
показати весь коментар
26.12.2024 11:35 Відповісти
хло ширить розбрат,
і може протестувати 5-ту статтю..
воно дурне, і має атомну зброю..
гопнік- терорист..
показати весь коментар
26.12.2024 12:10 Відповісти
Будут ли эстонцы защищаться. Если даже украинцев, которые всегда ненавидели русских больше всех, приходится ловить с полицией.
показати весь коментар
26.12.2024 11:34 Відповісти
це які українці ненавиділи русскіх? ті які у владі більше 3 років чи ті у яких один з паспортів російський? Чи може ті, які за Януковича голосували
показати весь коментар
26.12.2024 11:48 Відповісти
Естонці будуть, але ж там етнічних росіян 25%. Проживають компактно на північному сході. Тому взяти НАТО на слабо дуже навіть можна. Назва наша дуже навіть було б на руку оркофашистам.
показати весь коментар
26.12.2024 11:54 Відповісти
Их совсем мало. А что если они скажут что у них все население "золотое поколение"? Скажут американцы воюйте.
показати весь коментар
26.12.2024 12:01 Відповісти
«етнічних» рабсіян?
яких треба визволяти..
бо москворотою розмовляють..
оце і вся російськість..
привид для окупації чужих територій москва завжди знайде..
тому їх треба гнати, та не зважати на те, звідки вони прийшли..
показати весь коментар
26.12.2024 12:03 Відповісти
Бачу у вас "за Фрейдом" споконвічне питання більшості росіян: "Почему нас не любят?". Спробуйте подумати і відповісти. І до речі, це на росії з дитинства виховують в ненависті до всіх "нєрускіх", в тому числі і до країни під прапором вашого ніку.
показати весь коментар
26.12.2024 12:05 Відповісти
Потому что они тысячелетиями убивали украинцев?
показати весь коментар
26.12.2024 12:43 Відповісти
навпаки,
це рабсіянє ненавидять українців,
а ті кого ловлять,
на братішек руку не піднімуть.. бо адін нарот, напевно
показати весь коментар
26.12.2024 12:07 Відповісти
Будемо.
показати весь коментар
26.12.2024 14:43 Відповісти
Орбан з Фіцо воюватимуть за Естонію. Не будь-те наївними, все посиплеться як картковий будинок. Так хтось відправить онучи як вимагає 5-та стаття, хтось дасть танк, можливо хтось навіть шмальне ракетою і буде це по СНН крутити день і ніч
Але стратегічно це мало що змінить.
показати весь коментар
26.12.2024 11:44 Відповісти
Естонія не є членом НАТО? А якщо член НАТО, то чого боятись, тоді навіщо таке НАТО, та нам яка користь вступу.
показати весь коментар
26.12.2024 11:44 Відповісти
Україні воно по факту не потрібне. 5 стаття не зобов'язує члена нати вписуватися військовими силами на повну силу. Тобто може бути все так, як вище хтось написав з дописувачів.
показати весь коментар
26.12.2024 11:58 Відповісти
В Европе все все прекрасно понимали, но сказать боялись! Путлер попробовал! Сначала осторожно, то же сомневался, а потом увидел, что боятся нечего и вперед! Европа думала с обосранными штанами за спиной Украины отсидеться! Но три года, даже такая страна как Украина не может смертью своих граждан обеспечивать покой сытых. В 2014 году Европа не Украину подставила! А поставила Крест на своем спокойно существовании!
показати весь коментар
26.12.2024 11:57 Відповісти
етнічні росіяни, це хто?

у них навіть в рф немає своєї етнічної території!!!

є там 22 суб'єкти,
але російської республіки серед них немає,
навіть автономної російської області, округу..
єврейский - є.., біробіджан

не треба повторювати брехню російську..
яка є тільки на користь московському імперіалізму..
показати весь коментар
26.12.2024 11:57 Відповісти
Наивные или смешные, трудно подобрать правильное определение.

Во-первых, третья мировая уже идёт, а во-вторых, плешивый не будет мелочиться, начинать он будет из сердца Европы, если Европа, до этого момента, не проснётся, что маловероятно.
показати весь коментар
26.12.2024 11:58 Відповісти
Насправді це трохи смішно, ***** так мріє захопити як модна більше земель, але пройде років двадцять і всі ці землі "повернуться" назад до своїх країн. А русня стане сателітом Китаю, бо не за просто так китайці їм зараз допомагають своїми і руками КНДР. А Китай завжди дбає про свої інтереси.
показати весь коментар
26.12.2024 11:59 Відповісти
А ему уже похрену все. В мозгах россиян прописано "собираем земли и расширяем русский мир значит встаем с колен и процветаем".
показати весь коментар
26.12.2024 13:38 Відповісти
В нато скажуть: через Естонію починати 3 світову, ядерну? Та ну нафіг.
показати весь коментар
26.12.2024 12:19 Відповісти
Площа Єстонії з островами трохи більша за Чернігівську область. 200 км від кордону до кордону. Читаємо історію. Не будуть захоплювати частину. За день зайдуть, посадять своє керівництво (з виборами за 1 годину) та оголосять про вихід з НАТО. А 5 статтю і активувати нікому вже буде. Крім того Естонія зараз контролює вихід раши в Балтику.
показати весь коментар
26.12.2024 12:34 Відповісти
Тоді дуже зрозуміла риторика Заходу - Україна має воювати, воювати і воювати... Але, звісно, не задля кордонів 91 року (вони наразі недосяжні), а просто, щоб затикати собою орду і вона не лізла на ситий і беззахисний Захід. Ще досі думають відсидітися за нашою спиною, ну-ну.
показати весь коментар
26.12.2024 12:59 Відповісти
"використати будь-яку паузу в бойових діях для нападу на Естонію."
Саме тому в Естонії розказують що переговори не на часі і треба ще повоювати. Ну щоб ніхто не напав на Естонію, яка в НАТО - а Україна нехай воює ще 10 років і при цьому не вступає в НАТО.
показати весь коментар
26.12.2024 13:01 Відповісти
Нічого складного: блокпости з фотоідентифікацією, інструктаж корінних естонців щодо поведінкиросійських сусідів аж до видачі зброї плюс розміщення британців у Нарві.
Московітам повинно стати незатишно і гаряче.
показати весь коментар
26.12.2024 13:21 Відповісти
Вполне могут. Не раз уже руссише райх проверял НАТО на слабо. НАТО экзамен не прошло.
показати весь коментар
26.12.2024 13:36 Відповісти
Чого хвилюватися їм, в них є п'ята стаття