9690 відвідувачів онлайн
40 371 56

"Обмежено придатним" для проходження ВЛК потрібне направлення з ТЦК, - Міноборони

ВЛК для обмежено придатних

Обмежено придатні військовозобов'язані повинні мати направлення від ТЦК для проходження ВЛК.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Судово-юридичну газету", це випливає із роз’яснення Міноборони.

Як вказали у Міноборони, громадяни, які до внесення змін у законодавство, тобто, до 4 травня 2024 року, були визнані обмежено придатними, підлягають повторному медичному огляду протягом 9 місяців з дня набрання чинності Законом 3621, тобто до 4 лютого 2025 року включно.

Організацією медогляду та уточненням інформації займаються ТЦК за місцем проживання військовозобов’язаних.

Відповідно до Правил військового обліку (додаток 2 до Порядку, затвердженого постановою КМУ №487) призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні прибути до ТЦК у строки, зазначені в мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях відповідно для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду тощо.

"На даному етапі, проходження військово-лікарської експертизи можливе лише за направленням, виданим ТЦК. Для видачі направлення ТЦК має викликати військовозобов’язаного повісткою. Якщо повістки не було, то військовозобов'язаний може особисто звернутися до ТЦК для отримання направлення на ВЛК" - підкреслили у Міноборони.

Також у міністерстві вказали, що згідно з п.3.8 глави 3 розділу ІІ Наказу №402 Постанова ВЛК районних, міських ТЦК про ступінь придатності військовозобов’язаного дійсна протягом одного року з дня закінчення медогляду.

Тому військовозобов’язаним потрібно щорічно оновлювати медичну інформацію.

Штраф за непроходження ВЛК

Невиконання норми про своєчасне проходження ВЛК – це порушення правил військового обліку або законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Відповідно до КУпАП за це може бути накладено штраф від 17 000 до 25 500 грн.

Топ коментарі
+20
Якщо йдете по направлення на ВЛК без броні, відстрочки чи прям серйозних видимих болячок, зразу беріть з собою комплект змінної білизни і шось поїсти. Чисто про всяк випадок.
показати весь коментар
20.01.2025 14:10
+13
Якщо підеш до ТЦК то звідти вже не повернешся!
показати весь коментар
20.01.2025 14:14
+10
"...може особисто звернутися до ТЦК для отримання направлення на ВЛК" Джерело: https://censor.net/ua/n3531213

Дивіться!!! Які черги до ТЦК!!!
показати весь коментар
20.01.2025 14:09
Коментувати
Сортувати:
"...може особисто звернутися до ТЦК для отримання направлення на ВЛК" Джерело: https://censor.net/ua/n3531213

Дивіться!!! Які черги до ТЦК!!!
показати весь коментар
20.01.2025 14:09 Відповісти
Не всі в нас обісцяні сцикуни. Є і нормальні люди.
показати весь коментар
20.01.2025 14:23 Відповісти
Сцикуни повинні відпрацювати на нулі свій конституційний обов'язок. Це що би потім ніколи в житті не голосували більше за клоунів.
показати весь коментар
20.01.2025 14:38 Відповісти
В кінці знак питання!?
показати весь коментар
20.01.2025 21:59 Відповісти
нормальні - це бидло, яке інших видовлює і замість себе посилає - це ти про тих сцикунів?
а ти сам з яких?
показати весь коментар
20.01.2025 14:34 Відповісти
Тобто "на понт брали" розказуючи про 5 лютого та штрафи. Які хитрожопі гівнюки.
показати весь коментар
20.01.2025 14:10 Відповісти
Гроші самі себе не принесуть
показати весь коментар
20.01.2025 15:09 Відповісти
Ну виходить, якщо обмежено придатному давали повістку, а він не з'явився на ВЛК, то штраф він таки має сплатити. Якщо ж повістки не було, то і відповідальності не повинно бути.
показати весь коментар
20.01.2025 15:17 Відповісти
Ложили вони на ці штрафи....
показати весь коментар
20.01.2025 22:02 Відповісти
Якщо йдете по направлення на ВЛК без броні, відстрочки чи прям серйозних видимих болячок, зразу беріть з собою комплект змінної білизни і шось поїсти. Чисто про всяк випадок.
показати весь коментар
20.01.2025 14:10 Відповісти
Якщо підеш до ТЦК то звідти вже не повернешся!
показати весь коментар
20.01.2025 14:14 Відповісти
Залежно від того кого знаєш в своєму населеному пункті. Це ж Україна. Але в більшості випадків сценарій "візьму направлення і піду по лікарях" закінчується трохи інакше.
показати весь коментар
20.01.2025 14:17 Відповісти
Бредятина, 100% бредятина.
показати весь коментар
20.01.2025 14:21 Відповісти
Досвід кількох людей з аналогічними історіями, які їх і розповідали, каже що не бредятина. Хоча не виключаю, що всюди по-різному, оскільки всі ці люди з одного міста.
показати весь коментар
20.01.2025 14:37 Відповісти
можна ще з рідними попрощатись, бо потім і телефон заберуть, позвонити не вдастся
показати весь коментар
20.01.2025 15:18 Відповісти
Рідним можна приїхати до накопичувача (ну звідки вже партію зібраних на бзвп везуть). Має ж хтось принести труси, мівіну, цигарки й т.д.
показати весь коментар
20.01.2025 15:20 Відповісти
п. Веніславський тепер мав би застрілитись.
показати весь коментар
20.01.2025 14:13 Відповісти
Та в нього приводів для цього вже з десяток. Язиком плеще,як мітлою мете.
показати весь коментар
20.01.2025 14:20 Відповісти
Так! Побіг я до ТЦК поки там обмежених багато не зібралось!
показати весь коментар
20.01.2025 14:13 Відповісти
Але питання в іншому - вся ота купа речників з ТЦК, депутати (Веніславському привіт), та інші експерти, включно з провладними юристами - вони понесуть відповідальність за всю оту юридичну пургу, що вони несли про вимогу особисто прибігти на ВЛК? Догану може? Чи просто вибачаться за чергову спробу підняти паніку і тим самим ще підірвати процес мобілізації? А працівники ТЦК що за 9 місяців не спромоглись організувати проходження ВЛК обмеженопридатними?
От з відповідей на ці риторичні питання і випливає, як працює влада.
показати весь коментар
20.01.2025 14:16 Відповісти
"Для видачі направлення ТЦК має викликати військовозобов'язаного повісткою. Якщо повістки не було, то військовозобов'язаний може ОСОБИСТО звернутися до ТЦК для отримання направлення на ВЛК" - вы не внимательны
показати весь коментар
20.01.2025 14:26 Відповісти
1. хто такий оцей "військовозобовязаний", як ними стають)робляться? ними роляться? який признак визначає - анаиомічний?
2. а навіщо це людині, оце "може"?
пригати можеш? можеш.. то повинен скакати? а ще що можеш?
по якому принципу примус і навішування обовязків?
показати весь коментар
20.01.2025 14:37 Відповісти
ну зачем-же вы дурака из себя корчите? про військовообязанных четко сказанно в законе ЛЮБОЙ страны
показати весь коментар
20.01.2025 15:00 Відповісти
В тім і справа - МОЖЕ, а не зобов'язаний.
показати весь коментар
20.01.2025 14:43 Відповісти
о того что вы трактуете закон как вам удобно, это вас не спасет от штрафных станций
показати весь коментар
20.01.2025 15:03 Відповісти
Тільки Міноборони де-факто роз'яснило - це не я трактую закон, як мені зручно - це роблять депутати, речники ТЦК та їм подібні.
показати весь коментар
20.01.2025 16:49 Відповісти
А військовозобов'язаний МОЖЕ З'ЯВИТИСЯ, а може і НЕ З'ЯВИТИСЯ?
показати весь коментар
20.01.2025 14:44 Відповісти
прально, можете не З'ЯВИТИСЯ, но если не уляжетесь в отведенный для этого срок 09,02,2025 вам впаяют штраф и дальше что там положенно, а там вам решать)
показати весь коментар
20.01.2025 15:02 Відповісти
Так вроді ж до 05.02.2025-го? А до цього часу треба з'явитись в ТЦК чи вже комісію пройти?
показати весь коментар
20.01.2025 15:13 Відповісти
птьфу, прально будет - "обмежено придатними, підлягають повторному медичному огляду протягом 9 місяців з дня набрання чинності Законом 3621, тобто до 4 лютого 2025 року включно. ", т.е. до 4 числа обязанны пройти
показати весь коментар
20.01.2025 15:44 Відповісти
В законі написано "підлягають", а він торочить - "обязанны"...
показати весь коментар
20.01.2025 16:39 Відповісти
показати весь коментар
20.01.2025 14:16 Відповісти
А навіщо обмежено придатним знову проходити комісію? В документах же все написано,в кого ока немає,в кого хребет не гожий,хто печінку пропив! Беріть же й дивіться!
показати весь коментар
20.01.2025 14:20 Відповісти
Просто це потрібно підтвердити ...готівкою.
показати весь коментар
20.01.2025 14:22 Відповісти
подразумевается что среди обмеженно придатных дохрена здоровых с левым обмеженням
показати весь коментар
20.01.2025 14:23 Відповісти
Ті, що багаті,здорові або можновладні заброньовані, або непридатні!
показати весь коментар
20.01.2025 14:27 Відповісти
Та всі ж знають: рука чи нога за півроку відростає...
показати весь коментар
20.01.2025 14:25 Відповісти
Ну от скажімо приходиш і кажеш - в мене в нозі шось там вкручене. А тобі кажуть - покажи мрт. А ти такий - ось. А вони - старий знімок дуже, чого нема нового? Скарги є? Бачимо шо ходиш, не падаєш. Не звертався до лікарів, нічого значить не турбує - везіть його. А ти такий - так дайте мені направлення на влк, я зроблю новий знімок. А тобі такі - поїхали друже, не мороч нам голову.

Звісно, все це теоретично і лише вигадка)
показати весь коментар
20.01.2025 14:40 Відповісти
мені на ВЛК за пару хвилин вилікували хронічний гайморит, спинну грижу та ще багато іншого, дерматолога, нарколога та стоматолога проходити не потрібно.
показати весь коментар
20.01.2025 14:23 Відповісти
Я вас вітаю Уявіть, скільки зекономлених коштів, часу та нервів...
показати весь коментар
20.01.2025 14:27 Відповісти
Ну стоматолога я проходив ше у військкоматі до війни так - він з кимось говорить, відвернувши писок від мене. Я відкриваю рот, він не дивлячись каже шо все ок. Я наступного дня йду до стоматолога лікувати цілу купу зубів)
показати весь коментар
20.01.2025 14:54 Відповісти
Сьогодні ходив в ТЦК, поводились дуже чемно. А відловлюють злісних памперсників.
показати весь коментар
20.01.2025 14:24 Відповісти
Так і є. Якщо сам прийшов, то там всім на тебе пох. А от якщо бусифікували, то можуть й кинути на підвал
показати весь коментар
20.01.2025 14:29 Відповісти
походу, ти взагалі голий.. не соромно тобі?
показати весь коментар
20.01.2025 14:38 Відповісти
показати весь коментар
20.01.2025 17:08 Відповісти
показати весь коментар
20.01.2025 14:42 Відповісти
Нарешті все пояснили, а то всі вже побігли до адвокатів, в тцк з адвокатом це модньо...
показати весь коментар
20.01.2025 14:55 Відповісти
Сьогодні,вчетверте,спробував отримати направлення у ТЦК-о 10.00 направлнь вже немає,ТЦК працює з 9.00 до 1300, 20 направленнь на день у кращому разі,ті хто отримав сьогодні проходити ВЛК зможуть не раніше як з 10 лютого,на флюорографію запис на два місяці вперед! Таке ось воно!
показати весь коментар
20.01.2025 15:10 Відповісти
У нас в країні закінчилися юристи? В цьому законі, у пункті про який йдеться, військовозобов'язані взагалі не є суб'єктом. Читаємо:

Установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев'яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.

Тобто тут підмет "громадяни" є об'єктом дії за допомогою присудка "підлягають". В українській мові це зветься пасивний стан. Це значить, що підмет (громадяни) є пасивним і не створює жодних дій, він навпаки є об'єктом дії іншого суб'єкта.

Тобто в цьому пункті йтедься про те, що суб'єкт, на якого покладено обов'язки по проведенню ВЛК, зобов'язаний протягом дев'яти місяців провести медичний огляд всіх обмежено придатних громадян. У разі порушення строків проведення медогляду цей самий суб'єкт є об'єктом для накладення штрафів чи інших передбачених законов санкцій.

Оскільки таким суб'єктом є ТЦК (саме вони зобов'язані по закону забезпечувати проведення медогляду), то і штрафні санкції за порушення термінів проведення медогляду обмежено придатних мають бути накладені на ТЦК.
показати весь коментар
20.01.2025 22:21 Відповісти
А как быть, если к профильному специалисту попасть невозможно? (Их нет в системе хелси, и электронные направления до задницы???) ?
показати весь коментар
21.01.2025 09:14 Відповісти